Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 21:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
Nic się nie obcina kosztem drugiej imprezy.Ja od lat Wam pisałem i mówiłem że żle się stało że nie było zagospodarowanych dwóch łykendów na imprezy masowe.Mieszkańcy stracili zabawę w jedną sobotę i niedzielę.X edycja festiwalu zapoczątkowała jeden dzień FG który trwa do dziś.Ja nic sam nie zrobię.Tak również Dni Miasta będą bezradne bez dotacji Burmistrza Miasta.To on samodzielnie dzieli środkami na kulturę.Więc jakie będą imprezy masowe i inne, generalnie decyduje Burmistrz jednoosobowo.Mnie się to nie podoba że radni milczą.O tym udowadniałem na sesji,jak działają w tej mierze inne samorządy.Myślę że i ja i Pan Gronicz wiele zrozumieliśmy.Miło mi że możemy rozmawiać.Wiele osób do tego doprowadziło.I jemu i mi chyba oto mi chodziło.Ale do perfekcji jeszcze daleko.Myślę że po latach zauważył moją pracę,zaangażowanie w sprawy greckie w Europa Mieście.W naszym statucie Stowarzyszenia Greków w Polsce Delta jest jednym z wielu celów organizacja FG.Więc to jest priorytetowe.Ciesze się że partycypuje w program grecki z piosenkami Mikisa Teodorakisa.Dla ciekawskich nie jestem organizatorem Festiwal przetrwał,dzięki wspaniałym ludziom,sponsorom,samorządom między innymi Wójtowi Janikowi ,Burmistrzowi Gzmielewiczowi z Bogatyni,Prezesom Elektrowni i Kopalni i wielu innym.Już w ubiegłym roku miasto partycypowało w kosztach festiwalu.Nie były to pieniądze zmarnowane.Była publika i dobra zabawa.Jak widzicie jest cisza z powołanym do życia Festiwalem Kultur który nie miał żadnej oprawy.Był enigmatyczny,nie miał żadnego mocnego podparcia historycznego .Koncerty. Były w nim poszczególne normalne koncerty.Niekiedy bardzo udane.Reasumując dobrze się stało że niektórzy radni którzy głosowali nad uchyleniem uchwały o festiwalu dziś zmienili zdanie.To świadczy że udało się chociaż częściowo mimo wielu różnic udowodnić że nie można zbagatelizować naszej wspólnej historii greków którzy przyjechali na Gorlitz w 1916 7000 i prawie 14.000 do Zgorzelca.Jak powiedziałem wielokrotnie na festiwalu greckim i historii przyjazdu do tego samego miasta dwa razy takiej ilości greków,miasto Zgorzelec powinno ubić interes reklamowy,promocyjny.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 22:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Robert Gruszecki pisze:
Turek - chopie nie rób scen :) , akurat myślę że nasi mieszkańcy mają co i gdzie wybierać - aby przyszli :)

Robert jakich scen??? To, co Masz na myśli odnośnie wyboru imprez, gdzie i co wybierać, to pełna zgodność, tyle że to imprezy dla koneserów ;-) Ja mówię o typowej masówce, za którą można uznać FPG i Dni Miasta przy piwsku, kiełbasie z grilla i golonce ;) Ja osobiście dużej straty nie odczuję, bo wiem, gdzie mogę się udać i znaleźć coś dla siebie nie tylko 3 razy w roku, ale przez cały rok. Mówię o zwykłym mieszkańcu, konsumencie, dla którego imprezą, wydarzeniem są parasolki przed MDK i cokolwiek na scenie amfiteatru. Z trzech dni takich imprez masowych robią się nagle dwa i nikt mi nie powie, że się nic mieszkańcowi nie obcina, pod hasłem braku środków :roll:

