Dzisiaj jest 16 cze 2024, 0:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 16 maja 2008, 8:03 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2008, 9:45
Posty: 61
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Witam;

Tekst ukazał się wczoraj:

Cytuj:
Były policjant ze Zgorzelca skazany na 4 lata więzienia za pobicie osadzonego „na dołku”. Drugi funkcjonariusz - aplikant, który był świadkiem zdarzenia dostał pół roku w zawieszeniu na 2 lata za nieudzielenie pomocy poszkodowanemu. Takie kary orzekł dziś jeleniogórski sąd.


Więcej w Nowinach Jeleniogórskich. Co mieszkańcy (znający temat zgorzeleckiej policji pewnie lepiej ode mnie) sądzą na ten temat?

Gdy z rok temu byłem po raz pierwszy w ogóle w Zgorzelcu wystawiono mi piękny mandat (zresztą też pierwszy w życiu, a póki co i ostatni ;) ) za.. jazdę rowerem po chodniku. Jak widać po moim przypadku - jak również po opisywanym w NJ - panowie są niewątpliwie skuteczni.

pozdrawiam
P.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 8:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 17 lis 2012, 22:59 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 9:12 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 kwie 2008, 9:45
Posty: 61
Lokalizacja: Dolny Śląsk
No, bo porównanie (i samo stwierdzenie, że są skuteczni, w kontekście tego, że zakatowali człowieka) to taki sarkazm delikatny miał być.

A czy mój przypadek był słuszny - czy nie, inna rzecz. Prawo złamałem - no to niby słuszny. Ale polskie miasta niestety są totalnie antyrowerowe. Spróbuj zgodnie z przepisami rowerem dojechać od przejścia granicznego w rejon ul. Kościuszki, pół miasta trzeba objechać, a odległość w linii prostej ze 100 m... A jeszcze weselej się robi, jak się tej plątaniny uliczek jednokierunkowych nie zna, i wie się tylko, że "o, gdzieś tam jest mój samochód, do którego muszę wrócić".. I właśnie w takich okolicznościach "wpadłem" :).

A jakoś w Niemczech nikt problemów nie robi z tego powodu.

Pozdrawiam
P.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 9:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Cztery lata za śmierc człowieka?
Wyjdzie po 30 miesiącach, dostanie zasiłek i będzie sobie dalej żył , tak jak do tego zdarzenia.

Jeszcze cela pojedynka,albo z innymi "policjantami".

Dla niego to będą wczasy. Odkąd żona wykopała go z mieszkania spał w samochodzie.Znałem tego typa miał ksywę "Kotlet" i nawet wśród innych panów w mundurkach uchodził za pustego śmierdzącego,flejtucha i brudasa, a tu raptem 4 lata.

Mogli go chociaż osadzić z grypserą, to nie doczekałby końca kary.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 9:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
może by zgłosić komisariat jako miejsce szczególnie niebezpiecznie w ramach akcji "Stop łobuzom na ulicach" :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 10:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Lekceważnie policji to jedno.
Nadużywanie swoich praw przez policję to drugie.

Uważam , że takich gliniarzy powinno się jednak przykładnie karać - choćby np. osadzając go w celi takiej jak to Ernesto ujął. Sądy dziwnie działają w takich sprawach...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 13:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Mam informację o tym,że po zwinięciu podpitego faceta policjanci go poturbowali na komisariacie.

Facet jest wystraszony i raczej miał poważną banię , gdyż wie tylko, że ten co bił był w mundurze ,a drugi w cywilkach.
Stawiał się im, potwierdza to notatka ze szpitala, do którego go odwiózł radiowóz.

Ani zeznań tu nie będzie ani jakiegoś dochodzenia itp. facet chyba przestraszony tego ,że nie pamięta zbyt całego wydarzenia i nie chce kłopotów itp.twierdzi ,że na zdjęciu poznałby jednego z nich.
Policja stwierdziła,że juz go przywieźli pobitego.

Przyznam , że nie spotkałem się żeby żule czy jacys młodzieńcy bili czymś co zostawia ślady jak po pałce, w pięty , stopy i nerki, a takie ma ślady.

Co ciekawe osoba , która zobaczyła faceta i postanowiła zareagować została zwyczajnie spławiona przez mundurowego, który zszedł z góry.

Jeden z dochodzeniówki za to przekazał ciekawą radę, żeby napisac pismo do bsw we kwp we Wrocławiu, bo tu "wie pani , koledzy , kolegom , no wie pani trudna sprawa wśród swoich".
facet siał napisał pismo, dołączył wynik obdukcji, zdjęcia itp.

Wydaje mi się,że policjanci już nei jednego lumpa czy pijaczka pobili, tylko jeden przegiął i dostał sanatoruim.

Może być tak,że znów kogoś zatłuką.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 13:14 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 sie 2005, 12:18
Posty: 1387
Lokalizacja: z mieszkania obok
Ciekawe ilu policjantów pobili podpici faceci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 14:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
przemjerm skoro w Niemczech nie ma z tym problemów to udaj się tam a nie tu!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 16:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 gru 2007, 10:39
Posty: 12
Lokalizacja: zgorzelec
Jagna pisze:
przemjerm skoro w Niemczech nie ma z tym problemów to udaj się tam a nie tu!


A dlaczego ma sie udać do Niemiec ? Bo tam są chodniki z wydzielona częścią dla rowerów a u nas nie? Może ja tez wolę jeździć po Zgorzelcu rowerem po chodniku a nie po ulicy, tylko mam dostępne no właśnie ile metrów takich ścieżek rowerowych ?

Czy żadne z was nie zwróciło uwagi ze za zabicie człowieka ten były policjant dostał 4 lata a drugi pól roku w zawieszeniu ?!
Siedzi od roku czyli zostało mu 3 lata, nie był karany czyli (tu nie jestem pewny) może sie obiegać o warunkowe zwolnienie po upływie połowy kary czyli za rok.

