Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:27

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 lut 2011, 20:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Marcopollo pisze:
qba pisze:
Beznadziejny jesteś


Szczególnie dlatego, że chciałbym aby wpisy były w odpowiednim temacie?


Więc sam sie zacznij pisać na temat ;>


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2011, 7:11 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Z informacji Prezesa Stowarzyszenia Greków w Polsce DELTA N.Rusketosa wynika, iż w dniach 7-9 maja b.r. w Zgorzelcu odbędzie się spotkanie z autorem książki "Grecy w Goerlitz 1916-1919" Panem Gerasimosem Alexatos. W spotkaniu ma uczestniczyć także redaktor gazety greckiej wydawanej w Berlinie Pan C.Kuvelis. Poza prezentacją tematyki zawartej w książce, przewidywana jest także "marszruta" pod hasłem "Grecy w Zgorzelec/Goerlitz w XX wieku". Będzie prezentowany film o Grekach w języku niemieckim. Udział w tej imprezie zapowiedział także dr Mieczysław Wojecki ( autor prac o Grekach w Polsce po II wojnie światowej). Z niepotwierdzonych informacji wynika, iż w roku bieżącym kolejna edycja Festiwalu Piosenki Greckiej będzie miała miejsce w dniu 26 czerwca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2011, 16:43 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Poprosiłem również Burmistrza miasta aby zaprosił na te dni mieszkającego w Niemczech zgorzelczanina Adama Truszczyńskiego autora polskiego wydania, przygotowanej wersji tej historii o grekach zamieszkałych w eksterytorialnym obozie w Zgorzelcu,niegdyś w Goerlitz.
Jak już wiadomo obóz grecki istniał od 1916 do 1919 roku w kwadracie obecnych ulic Kościuszki,Broniewskiego,Poniatowskiego,Traugutta obejmował 25 ha.Przyjechało wówczas 6500 wojskowych IV Korpusu Armii Greckiej i około 500 żon i ich dzieci.Po 30 latach do tego samego miasta ponownie przyjeżdza kolejna grupa greckich obywateli.Czy to przypadek?.
Dziś staram się upamiętnić losy greków z 1916 roku.Tą historię jednak muszą poznać dogłębnie radni miasta i wielu mieszkańców Zgorzelca.
Nikos

[ Dodano: Pią Kwi 15, 2011 7:12 am ]
Witam
Przepraszam za przekręcenie nazwiska autorem publikacji o grekach z 1916 roku jest Adam Tuszyński a nie Adam Truszczyński.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 maja 2011, 9:16 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
W dniu 20 maja 2011 r. w sali koncertowej Dolnośląskiej Filharmonii Muzycznej w Jeleniej Gorze o godzinie 19,00 odbędzie się koncert poświęcony muzyce Mikisa Theodorakisa. Jako soliści wystąpią: Magdalena Januszkiewicz, Jorgos Skolias, Illias Wrazas i Janis Buras.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 maja 2011, 14:47 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Podaję program - Wizyty w miastach Gorlitz i Zgorzelca 80 osobowej delegacji z Grecji i Niemiec osób pochodzenia greckiego i niemieckiego, urodzonych w Gorlitz .Spotkanie dotyczy pobytu w Gorlitz w latach 1916 do 1919, 7.000 tyś obywateli greckich IV Korpusu Armii Greckiej w eksterytorialnym obożie.Obóz istniał w kwadracie prawie 25 ha w obecnym Parku Paderewskiego między ulicami Kościuszki,Broniewskiego,Poniatowskiego,Traugutta.

