Dzisiaj jest 28 mar 2024, 11:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 30 lis 2011, 12:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
Rusza połączenie kolejowe: Zgorzelec – Jelenia Góra

no i gitarrra!
P.S.y
fajnie jakby rozkład jazdy pozwalał na dojazd przedpołudniową, zimową porą do Jakuszyc i pozwalał wrócić do Zgorzelca o zmierzchu. w lecie możnaby tak ruszać rowerami...


Ostatnio zmieniony 30 lis 2011, 12:13 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2011, 12:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
trasę Zgorzelec-Lubań robię ze średnią prędkością 27 km/h... tyle że rowerem :o i to w dodatku MTB czyli grube opony, małe przełożenia, kierownica bez rogów...
Jak bym przesiadł się na rower szosowy to kto wie... może Zgorzelec-Jelenia zrobiłbym w identycznym czasie jak ten pociąg :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2011, 12:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
z tą trasą jest wg mnie jak z banią u Aloszy Awdiejewa, który opowiadał jak to umówił się właśnie w bani z kolegami, ale nie po to aby się umyć - umyć to się można w wiadrze - tylko po to aby się spotkać.
tak więc ja raczej nie oczekuję od tego połączenia szybkości, szybko to można w makdonaldzie zjeść ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2011, 12:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
jakoś nie chce mi się wierzyć, że ten pociąg będzie obłożony turystami, którzy będą podziwiać widoki przez okna.
Jeśli to nie będzie szybki i wygodny środek transportu to skończy się szybciej niż zaczął... no chyba, że ktoś będzie dopłacał do interesu 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2011, 13:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Cytuj:
jakoś nie chce mi się wierzyć, że ten pociąg będzie obłożony turystami, którzy będą podziwiać widoki przez okna.
Jeśli to nie będzie szybki i wygodny środek transportu to skończy się szybciej niż zaczął... no chyba, że ktoś będzie dopłacał do interesu 8)

jest jak mówisz, ja jednak mówiłem tylko i wyłącznie o własnych oczekiwaniach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2011, 19:48 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
neandertalski pisze:
fajnie jakby rozkład jazdy pozwalał na dojazd przedpołudniową, zimową porą do Jakuszyc i pozwalał wrócić do Zgorzelca o zmierzchu. w lecie możnaby tak ruszać rowerami...

Na dzień dzisiejszy spóźnisz się na pociąg do Jakuszyc 8 minut. Dojeżdżasz 7.18 http://www.koleje.dolnyslask.pl/rozklad-jazdy/
A pociąg do Jakuszyc wyrusza o 7.10
http://www.e-szklarska.com/Rozklad_jazd ... oreba1.pdf
Może uda się to skoordynować. Pytanie czy będzie dla kogo.
tadam pisze:
Jak bym przesiadł się na rower szosowy to kto wie... może Zgorzelec-Jelenia zrobiłbym w identycznym czasie jak ten pociąg

Mieć 70 km "w nogach" i dopiero być przed właściwym celem podróży... Lepiej skorzystać z pociągu i o 7 być w Jeleniej Górze. A tam albo powrót do Zgorzelca przez góry albo wzdłuż Bobru - fajna trasa. Robiliśmy ją w ramach wycieczki podczas której zwiedzaliśmy elektrownie wodne. Polecam :smt023
http://www.youtube.com/watch?v=Cv4sO1oM ... re=related


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2011, 20:05 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
PiTeK pisze:
http://www.youtube.com/wa...feature=related
Fajnie zmontowane. Kto to się bawił?
PiTeK pisze:
Może uda się to skoordynować. Pytanie czy będzie dla kogo.
...no Ty też już raczej "siądziesz na..." ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 lis 2011, 20:33 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
Ja się bawiłem
Dr. Dre pisze:
...no Ty też już raczej "siądziesz na..."

nie zamierzam ale zobaczymy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 10:03 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Cytuj:
Może uda się to skoordynować. Pytanie czy będzie dla kogo.

