Dzisiaj jest 18 kwie 2024, 12:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 wrz 2015, 7:50 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lip 2015, 6:30
Posty: 19
Wg niemieckich mediow bezposrednie polaczenie Drezno-Wroclaw zostanie przywrocone w grudniu wraz ze zmiana rozkladu jazdy pociagow.
Info z 11 wrzesnia.

Zrodlo:
http://www.radiolausitz.de/nachrichten/ ... n-1163518/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 8:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Jak na razie do Görlitz i tak nic nie przejedzie Remont tunelu


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 8:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 13 lip 2015, 6:30
Posty: 19
Remont odcinka Görlitz - Zittau ma sie zakonczyc do grudnia a wiadukt ma byc wg podanego przez Ciebie artykulu do niedzieli skonczy. Nie ma co marudzic :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 8:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Jak na razie do Görlitz i tak nic nie przejedzie Remont tunelu


Na terenie stacji grzebią już dawno - widocznie doszli do wniosku, że teraz wymienią najbardziej newralgiczny odcinek :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 10:02 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Ciekawe, ale z tych zdjęć wynika, że Niemcy całkowicie wyłączyli możliwość wjazdu do Polski rozbierając oba tory co z punktu widzenia przejazdów awaryjnych, nieprzewidzianych jest nawet w Polsce nie stosowane :shock: Widać, że ten kierunek jest dla nich praktycznie nic nie znaczący.

Cytuj:
komunikacja zastępcza - cokolwiek miałoby to znaczyć :roll:


Ciężko mi uwierzyć, że nie wiesz, ale zazwyczaj są to autobusy prowadzone z jednej stacji do drugiej co umożliwia dalszą jazdę pociągiem (na jeden bilet, skomunikowane). Pierwsze słyszę o tym, że pociągi mają jeździć do stolicy, ale to dobra informacja.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 12:04 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Sechhada pisze:
wiadukt ma byc wg podanego przez Ciebie artykulu do niedzieli
Czy ja gdzieś napisałem, ze z tego powodu połączenie będzie przywrócone dopiero w grudniu?
Sechhada pisze:
Nie ma co marudzi
czy ułożyłem swoja wypowiedz tak, ze wpadłeś na trop mojego rzekomego marudzenia?

Nie odrozniasz marudzenia od suchej informacji?

inzynier pisze:
że Niemcy całkowicie wyłączyli możliwość wjazdu do Polski
Tez mnie to zdziwiło tym bardziej, ze szlak Wegliniec-Horka tez jest nieprzejezdny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 wrz 2015, 13:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Tez mnie to zdziwiło tym bardziej, ze szlak Wegliniec-Horka tez jest nieprzejezdny.


Dołączam do grona mocno zaskoczonych tym faktem - ale wiem, że od jakiegoś czasu i tak część towarowych jeździła przez Żary na Gubin/Guben.


inzynier pisze:
Pierwsze słyszę o tym, że pociągi mają jeździć do stolicy, ale to dobra informacja.


Wczoraj w radiu mówili - więc weźmy poprawkę na to ;)

inzynier pisze:
Ciężko mi uwierzyć, że nie wiesz, ale zazwyczaj są to autobusy prowadzone z jednej stacji do drugiej co umożliwia dalszą jazdę pociągiem (na jeden bilet, skomunikowane).


Ależ oczywiście, że wiem - ale autobusy w przypadku czynnych i dobrych torowisk brzmią idiotycznie :roll: Może niech w ogóle zrobią komunikację zastępczą do stolicy i puszczą na tej trasie autobus ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 wrz 2015, 17:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Wydzieliłem wątek o historycznych opowieściach z koleją w tle ;)

Wspomnień czar - o kolejnictwie lat 80-tych...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 wrz 2015, 8:55 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Wracają połączenia kolejowe Wrocław - Goerlitz
2015-09-24
- z głównej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2015, 16:17 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2013, 23:38
Posty: 6
Lokalizacja: Dresden
Od grudnia jednak 3 pary bezpośrednich połączeń Wrocław - Zgorzelec - Drezno.

http://kolejoweluzyce.eu/aktualnosci/365-powrot-bezposrednich-pociagow-drezno-wroclaw

Przy okazji trasa kolejowa Zgorzelec - Węgliniec z kabiny maszynisty. :)

https://youtu.be/TlBaaZ2_iLk


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 wrz 2015, 21:52 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Z jednej strony docierają dobre, a z drugiej złe informacje.

