Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 11:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2010, 8:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
Nie wiem co się stało, ale podobno są w kasie miasta pieniądze na tegoroczny FPG


Nie ma takiej siły w tym roku abym dzisiaj odezwał się.
Nie odzywam się dzisiaj i KONIEC!!

A ZA 227 DNI A Z PEWNOŚCIA ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 kwie 2010, 12:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Tu też, jak widać, nic się nie dzieje 8)
Nikos w trasie? koncerty daje? czy zleniwiał i odpuścił FPG? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 kwie 2010, 5:43 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
nic się nie dzieje

Nikos
czy coś wiadomo w sprawie Festiwalu Greckiego?

P
G
a za 200 dni


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2010, 19:10 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
A czy zna ktoś letnie plany rozrywkowe Zgorzelca?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2010, 5:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Na ostatniej Sesji Rady Miasta była "próba" wprowadzenia uchwały o festiwalu. Wynik głosowania: 7 - za, 5 - przeciw, 2 - wstrzymujących się. Nie dano rady. Ciekawe kto był przeciw, mniemam, iż przedstawiciele PO. Już niebawem zostanie im to wytknięte. Swoją drogą ciekawe czy w tym roku będzie festiwal?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2010, 14:21 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
jendrzej pisze:
Na ostatniej Sesji Rady Miasta była "próba" wprowadzenia uchwały o festiwalu. Wynik głosowania: 7 - za, 5 - przeciw, 2 - wstrzymujących się. Nie dano rady. Ciekawe kto był przeciw, mniemam, iż przedstawiciele PO. Już niebawem zostanie im to wytknięte. Swoją drogą ciekawe czy w tym roku będzie festiwal?


Witam
Na moją prośbę i owszem była próba wprowadzenia uchwały przez radnego I.Aniszkiewicza.ale żeby ją wprowadzić trzeba było 2/3 ustawowego składu rady,którzy zagłosowali by za jej wprowadzeniem pod debatę.Na początku sesji nie było 7 radnych.I tak tendencja jest dobra 7 za 5 przeciw 2 radnych się wstrzymało.
Przeciw byli wiadomo jedynie radni z PO
.
Nazwiska podam po oglądnięciu filmu.Przewodniczący Bieliński znał treść tej uchwały bo sam mu zaniosłem.Nie chciał ją wprowadzić sam, więc .........Zmylił jednak radnych bo zapytał o konsekwencje finansowe radnego Aniszkiewicza i aby on wskazał żródło.Tymczasem uchwała dotyczyła organizacji festiwalu w 2011 roku.
Szanowni Państwo
Jeszcze raz chcę wyjaśnić,chodzi oczywiście o traktowanie festiwalu greckiego tak jak inne miejskie imprezy Dni Zgorzelca i Jakuby,które już pod koniec każdego grudnia mają swoje podstawowe dofinansowanie z budżetu miasta.Wtedy można występować o dotację z różnych żródeł.Tego jestem pozbawiony."Tak jak powiedział jeden z prezesów spółek ja się szarpię za każdym razem,i to trzeba zmienić"
Od wielu miesięcy są prowadzone rozmowy z UM ,Starostwem,i innymi ważnymi podmiotami.Do dziś nie zostały podpisane żadne porozumienia.A festiwal był planowany na 4i 5 września już po tych numerach zrezygnowałem z jednego dnia i wiadomo że zagramy tylko w niedzielę 5 września.
A dziś mamy 10 czerwca.
Podaję treść uchwały która nie przeszła nawet debaty.Oczywiście na tej kolejnej próbie się nie skończy.

UCHWAŁA NR /2010
RADY MIASTA ZGORZELEC z dnia

w sprawie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.2 ustawy z dnia 8 marca 1990r,o samorządzie gminnym (Dz.U.z dnia 2001r.Nr 142,poz. 1591 z póżn.zm.)
Rada Miasta Zgorzelec

Uchwała co następuje

&1

Ustala się,że corocznie z Zgorzelcu organizowany będzie Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej,który zostanie ujęty w kalendarzu stałych imprez kulturalnych miasta.

&2

W budżecie miasta na dany rok należy przewidzieć środki finansowe niezbędne na organizację Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej,
nie mniejsze niż dotychczas przekazywane,począwszy od 2011 roku.


&3

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Miasta Zgorzelec.

&4

Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

Uzasadnienie

Do projektu uchwały w sprawie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej

Wnoszę do Rady w imieniu wielu mieszkańców o podjęcie uchwały w sprawie organizacji co roku, Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej spełniające wszelkie podstawy prawne do jej podjęcia.W roku bierzącym przypada 13 edycja Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej organizowanym w Zgorzelcu.Mając na uwadze liczny udział mieszkańców i okolic należy stwierdzić że Festiwal jest iprezą cieszącą się duzym powodzeniem.Jest podparty historią Zgorzeleckich Greków którzy przyjechali do naszego miasta w 1916 roku 6500,a w roku 1949 około 14.000.Mając na uwadze trwałe ślady ich pobytu,obeliska,tablice pamiątkowe,nazwy ulic,partnerską współpracę Zgorzelca z greckim miastem Naoussa,uznaje się za celowe organizowanie Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej.
Dzięki Radzie Miasta Zgorzelec podszymana zostanie wieloletnia tradycja organizowania Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej.
Rada Miasta tym samym -
- wesprze lokalną tradycje i inicjatywę kulturalną.
- animuje i ochrania lokalne dziedzictwo kulturowe.
- wspomaga i promuje festiwal na zewnątrz.



Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2010, 5:51 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2008, 20:23
Posty: 294
Lokalizacja: zgorzelec
Nikos podaj tych radnych, którzy byli przeciw. Jest to dla mnie i nie tylko dla mnie istotne, bo na nich ja i moi znajomi na pewno nie będziemy głosować! Swoją drogą proponuję przeprowadzić konsultacje w tym temacie, jestem pewny wyniku. W każdym szanującym się mieście jest plan imprez kulturalnych na dany rok, nie potrafię zrozumieć dlaczego u nas tego nie może być, a FPG doskonale się w to wpisuje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2010, 7:09 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Nikos - proponuję przestać się szarpać tak co roku.... Zdrowia szkoda.... Zamiast tego wystarczy powrócić do naszych rad i biletować festiwal - boisz się tego?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2010, 11:33 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Festiwal grecki nie jest imprezą na bilety i w zgorzeleckim amfiteatrze.Powinno to być normalne święto miasta.Tak nakazuje historia.Ja już w swoim życiu robiłem przez 30 lat sporo koncertów biletowanych w Polsce,i w Zgorzelcu. W tym amfiteatrze i w centrum sportowym byłem pionierem w biletowaniu imprez.Niech pierw spróbują inni tego się podjąć którzy organizują imprezy masowe.Dlaczego ja mam to robić?.Miejmy wszyscy równe szanse.Ukrywanie się pod płaszczykiem pracowników MDK czy Urzędu miasta zwalnia ich od odpowiedzialności..Do tego nie za swoje pieniądze.Krążenie tam i z powrotem tak zwanych działaczy kultury jest komfortową sytuacją.Prawda?.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2010, 14:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos pisze:
Powinno to być normalne święto miasta.Tak nakazuje historia.

Bo co??? Bo był tutaj obóz jeniecki z greckimi żołnierzami czy może fakt, że do Zgorzelca przyjechało kilka tys emigrantów kilkadziesiąt lat temu???
Analogicznie historia nakazuje władzom Chicago zorganizować święto miasta z festiwalem muzyki polskiej, a inne miasta USA też powinny adekwatne imprezy organizować. Nowy Jork to chyba musi codziennie zorganizować festiwal bo emigrantów to tam jest z całej kuli ziemskiej.
No i nasi wschodni dawni sąsiedzi na Syberii też pewnie powinni takowe zorganizować tylko jakoś nic w tym temacie nie słychać.
Nikos oboje dobrze wiemy, że bez dotacji z samorządu nie zorganizujesz festiwalu bo nie zarobi on na siebie. Bilety zweryfikowałyby jednoznacznie zainteresowanie nim, boisz się po prostu konfrontacji z rzeczywistością i unikasz biletowanej imprezy. :grin: :grin: :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2010, 15:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 21 sie 2009, 13:42
Posty: 71
Lokalizacja: sąsiad przekornego
nikos pisze:
chodzi oczywiście o traktowanie festiwalu greckiego tak jak inne miejskie imprezy Dni Zgorzelca i Jakuby,które już pod koniec każdego grudnia mają swoje podstawowe dofinansowanie z budżetu miasta.Wtedy można występować o dotację z różnych żródeł.Tego jestem pozbawiony.

Nikos nie pisz głupot. Masz prawo jak każdy inny składać wnioski do różnych instytucji o dotację.
Czy złożyłeś wniosek do Euroregionu, Urzędu Marszałkowskiego, Ministerstwa Kultury? Nie.
Czy ambasador Grecji w Polsce został poproszony o wsparcie tej imprezy? Jeżeli tak to dlaczego odmówił?
Czy Dni Miasta czy Jakuby mają zagwarantowane finansowanie poprzez jakąś uchwałę? Nie.
Czy nie jest przypadkowe, że chciałeś aby debatowano na temat FG 2011 akurat teraz? Nie, chcesz powrócić do rozgrywki politycznej, którą prowadzono wcześniej. Przygotowujesz grunt pod „nawalankę” na Gronicza i resztę jego ludzi, którą zamierzasz rozpocząć przed wyborami. Tylko o to ci chodzi. Nie liczyłeś, że uchwała przejedzie. Liczyłeś na publiczną zadymę, która sprawi, że po wyborach władza się zmieni i ten kto zasiądzie w urzędzie da ci to co chcesz.
nikos pisze:
W budżecie miasta na dany rok należy przewidzieć środki finansowe niezbędne na organizację Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej,
nie mniejsze niż dotychczas przekazywane,począwszy od 2011 roku.

