Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 23:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 maja 2009, 11:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 maja 2009, 16:32
Posty: 7
Lokalizacja: Zgorzelec
Witam, niedawno na stronie głównej był artykuł o pomyśle wybudowania ronda na styku ulic: E.Plater Boh.Getta Langiewicza ArmiKrajowej IIArmiiWP. Wiadomo coś więcej już na ten temat??

Mówiono też o zaczęci budowy ronda kolo ZgorzelecPlaza ale jak narazie Plaze budują a ronda jakoś im się chyba nie chce.
Poza tym nie myślicie że te ronda będą za blisko. Teraz czasem jest straszna kolejka do ronda Solidarności a jak to powstanie to bez uprzejmości kierowców się wszystko zablokuje!!

Co wy o tym myślicie??
Czekam na opinie


Ostatnio zmieniony 17 maja 2009, 11:20 przez webmaster89, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 12:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2008, 19:17
Posty: 611
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak dobrze pamietam to był to zart prima aprilisowy :smt026 :smt026 :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 maja 2009, 14:55 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 maja 2009, 16:32
Posty: 7
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgadzam się z tym:) Z początku to był żart ale potem przerodziło się w rzeczywistość. Oto kawałek artykułu zaczerpniętego ze strony głównej:P
Zgorzelec.info pisze:
"Wstępnie rozważamy wpisanie do planu zagospodarowania przestrzennego w tym miejscu ronda - mówi Rafał Gronicz, Burmistrz Zgorzelca - to jednak wiąże się z przeniesieniem podziemnej instalacji w inne miejsce. Szacunkowy koszt wykonany kilka lat temu wynosił około 3 mln zł, dlatego na chwilę obecną to dla nas zbyt duży wydatek. Będziemy jednak szukać możliwości pomniejszenia kosztów, co wymaga odbycia rozmów z gazownią i energetyką. Być może sami zgodzą się na przeniesienie instalacji podczas wykonywania prac remontowych."

Cytuj:


Więc sam już nie wiem czy ten drugi artykuł to też żart czy już nie.
Może Admin nam coś więcej powie?? zapraszam do wypowiedzi


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 maja 2009, 15:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Rondo na Getta/Langiewicza/Armii Krajowej - PRIMA APRILIS.

Rondo przy Zgorzelec Plaza - PRAWDA.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2010, 18:35 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 lut 2007, 12:41
Posty: 43
Lokalizacja: Zgorzelec
A wiadomo co z rondem przy ul. Lubańskiej - Kościuszki? Z tego co pamiętam jego budowa miała się rozpocząć w I kw. 2010... i co? I nic :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 cze 2010, 21:32 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Ostatnio w wojewódzkiej był artykuł - burmistrz się skarżył że z województwa nie chcą im dać pieniędzy na przebudowę lubańskiej, ale już niedługo mają dostać i przebudowa ruszy


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2010, 8:34 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Jagielski pisze:
A wiadomo co z rondem przy ul. Lubańskiej - Kościuszki? Z tego co pamiętam jego budowa miała się rozpocząć w I kw. 2010... i co? I nic


To rondo potrzebne od zaraz. Inteligentne czujki gówną za przeproszeniem dają. Raz chodzą jak trzeba ale dwa razy dają plamy i trzeba stać. Jeżdżę tą drogą codziennie do pracy i mnie krew zalewa. To trzeba szybciutko wybudować i będzie spokój. Na tym skrzyżowaniu jak przestają działać światła to ludzie głupieją i pozapominali przepisów i jeżdżą jak chcą. A rondo rozwiąże wszystkie problemy :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2010, 8:42 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
A co z rondem Plater,Getta,Langiewicza,AK i 2 AWP?
Myślę żę jest niezbędne.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2010, 8:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
Cytuj:
Myślę żę jest niezbędne.
CICHY pisze:
Myślę żę jest niezbędne.


Hmmm czy ja wiem. Wg mnie w tym miejscu rondo spowodowałoby jeszcze większe zamieszanie niż jest teraz. Tam wystarczy ja wydłużą czas zielonego światła z ulicy Langiewicza i II Armii, wtedy już powinno wszystko grać.
Jak na tym skrzyżowaniu zrobią rondo to równie dobrze można je zrobić troszkę niżej czyli na tzw środku miasta. A wtedy to już kicha będzie na maxa.
Jestem za niebudowaniem rond w centrum !!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2010, 8:55 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Hakeem pisze:
Hmmm czy ja wiem. Wg mnie w tym miejscu rondo spowodowałoby jeszcze większe zamieszanie niż jest teraz.