Cytuj:
Nic się nie obcina kosztem drugiej imprezy
nikos z całym szacunkiem ale do trzech to chyba powinieneś liczyć bez problemu ;) Jeżeli mamy w dwa różne weekendy w sumie trzy dni imprez - jeden FPG i (zalóżmy za tydzień) dwa dni Dni Miasta ,a nagle funduje się nam dwa dni imprezy pod tytułem Dni Miasta i FPG, to chyba jedno odbywa się kosztem drugiego... :roll: Ja naprawdę nie mam nic do Twojej imprezy (no może zmienił bym jej formułę nieco, tak jak rozmawialiśmy kiedyś o tym w 2BP) ale podejrzewam, że znaczna część Twoich wyborców głosowała na Ciebie w nadziei na przywrócenie dawnego dwudniowego FPG z plebiscytem i grand prix, tylko obawiam się, że nie chcieli aby odbywało się to kosztem Dni Miasta akurat... :roll: Co więcej, jestem w stanie uznać, że przez cztery lata radziłeś sobie świetnie z pozyskaniem sponsorów na organizację FPG i festiwal się odbywał mimo braku dotacji z miasta. Dziś dotacje z miasta się znalazły ale kosztem obcięcia Dni Miasta i Czarodzielnicy... Ja tak to widzę i uważam, że to nie jest dobre dla zwykłego mieszkańca, bo uszczupla to jego wachlarz imprez masowych... :-? Tyle :|


Ostatnio zmieniony 17 maja 2011, 22:29 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2011, 23:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
nikos pisze:
Reasumując dobrze się stało że niektórzy radni którzy głosowali nad uchyleniem uchwały o festiwalu dziś zmienili zdanie.


To mi się szczególnie spodobało. Powiadasz, że radni ci "zmienili" zdanie po tym jak się dogadałeś z Burmistrzem??? :lol: :lol: Obaj wiemy, że jeśli znowu wyjdzie coś nie tak w Twoich kontaktach z Rafałem Groniczem, ci sami radni ponownie zmienią zdanie. I zrobią to w ramach tzw. dyscypliny partyjnej, głosując tak "jak trzeba"... ;-)

Panowie, jest pierwszy rok po wyborach i dlatego dziwię się, że narzekacie na niedobór imprez plenerowych. Za 2-3 lata będzie ich więcej, obiecuję Wam to... :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 6:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Nikos - ponawiam pytanie.
Imprezy połączono ze względu na brak środków - na co?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 15:04 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Medea pisze:
Nikos - ponawiam pytanie.
Imprezy połączono ze względu na brak środków - na co?

Ja bym i tak robił jeden dzień bo nie daję radę na dwa.A dlaczego nie robią Dni Zgorzelca dwa dni nie wiem.Słyszałem że jest brak środków.ale jak dobrze popatrzycie to trochę pieniędzy poszło na ostatni koncert mandolinistów,idą pieniądze na Kużnię,teraz grecki koncert w niedzielę z czego się bardzo cieszę itd.A to dopiero mija pół roku 2011.To są wydatki więc chyba brakuje.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 20:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
nikos pisze:
dlaczego nie robią Dni Zgorzelca dwa dni nie wiem.Słyszałem że jest brak środków.ale jak dobrze popatrzycie to trochę pieniędzy poszło na ostatni koncert mandolinistów,idą pieniądze na Kużnię,teraz grecki koncert w niedzielę z czego się bardzo cieszę itd.
nikos, Pieniądze na mandolinistów, Kuźnię i inne temu podobne wydatki idą rok rocznie więc to trochę marne tłumaczenie, bo to nie są nowe i nagłe wydatki :| Obcina się wydatki, na imprezę typu Czarodzielnica, obcina się wydatki na imprezę Dni Miasta łącząc je z Twoją imprezą, co jeszcze się obetnie mieszkańcom i co jest tego powodem??? :roll: Czy to spore wydatki na tegoroczne Jakuby, czy może wydatki związane z budową hali sportowej, a może maksymalne dopuszczalne zadłużenie miasta sięga limitu i szuka się cięć na prawo i lewo a na pierwszy ogień idą sprawy które obciąć najłatwiej? :roll: :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2011, 21:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
A ja sądzę, że jest to sprytne działanie (choć może rzeczywiście nieco przekombinowane), któremu przyświeca motto: aby wilk był syty i owca cała. Będziemy mieli Dni Miasta i FPG. Środki które trzeba by przeznaczyć na drugi dzień DM zostały przeznaczone na festiwal i tym sposobem mieszkańcy otrzymają dwudniową imprezę plenerową a Nikos możliwość zorganizowania imprezy z grecką nutą... Za kasę przeznaczoną na zorganizowanie jednej imprezy zrobić dwie - czyż nie należą się za to Burmistrzowi wielkie owacje na stojąco??? :twisted:

Lud tłumnie okupować będzie przez całe 2 dni ławki w amfiteatrze, w budżecie miasta kasy nie ubędzie - co musiałoby się wydarzyć, gdyby trzeba było dofinansować odrębny FPG - ,... ale niesmak może rzeczywiście pozostać.
Tylko ciekawe na jak długo - wszak lud tutejszy odznacza się zadziwiająco krótką pamięcią i skłonnością do wybaczania włodarzom wszelkich prób nabicia w butelkę - w większości zresztą zakończonych powodzeniem... :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2011, 5:58 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
nikos pisze:
Witam
Nic się nie obcina kosztem drugiej imprezy.Ja od lat Wam pisałem i mówiłem że żle się stało że nie było zagospodarowanych dwóch łykendów na imprezy masowe.Mieszkańcy stracili zabawę w jedną sobotę i niedzielę.X edycja festiwalu zapoczątkowała jeden dzień FG który trwa do dziś.Ja nic sam nie zrobię.Tak również Dni Miasta będą bezradne bez dotacji Burmistrza Miasta.To on samodzielnie dzieli środkami na kulturę.Więc jakie będą imprezy masowe i inne, generalnie decyduje Burmistrz jednoosobowo.Mnie się to nie podoba że radni milczą.O tym udowadniałem na sesji,jak działają w tej mierze inne samorządy.Myślę że i ja i Pan Gronicz wiele zrozumieliśmy.Miło mi że możemy rozmawiać.Wiele osób do tego doprowadziło.I jemu i mi chyba oto mi chodziło.Ale do perfekcji jeszcze daleko.Myślę że po latach zauważył moją pracę,zaangażowanie w sprawy greckie w Europa Mieście.W naszym statucie Stowarzyszenia Greków w Polsce Delta jest jednym z wielu celów organizacja FG.Więc to jest priorytetowe.Ciesze się że partycypuje w program grecki z piosenkami Mikisa Teodorakisa.Dla ciekawskich nie jestem organizatorem Festiwal przetrwał,dzięki wspaniałym ludziom,sponsorom,samorządom między innymi Wójtowi Janikowi ,Burmistrzowi Gzmielewiczowi z Bogatyni,Prezesom Elektrowni i Kopalni i wielu innym.Już w ubiegłym roku miasto partycypowało w kosztach festiwalu.Nie były to pieniądze zmarnowane.Była publika i dobra zabawa.Jak widzicie jest cisza z powołanym do życia Festiwalem Kultur który nie miał żadnej oprawy.Był enigmatyczny,nie miał żadnego mocnego podparcia historycznego .Koncerty. Były w nim poszczególne normalne koncerty.Niekiedy bardzo udane.Reasumując dobrze się stało że niektórzy radni którzy głosowali nad uchyleniem uchwały o festiwalu dziś zmienili zdanie.To świadczy że udało się chociaż częściowo mimo wielu różnic udowodnić że nie można zbagatelizować naszej wspólnej historii greków którzy przyjechali na Gorlitz w 1916 7000 i w 1949 prawie 14.000 do Zgorzelca.Jak powiedziałem wielokrotnie na festiwalu greckim i historii przyjazdu do tego samego miasta dwa razy takiej ilości greków,miasto Zgorzelec powinno ubić interes reklamowy,promocyjny.
Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 maja 2011, 23:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dziękuję Nikosie za przypomnienie Twojego - jak sądzę - oficjalnego stanowiska w sprawie tegorocznego festiwalu. Mam jednak cichą nadzieję, że Tobie nie trzeba przypominać 4-letniego poniżania i usilnych prób zmarginalizowania czy wręcz likwidacji FPG przez władze miasta.

nikos pisze:
Dla ciekawskich nie jestem organizatorem Festiwal przetrwał,dzięki wspaniałym ludziom,sponsorom,samorządom między innymi Wójtowi Janikowi ,Burmistrzowi Gzmielewiczowi z Bogatyni,Prezesom Elektrowni i Kopalni i wielu innym.


