Dzisiaj jest 28 mar 2024, 23:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 maja 2009, 13:36 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Chuck Norris jr pisze:
Nie wiem ilu mieszkańców Zgorzelca jest zorientowanych w sprawie istnienia takiego partnerstwa i współpracy. A przecież powinni wiedzieć. Dlaczego brak o tym informacji lokalnej?

Skoro program walki z bezrobociem w Goerlitz/Zgorzelec koordynuje Urząd Pracy w Wałbrzychu a nie zgorzelecki to wcale się nie dziwie, że efekty są takie a nie inne. Pani Alicja Przepiórka jest koordynatorem Eures zatrudnionym w WUP w Wałbrzychu. Niemieckiej stronie proponuje zerknąć na mapę i upewnić się gdzie leży Zgorzelec a gdzie Wałbrzych wówczas zrozumieją na jak bzdurnych założeniach opierają swoją pracę :-? Nie prościej zrobić doradcę Eures w Zgorzelcu z pracownika Urzędu Pracy w Zgorzelcu? :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 maja 2009, 16:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
pewnie prościej, ale trzeba na to wpaść :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 sie 2009, 0:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
"Mieszkania do wzięcia" (video):
http://www.luzyce.info/index.php/zgorze ... iecia.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 lip 2010, 6:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 cze 2010, 21:34
Posty: 3
Lokalizacja: Olszyna
Witam forumowiczów. Mam pytanie odnośnie osiedlania się Polaków w Goerlitz. Orientuje się ktoś, jak wygląda ta kwestia? Dużo się się słyszy, że niemieckie okolice Szczecina chętnie przyjmują u siebie Polaków, organizuje się tam prężne życie poloni. Czy w G. jest podobnie?

Ile kosztuje wynajęcie mieszkania, rynek pracy (Goerlitz i okolice)? Z wykształcenia jestem polonistą (doktorat na UJ). Czy miałbym szansę znaleźć tam pracę w zawodzie lub pokrewnych?

Byłbym wdzięczny za kilka informacji na ten temat, lub jakieś linki, gdzie mogę doczytać.

pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 lip 2010, 20:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
hasos pisze:
Czy w G. jest podobnie?
w G. mieszka sporo Polaków, bo ceny mieszkań stają się porównywalne, natomiast co do pracy, mniej się orientuję, szczególnie w zawodzie takim, jaki masz. Chociaż, wiem, że są jakieś szkoły językowe (także języka polskiego), więc może coś by się znalazło. Co do życia Polonii w okolicach Szczecina i Goerlitz, proporcje są, podejrzewam takie, jaka wielkość miast, choć mogę się mylić. Goerlitz staje się miastem wielokulturowym, jest poza tym bardzo urokliwe i przyjazne Polakom.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 lip 2010, 20:51 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lip 2010, 17:08
Posty: 43
Lokalizacja: Görlitz
Cytuj:
jest poza tym bardzo urokliwe i przyjazne


Pomijając fakt, że wczoraj zostałem rozebrany przez patrol policji na rynku, w centrum, w godzinie szczytu. Mam wrażenie, że wszyscy będą płacić za nielicznych - jako mieszkaniec Goerlitz poczułem się na tyle urażony, że złożę skargę. I mało mnie obchodzi problem narkotykowy - nie lubię stać w skarpetkach na asfalcie. Nie po to inwestuję w tym mieście, żeby czuć się jak idiota :twisted:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2010, 12:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 cze 2010, 21:34
Posty: 3
Lokalizacja: Olszyna
no właśnie znalazłem informację, że w G. jest szkoła, gzie uczy się polskiego, jednak nie mogę znaleźć żadnych innych informacji (jaka to szkoła itp).


