Dzisiaj jest 29 mar 2024, 16:28

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 07 lut 2007, 11:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 29 lis 2006, 15:21
Posty: 113
Lokalizacja: se Zgorzelca
Coś mi sroki doniosły, że w Zgorzelcu planuje się uruchomienie linii tramwajowych. Czy jest Wam coś w tym temacie wiadomo?
Zaznaczam, że nie mam w chwili obecnej możliwości przyjścia gdziekolwiek i zapoznawania się z planami, koncepcjami itp.
Mam możliwość natomiast dyskutowania. :lol:
Za wszelkie informacje dotyczące ewentualnego biegu linii będę wdzięczny. :lol:
Nadmieniam, że z definicji jestem przeciwny łączeniem szynami obu miast.:)
Uważam, że możemy się łączyć w innych korzystniejszych dla obu stron rzeki tematach. :lol:

Pozdrawiam

aha
Dawno mnie nie było tutaj, ale mam usprawiedliwienie :grin:


Admin?
Czy jest możliwe abym otrzymał jeszcze jeden czerwony pasek.Dwa paski będą świadczyły o wielkich zasługach dla forum. Marzeniem moim jest mieć trzy ale wiem, że na to trzeba zapracować :grin: (będę sie starał) :grin:


Ostatnio zmieniony 08 gru 2008, 22:21 przez Ball Kani, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2007, 12:37 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Było o tym na forum.
Ekonomicznie nieopłacalne ,a jako atrakcja turystyczna jeszcze bardzie nietrafiony pomysł.
Poszukaj na forum,gdzies nawet plan trasy było omawiany.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2007, 12:46 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Ernesto pisze:
jako atrakcja turystyczna jeszcze bardzie nietrafiony pomysł.
.

hę? :shock: a niby dla czego? uważasz, że tramwaj nie może być atrakcją turystyczną?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2007, 13:03 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
nie mam w chwili obecnej możliwości przyjścia gdziekolwiek i zapoznawania się z planami, koncepcjami itp.
Mam możliwość natomiast dyskutowania.
Cytuj:
Dawno mnie nie było tutaj, ale mam usprawiedliwienie
czyżby następny z Wronek? :smt111
temat tramwaju:
http://zgorzelec.info/forum//viewtopic. ... ht=tramwaj


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2007, 13:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
zubek pisze:
Ernesto pisze:
jako atrakcja turystyczna jeszcze bardzie nietrafiony pomysł.
.

hę? :shock: a niby dla czego? uważasz, że tramwaj nie może być atrakcją turystyczną?



