Dzisiaj jest 29 mar 2024, 12:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 12 lip 2011, 20:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Zabrac koncesje czy co tam UM wydaje lokalom :smt084


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2011, 20:47 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Zabrac koncesje czy co tam UM wydaje lokalom :smt084

UM wydaje jedynie zaświadczenie o działalności gospodarczej.
Może to przypadek, ale nie tylko ja się z tym spotkałem jak traktują niemców, a jak polaków.
Wydaje mi się, że to polityka wyłącznie kelnerek.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2011, 20:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Przeczytalem to co napisales... I zaczynam od nowa czytac zonie. Doczytalem moze do drugiego zdania a ona dokonczyla. I to nie dlatego, ze przeczytala wczesniej Twojego posta tylko juz sie z tym spotkala. I dotyczylo to wtedy rowniez sasiedniego lokalu :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 lip 2011, 22:23 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja kiedyś zadzwoniłem żeby zarezerwować stolik i powiedziano mi że wszystko zajęte i w dniu dzisiejszym już jest to niemożliwe,po chwili zadzwonił znajomy z którym byłem,rozmawiał z obsługą przez telefon po niemiecku i nie było najmniejszego problemu z wolnymi miejscami.Co o tym sądzicie? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 4:40 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 gru 2009, 9:26
Posty: 86
Lokalizacja: szafy
ŚCIGANY wyciągnij wniosek i ucz się niemieckiego


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 6:19 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
typowa żądza pieniądza polskiego "bizmesmena" dlatego nie korzystałem z usług tej knajpy. za euro zrobiliby Niemcom...a nie powiem co :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 6:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
ŚCIGANY pisze:
Co o tym sądzicie? :roll:
sadze ze mnie ani mojej rodziny juz tam nie zobacza; przydalaby sie jakas prowokacja dziennikarska.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 6:33 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tego co pamietam to zawsze ostro byli nastawieni na krzyżaków, a Polaków traktowali jak zło konieczne, dlatego od dawna - nawet bardzo dawna nie chodze do tej szwabskiej knajpy ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 7:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Smutne, ale prawdziwe - nie po to knajpa została otwarta przy granicy, by zarabiać na Polakach. Może nie chodzi tylko o napiwki, ale również o wysokość obrotu i średni koszt zamówienia. My możemy tam więcej nie pójść, ale myślicie, że to coś zmieni i ktoś się tym przejmie? Takie są uroki mieszkania w przygranicznej miejscowości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 7:23 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
masz rację Gobo nasze pisanie co najwyżej pomoże właścicielowi, bo nie będzie musiał wciskać Polakom kitu, sami przestaną przychodzić i dawać zarabiać komuś o takim podejściu do prowadzenia knajpy :) wiadomo że Niemiec dobrym klientem jest, ale to co robi sie w espresso to przegięcie kijka, bezczelna dyskryminacja i dzielenie na biednych których się nie wpuszcza i bogatszych których liże się po tyłku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 8:06 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Smutne, ale prawdziwe - nie po to knajpa została otwarta przy granicy, by zarabiać na Polakach. Może nie chodzi tylko o napiwki, ale również o wysokość obrotu i średni koszt zamówienia. My możemy tam więcej nie pójść, ale myślicie, że to coś zmieni i ktoś się tym przejmie? Takie są uroki mieszkania w przygranicznej miejscowości.


no niestety racja... :|

Sam niedawno tam byłem. Siedzieliśmy przy jedynym wolnym małym stoliku przy barze i wejściu za tenże. Miejsce nieciekawe , ruchliwe i hałaśliwe. Wrażenia z wizyty odniosłem negatywne :-?

W szczegóły wizyty się nie wdając nie polecam lokalu... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 9:31 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Siedzieliśmy przy jedynym wolnym małym stoliku przy barze i wejściu za tenże. Miejsce nieciekawe , ruchliwe i hałaśliwe


I wkur..ce jest to, że jak przychodzi się we dwoje to na siłe tam nas wciskają, bo przecież reszta stolików musi być dla jaśnie gości z germanii !!!

Że sparafrazuję pewne hasło: WALIĆ ESPRESSO !!! :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 9:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 lis 2009, 8:30
Posty: 1319
Nie będzie Niemiec pluł Nam w twarz ni dzieci Nam germanił... ;-)

Nawiasem mówiąc klimatyczne kawiarenki znajdują się na starym mieście w Gorlitz... ceny porównywalne z Espresso, a obsługa sympatyczna... wiadomo pieniądzory nie śmierdzą...


Ostatnio zmieniony 13 lip 2011, 10:11 przez DragisA, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 12:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak kiedyś, pod pewnym artykułem na głównej napisałem w komentarzu o "niskiej szkodliwości czynu" o napaści Polaków na Niemców w noc sylwestrową (do tej pory zresztą chyba nic żadnemu Polakowi nie udowodniono i zarzucono) to się odezwały głosy oburzenia "obrońców stosunków międzynarodowych", jak tak mogłem zarówno w komentarzach, jak i tu w temacie na forum. Poruszeni tym tematem byli chyba głownie ci, którzy prowadzą z Niemcami interesy i dzięki temu mają zarobek :roll: A właśnie wtedy pisałem o tym, by robić dobre interesy z Niemcem ale i szanować rodaka :roll: To co piszecie o tej restauracji jest tylko potwierdzeniem, że we własnym kraju traktowani jesteśmy jak człowiek drugiej kategorii, za Niemcem a tak nie powinno być, bo to smutne i żałosne... jak ówczesne głosy w sprawie bójki na moście, że Polacy to chucpa i banda idiotów, mimo że nikogo nie złapano, to już nasi rodacy i ziomale przypisali nam i sobie etykietkę złych i kajali się przed Niemcami jacy to my niedobrzy... :roll: Co niektórzy, to się Niemcowi w dupę wcisną bez mydła za pięć eurocentów... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 lip 2011, 13:22 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Co niektórzy, to się Niemcowi w dupę wcisną bez mydła za pięć eurocentów


Zaczynamy pod tym względem doganiać już pepików - oni są jeszcze lepsi - ale jak widać po naszych restauratorach doganiamy ich szybko - żenada


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 48 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..