Dzisiaj jest 15 cze 2024, 23:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 paź 2008, 19:00 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 maja 2008, 15:15
Posty: 76
Lokalizacja: zgorzelec
Napiszcie co sadzicie o tym sklepie?

Czy ceny są naprawdę są najniższe??
Obsługa, czy są to ludzie naprawdę znający się na rzeczy czy wciskają bzdury?
Jak z jakością zakupionych towarów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 paź 2008, 19:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Zapewne wiekszosc mieszkancow miasta miala juz wczesniej okazje odwiedzic Castorame w innych lokalizacjach, wiec pewnie szoku nikt nie przezyl. Jest to jakas konkurencja dla Leroy`a, a jak wiemy kazda konkurencja jest zdrowa. My, czyli tubylcy na pewno na tym nie stracimy.
Sklep jak sklep - jest wszystko to, czego potrzeba, w cenach roznych - w koncu nie jest to instytucja charytatywna - jedno jest tanie, na innym odbija sie cene nizszego produktu - jak na calym swiecie.

Mnie osobiscie cieszy fakt, iz po powrocie z pracy, wcale nie tak poznym (ok 16) bede mogl spokojnie pojechac na zakupy ogrodnicze, badz budowlane. Inne sklepy pracowaly zwykle do 17 i gdy zjadlem obiad i wyruszalem, by cos kupic zwykle bylem poganiany, by juz skonczyc zakupy, albo po prostu dany sklep byl juz zamkniety (np. w zimie sklep budowlany na terenie Starostwa byl zamykany ok. 16). Jak normalnie pracujacy czlowiek byl w stanie cos kupic?

Jako ze sporo majsterkuje, remontuje itp. lubie sobie spokojnie polazic, poogladac, kupic kilka kolkow, czy srubek. Wczesniej w zwyklych skladach budowlanych bylem poganiany przez "zawodowcow" wywracajacych oczyma, tylko dlatego, ze poprosilem sprzedawce o porade i wstrzymalem sprzedaz.

Tak wiec ciesze sie,ze powstal u nas kolejny sklep i odpadla koniecznosc jazdy do Legnicy badz Zielonej Gory, do najblizszego marketu z logo Castoramy.

P.S.
Komentarz nie byl sponsorowany:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2008, 13:38 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Dla mnie jako lokalnego handlowca totalna kiszka, ale nie dlatego, że są tańsi, bo wcale nie są, ale dlatego, że jak ktoś już wcześniej napisał gdzieś na forum - zabierają ludzi z miasta. W Zgorzelcu powstaje tzw."efekt obwarzanka" - dookoła miasta powstaje cała infrastruktura handlowa natomiast w jego centrum poszerza się czarna dziura (drobni handlowcy zwyczajnie plajtują, bo nie mają komu sprzedawać swoich produktów) i nawet najbardziej spektakularne remonty kamienic i rewitalizacje nic dobrego nie przyniosą, bo wszyscy, a bynajmniej większość mieszkańców - będą robić zakupy w marketach na obrzeżach miasta. Odnoszę wrażenie, że nasze władze (miejskie, gminne, powiatowe) mają gdzieś lokalnych przedsiębiorców i nie robią nic, aby ich w jakikolwiek sposób wesprzeć. Co do Castoramy uważam (tak jak gobo007), że jedyny ich plus, to dłuższe godziny "urzędowania". Może to pozwoli tym małym lokalnym przedsiębiorcom budowlanym zrozumieć, że ludzie cokolwiek remontujący, którzy w tygodniu pracują, chcą coś zrobić w sobotę po godzinie 13, ale niestety ich sklepy są już pozamykane i wtedy potencjalni klienci mają problem. Teraz po powstaniu Castoramy - problem znikł - i tyle w tym temacie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2008, 14:11 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
ja nie mam nic przeciwko - przede wszystkim jest duży asortyment, nie trzeba jeździć ze sklepu do sklepu bo nie można dostać dławika czy innej śruby 'zamkowej'. co do władz samorządowych - to jest teren gminy wiejskiej i powinno im zależeć na rozwoju ich gminy a nie miejskiej (dlatego ten argument jest nie do końca trafiony) - i to właśnie robią. Na pobliskie tereny nie da się ściągnąć zakładów produkcyjnych (bo np. w pobliskich Wykrotach warunki dla nich są korzystniejsze), więc dużym sukcesem jest i takie zagospodarowanie terenu. a i dla konsumenta wygodniej, a czy faktycznie drożej - nie wiem bo nie sprawdzałem - ale patrz wątek http://www.castorama.pl/forum/niksmu-ni ... t2986.html. W każdym z tych molochów pracuje około 200 osób więc dla rynku pracy też nie jest to obojętne - i wbrew pozorom nie są już to pensje z granicy najniższej krajowej. No i godziny otwarcia...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2008, 16:29 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 paź 2008, 16:00
Posty: 2
Lokalizacja: z Wenus
żal tych "drobnych sklepikarzy"ale kupującemu znacznie wygodniej robić zakupy przy takim asortymencie.Kto jesienią lub zimą kupował ubrania na małym ryneczku to wie ile kosztowało rozebranie się w ciasnej i zimnej przymierzalni,kupcy nic nierobili aby poprawić tą sytuacje!
Podobno ogromną kase wzieli ci mądrzejsi co sprzedali grunt pod nasze markety.Wiem z wiarygodnego żródła że za pół hektara ktoś wziął 1.300.000 tylko nie wiem jaki market tyle wywalił kasy!Jedni się bogacą a inni plajtują.demokracja!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2008, 10:22 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 25 lis 2008, 7:32
Posty: 5
Lokalizacja: sławnikowice
Miło mnie zaskoczyli przy ostatniej wizycie,wreszcie konkurencja sie pojawiła dla (jak to nazywają) rzemieśliników,którzy sami niewiedza ile brać za usługi,nawet taki drobny szczegół jak dorobienie klucza nas mile zaskoczy finansowo i podejściem obsługi do klienta -Tak trzymać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2008, 17:44 
Przed chwilą robiłem zakupy w Castoramie. Na 7 pozycji 3 różniły się ceną (inna była na półce inna w kasie).Gniazdko RTV, łącznik TV, puszki. Polecam sprawdzanie na czytnikach przed zakupem.


Na górę
  
 
 Tytuł:
Post: 26 lis 2008, 19:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 29 maja 2007, 14:31
Posty: 52
Lokalizacja: Zgorzelec
Co sądzę o Castoramie. Miło mnie zaskoczyli pracownicy którzy są uprzejmi i mają coś w główkach. Potrafią doradzić klientowi. W ich konkurencji Leroyu spotkałem kilku pracowników którzy nie wiem jakim cudem tam pracują, odstraszają klientów zachowaniem i swoją niewiedzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..