On sam jeden nie wystarczy,co jeszcze mogłoby nią być w naszym mieście?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Tramwaj
Post: 11 wrz 2007, 20:14 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 cze 2005, 14:00
Posty: 127
Lokalizacja: kiedyś Zgorzelec...
Zacznę nowy temat, bo wydaje mnie się, że chwila jest odpowiednia. Otóż niedługo nasz kraj ma wejść do strefy Schengen. Swego czasu były pomysły linii tramwajowej z Goerlitz do Zgorzelca, ale to jakoś ucichło. W Słubicach się nie udało. Więc może kolej na Zgorzelec? Będzie to na pewno atrakcja turystyczna na skalę europejską o ile nie dalszą (na pewno większa niż parki czy inne strefy zieleni miejskiej, które były przedstawiane jako przyszła atrakcja). Międzynarodowy tramwaj miejski. Nietrudno postarać się o dotację z UE, tylko czy nasze władze potrafiłyby takie coś wspólnie ze stroną niemiecką ustalić i zacząć w tym kierunku robić? Czy ważniejsze będzie wymiana mebli, zamiast inwestycje w remonty dróg czy plan takiej linii tramwajowej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 wrz 2007, 20:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Mnie osobiście się wydaje, że koszt budowy takiej linii jest niewspółmiernie wysoki do uzyskiwanych korzyści. Kiedyś pracowałem w energetyce i wiem, że były przymiarki. Jednak koszty były zabójcze, gdyż wiązały się z rozbudową min. rozdzielni w Zgorzelcu, o kosztach budowy torowisk i trakcji nie wspomnę...
Jest autobus, więc po co tramwaj? Może lepiej pieniądze wydać na remonty dróg i chodników?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2007, 9:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Owszem, atrakcja turystyczna byłaby jakaś :| , ale czy aż na skalę międzynarodową?
Pomijam kwestię ekonomiczną, bo o niej napisał już nicek, obecnie można wziąć pod uwagę potrzebę takiej komunikacji przyglądając się międzynarodowej linii autobusowej pomiędzy Goerlitz a Zgorzelcem. Komunikacja miejska jest racjonalna, jeśli ma sens, ja tu takiego sensu nie widzę. Osobna sprawą jest podejście historyczno-nostalgiczne, tu się zgadzam i uważam, że gdy miasto będzie na to stać, a turystyka będzie tego wymagała i gwarantowała przynajmniej zwrot kosztów inwestycji, to tak. No albo gdy mieszkańcy będą tego niezbędnie potrzebowali.
Natomiast całkiem nie zgadzam się ze stwierdzeniem, iż atrakcyjność linii tramwajowej byłaby
Cytuj:
na pewno większa niż parki czy inne strefy zieleni miejskiej, które były przedstawiane jako przyszła atrakcja
:-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Re: Tramwaj
Post: 12 wrz 2007, 14:16 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
Tramwaj-?? pomysł na promocje miasta dobry, lecz koszty budowy będą gigantyczne,inwestycja będzie się zwracał dziesiątkami lat ( nie wspominając o pensjach i utrzymaniu taboru). Zresztą na tak małe miasto tramwaj jest niepotrzebny


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2007, 20:25 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Wstępne plany budowy linii tramwajowej Zgorzelec Goerlitz opracowano już jakiś czas temu. O ile dobrze pamiętam zaproponowano wówczas dwie linie. Wydaje mi się również, ze całość powstawała w ramach projektu Europamiasto Zgorzelec/Goerlitz 2030, szczegóły powinien znać Architekt Miejski


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2007, 20:27 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 cze 2005, 14:00
Posty: 127
Lokalizacja: kiedyś Zgorzelec...
Przecież Niemcy również byliby zaangażowani w budowę, ba nawet w większej części (finansowo). Tabor również jest i tam. Gadanie, że miasto jest za małe jest bzdurą, gdyż w Słubicach miał on być. Jednak decyzja była podjęta przez mieszkańców Frankfurtu (tylko i wyłącznie), bardzo negatywnie nastawionych do Polaków, więc dlatego też upadła. Wierz mi, że byłaby to atrakcja na skalę międzynarodową.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2007, 21:17 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
Weź mi wytłumacz z jakich względów należałoby utopić grube miliony złotych w czymś co nie ma racji bytu? Dla idei? Ciekawe jak długo byłby komplet w tym tramwaju? Jak chcesz sobie pojeździć, to idź na drugą stronę Nysy lub pojedź do Wrocławia. A na nasze ciasne ulice tramwajów mi nie wyprowadzaj :) Wolę, żeby moje pieniądze były wydane w inny sposób


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2007, 21:23 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 19 maja 2006, 8:07
Posty: 799
t.


Ostatnio zmieniony 31 sty 2012, 2:11 przez mieszczuch, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lis 2007, 12:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 lis 2007, 23:09
Posty: 31
Lokalizacja: Kolonia BRD
NICEK...taki jestes sceptyk, ze az postanowilem sie tutaj odezwac.
Piszesz caly czas o wtapianiu pieniedzy, wiec Cie spiesze poinformowac, ze ta kasa nie bylaby z budzetu miasta, tylko z dofinansowan Unii Europejskiej.

