Dzisiaj jest 28 mar 2024, 16:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 cze 2008, 12:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Inicjatywę uchwałodawczą w sprawie uchylenia uchwały dot. Festiwalu Greckiego podjął Gronicz na ostatnim posiedzeniu burmistrza:

http://www.zgorzelec.eu/aktualnosci/akt ... erwca.html

Najbliższa sesja RM zapowiada się nader ciekawie. Zastanawiam się, czy ci sami radni, którzy tak ochoczo głosowali za podwyższeniem wynagrodzenia burmistrzowi, równie ochoczo zagłosują za uchyleniem uchwały w sprawie FG. Niektórzy z nich, przypominam, uchwałę tą 10 lat temu skwapliwie zatwierdzali. W kuluarach słychać głosy szepczące o tym, że dawna uchwała została zatwierdzona nie do końca w zgodzie z obowiązującym wówczas prawem.
Jeśli o mnie chodzi, z ogromnym zaciekawieniem będę obserwował zachowania tych i owych na sesji miejskich rajców. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 cze 2008, 8:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2006, 15:15
Posty: 69
Jaką decyzję podjęli radni w sprawie festiwalu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 cze 2008, 9:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Kaśka, jeśli z inicjatywą uchwałodawczą wychodzi burmistrz, mający poparcie większości radnych RM, wynik głosowania nie trudno przewidzieć. Uchwała dotycząca FG została uchylona.
Jak zauważył jednak jeden z radnych, podstawa prawna, którą posłużono się uchylając wspomnianą uchwałę, jak gdyby z marszu uchyla również wcześniejszą uchwałę RM, bodajże z 1996 roku, dotyczącą organizowania Dni Miasta Zgorzelec.
Zaskoczenie które można było dostrzec na twarzy Gronicza, kiedy to usłyszał, warte było spędzenia kilku godzin na sali obrad RM. :smt026
Swojego wystąpienia doczekał się również Nikos, który w typowym dla siebie, agresywnym przemówieniu, dał wyraz swojemu niezadowoleniu, grożąc przy tym, iż tegoroczny festiwal zorganizuje, kosztami obciążając budżet miasta. Prościej to ujmując uznał on, że skoro uchwała obowiązywała jeszcze w tym roku, miasto ma obowiązek sfinansować FG.
Po sesji zapytałem prawnika UM o szansę Nikosa na wyegzekwowanie zwrotu kosztów zorganizowania festiwalu. Odpowiedział on, że uchwała nie obliguje miasta do finansowania tej imprezy, że jedynie umowa zawarta pomiędzy firmą "Orfeusz" a UM dałaby możliwość wystąpienia Nikosa z roszczeniami finansowymi wobec UM.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 cze 2008, 23:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
W całej debacie najdziwniejsza było uzasadnienie do zaproponowanej przez BM uchwały, które nawiązywało tylko do zapisów prawnych, które w okresie 10 lat zmieniały się kilkakrotnie.
Uchwała dotyczyła Ogólonopolskiego FPG a nie Międzynarodowego FPG. Nie wiem w stosunku do którego festiwalu Nikos ma zastrzeżone prawa autorskie. Są to jednak w tym aspekcie inne festiwale. Nie potrafiono także odpowiedzieć mi na pytanie, czy najpierw RM podjęła uchwałę w sprawie festiwalu, czy też Nikos pierwszy zastrzegł prawa autorskie.
Podczas całej dyskusji zauważyć można było wiele emocji ze strony Nikosa i BM. Zaznaczono także, ze więcej dyskusji odbywało sie w mediach niż w salach decyzyjnych.

Moja propozycja aby wstrzymać się z podjęciem uchwały do następnej sesji a w między czasie przygotować projekt nowej uchwały mówiącej o uznaniu przez RM dorobku zgorzeleckich Greków oraz wsparciu przez miasto inicjatyw związanych z tradycjami greckimi, bez wskazywania formy i zakresu wsparcia a dopiero przy tych zapisach uchylić uchwałę z roku 1998 też nie znalazło poparcia.
Ja osobiście rozumiem zgorzeleckich Greków, którzy takie działania traktują jak zamach na ich kulturę, zwyczaje i lokalny dorobek znany nie tylko w Zgorzelcu dlatego dzisiaj pozostał niesmak i wrażenie, że inicjatywy mieszkańców są nieważne.
Przecież może tak być, że nie wszystkie działania w sferze kulturalnej w mieście odpowiadają każdemu. Tak jest w wielu innych przypadkach. zatem troszkę wzajemnego poszanowania, uznania potrzeb i odczuć innych należeć powinno się naszym mieszkańcom.

Swoją drogą ustawa o samorządzie gminnym mówi wyraźnie do do zadań własnych miasta należy rozwój kultury


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2008, 5:23 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Cyt .Nie potrafiono także odpowiedzieć mi na pytanie, czy najpierw RM podjęła uchwałę w sprawie festiwalu, czy też Nikos pierwszy zastrzegł prawa autorskie.