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2010, 12:59 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Augustum-Annen-Gymnasium

http://www.anne-augustum.de/pl/index.html

[ Dodano: Czw Lip 29, 2010 1:04 pm ]
i chyba jeszcze Freie Evangelische Grundschule Görlitz, ale nie wiem czy tam nie ogranicza się tylko do współpracy z polskimi szkołami. w każdym razie dyrektor świetnie mówi po polsku.

http://62.154.201.109/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2010, 15:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 cze 2010, 21:34
Posty: 3
Lokalizacja: Olszyna
dzięki!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 lip 2010, 21:16 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Wolf Köhler pisze:
Cytat:
jest poza tym bardzo urokliwe i przyjazne


Pomijając fakt, że wczoraj zostałem rozebrany przez patrol policji na rynku, w centrum, w godzinie szczytu.

pisałem o Goerlitz, nie o Zgorzelcu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sie 2010, 8:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
SPOTKANIE MINISTRÓW


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sie 2010, 6:16 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lip 2010, 17:08
Posty: 43
Lokalizacja: Görlitz
Chuck Norris jr

Cytuj:
pisałem o Goerlitz, nie o Zgorzelcu
- ja też miałem na mysli Goerlitz, w którym mieszkam, więc nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sie 2010, 11:32 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
YELLO_35 pisze:
- ja też miałem na mysli Goerlitz, w którym mieszkam, więc nie bardzo rozumiem Twoją wypowiedź.
zrozumiałem, że zdarzenie miało miejsce w Zgorzelcu, bo całkiem zapomniałem o istnieniu goerlitzkiego rynku.
Swoją drogą, trudno oceniać interwencję policji, jeśli nie znamy szczegółów, może rozwiniesz?
Poza tym wątek dotyczy relacji Zgorzelec/Goerltz (wzajemnych), przez co rozumiem pisanie o sąsiadach a nie ocenianie własnego podwórka.


A przy okazji: znacie indyjską knajpkę przy Friedrichstrasse (pierwsza w prawo od Berlińskiej)?, wczoraj tam zaglądnąłem i byłem zdumiony pełnymi salami, przy kompletnie pustych okolicznych ulicach. Czy tak dobrze tam karmią czy to przypadek (sobota popołudniu)? Mam informację, że podobna ma powstać w Zgorzelcu.


Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, 12:01 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sie 2010, 12:16 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lip 2010, 17:08
Posty: 43
Lokalizacja: Görlitz
Rozwijam zatem - podczas biegania zostałem niemal rozebrany na rynku, bez zapewnienia warunków należnych mi przy kontroli osobistej. To, ze nagminnie jestem trzepany przy codziennym przekraczaniu granicy mogę znieść i zrozumieć ( chociaż pachnie nadgorliwością ) ale publiczna zabawa w otoczeniu kilku radiowozów jest irytująca. Prawdopodobnie policjanci myśleli, że przed nimi uciekam :smt044 . Co do podwórka mieszkam i w Polsce i w Niemczech, trudno więc powiedzieć, gdzie ono jest, ale realia znam bardzo dobrze po obydwu stronach. Reasumując - Goerlitz jest zaledwie obojętne dla polaków. Przyjaznym bym go nie nazwał. Co do indyjskiej knajpki (mieszkam niedaleko) przecież był wieczór, w dodatku sobota. Nie słyszałeś o "Abendessen"? :) Pozdrawiam.


Ostatnio zmieniony 15 sie 2010, 12:17 przez Wolf Köhler, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 sie 2010, 17:03 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Wolf Köhler pisze:
To, ze nagminnie jestem trzepany przy codziennym przekraczaniu granicy mogę znieść i zrozumieć
a ja nie bardzo, bo mnie to nigdy po otwarciu granicy nie spotkało, a przekraczam Nysę często,
widać mają Cię na oku ;)
Wolf Köhler pisze:
Nie słyszałeś o "Abendessen"?
kolacja? co do sobotniego wieczoru, rzadko widziałem knajpy w Goerlitz wypełnione po brzegi, może zbyt rzadko zaglądam do wszystkich a ograniczam się raczej do starego miasta.

No i jak dotąd, generalnie Goerlitz odbieram jako miasto przyjazne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..