Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 30 sty 2012, 17:30 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Z tego co tu czytam (być może tylko ja) odnoszę wrażenie że festiwal jest wyłącznie lokomotywą promocyjną Nikosa i na siłę przypomina o istnieniu tej osoby.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 sty 2012, 19:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
gobo007 pisze:
Połączenie tych dwóch imprez jest mocno nie fair. Obcięto mieszkańcom kiedyś nawet trzydniowe Dni Zgorzelca na rzecz jednego dnia i na siłę uszczęśliwiono muzyką grecką.

Nie mam nic przeciwko festiwalowi, ale niech się odbywa w innym terminie!

Mam bardzo podobne zdanie .Natomiast niespecjalnie podzielam pogląd Marunio-"Z tego co tu czytam (być może tylko ja) odnoszę wrażenie że festiwal jest wyłącznie lokomotywą promocyjną Nikosa i na siłę przypomina o istnieniu tej osoby.

Nie jestem wielbicielem tego festiwalu,lecz wiem,iż wiele osób wspomina z sentymentem czas pobytu greków w Zgorzelcu.Wspólne sąsiedztwo,wiele zaczerpniętych zwyczajów,gier,mariaż obcych sobie kultur często ,o ile jest pokojowy przynosi wzajemne korzyści .Sam miałem kilkunastu b.dobrych kolegów i koleżanek rodaków Nikosa i uważam ,iż ten jeden dzień w roku jest lepszym czy gorszym powrotem do wspomnień,ale potrzebnym,a dla młodzieży choć namiastką tamtych czasów...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 31 sty 2012, 12:56 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
ambiwalentny pisze:
jeden dzień w roku jest lepszym czy gorszym powrotem do wspomnień,ale potrzebnym,a dla młodzieży choć namiastką tamtych czasów...


Fakt, ale oby repertuar był nieco lepszy, ambitniejszy niż rok temu. Zwykłe umcy umcy bardziej kojarzy się z kiczem, tanim jarmarkiem wiejskim niż z kulturą, muzyką grecką. :|


Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 13:31 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 16:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
MARUNIO pisze:
Z tego co tu czytam (być może tylko ja) odnoszę wrażenie że festiwal jest wyłącznie lokomotywą promocyjną Nikosa i na siłę przypomina o istnieniu tej osoby.

no to skąd informacje, jakie mnie dochodzą, że szykuje się motyw macedoński włączyć do festiwalu, podobno Macedonia jest zainteresowana, aby nie tylko Grecy kojarzyli się z imigracją powojenną w Zgorzelcu. Przeczytałem w pewnym opracowaniu (str. 5 wiersz 11), że Greków było w tej fali migracyjnej mniej, niż Macedończyków. Grecy jednak zawsze przodowali w autopromocji ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 mar 2012, 17:13 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Tylko czytając dalej można wyczytać że Macedończycy nie widząc nadziei na powrót do Grecji, dość szybko wyjechali do Jugosławii. Może to dlatego. :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 mar 2012, 12:46 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Zainteresowanych tą tematyką mogę już zaprosić na prelekcję pana Kazimierza Prosyniaka w ramach IX Ogólnopolskiego Pleneru Fotograficznego FujiFilm Klub Polska - szczegóły podam w późniejszym terminie :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2012, 9:58 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Grekom należy się pogratulować nie zakładając nowego wątku czynię to tutaj.
W prawdzie zamieszkujący nasze miasto i okolice bardziej są potomkami KOMUNISTÓW a nie LEONIDASA ale cóż gratulacje się należą.Grecja się budzi a nam pozostaje iść jej śladem.
http://www.nacjonalista.pl/2012/05/06/g ... rlamencie/
]:->

[ Dodano: Pon Maj 07, 2012 11:02 am ]
To kolejny etap naszej wspólnej walki dla naszych ojczyzn i narodów. Niech żyje Wielka Polska, niech żyje Wielka Grecja! ΖΗΤΩ Η ΝΙΚΗ!
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2012, 8:07 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Z niepotwierdzonych informacji wynika, iż w trakcie XV edycji MFPG w Zgorzelcu będziemy gościć wielkie postacie muzyki w osobach: Milo Kurtis urodzony w 1951 roku w Zgorzelcu, współzałożyciel zespołu Maanam. Grał także w zespołach Izrael, Voo Voo. Milo Kurtis często występował z Tomaszem Stańko. Jest także szansa spotkania się w dniu 24 czerwca b.r. z współzałożycielem formacji SBB Antymosem Apostolis, który grał w zespołach Czesława Niemena oraz w takich grupach muzycznych jak: Krzak, Dżem. Dla koneserów takiego rodzaju muzyki to będzie wielka gratka. Do zobaczenia na XV MFPG w Zgorzelcu w dniu 24 czerwca 2012 r.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 maja 2012, 8:14 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Super - wygląda że będzie ambitniej :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2012, 7:29 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Znany jest już program XV edycji MFPG, który odbędzie się w dniu 24 czerwca b.r. Jedną z gwiazd będzie niewątpliwie Paulos Raptis. Warto przypomnieć, iż w 1950 r.znalazł się on w Państwowym Ośrodku Wychowawczym w Zgorzelcu w grupie dzieci starszych. Dla nich ośrodek znajdował się w koszarach wojskowych na Ujeździe. Tam też uczęszczał do Szkoły Mechanicznej o profilu ślusarz.Ze Zgorzelca Paulos Raptis został przeniesiony do POW w Policach. To tam Jego talent muzyczny się rozwijał, skończył szkołę muzyczną w Szczecinie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2012, 7:42 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Program XV MFPG :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2012, 8:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Dodatkowo informuję, iż Paweł Raptis to wnuk Paulosa Raptisa, doskonały pieśniarz. Naxos Ouuintet to: Milo Kurtis, Antymos Apostolis i Józef Skrzek oraz jeszcze dwóch polskich muzyków.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2012, 13:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Kazimierz pisze:
Naxos Ouuintet to: Milo Kurtis, Antymos Apostolis i Józef Skrzek oraz jeszcze dwóch polskich muzyków.

ŁAŁ!!!! dla mnie bomba. Kazimierzu, czy Milo Kurtis nie urodził się przypadkiem w Zgorzelcu?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 cze 2012, 17:45 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 cze 2007, 9:27
Posty: 109
Lokalizacja: zgorzelec
Tak, Milo Kurtis urodził się w Zgorzelcu w 1951 roku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 25 cze 2012, 10:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
chciałem podziękować Nikosowi za to, ze ściągnął na swój festiwal Naxos Quintet, co prawda zespół pasował do klimatu tej imprezy jak świni siodło - ale może jest to jakiś pomysł na przyszłość? różnorodność, czy coś w ten deseń?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1263 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..