Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 9:03

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 73  Następna
Autor Wiadomość
Post: 31 paź 2015, 19:48 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
ibanezbass - musieli (Czesi?) napełniać jakiś zbiornik w górze rzeki. Chyba nie ma innego wytłumaczenia? :|

Ale farta miałeś :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lis 2015, 13:25 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 paź 2006, 16:45
Posty: 156
Lokalizacja: Zgorzelec
Szkoda że tam nie zostałem i nie nagrałem jakiegoś filmiku/timelapsa jak woda zaczyna wodospadem spływać. Ciekawe jak nagła była ta fala przypływu. Podejrzewam, że dość sytuacja musiała się zmieniać tak szybko że było to widoczne gołym okiem. :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lis 2015, 0:04 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 gru 2014, 14:49
Posty: 4
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
nad tym samym się ostatnio zastanawiałem... jako realista widzę to czarno, podobnie jak te konstrukcje nad oknami. odkąd przerobiono perony na stacji benzynowej od strony rzeki budynek ten zaczął się prezentować naprawdę fajnie, ale bez reklam raczej się nie obejdzie:( szkoda...


Można się spierać co do estetyki samego budynku. Wiele osób (w tym ja) będzie twierdzić, że nie pasuje do reszty zabudowy w tym rejonie. Natomiast środki do walki z reklamowymi płachtami są, dała nowa 'ustawa krajobazowa'. Sęk w tym, że kwestią miejskiej estetyki musieliby się zająć nasi włodarze, a tym brak woli. A żeby była wola, ktoś musi zacząć w ogóle dostrzegać problem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2015, 9:42 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
W kwestii estetyki - okazuje się, że można ciekawiej wykorzystać wielką przestrzeń reklamową (vide przykład Bohaterów Getta 1 i jej szpetnego wykorzystania) :
Obrazek
Obrazek
na pewno wygląda to lepiej niż wielkie reklamy na ścianie budynku :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2015, 10:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
na pewno wygląda to lepiej niż wielkie reklamy na ścianie budynku


Pełna zgoda, tylko przy takim rozwiązaniu wspólnota nie zarobi ani grosza ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2015, 10:27 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Pełna zgoda, tylko przy takim rozwiązaniu wspólnota nie zarobi ani grosza


Doskonale o tym wiem.
Ale to dobrze świadczy o właścicielu. I dlatego uważam, że takie przykłady należy pochwalić :smt023
A napiętnować te gdzie reklam jest o wiele za dużo - vide rejon ronda przy Plazie i Castoramie - koszmar goni koszmar :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2015, 11:44 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2014, 11:08
Posty: 90
Bardzo fajny pomysł, popieram to zdecydowanie jako człowiek patrzący z zewnątrz na ten budynek :smt023

Widziałem kiedyś coś utrzymanego w podobnej stylistyce. Dotyczyło to zwróceniu uwagi na przemoc domową. Podobnie jak tu w każdym "mieszkaniu" żyli sobie ludzie (WOW! :D), a w jednym odbywały się jakieś nieprzyjemne sceny, zamknięte w czterech ścianach.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 16 gru 2015, 20:50 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
A napiętnować te gdzie reklam jest o wiele za dużo - vide rejon ronda przy Plazie i Castoramie - koszmar goni koszmar


Tam to się dzieje jakaś masakra, ale taki los często uczęszczanych miejsc :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2015, 7:48 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
..., ale taki los często uczęszczanych miejsc


Co Ty opowiadasz :roll:
Idź na goerlicki rynek - a najlepiej na obydwa :smt033

Ale wpadłem na jeden szatański pomysł :smt020
Chyba największą powierzchnią reklamową i ciągle niewykorzystaną (a w popularnym miejscu) dysponuje szkaradny budynek z TEGO ZDJĘCIA - to dopiero raj reklamowy :smt023


inzynier pisze:
Bardzo fajny pomysł, popieram to zdecydowanie jako człowiek patrzący z zewnątrz na ten budynek

Widziałem kiedyś coś utrzymanego w podobnej stylistyce. Dotyczyło to zwróceniu uwagi na przemoc domową. Podobnie jak tu w każdym "mieszkaniu" żyli sobie ludzie (WOW! ), a w jednym odbywały się jakieś nieprzyjemne sceny, zamknięte w czterech ścianach.