Sobota 07.05.2011
*13.15:Spotkanie w Urzędzie Miasta Gorlitz i przyjęcie przez Nadburmistrza Miasta Joachima Paulicka.
*14.00:Odwiedzenie greckich grobów na cmentarzu komunalnym w Gorlitz
złożenie wieńców.Następnie odwiedzenie dworca kolejowego,świetlicy oficerskiej «Τίwoli», «Frezemband», « Greckie Muzeum»:przedstawienie planów (Klaus-Dieter Tietz).
*16.30:Odwiedzenie miasta -temat Pamięć Gorlitz
*19.15: Głowna uroczystości w Muzeum Silezias.
Wezmą udział przedstawiciele Europejskiego Domu i miasta Gorlitz
Konstandinos Kuwelis, Prezes Stowarzyszenia Eksandas z Berlina,Dr . Wolfgang Schultheiß Ambasador w Atenach, Pandelis Pandelulis Grecka Ambasada w Berlinie,Dr Mariliza Mitsou Uniwersytet Monachium,oraz autor książki Gerasimos Aleksatos "Grecy w Gorlitz 1916-1919»,Dora Pomero-Teofilidou.
Grecka muzyka z lokalnym zespołem "O Jatros"
Dr Klaus-Dieter Tietz.
*21.00: Kolacja w Restauracji Rodos

Niedziela: 08.05.2010

•11.15: Spotkanie w miejscu byłego obozu greckiego.Park Paderewskiego.Spotkanie z przedstawicielami Stowarzyszenia Greków w Polsce Delta w Zgorzelcu.
Odwiedzenie obelisku upamiętniającego 600 pochowanych greków na cmentarzu komunalnym,.cerkiew prawosławną,bulwar grecki obelisk- złożenie wieńców.
•13.00: Obiad w Restauracji Naoussa
•14.30:Przywitanie przez Burmistrza Miasta Rafała Gronicza w MDK
Nikos


Ostatnio zmieniony 04 maja 2011, 14:50 przez nikos, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2011, 9:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
nikos pisze:
Spotkanie dotyczy pobytu w Gorlitz w latach 1916 do 1919, 7.000 tyś obywateli greckich IV Korpusu Armii Greckiej w eksterytorialnym obożie.


nikos zabunkrował info o spotkaniu w wątku o festiwalu i się potem dziwi, że nikt nie wiedział ;)

trzeba to chyba tu przenieść http://www.zgorzelec.info/forum/viewtop ... &start=105

Ale się i tak dowiedziałem i w ostatniej chwili przyjechałem (tu podziękowania dla Nikosa, który spowodował, że zostałem zaproszony oraz za gościnę, której mi udzielił)

Spotkanie z Gerasimosem Alexatosem oraz drem Wojeckim spowodowało, że pace nad polskim opracowaniem dotyczącym tego tematu zostały wznowione (pan dr Wojecki obiecał zrobić recenzje opracowania a pan Alexatos obiecał pomoc w pozyskaniu nowych interesujących zdjęć dotyczących obozu).

Przy dobrych wiatrach jest szansa, że może w tym roku będzie można to przeczytać i pooglądać nieznane do tej pory zdjęcia wykonane w Zgorzelcu w latach 1914 - 1919


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 20:55 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej Zgorzelec 2011 odbędzie się
w dniach 25 i 26 czerwca 2011 roku razem z DNIAMI ZGORZELCA.

Wstępny program imprez:
26 czerwca 2011 Amfiteatr w Zgorzelcu wstęp wolny godz 16,00

KONCERT GALOWY -Dedykowany GRIGORISOWI IKONOMU pt "Jestem Synem Zgorzelca"
*Zespół "EPOMENI"
*Piosenki GEORGIA SOKOLI
* Recital MAJA SIKOROWSKA z zesopołem KROKE
*35 lat pracy artystycznej Nikosa Rusketosa & ORFEUSZ
* Gwiazda wieczoru COSTA CORDALIS z zespołem

Przewidywane imprezy towarzyszące

25 czerwca 2011godzina 15.30 Mecz piłki nożnej "Zgorzelec Polska" kontra "Zgorzelec Grecja" - Stadion Miejski

25 czerwca 2011roku godzina 20.30 Biesiada Polsko Grecka Zajazd "U Kowala" Tylice impreza za zaproszeniami i biletami wstępu.Bilety z konsumpcją w cenie 90 zł od osoby do nabycia w Tawernie Naousa w Zgorzelcu 075 77 56866. 602387752
26 czerwca 2011 roku godzina 14.00
uroczystość przed tablicą pamiątkową przy Urzędzie Miasta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2011, 22:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos pisze:
XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej Zgorzelec 2011 odbędzie się
w dniach 25 i 26 czerwca 2011 roku razem z DNIAMI ZGORZELCA.