Najpierw Rada w 1998 podjęła uchwałę o festiwalu a następnie w 1999 Rada zgodziła się opatentować ten festiwal.I dlatego te uchwały trzeba czytać razem.To co słyszałem na sesji to przykre i nie potrzebne.Wypowiedz Pani Baranowskiej której jej mąż podpisywał ze mną kilka umow , już zapomniała o tym fakcie?A może ja sam podpisywałem te umowy?.Burmistrz zaszedł za daleko.Byłem u niego z delegacją aby sie dogadać.Buta i arogancja przeważyła.
Żenująca była wypowiedz przewodniczącego komisji Kultury że on mnie nie zapraszał abym wyjaśnił sprawę bo on był zorientowany z mediów.To widać wielką troskę .A gdzie przewodniczący komisji budżetu,no i komisji rewizyjnej.Te fakty mówią wszystko.Dlatego zapowiedziałem że podam gminę do sądu.Prawnicy Urzędu i sam burmistrz od tej pory musi żle spać.I tu wyjaśnienie. Ewentualna moja wygrana to nic innego od chęci udowodnienia swoich racji ,a pieniądze z budżetu pójdą na zorganizowanie tegorocznej imprezy lub przyszłorocznej.A tera coś nowego.Moi prawnicy dopatrzyli się stałego oczerniania mojej osoby,pomówienia,wręcz stawiania mnie w bardzo nie dobrym świetle,w mediach na sesjach.Wobec powyższego robię sprawę karną burmistrzowi za zniesławienie.
pozdrawiam
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2008, 8:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Oj Nikosa poniosło. Kto nastęny w sądzie się znajdzie?? Aż strach się bać :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2008, 10:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 11:03 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2008, 12:21 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
nikos pisze:
Moi prawnicy




he he he i pożyczki z providenta , weź się stary koniu wyluzuj i zastanów dwa razy zanim coś napiszesz.

w przerwach między rozprawami to zwróć jeszcze uwagę swoim klientom, którzy dewastują chodnik na rogu Kościuszki i Broniewskiego, bo jak nie to następnym razem moi adwokaci wbija się tam na dancing...dziś chyba he he he he


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 cze 2008, 19:07 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Ale , że w tym gąszczu spraw karnych znajdzie czas na organizowanie imprezy - to jest godne podziwu ;)

Trzymam kciuki za powodzenie imprezy tak samo jak za Dni Pcimia Dolnego , które się nie odbyły...ot pech ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2008, 22:59 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 11:05 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 sie 2008, 23:25 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
mamy z powrotem festiwal grecki :(
festiwal festiwalem, ale obserwuję aktywność dużo szerszą: jakieś obeliski na Przedmieściu Nyskim :shock: , które przestaje być Przedmieściem Nyskim a staje się Bulwarem Greckim. Czy tablica na UM nie wystarczy? Nigdy nie byłem antygrecki, ale ta forma ekspansji niezbyt mi się podoba. Megalomania

[ Dodano: Sob Sie 23, 2008 1:10 am ]
Cytuj:
mamy z powrotem festiwal grecki :(
festiwal festiwalem, ale obserwuję aktywność dużo szerszą: jakieś obeliski na Przedmieściu Nyskim :shock: , które przestaje być Przedmieściem Nyskim a staje się Bulwarem Greckim. Czy tablica na UM nie wystarczy? Nigdy nie byłem antygrecki, ale ta forma ekspansji niezbyt mi się podoba. Megalomania
a tu już temat był kiedyś ruszony, jak dotąd bez odzewu :-?: 2 lata
http://www.zgorzelec.info/forum/viewtop ... 542e#12522


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2008, 9:46 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
nie bardzo rozumiem, skąd tyle niechęci do festiwalu. to jest okazja do spotkania ludzi, którzy z kulturą grecką są w jakiś sposób związani. tak, jak są zwolennicy jakubów, tak i tego festiwalu. cieszyć się już dzisiaj na myśl, że może się nie uda, to tak, jak w typowo polskim powiedzeniu : sąsiadowi zdechła krowa, szkoda, że nie wszystkie. beznadziejne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2008, 11:47 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
nie bardzo rozumiem, skąd tyle niechęci do festiwalu

Cytuj:
okazja do spotkania ludzi, którzy z kulturą grecką

Cytuj:
sąsiadowi zdechła krowa, szkoda, że nie wszystkie

ok, odpowiem za siebie.
moja 'niechęć' nie bierze się z braku akceptacji KULTURY greckiej, może co najwyżej do jej wydania 'made in Ruskietos'. Ale to kultura dla tzw. szerokich mas, więc podejrzewam, że mogę tu zostać w sposób demokratyczny przegłosowany ;)
kultura agrotechniczna nie ma wg mnie nic wspólnego z zgorzeleckim festiwalem :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2008, 13:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 cze 2007, 13:37
Posty: 286
Lokalizacja: wrocek
sam nie lubię masówek, jestem tolerancyjny dla niektórych form. nie mam nic do p. Rusketosa, a też uważam, że nie jest gorszy od wielu propagatorów kultury w zgorzelcu, z wielu dużych miast przyjeżdżali do zgorzelca ludzie na ten festiwal. to, że on był, to wynikało z jakichś wcześniejszych zobowiazań podjętych przez miasto ( o ile się orientuję, chyba uchwała rady). nie jestem zwolennikiem chwalenia tylko swoich idei a wyrzucania za burtę cudzych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2008, 15:45 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
De gustibus non discutandum est :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..