Zapomniałeś wspomnieć tutaj o staroście Piotrze Woroniaku, który również wydatnie wspierał festiwal aby ten nie zniknął na stałe z kalendarium zgorzeleckich imprez. Pominięcie jego wkładu w kontynuację FPG nie jest chyba wynikiem braku wdzięczności społeczności greckiej lub jej krótkotrwałego "działania", a jedynie zwyczajnym przeoczeniem, prawda?
Inaczej wspomniani przez Ciebie samorządowcy gotowi pomyśleć, że pamięć Greków o nich trwa dokładnie tyle, ile trwa ich kadencja...
Pozdrawiam... :oops:


Ostatnio zmieniony 21 maja 2011, 16:07 przez przekorny, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2011, 7:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Przekorny
Zapomniałeś wspomnieć tutaj o staroście Piotrze Woroniaku, który również wydatnie wspierał festiwal aby ten nie zniknął na stałe z kalendarium zgorzeleckich imprez. Pominięcie jego wkładu w kontynuację FPG nie jest chyba wynikiem braku wdzięczności społeczności greckiej lub jego krótkotrwałego "działania", a jedynie zwyczajnym przeoczeniem, prawda?
Inaczej wspomniani przez Ciebie samorządowcy gotowi pomyśleć, że pamięć Greków o nich trwa dokładnie tyle, ile trwa ich kadencja...


Witam
Oczywiście przeoczyłem z pośpiechu.
To właśnie dzięki staroście Woroniakowi utrzymana została ta impreza,pomimo problemów finansowych starostwa.Przepraszam za pominięcie.Są jeszcze inni ludzie i firmy którzy pomogli i ich też nie wymieniłem.Ja tylko podałem przykład wymieniając kilku.Do dziś nie mam żadnej oficjalnej informacji co z pomocą w tym roku od Starosty Bielińskiego.Cztery lata temu to właśnie na sesji w starostwie radni podjęli uchwałę z apelem o próbie utrzymania festiwalu.Tak tak, to była duża sprawa do dziś dziękuję.
pozdrawiam Nikos


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2011, 23:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny, napisał:
przekorny pisze:
Dziękuję Nikosie za przypomnienie Twojego - jak sądzę - oficjalnego stanowiska w sprawie tegorocznego festiwalu. Mam jednak cichą nadzieję, że Tobie nie trzeba przypominać 4-letniego poniżania i usilnych prób zmarginalizowania czy wręcz likwidacji FPG przez władze miasta.

nikos napisał/a:
Dla ciekawskich nie jestem organizatorem Festiwal przetrwał,dzięki wspaniałym ludziom,sponsorom,samorządom między innymi Wójtowi Janikowi ,Burmistrzowi Gzmielewiczowi z Bogatyni,Prezesom Elektrowni i Kopalni i wielu innym.


