Dzisiaj jest 29 mar 2024, 0:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 10 gru 2012, 6:30 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Dr.Skacz pisze:
ile argumentów podajesz.

za to Twoje argumenty przeciw są bardzo merytoryczne :smt023
Dr.Skacz pisze:
Deptak tam to jest chyba chory sen szaleńca. Nie ma żadnego powodu do utworzenia tam deptaka.

Dr.Skacz pisze:
Nie widzę powodu, żeby robić tam deptak

Nie bo nie...i jeszcze obrażaj wszystkich aby było po Polsku jak chory na nienawiść szaleniec. :smt003

Przypomina mi się rozmowa z pewnym związkowcem, który usilnie optował za podniesieniem płacy minimalnej. Twierdził że praca za 1100 to zbrodnia i że on i jego wielka empatia na to nie pozwala. Zaproponowałem Mu aby nie robił zakupów w tanich marketach gdyż ta taniość wynika z wyzysku pracowników przez właścicieli i to najczęściej z zagranicy. Skoro się nie godzi na wyzysk to niech nie przykłada do tego ręki. Zrobił wielkie oczy, :shock: poruszał wąsami i odpowiedział że robi tam zakupy bo tanio i dobrze i ...ujjjj mi do tego. :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 11:43 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Chcesz argumenty? To łap.
Deptak na getta to poroniony pomysł, ponieważ i tak już tam ciężko przejechać, po kiego uja tam deptak, aż tak wam brakuje 100 metrów kostki z góry na dół? Dobrym pomysłem jest zrobienie tam dwukierunkowej, odkorkowałoby to trochę miasto w okolicach UM. Macie jeden deptak nad Nysa, wystarczy. Chyba, że ktoś nie używa samochodu do transportu i wszędzie chodzi piechotą, wtedy najlepiej całą Warszawską zrobić deptakiem! By chodziło się lepiej! Wszystkim :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 12:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Deptak na Getta to poroniony pomysł - ani to część reprezentacyjna - zacieniona wysokimi budynkami, ani nie ma tam zieleni, ani klimatu - ulica jakich wiele w mieście. Nie przemawia wcale do mnie ten pomysł.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 13:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
...ujjjj mi do tego.

... ale czy Ty przypadkiem doktor nie masz na oku jakiegoś lokalu do urządzenia na bohaterów getta?
:-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 13:35 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Nie mierz wszystkich swoją miarą. Zgorzelec, juz wiem, nigdy nie dorówna Gorlitz i to nie z powodu różnic w majętności, lecz różnic która siedzi w głowach naszych mieszkańców. Nawet gdybyśmy byli bogatsi to i tak mentalności nie zmienimy. Dowodem na to jest Twoje pytanie neandertalski, dokładnie tak :smt078 . Interesowność, egoizm Polaków jest przytłaczająca. Każdy każdego o coś podejrzewa i myśli wyłącznie o swojej kloaczy. :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 13:41 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Niby w czym jesteśmy gorsi? Że nie chcemy wydawać pieniędzy na deptak w miejscu brzydkim, bez bliskiego kontaktu z jakimś zabytkiem i na dodatek w środku miasta? Może od razu zróbmy deptak od getta do końca daszyna, miasto będzie trudniej przejezdne, ale jaki deptaczek fajny :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 13:43 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
To zamieszkaj przy autostradzie będziesz miał bardzo przejezdnie. Wszędzie blisko i szybko. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 13:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Mieszkając w takim miejscu jak Zgorzelec nie możemy bezkarnie bawić się w planistów i mówić "jakoś to będzie". Środek miasta jest przecięty Nysą, mamy do tego sporo ulic jednokierunkowych, albo dwukierunkowych już teraz zakorkowanych. Zróbmy doświadczenie - przez cały dzień policzmy ilość pojazdów jeżdżących Getta, sumę podzielmy przez ilość skrzyżowań dookoła i sprawdźmy jak wzrośnie ich obciążenie. Nie są to małe liczby. Zmieniajmy Zgorzelec tak, by żyło się lepiej mieszkańcom, a nie właścicielom lokali przy Getta. Co to miejsce ma w sobie takiego, że zostało wybrane na potencjalną lokalizację deptaka?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 14:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
Dowodem na to jest Twoje pytanie neandertalski

doktor ja po prostu zachodzę w głowę coś się tak na ten deptak uparł - bo sam nie chcesz powiedzieć :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 15:57 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
W sumie fakt, dlaczego tak doktorku uparłeś się na ten deptak tam?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 18:25 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Po prostu chciałbym zestarzeć się w ładnym i radośniejszym mieście. Już przyzwyczaiłem się do smutku i marazmu jego obywateli, ale estetyka to coś co stawiam ponad pragmatyzm. Zresztą wszyscy chcieli obwodnicy. Dziwne że i tak większość leci na markety przez miasto. może wystarczy zmienić przyzwyczajenia i nie jeździć spacerowo przez centrum na markety. Jak się zwolni ruch w centrum to zaczniemy korzystać z alternatywnych tras, a na miasto to wyjdźmy ale z żoną, dziećmi na spacer. Bo myślę że długo to smutne społeczeństwo nie wytrzyma w mantrze praca-market-dom-praca-dom-market-dom-praca-lekarz-dom-mechanik samochodowy-ksiądz-Św. Piotr
I nie piszcie że deptak niczego nie zmieni, bo to oczywiste, jednak kropla kruszy skałę. :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 20:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Po prostu chciałbym zestarzeć się w ładnym i radośniejszym mieście.

To pierwsze jest możliwe - ale drugie sam za chwilę wykluczyłeś...

Poważniej mówiąc :

Myślę , że deptak można zrealizować przy zachowaniu 2 pasów ruchu - jeden robiłby za parking (to od strony deptaku) , drugi upstrzony muldami zniechęcałby do wjazdu w ten odcinek. Taksówki postawiłbym na zjeździe od Wodociągów - w końcu nie muszą one zajmować całej wysokości tej ulicy :roll: Deptak oczywiście ma rację bytu po likwidacji badziewnych bud. To miejsce mogłoby być ładne :smt023

Dr.Skacz pisze:
Że nie chcemy wydawać pieniędzy na deptak w miejscu brzydkim, bez bliskiego kontaktu z jakimś zabytkiem i na dodatek w środku miasta?

A to jest jakiś przepis na deptak obok zabytku??? Deptaki nie są w środku miasta???
Dr.Skacz - rozwiń myśl bom ciekaw niezmiernie :smt075

Dr. Dre pisze:
I nie piszcie że deptak niczego nie zmieni, bo to oczywiste, jednak kropla kruszy skałę.

Zmieni - akurat w tym temacie jestem z Tobą zgodny :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 20:43 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Nie ma przepisu wiem o tym. Chodzi mi o to, że jak już ma być deptak i mają pójść na niego pieniądze to lepiej byłoby, gdyby zrobiono go w miejscu pozwalającym pospacerować koło zabytków, czy estetycznym z powodu przyrody. A nie w środku miasta koło byle jakich bud i zaniedbanych kamienic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 21:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr.Skacz pisze:
w miejscu pozwalającym pospacerować koło zabytków, czy estetycznym z powodu przyrody.

Tylko czy my w Zgorzelcu mamy jeszcze takie miejsca? Gdzie my mamy zabytki koło których mozna zrobić deptak?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 gru 2012, 22:13 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
To nie jest powód, żeby robić deptaki wszędzie, skoro nie ma takich miejsc.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 82 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..