Dobra jest przywrócenie pociągów Drezno - Wrocław. 3 razy dziennie, w porach bardzo zbliżonych do wcześniejszego kursowania.
1 para pociągów, ta środkowa, ma być w formie przyspieszonej, zatrzmpymujac się na wybranych stacjach (takich jak przed likwidają). Pozostałe dwie pary pociągów będą jeździć jako osobowe, zatrzymując się na wszystkich przystankach przy trasie.
Pozytywną informacją jest cena biletów. Nawet ten przyspieszony pociąg bedzie kursował według taryfy zwykłej, czyli Zgorzelec-Wrocław Glowny 27,10 zł (bez zniżek).



Bardzo złą informacją jest to, że projekt na ktory poszło ponad 1,5 mln zł, czyli elektryfikacja nie dojdzie do skutku. Musiałby stać się właściwie jakiś cud, roszady po wyborach.
Projekt został spuszczony na dno listy rezerwowej i realizacja na dzień dzisiejszy jest poza tematem.
Moze redakcja by się tem zainteresowała? Przecież politycy w regionie mówią co innego. Kolejne kłamstwa platformy?

Najnowsza informacja za to jest taka, że wyremontują linie Jelenia Góra - Zgorzelec, ale bez elektryfikacji. Normalnie śmiech na sali

Co to ma być? Tyle naobiecywali: Elektryfikacja Wegliniec Zgorzelec, rewitalizacja i elektryfikacja Jelenia Góra - Zgorzelec i co?
Jesli projekty nie zostaną zrealizowane za ostatnie unijne pieniądze to kiedy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 wrz 2015, 1:24 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2013, 23:38
Posty: 6
Lokalizacja: Dresden
Według finalnej wersji KPK z dnia 15 września 2015 r. elektryfikacja nadal znajduje się na ósmej pozycji listy rezerwowej projektów. Ta sama, co w wersji z konsultacji. Jest to względnie "dobre" miejsce, bo za nim znajduje się 26 innych projektów. Szanse na elektryfikację szacuję gdzieś na 70%.

Ale faktycznie - jak się nie uda zrobić tego w bieżącej perspektywie, to będzie lipa dla Zgorzelca. Nie pozostaje nic innego, jak lobbować, lobbować, i jeszcze raz lobbować. Wszystkie regionalne (i ponadregionalne) media powinny cały czas władzom przypominać o tym. Myślę, że jest to do zrobienia. :)

Na pocieszenie dodam, że dolnośląski samorząd obiecywał rewitalizację "berlinki" z RPO. Ostatecznie pokazał woj. lubuskiemu figę... Także, zawsze może być gorzej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 wrz 2015, 7:39 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
zgc_qwerty pisze:
Co to ma być? Tyle naobiecywali
szakoou pisze:
to będzie lipa dla Zgorzelca
a czy za ten stan rzeczy nie odpowiada po części strona niemiecka, która jakoś nie bardzo kwapi się do elektryfikacji?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 wrz 2015, 8:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Jak na razie do Görlitz i tak nic nie przejedzie...


Jeden tor przejezdny :

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 wrz 2015, 10:26 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
W ogóle dlaczego ten projekt spadł z listy podstawowej do rezerwowej. To jest pytanie

Elektryfikacja po stronie niemieckiej nie jest jakoś szczególnie konieczna. Przecież tu właściwie chodzi o to, żeby do Wrocławia dostać się w normalnych warunkach i bez przesiadek.


Bardzo mnie dziwi to milczenie mediów lokalnych i regionalnych. Co jakiś czas się pojawiają informacje że elektryfikacja będzie, że trzeba tylko poczekać. No sory, ale raczej watpię. Konieczne jest tu i teraz wszczęcie najlepiej głośnej awantury, najlepiej przed wyborami, żeby sytuacja została jasno postawiona.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 312 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 52 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..