To można porównać do wystawienia weksla na okaziciela bez wpisywania kwoty. Kwotę wpisze Nikos :P
Medea pisze:
biletować festiwal

Skoro chcesz biletować FG to dlaczego nie pokusisz się o biletowanie Dni Miasta czy Jakubów? Boisz się o frekwencję? ;)
Gdyby ten festiwal nie był narzędziem w politycznej rozgrywce to miałby finansowanie jak pozostałe imprezy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 cze 2010, 23:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
makaron pisze:
Nikos oboje dobrze wiemy
no ja już dawno mówiłem, że makaron, jest kobietą.... ;) :grin: :D :smt082 :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2010, 13:25 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Przestaję naprawdę odpisywać na głupoty.Biletujcie co chcecie.Niech Ameryka nie robia festiwali.Co mnie to obchodzi.Tu jest Zgorzelec, ci co podnieśli rękę na festiwal mają teraz szansę pokazać że dość już obłudy i cynizmu.
Wpajają ludziom kit. Tylko jakoby w Zgorzelcu nie można podjąć taką uchwałę o festiwalu greckim bo ciągnie za sobą konsekwencje finansowe?.A czy nie ma konsekwencji finansowych organizacja Festiwalu Kultur,Dni Zgorzelca czy Jakubów?.
O wszystkich wydatkach miasta decydują radni.
A na koniec temat podobnych uchwał podjętych przez inne samorządy.
- Uchwała rady miasta Lodzi o organizacji i finansowanie festiwalu Czterech Kultur
- Uchwała NR XLVIII/614/08 Rady Miasta Krakowa z dnia 9 lipca 2008 r. w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na pokrycie wkładu własnego na realizację zadania pn. ''Krakowskie noce'', stanowiącego podstawę wniosku aplikacyjnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, Działanie 3.3 Schemat B ''Organizacja imprez kulturalnych o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym''.
- Uchwała rady dzielnicy Warszawa Mokotów w sprawie Festiwalu Piosenki Artystycznej "Poetycka Dolina".
-Rada Miejska uchwala, co następuje: § 1. Wyraża się zgodę na przystąpienie Gminy Ożarów Mazowiecki do realizacji projektu. „Festiwal Muzyki Kameralnej
- Uchwała rady miasta Opola w sprawie przystąpienia do realizacji projektu "The Festiwal of Arts-Est meets West".
-Uchwała NR XLVIII/613/08 Rady Miasta Krakowa z dnia 9 lipca 2008 r. w sprawie zabezpieczenia środków finansowych na pokrycie wkładu własnego na realizację zadania pn. ''Festiwal Muzyka w Starym Krakowie'', stanowiącego podstawę wniosku aplikacyjnego w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 - 2013, Działanie 3.3 Schemat B ''Organizacja imprez kulturalnych o znaczeniu regionalnym i ponadregionalnym''.
- Uchwała rady miasta Jarocina w sprawie stanowiska dot.organizacji imprezy kulturalnej
Festiwalu Muzyki Rockowej w Jarocinie.

Nie ma powodu przytaczać dalej podobne uchwały.Te już powołane wyżej przeczą tezie i twierdzenia że narusza wyłączną kompetencję burmistrza do konstruowania budżetu
/z art.52 & 3u.s.g/.Gdyby przyjąć takie założenia to każda uchwała rady mająca skutki finansowe,czy uchwała powołująca instytucję gminną,co skutkuje przecież koniecznością przeznaczenia na ten cel środków budżetowych - naruszałoby wyłączną kompetencję burmistrza do konstruowania budżetu.
Przypomnieć trzeba że burmistrz opracowuje jedynie projekt budżetu a ostateczny jego kształt z podziałem wydatków ustala w drodze uchwały rada miasta.Tak ustalony budżet jest wiążący dla burmistrza.
Burmistrz jest związany uchwałą rady miasta tak co do wykonania całego zakresu zadań przewidzianych w uchwale budżetowej jak i do wysokości wydatków przewidzianych na ten cel.
Skoro do zadań własnych gminy należą sprawy z zakresu kultury /art7 ust1.9 u.s.g/
a rada miejska uzna w drodze uchwały że jednym ze sposobów realizacji tego zadania będzie organizacja i współfinansowania festiwalu piosenki greckiej,burmistrz miasta jest zobligowany do wykonania budżetu.

Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 cze 2010, 15:22 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos pisze:
Skoro do zadań własnych gminy należą sprawy z zakresu kultury /art7 ust1.9 u.s.g/
a rada miejska uzna w drodze uchwały że jednym ze sposobów realizacji tego zadania będzie organizacja i współfinansowania festiwalu piosenki greckiej,burmistrz miasta jest zobligowany do wykonania budżetu.


Jak na razie nie jest zobligowany skoro nie ma uchwały rady miasta uznajacej FG jako zadanie gminy z zakresu kultury. Chyba spraw jest jasna ?!?! :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 cze 2010, 7:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Jedna z festiwalowych gwiazd.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 72, 73, 74, 75, 76, 77, 78 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 74 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..