No nie dość, że na dni miasta przez FPG będziemy mieli pogodę z głowy :roll: To jeszcze (jeżeli to jest cały program artystyczny Dni Miasta) mamy z głowy Dni Miasta :roll: :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 5:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Turek - popieram w całej rozciągłości, pomysł połączenia imprez totalnie bez sensu - kto to wymyślił chciałabym wiedzieć?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 13:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Dni Miasta będą w sobotę 25 czerwca i za chwilę będziecie wiedzieć kto tam będzie grał.Wykonawcy są już znani.Ale niech to poda MDK. Ja podałem wstępny program i wykonawców na dzień dzisiejszy tj:na niedzielny koncert 26 czerwca.Kto polączył te imprezy?.
Tak mi zaproponował Burmistrz Miasta w uzgodnieniu z dyrekcją MDK ze względu na brak środków.
Nikos


Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 14:29 przez nikos, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 16:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Nikos sprecyzuj na co brak środków? Na Dni Miasta czy na festiwal?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 18:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja tu widzę jeden wielki plus - Burmistrz dogadał się z Nikosem (albo odwrotnie) i jest zgoda. Oby dla dobra miasta...
Drugim jest fakt , że nie będziecie podwójnie narzekać - bo tak to narzekano na MFPG i Dni Zgorzelca :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 20:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Medea pisze:
sprecyzuj na co brak środków? Na Dni Miasta czy na festiwal?
Dobre pytanie :roll: Dobrze byłoby wiedzieć, kto pod kogo się podpina. Czy Nikos z braku środków pod miasto, czy miasto z braku środków na dwudniową imprezę podpina się pod Nikosa, który jeszcze w ubiegłym roku nie mógł się dogadać z miastem w sprawie środków na FPG? :roll:
YELLO_35 pisze:
Ja tu widzę jeden wielki plus
ja raczej wielki minus :roll: Obcięto mieszkańcom miasta połowę jednej imprezy integrując ją z drugą "ściśle tematyczną" imprezą :roll:
YELLO_35 pisze:
Oby dla dobra miasta...
tylko czy również dla dobra mieszkańców? O ile do tej pory mieli imprezy w postaci jednodniowego FPG i dwudniowych Dni Miasta, o tyle teraz mają jedną imprezę dwudniową składającą się z jednego Dnia Miasta i jednego dnia FPG :roll: Czy naprawdę nie Widzisz YELLO_35, że obcięto imprezy masowe w mieście? :roll: Zaraz ktoś powie, że będziemy mieli wypasione Jakuby z przystankiem Via Regia, a ja powiem i co z tego, a może osobiście podobały mi się najbardziej i innym mieszkańcom dwudniowe Dni Miasta? :|
YELLO_35 pisze:
Drugim jest fakt , że nie będziecie podwójnie narzekać - bo tak to narzekano na MFPG i Dni Zgorzelca
a to akurat nie jest powód by w dalszym ciągu nie narzekać na obie imprezy ;) ]:->
Na marginesie dodam, że w tym roku już nie odbyła się Czarodzielnica, młoda impreza, mająca szanse na coraz większe powodzenie i rozgłos - nie odbyła się oczywiście z braku środków :roll: Teraz obcina się Dni Miasta na poczet FPG.... źle się dzieje w państwie duńskim.... :smt084


Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 20:21 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 21:12 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Turek - chopie nie rób scen :) , akurat myślę że nasi mieszkańcy mają co i gdzie wybierać - aby przyszli :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 21:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Pytanie co ma jedno z drugim wspólnego. Może jeszcze Jakuby podciągnijmy pod FMG?
Idiotyczny pomysł. Nie mam nic przeciwko imprezie Nikosa, ale narzucanie swojej muzyki w Dni Zgorzelca to już przegięcie.
Miasto zasponsorowało festiwal kosztem mieszkańców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..