Może kiedyś, gdzieś jeszcze, ktoś u nas pomyśli... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 gru 2015, 9:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Idź na goerlicki rynek - a najlepiej na obydwa


He he - miałem na myśli wyłącznie "nasze" podwórko ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 07 maja 2016, 10:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 01 sie 2007, 17:50
Posty: 163
Lokalizacja: Zgorzelec
Odwiedzili mnie znajomi i pokazując im zabytki Goerlitz chciałem także pokazać bardzo ładnie odnowiony zlokalizowany na dawnym Wzgórzu Garncarskim Słup Pocztowy [tak na marginesie to plac wokół nosi obecnie nazwę wywodzącą się od tegoż słupa]. Niestety nie mogłem się dostać w jego pobliże. :oops: :(

Po spacerze pokazałem więc im jego fotografię :smt023 wykonaną przez 'naszego forumowego' :smt028 fotografa Yello35 [poniżej wklejam link]; niech inni też maja możliwość 'pokazania' tego słynnego zabytku:

http://1.bp.blogspot.com/-6wXlNuOvR3w/UWOmOVe6xPI/AAAAAAAAHMk/2nFXYVUFxoA/s1600/The+Grand+Budapest+Hotel+005.jpg

Na Jego blogu też jest kilka fotek:

http://forum.fujiklub.pl/viewtopic.php?p=258077#p258077

Dlaczego, wciąż nie ma możliwości dojścia do Słupa Pocztowego ? Czy właściciel kupił plac wraz ze Słupem ? Mamy taki piękny zabytek, ale cóż z tego koro jest niedostępny.

Ktoś coś wie w tym temacie, kiedy (to się zmieni i) będzie możliwość wejścia na 'górny' Plac Pocztowy ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 maja 2016, 9:31 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
andreas - ciekawy zbieg okoliczności, bo akurat kilka dni temu zrobiłem panoramę wieczorną tego placu :

https://plus.google.com/+ArkadiuszKucha ... wvQGTuXPow

W przygotowaniu mam obszerny wpis archiwalny z "placu budowy" - rok 2006.

Ale coś kojarzę, że Qbanez ma ciekawsze ujęcie tego placu - bodajże, ze spichlerza robione :smt023

W kwestii dostępu - nie mam pojęcia :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 cze 2016, 20:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Znalazłem dziś ciekawy przetarg:
http://dsdik.wroc.pl/przetargi/roboty-b ... 142-6.html
Ktoś z Was słyszał, że taki miał być planowany?

Jest to zamówienie o tytułe: "Remont drogi wojewódzkiej nr 352 Zgorzelec – Hagenwerden w km 3+530 – 12+320 nawierzchnia „SLURRY SEAL”"
Piotr


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2016, 16:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 15 lip 2009, 10:21
Posty: 905
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy pracownicy Urzędu Miasta odpowiedzialne za wykaszanie trawy przy chodnikach miasta zainteresują się wyglądem chodnika na przeciw kościoła greckiego . Chodnik zarośnięty trawą na 1 metr i nikomu to nie przeszkadza . Wizytówka miasta ,blisko granicy -wstydliwa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 15 cze 2016, 21:10 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
halcia pisze:
Czy pracownicy Urzędu Miasta odpowiedzialne za wykaszanie trawy przy chodnikach miasta zainteresują się wyglądem ...


Z podobnym pytaniem dzwoniłem do UM, tyle że dotyczyło chodnika na Scultetusa blisko Nowomiejskiej. Zarośla zwisają na cały chodnik na przeciwko tych co dywany piorą, prawie przejść się nie da, a pani stwierdziła że to są tereny na sprzedaż a ich UM nie wykasza. Korci mnie, aby zapytać burmistrza czy faktycznie jest taki zapis w ustawie miasta, który mówi że terenów przeznaczonych na sprzedaż nie utrzymuje się w czystości.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1092 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 64, 65, 66, 67, 68, 69, 70 ... 73  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 130 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..