Czy tak trudno sobie wyobrazić ze wracasz jako szanowany obywatel z przyjęcia gdzie wypiłeś trochę alkoholu , zatrzymuje Cię patrol, może nie masz jeszcze dokumentów i prewencyjnie trafiasz na izbę zatrzymań naszej komendy a tu przytrafia Ci sie to co spotkało tego człowieka.

Powiecie ze mi to sie nie przytrafi, a czy na pewno ?

ps.
znam ,,rowerzystę'' który za jadze pod wpływem alkoholu i nie odrobienie prac społecznych zasądzonych przez sąd trafił na pół roku do wiezienia i to mój cały komentarz do wyroku Sadu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 17:01 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
ja tez wolę jeździć po Zgorzelcu rowerem po chodniku a nie po ulicy
przyznam, że też jeżdżę, choć z umiarkowaną prędkością i zdwojoną uwagą, z podobnych przyczyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 20:23 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gendok pisze:
Może ja tez wolę jeździć po Zgorzelcu rowerem po chodniku a nie po ulicy,


bombas3 pisze:
przyznam, że też jeżdżę, choć z umiarkowaną prędkością i zdwojoną uwagą,


Mi też się zdarza - ale nie zmienia to faktu , że stwarza się zagrożenie - zwłaszcza , gdy ktoś idzie z dzieckiem. Moja mama była świadkiem paskudnego wypadku rowerzysty z pieszą w podeszłym wieku - przy wyjeździe z parku na Kościuszki.

Zostawmy więc jednak chodniki pieszym i korzystajmy z jezdni - a nie tłumaczmy się brakiem ścieżek rowerowych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 maja 2008, 20:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Panowie ale całkiem odbiegliśmy od tematu w tej dyskusji. Jeśłi nikt nie ma nic więcej ciekawego do dodania niż rowerzyści to proszę Alexa o zamknięcie wątku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2008, 8:00 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Gendok pisze:
Czy żadne z was nie zwróciło uwagi ze za zabicie człowieka ten były policjant dostał 4 lata a drugi pól roku w zawieszeniu ?!
Siedzi od roku czyli zostało mu 3 lata, nie był karany czyli (tu nie jestem pewny) może sie obiegać o warunkowe zwolnienie po upływie połowy kary czyli za rok.

Czy tak trudno sobie wyobrazić ze wracasz jako szanowany obywatel z przyjęcia gdzie wypiłeś trochę alkoholu , zatrzymuje Cię patrol, może nie masz jeszcze dokumentów i prewencyjnie trafiasz na izbę zatrzymań naszej komendy a tu przytrafia Ci sie to co spotkało tego człowieka.


Gendok a czy nie zauważyłeś róznicy miedzy tym co napisałeś a faktami zwiazanymi z tym zdarzeniem?
Mężczyzna nie wracał z przyjecia tylko zrobił sobie "przyjęcie" w miejscu publicznym (pił piwo a to jest wykroczenie karane mandatem za co zresztą chcieli go ukarać policjanci) Nie miał dokumentów przy sobie bo nie ma takiego prawnego obowiązku w Polsce i nic by się nie stało gdyby podał swoje dane (szanowany obywatel nie utrudnia pracy policji i nie odmawia podania swoich danych) zostałyby one sprawdzone co do zgodności ale nie chciał ich podać więc trafił na komendę, szanowany obywatel nie trafiłby na "dołek". Co do zajść na "dołku" to nie będę już tego komentował bo nie znam faktów ani powodów pobicia, mogę sie tylko domyślać, że prawdopodobnie mężczyzna ten stawiał się do policjantów - szanowany obywatel nie stawia oporu policji a ta go nie bije. To tyle rozbieżności co do twojego przykładu.
Co do wyroku sądu to ponoć sądy są niezawisłe i obiektywne wiec nie ma co komentować. Dodam tylko tyle, że znam przypadki pobicia ze skutkiem śmiertelnym kobiety przez pijanego meżczyznę i wyrok 3 lata do odsiadki !!! Znam jeszcze kilka innych wyroków ale..... . Jeżeli ktoś sie nie zgadza z tym wyrokiem to niech napisze pismo do prokuratury z prośbą a moze żądaniem odwołania do sądu drugiej instancji. Może w drugiej instancji dowalą więcej?
A na koniec jedno zdanie refleksji. Zastanowiliście się jak teraz po tym zdarzeniu i po przeczytaniu tych komentarzy na forum bezie reagował zwykły "krwężnik" na ulicy? Sądzicie ze bedzie sie rzucał w pogoń albo stawał do walki z nurkami albo bandziorami?
Ja myślę, że bedzie unikał takich sytuacji bo nikt nie chce iść do "pudła" za "szarpanie się" z różnymi typami. Narzekacie, że policja nie reaguje na wybryki huligańskie w nocy albo jej nie ma tam gdzie powinna być tylko, że w przypadku gdyby podczas akcji z takim gościem doszło do rękoczynów i znowu ucierpiałby obywatel a nie policjant to znowu byłaby fala komentarzy, że policja to policja tamto.
Zastanówcie sie dlaczego od pewnego czasu policja nie tylko w Zgorzelcu boryka sie z brakami kadrowymi? Dlaczego do policji nie chcą przychodzić kulturalni i wykształceni z wysokim poziomem inteligencji ludzie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2008, 8:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Cytuj:
Zastanowiliście się jak teraz po tym zdarzeniu i po przeczytaniu tych komentarzy na forum bezie reagował zwykły "krwężnik"


A jak ma czuć się rodzina tego człowieka, skoro ktoś tu twierdzi że mu się należało??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..