To przejedz tam przy wyłączonych światłach - dopiero ludzie głupieją.Lubańska i Kościuszki to "bułka z masłem'.

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 9:56 am ]
Hakeem pisze:
Jak na tym skrzyżowaniu zrobią rondo to równie dobrze można je zrobić troszkę niżej czyli na tzw środku miasta. A wtedy to już kicha będzie na maxa.

Co to za wniosek.

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 9:56 am ]
Hakeem pisze:
Jestem za niebudowaniem rond w centrum !!

A to co za koncepcja?
]:->

[ Dodano: Pon Cze 14, 2010 9:58 am ]
Przecież przez skrzyżowanie o którym piszę odbywa się największy ruch w tym mieście,zwłaszcza w godzinach szczytu.
Prawda czy fałsz?
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2010, 9:07 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lut 2010, 8:17
Posty: 561
Lokalizacja: mam wiedzieć
CICHY pisze:
Hakeem napisał/a:
Jak na tym skrzyżowaniu zrobią rondo to równie dobrze można je zrobić troszkę niżej czyli na tzw środku miasta. A wtedy to już kicha będzie na maxa.

Co to za wniosek.


A taki , że w naszym małym ograniczonym mieście ronda w centrum nie dadzą rady i spowodują jeszcze większe utrudnienia w ruchu.

CICHY pisze:
Hakeem napisał/a:
Jestem za niebudowaniem rond w centrum !!

A to co za koncepcja?


A taka że jestem przeciwny :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 cze 2010, 9:07 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
Koncepcja Hakeema jest słuszna.

Rondo zapewnia teoretycznie największą przepustowość pojazdów w jednostce czasu (praktyka to weryfikuje bo jeszcze nie wszyscy sprawnie po tych rondach jeżdżą).

Minusem ronda jest ograniczona możliwość bezpiecznego przepuszczania pieszych (rondo+światła dla pieszych mijają się z celem) dlatego ronda buduje się w miejscach o stosunkowo niewielkim natężeniu ruchu pieszego :)

Najlepszym i najmniej kosztownym rozwiązaniem byłyby rzetelnie przeprowadzone badania ruchu uwzględniające jego kierunkowość, czyli natężenie w określonych kierunkach i dopasowanie sygnalizacji świetlnej do wyników tych pomiarów, ale to o ile się nie mylę leży w gestii Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2010, 11:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Kilkukrotnie zdarzyło mi się w ostatnich tygodniach stać w korkach przed rondami w okolicy Plazy. Pomijam kierowców, którzy nie używają kierunkowskazów - nimi powinien zająć się patrol pieszy stojący trochę dalej. Co dziwne - nie używają ich głównie lokalni kierowcy. Widocznie wiedzą, że zgorzelecka policja nie jest zainteresowana takimi zachowaniami na drodze.
Większość z nas, kierowców zna przepis mówiący o tym, że nie powinniśmy wjeżdżać na skrzyżowanie, gdy nie możemy go opuścić. Przypominam też, że rondo jest skrzyżowaniem!
Problem tkwi niestety w znacznej części w wysokości ronda! Idiotyzmem jest budowanie go w takiej wysokości, która skutecznie zasłoni nam to, co jest za nim.
Sam kilkukrotnie byłem pewien, że wjeżdżam na puste rondo, gdy nagle okazywało się, że dokładnie za wysepką stoi auto, a ja dojeżdżając skutecznie blokuję całe skrzyżowanie.

Nie wiem, kto był pomysłodawcą tego rozwiązania, ale moim zdaniem to jakieś nieporozumienie - przez nie zupełnie niepotrzebnie korkuje się spora część miasta.
W wielu krajach jedynym oznaczeniem ronda jest kropka namalowana farbą na środku skrzyżowania, a my budujemy u siebie fortyfikacje i jeszcze dla lepszego efektu maskowania obsadzamy je krzakami.


Ostatnio zmieniony 03 lis 2010, 12:07 przez gobo007, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 lis 2010, 13:05 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Gobo to taka specyfika naszego kraju, ja widziałem niedawno takiego jednego "mądrego" co przejechał sobie przez tę "fortyfikację" motorem. Aż mało nie zaliczyłem rowu jak parzyłem na tego idiotę. Namalowana kropka byłaby ignorowana jak wiele innych rzeczy w naszym kraju. Większość kierowców zlałaby tę kropkę i jechała na skróty.


Ostatnio zmieniony 03 lis 2010, 13:05 przez makaron, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 gru 2012, 12:17 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy powtanie nowe rondo?

http://www.zgorzelec.info/index.php?k_d ... g&t=news2b

Wg mnie tam akurat byłby to dobry pomysł :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 114 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..