Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 14:44

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 sty 2013, 12:12 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
NIE MA anten do odbioru cyfrówki!
nie dajcie sobie wmówić że takie rzeczy istanieją

tak samo jak nie ma anten satelitarnych do odbioru HD

jesli twoja antena jest aż taka stara i zdezelowana że nie chce odbierać to musisz kupić po prostu nową antenę, nie dajcie sobie wmówić że są jakieś specjalne do DVB-T
sprzedawcy takie wymyślają i sprzedają często kilkukrotnie drożej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 sty 2013, 9:38 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:41
Posty: 71
Lokalizacja: Zgorzelec
do pismaka qwerty :
dz za pomoc, ale mam pytanko.
a jeśli chodzi o antenę POKOJOWĄ ze wzmacniaczem - to takich anten też nie ma? nie będę wiercił dziur w oknach czy ścianach by połączyć się z anteną na balkonie.
a mogę się połączyć przez system TV azart w wieżowcu? mam program by odbierać cyfrę w laptopie, ale antenka jest za mała i odbieram tylko silny sygnał z Niemiec.


Ostatnio zmieniony 21 sty 2013, 10:44 przez Mozart_WA, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sty 2013, 22:19 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
anteny pokojowe ze wzmacniaczem są
modeli anten jest naprawdę dużo, zależy jakie potrzebujesz

bez wiercenia można użyć na przykład takiej przejściówki: http://www.hollex.pl/kabel/kable-polacz ... per-plaski

system w wieżowcu to najlepiej zwrócić się do administratora,
z tego co wiem to kanały były blokowane, możesz spróbować się podłączyć i spróbować wyszukać jakieś kanały


głównie chodziło mi o to by nie nabierać się na nowe anteny zewnętrzne, nawet w przypadku gdyby stara antena odbierała bez problemów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 sty 2013, 19:44 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:41
Posty: 71
Lokalizacja: Zgorzelec
do qwerty : dz za odpowiedz, b. mi pomogła :grin: pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2013, 15:20 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
Czy posiada ktoś może tuner manta dvb-t02? Widzę, że teraz w carrefourze jest w promocji za 90 zł ale nie wiem, czy warto. Jeśli ktoś posiada to proszę o opinie na jego temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 kwie 2013, 16:20 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
http://forum.emitel.pl/viewtopic.php?f=36&t=3040
poczytaj ten temat


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2013, 13:34 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lip 2011, 20:45
Posty: 5
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam czy mógł by ktoś powiedzieć jak wygląda u niego sytuacja z odbiorem ? telewizji cyfrowej naziemnej na dzień dzisiejszy??, ja na ul. Iwaszkiewicza mam straszny problem z mux 1 , niestety nie odbiera mi ani jednego kanału z tej platformy. Działa mi tylko MUX 2:/ w którym nie ma TVP 1/2


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 21 kwie 2013, 16:43 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 cze 2009, 22:35
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
Pisałem wcześniej o problemie z odbiorem dvb-t na ul. Iwaszkiewicza.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 maja 2013, 23:24 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 maja 2013, 13:08
Posty: 23
Lokalizacja: Zgorzelec
Odbiór MUX-a na antenach pokojowych nie jest możliwy w Zgorzelcu. MUX-1 i 2 nadawane są ze Śnieżnych Kotłów oddalonych o około 56-57km od Zgorzelca i jedynie anteny kierunkowe o zysku co najmniej 8-12dBi zapewnią poprawny odbiór również w czasie niepogody, kiedy to sygnał ulega osłabieniu. Najlepiej w naszej lokalizacji stosować anteny kierunkowe o zysku 12-18dBi, a w razie potrzeby zastosować wzmacniacz. MUX-y ze Śnieżnych Kotłów są nadawane z mocą 100kW więc właściwie odbiór jednego powinien gwarantować odbiór drugiego, oczywiście na antenach zewnętrznych i ustawionych właściwie. W rejonie ulicy Iwaszkiewicza ze względu na lokalizację mogą występować utrudnienia. Być może po wyłączeniu analogu doświetlającego z wierzy ciśnień zostanie uruchomione doświetlenie tych rejonów cyfrowo.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2013, 7:28 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 31 maja 2013, 7:23
Posty: 9
Bez problemu odbieram MUX-1 i 2 na antenie pokojowej Sonus TV,dekoder Evolve Galaxy DT3020HD.Komplet cena ok 140zł.Mieszkam na osiedlu za''Plazą''