tego nie wie nikt... ale zakłądam, ze skoro nie tak dawno władowano sporo siana w przywrócenie do życia linii kolejowej do Czech przez Jakuszyce to powinno się ją w miarę możliwości sensownie usieciowić - nie musi być nic na styk, ale przynajmniej aby nie było tak głupio jak w przykładzie który podałeś, czyli, ze pociąg w kierunku Jakuszyc odjeżdża kilka minut przed przyjazdem tego do Jeleniej Góry.
podłapałem trochę wirusa nart biegowych i widzę zimą jaka jest masakra w Jakuszycach jeśli chodzi o parkowanie. z kolei pociąg ma tam przystanek praktycznie w centrum zamieszania i mógłby rozładować wiele uciążliwości, gdyby był z głową zaplanowany. ze Zgorzelca i miejscowości na trasie między Zgorzelcem i Jelenią naprawdę jeździ tam dużo ludzi w weekendy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 10:50 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
neandertalski pisze:
przywrócenie do życia linii kolejowej do Czech przez Jakuszyce
:roll: o jej umknęło mi to :smt049
neandertalski pisze:
czyli, ze pociąg w kierunku Jakuszyc odjeżdża kilka minut przed przyjazdem tego do Jeleniej Góry.
eeee poprawią to, to byłby absurd.
neandertalski pisze:
masakra w Jakuszycach jeśli chodzi o parkowanie. z kolei pociąg ma tam przystanek praktycznie w centrum zamieszania i mógłby rozładować wiele uciążliwości, gdyby był z głową zaplanowany. ze Zgorzelca i miejscowości na trasie między Zgorzelcem i Jelenią naprawdę jeździ tam dużo ludzi w weekendy.
Ja tez mam już czasami dość kierownicy. Mam nadzieje, że wszyscy nacieszyli się już motoryzacyjnym dobrem i zamiast "kusić los" rozsiądą się w wygodnym, czystym fotelu PKP i równie szybko ( ta… w to, to nawet ja nie wierzę) dojadą na miejsce. Nie trzeba negocjować z żoną kto dziś grzańca nie wypije. :P Jak to napisał neandertalski: to są też i moje oczekiwania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 11:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
...o jej umknęło mi to...


Kiedyś był nawet projekt pociągu , który miałby robić pełną pętlę jadąc również przez Zgorzelec.

Skoro przy tym temacie - polecam przejażdżkę odcinkiem Korenov-Tanvald. To odcinek o niezwykłym nachyleniu i słynie z kolei zębatej. Teraz jeżdżą tam motoriczki i zębatej kolei nie ma. Ale atrakcje z tunelami i pochyłem wagonu niebywałe :smt026
Kiedyś jechałem - wszystkie fotki niezwykle krzywe 8)

Zerknijcie :

http://360globe.net/czech-republic/tanv ... renov.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 11:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Dr. Dre pisze:
rozsiądą się w wygodnym, czystym fotelu PKP i równie szybko

dokładnie. Bo komunikacja zbiorowa jest alternatywą dla samochodów pod warunkiem że nie jedzie z prędkością rowerzysty i jest przynajmniej minimalny komfort. Szynobusy komfort jakiś tam zapewniają (póki nowe) ale ten czas.... :roll:

PiTeK pisze:
skorzystać z pociągu i o 7 być w Jeleniej Górze. A tam albo powrót do Zgorzelca przez góry albo wzdłuż Bobru - fajna trasa. Robiliśmy ją w ramach wycieczki podczas której zwiedzaliśmy elektrownie wodne. Polecam :smt023
http://www.youtube.com/wa...feature=related


marzę o czymś takim... ale nie lubię aż tak rano wstawać ;)

PS.
alternatywą są jeszcze busiarze, ale oni są zbyt komercyjni ]:-> nie to co nasze wspólne dobro narodowe jakim jest PKP ]:-> więc po co pisać, że busy będą teraz miały przystanek koło LO niech se ludzie sami poszukają.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 gru 2011, 17:15 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
YELLO_35 pisze:
Skoro przy tym temacie - polecam przejażdżkę odcinkiem Korenov-Tanvald.

Trzeba się spieszyć z tymi wycieczkami bo jak tak dalej pójdzie to niebawem zamkną tą linię w celu jej wyremontowania :roll: http://www.prw.pl/articles/view/18752/b ... 5-milionow


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 10:58 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Do Warszawy pociągiem nie pojedziemy - z głównej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 12:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Niestety to wina braku elektryfikacji. I nikt mnie nie przekona, że musi być ona po niemieckiej stronie. Nic by się nie działo, gdyby kończyła się w Zgorzelcu. Swojego czasu lobby maszynistów z Węglińca sprzeciwiało się elektryfikacji, bo nasz rejon obsługiwałby inny zakład, a rola węglinieckiej szopy mocno by zmalała.
Moim zdaniem to włodarzom naszego miasta powinno zależeć na odgrzewaniu tematu elektryfikacji i to my sami powinniśmy walczyć o to, by linię w końcu zelektryfikować. Wszystko jest przygotowane logistycznie - tylko potrzebna jest kasa i pociąg sieciowy:)

Nie wierzę też, że nie ma żadnych unijnych programów pod które elektryfikację można by było podpiąć.
Ogólnie rola Zgorzelca w regionie jest coraz mniejsza, zostajemy spychani wręcz na margines, a nikt nic nie robi, by to zmienić! To pierwsza stacja po polskiej stronie - idealny punkt przesiadkowy do dalszej podróży! Dlaczego nikt z radnych nie wspomina wcale o transporcie szynowym, o budynku dworca, o postępującej dewastacji wszystkiego co wyremontowano przy okazji modernizacji trasy E-30? Skoro ta linia przebiega przez nasze miasto, to potraktujmy to jako atut i wykorzystajmy to!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 64 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..