Trzeba wiedziec kilka spraw o tej linii, aby takie pieniadze na ta linie tramwajowa wyrwac. Podstawowa sprawa jest taka, ze wlasnie w Zgorzelcu, przez ulice Warzawska i Luzycka kiedys jezdzila linia tramwajowa, /moze nawet tory by sie akurat znalazly pod asfaltem i nie trzeba byloby inwestowac./..zartuje....torow juz tam chyba nie ma, ale sa po dzis dzien na slupach energetycznych laczniki do trakcji.

W kazdym razie o calym pomysle tramwajowym w Zgorzelcu bylo bardzo glosno, tak glosno, ze az nie omieszkaly zajac sie tym media ( nie mowa tutaj o jakims KURIERZE poludniowo-zachodnim), a o dziennikach we wielomilionowym nakladzie oraz publicznej TVP.

Sam pomysl jest dobry, a gadanie, ze miasto jest za male....pewnie te posty pisza ludzie, ktorzy woza naszych miasteczkowiczow busami.

W Goerlitz sa 4 linie a miasto ma 3 razy wiecej mieszkancow, wiec idac tym tropem, jedna linia by sie napewno zwrocila, a gdyby jeszcze tramwaj zechcial dowozic klientow niemieckich w okolice REALA, CARREFORA i przyszlego PLAZA CENTRUM z muiltikinem to zareczam, ze dochody z tego przedsiewziecia, sa bardzo realne. Tymbardziej, ze nie ma zadnego sensownego srodka komunikacji, bo jesli mi cokolwiek tutaj napiszecie o zgorzeleckiej "50" to ja od razu wam zaznacze, ze malo kto dzis ma ochote czekac na spozniajacy sie autobus, w ktorym bilet trzeba kupic u kierowcy, ktory to z kolei dmucha nam dymem z papierosa w twarz. Ja mieszkalem 25 lat w Zgorzelcu i do dzis nie wiem jaka trasa jezdzi 50-tka, tak wspaniale jest ta linia reklamowana. Jesli odpowiednie podejscie do tego pomyslu spotka sie z dofinansowaniem z UNII, to ja uwazam, ze jest to jak na dzien dzisiejszy najlepszy pomysl na promocje miasta jaki kiedykolwiek tu powstal.

A miasto nie jest za male. I nie ma sie co tutaj podpierac haslami, ze jest autobus. Owszem autobus jest i dojezdza az do placu pocztowego i na granicy czeka w kolejkach, i z pewnoscia do takiego autobusu nie beda wsiadac wszyscy mieszkancy Goerlitz zainteresowani komunikacja, skoro objasnienie tego gdzie nim dojada jest tak skape, ze az boli. TRAMWAJ sam sie obroni i bedzia sensacja, a teraz po zniesieniu granic jest realna szansa na zrobienie czegos o czym miasto i nie tylko miasto, rozmawia juz od kilkunastu lat.

Poza tym jesli chodzi o ten pomysl, to trzeba patrzec na Goerlitz i Zgorzelec jak na jedna miejscowosc. To ze NICEK nie chce jezdzic wglab Goerlitz to juz jego sprawa, a ja np. Chce!!!! Trzeba zrobic ankiete wsrod korzstajacych w Goerlitz z tramwaju i popytac czy zechcieliby jezdzic do ZGORZELCA. np. na to slynne skrzyzowanie (Slowianska/ Armii K.) gzie jak widzimy jest coraz wiecej atrakcji.

Mysle ze TRAMWAJ w Zgolku to jest wspolny interes dla wladz Goerlitz i naszego Miasta.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lis 2007, 13:32 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 gru 2006, 10:54
Posty: 534
Lokalizacja: Zgorzelec/ krakus
a kogo obchodzi to jak chcą niemcy?? ważne jest tylko to czy chcą tego polacy i czy inwestycja będzie jakąś "lokomotywą" dla miasta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 155 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..