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2013, 11:25 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:41
Posty: 71
Lokalizacja: Zgorzelec
Mieszkam na Manhattanie IIIp, z balkonu widzę Śnieżne Kotły. Na antenie teleskopowej samochodowej w pokoju, odbieram MUX-2 i słabiej MUX - 1 na laptopie z zainstalowanym programem do cyfry (nazwy nie podaję, wiadomo kryptoreklama). Ponad to odbieram kilka programów z Niemiec, np. świetny 3sat i ZDFinfo.
Zgadzam się z "ikx", że być może wieża ciśnień odegra jakąś rolę po 23 lipca br. Marzy mi się MUX - 3 tutaj, w Zgorzelcu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 maja 2013, 22:48 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 maja 2013, 13:08
Posty: 23
Lokalizacja: Zgorzelec
Owszem tego typu anteny jak Sonus przy sprzyjających warunkach odbiór zapewnią, w szczególności jeżeli jest widoczność na nadajnik, oczywiście odległość i moc nadawania mają kluczowe znaczenie. Natomiast opady deszczu, mocne wiatry, opady śniegu i inne zjawiska uniemożliwią odbiór albo całej wiązki, albo części kanałów, ponieważ tego typu antena ma zysk pasywny bardzo słaby - i nie jest to zysk równomierny dla każdej częstotliwości - a podpierany jest wzmacniaczem, który w pewnym momencie nie będzie miał co wzmacniać. Podsumowując, tego typu anteny jak i teleskopowa w pokoju są przydatne do kilkunastu kilometrów od nadajnika (około 12km), ponieważ natężenie pola elektromagnetycznego wewnątrz budynków z oczywistych względów jest znacznie mniejsze niż na zewnątrz, a dodatkowo wielokrotne odbicia od ścian powodują nierównomierne rozchodzenie się fali elektromagnetycznej. Przy odległości powyżej 30 km powinno stosować się anteny wieloelementowe kierunkowe ponieważ odbiór programów TV w paśmie IV i V (UHF 21-69) wymaga od anten znacznie większej liczby elementów o odpowiedniej konstrukcji dostosowanej do zakresu odbieranej częstotliwości. Fale te są znacznie krótsze - decymetrowe, bardziej podatne na zakłócenia powodowane przeszkodami na ich drodze, w tym np. zbrojeniem budynku, rurami itp. A w tym właśnie paśmie nadają wszystkie programy telewizyjne DVB-T. Zwiększając liczbę elementów anteny zapewniamy sobie większy zysk i kierunkowość anteny, co umożliwia odbiór w trudnych warunkach propagacji fal. Pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 cze 2013, 19:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
zgc_qwerty pisze:
NIE MA anten do odbioru cyfrówki!
nie dajcie sobie wmówić że takie rzeczy istanieją

tak samo jak nie ma anten satelitarnych do odbioru HD

jesli twoja antena jest aż taka stara i zdezelowana że nie chce odbierać to musisz kupić po prostu nową antenę, nie dajcie sobie wmówić że są jakieś specjalne do DVB-T
sprzedawcy takie wymyślają i sprzedają często kilkukrotnie drożej


ikx pisze:

Tytuł: Re: Naziemna Telewizja Cyfrowa w Zgorzelcu Odpowiedz z cytatem
Owszem tego typu anteny jak Sonus przy sprzyjających warunkach odbiór zapewnią, w szczególności jeżeli jest widoczność na nadajnik, oczywiście odległość i moc nadawania mają kluczowe znaczenie. Natomiast opady deszczu, mocne wiatry, opady śniegu i inne zjawiska uniemożliwią odbiór albo całej wiązki, albo części kanałów, ponieważ tego typu antena ma zysk pasywny bardzo słaby - i nie jest to zysk równomierny dla każdej częstotliwości - a podpierany jest wzmacniaczem, który w pewnym momencie nie będzie miał co wzmacniać. Podsumowując, tego typu anteny jak i teleskopowa w pokoju są przydatne do kilkunastu kilometrów od nadajnika (około 12km), ponieważ natężenie pola elektromagnetycznego wewnątrz budynków z oczywistych względów jest znacznie mniejsze niż na zewnątrz, a dodatkowo wielokrotne odbicia od ścian powodują nierównomierne rozchodzenie się fali elektromagnetycznej. Przy odległości powyżej 30 km powinno stosować się anteny wieloelementowe kierunkowe ponieważ odbiór programów TV w paśmie IV i V (UHF 21-69) wymaga od anten znacznie większej liczby elementów o odpowiedniej konstrukcji dostosowanej do zakresu odbieranej częstotliwości. Fale te są znacznie krótsze - decymetrowe, bardziej podatne na zakłócenia powodowane przeszkodami na ich drodze, w tym np. zbrojeniem budynku, rurami itp. A w tym właśnie paśmie nadają wszystkie programy telewizyjne DVB-T. Zwiększając liczbę elementów anteny zapewniamy sobie większy zysk i kierunkowość anteny, co umożliwia odbiór w trudnych warunkach propagacji fal. Pozdrawiam :)


Chcesz ogłupieć?
Poczytaj fachowców z forum.
Pozdrawiam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2013, 22:01 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 maja 2013, 13:08
Posty: 23
Lokalizacja: Zgorzelec
cortland pisze:
zgc_qwerty pisze:
NIE MA anten do odbioru cyfrówki!
nie dajcie sobie wmówić że takie rzeczy istanieją

tak samo jak nie ma anten satelitarnych do odbioru HD

jesli twoja antena jest aż taka stara i zdezelowana że nie chce odbierać to musisz kupić po prostu nową antenę, nie dajcie sobie wmówić że są jakieś specjalne do DVB-T
sprzedawcy takie wymyślają i sprzedają często kilkukrotnie drożej


ikx pisze:

Tytuł: Re: Naziemna Telewizja Cyfrowa w Zgorzelcu Odpowiedz z cytatem
Owszem tego typu anteny jak Sonus przy sprzyjających warunkach odbiór zapewnią, [...] Pozdrawiam :)


Chcesz ogłupieć?
Poczytaj fachowców z forum.
Pozdrawiam :)

Dzięki za pozdrowienia, pomogło mi w odbiorze tv. hehehe :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 lip 2013, 18:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
W związku z poniższym pytaniem :

viewtopic.php?f=61&p=118006#p118006

Mam pytanie do Was - czy też macie kłopoty z tv cyfrową? Bo mi od jakiegoś czasu zacina TVN , Polsat i inne. Co ciekawe TVP1 , TVP2 , TTV i Eska chodzą bez zarzutu :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 202 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..