Zapomniałeś wspomnieć tutaj o staroście Piotrze Woroniaku, który również wydatnie wspierał festiwal aby ten nie zniknął na stałe z kalendarium zgorzeleckich imprez. Pominięcie jego wkładu w kontynuację FPG nie jest chyba wynikiem braku wdzięczności społeczności greckiej lub jej krótkotrwałego "działania", a jedynie zwyczajnym przeoczeniem, prawda?
Inaczej wspomniani przez Ciebie samorządowcy gotowi pomyśleć, że pamięć Greków o nich trwa dokładnie tyle, ile trwa ich kadencja...
Pozdrawiam...

nikos, ustosunkował się tylko do części:
nikos pisze:
Przekorny
Zapomniałeś wspomnieć tutaj o staroście Piotrze Woroniaku, który również wydatnie wspierał festiwal aby ten nie zniknął na stałe z kalendarium zgorzeleckich imprez. Pominięcie jego wkładu w kontynuację FPG nie jest chyba wynikiem braku wdzięczności społeczności greckiej lub jego krótkotrwałego "działania", a jedynie zwyczajnym przeoczeniem, prawda?
Inaczej wspomniani przez Ciebie samorządowcy gotowi pomyśleć, że pamięć Greków o nich trwa dokładnie tyle, ile trwa ich kadencja...
:roll:
Hmmmm... zastanawiające... ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2011, 15:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Pomimo pięknej pogody, zachęcam do wzięcia udziału w koncercie poświęconym twórczości Mikisa Theodorakisa.Występuje Filharmonia Dolnośląska z udziałem solistów, w tym mieszkańca Zgorzelca Janisa Burasa z małżonką. Byłem na tym koncercie w Jeleniej Górze,pełna sala widzów oraz władze wojewódzkie i miasta Jeleniej Góry. W koncercie udział brał także charyzmatyczny wykonawca (rodem ze Zgorzelca) Jorgos Skolias oraz Illias Wrazas. Klimaty typowo greckie, oklaski na stojąco. W Jeleniej Górze koncert był płatny-40 zł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2011, 7:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Kazimierz pisze:
zachęcam do wzięcia udziału w koncercie poświęconym twórczości Mikisa Theodorakisa.


Byłem - bardzo fajny koncert - i nawet publiczność udało się rozruszać :smt026
Mnie osobiście trochę mniej , bo kroki Zorby mi się mylą :-? 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 maja 2011, 19:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 lis 2006, 18:57
Posty: 247
Witam
W dniach 25 i 26 czerwca 2011 roku odbędą się kolejne DNI ZGORZELCA.
O programie DNI ZGORZELCA na 25 czerwca /sobota/ poinformuje MDK.

26 czerwca /niedziela/odbędzie się w ramach dni Zgorzelca XIV Międzynarodowy Festiwal Piosenki Greckiej Zgorzelec 2011.Na dziś przewiduję następujący program w ramach festiwalu.
Wstępny program imprez:
26 czerwca/niedziela/ 2011 Amfiteatr w Zgorzelcu wstęp wolny godz 16,00

KONCERT GALOWY -Dedykowany GRIGORISOWI IKONOMU pt "Jestem Synem Zgorzelca"
* zespół "EPOMENI"
* GEORGIA SOKOLI
* Recital MAJA SIKOROWSKA z zesopołem KROKE
" 35 lat pracy artystycznej Nikosa Rusketosa & ORFEUSZ
* Gwiazda wieczoru COSTA CORDALIS z zespołem

Przewidywane imprezy towarzyszące:

25 czerwca /sobota/2011 godzina 15.30 Mecz piłki nożnej "Zgorzelec Polska" kontra "Zgorzelec Grecja" - Stadion Miejski

25 czerwca/sobota/ 2011roku godzina 20.30 Biesiada Polsko Grecka Zajazd "U Kowala" Tylice impreza za zaproszeniami i biletami wstępu.Bilety z konsumpcją w cenie 90 zł od osoby do nabycia w Tawernie Naousa w Zgorzelcu 075 77 56866. 602387752

26 czerwca/niedziela/ 2011 roku godzina 14.00
uroczystość przed tablicą pamiątkową przy Urzędzie Miasta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 cze 2011, 10:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak zwykle na Dni Zgorzelca powieje nudą, tanią rozrywką, kiepską organizacją i prowadzeniem imprezy, ze straganami jarmarcznymi i grilem z kiłbasakami i piwem dla naszych zachodnich sąsiadów, aby mogli tanio się nażreć.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 76, 77, 78, 79, 80, 81, 82 ... 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..