Dzisiaj jest 17 cze 2024, 8:16

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
Post: 11 maja 2009, 7:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
z ciekawości chciałem zapytać, czy tylko ja tak mam, czy to castoramowy znak rozpoznawczy, że sklepowa za kasą pruje każde pudełko z jakim klient przy niej melduje? tym sposobem, wystarczy że stoją dwie osoby do kasy i korek gotowy, bo każde opakowanie jest przy kasie penetrowane, niczym w dawnych czasach TIR na granicy w poszukiwaniu fajek. ja rozumiem, ze można wyrywkowo sprawdzać, czy złodziejskie polskie plemie nie przemyca złotych klamek w pudełkach z żarówkami, ale kontorlować każde pudełko to zakrawa na jakiś strajk włoski.
trudno mi rozstrzygać o wyższości świąt bożego narodzenia nad wielkanocnymi, czy jak kto woli odwrotnie, ale na tym tle właściciele liroja wydają się zdecydowanie bardziej normalni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2009, 14:48 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
well, prawdopodobnie jakby nie sprawdzila kasjerka, to i tak sprawdzila by ochrona... coz, dostali przykaz "z gory" aby sprawdzac kazde pudelko i nic na to nie poradzisz, niestety. Jestem pewny, ze kasjerki rowniez nie czuja sie z tym wysmienicie...

tak btw - w Realu tez jest nakaz otwierania KAZDEGO pudelka, i tak samo - jak nie zrobi tego kasjerka, to pewnie zrobi to ochrona. Powod taki sam jak wyzej...


Ostatnio zmieniony 11 maja 2009, 14:49 przez Blair, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2009, 14:55 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 mar 2009, 8:40
Posty: 47
Lokalizacja: Czekoladowo ;)
co do Castoramy sie zgadzam ale z tym Realem to Blair to już Cię trochę poniosło. Każdego pudełka tam nie sprawdzają. Ale i tak moim zdanie to głupota. Kiedyś kupowałam jakiś sprzęt elektroniczny i tak rozpieprzyli mi pudełko że części sprzętu musiałam sobie powrzucać do torby. To w innych krajach robiąc zakupy nie jesteśmy tak sprawdzani jak w swoim własnym. PORAŻKA


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2009, 17:24 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2008, 19:17
Posty: 611
Lokalizacja: Zgorzelec
A ja mam pomysł :smt026 :smt026 :smt026
Jak się komuś coś podoba a jest zapakowane w pudełko, to najlepiej wyjąć z pudełka i podjechać z takim towarem do kasy.
Mina kasjerki----zapewne niezapomniane wrażenie. :lol:
Zachowanie ochrony---- co nam może zarzucić??
Jesteśmy uczciwi przecież i wyręczamy obsługę kas a co za tym idzie podnosimy szybkość i jakość obsługi.
Pozdrawiam.
A tak na marginesie-przecież te hipermarkety nie są polskie-dlatego takie traktowanie.
Tak na postrzega Europa. :cry:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 7:19 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Blair ja nie mam nic do kasjerek - do głowy mi nie przyszło, ze mogłyby penetrować, dosłownie każde pudełko żarówek z własnej inwencji czy też z nudy. dlatego napisałem, że w liroju mile się zdziwiłem, gdy takiej akcji nie doświadczyłem. mało tego - szczerze mówiąc nie przypominam sobie abym w hornbachu widział takie coś, natomiast w castoramie, raz, ze czuję się jak złodziej a dwa, że po prostu tracę czas i kiedy po raz kolejny nadziałem się, bo zapomniałem jak tam jest, zacząłem się zastanawiać, czy właściciele tego sklepu nie czują, że po prostu zniechęcają do siebie klientów?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 9:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
po prostu zniechęcają do siebie klientów?


Wg mnie tak właśnie jest :|

Tomczan pisze:
najlepiej wyjąć z pudełka i podjechać z takim towarem do kasy.
Mina kasjerki----zapewne niezapomniane wrażenie. :lol:
Zachowanie ochrony---- co nam może zarzucić??
Jesteśmy uczciwi przecież i wyręczamy obsługę kas a co za tym idzie podnosimy szybkość i jakość obsługi.


Może jakiś happening? Setka forumowiczów kupuje choćby klej w pudełeczku zapakowany i o umówionej godzinie rusza na kasy - korek na godzinę zagwarantowany ;) :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 9:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
hm - nie wiem czy klej to najlepszy pomysł, może się za szybko otwierać :)
może najpierw ogłośmy kasting na najbardziej zapakowane pudełko w castoramie i wtedy setka z takim pudełkiem przed kasą musi zrobić swoje :)
najlepsze są chyba rzeczy opakowane w składany karton z taśmą klejącą i plastikowym opasaniem, no i może jeszcze kilka zszywek do kompletu - i jeszcze folia! kurde zapomniałbym o folii normalnie! aparaty w dłoń i szukamy ;)


Ostatnio zmieniony 12 maja 2009, 9:22 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 9:43 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
A może przy okazji lista sklepów,w których czujemy się nieswojo przez świdrujące oczy obsługi?
Ja dołączę Biedronkę/koło dworca kolejowego Miasto/ i Rossman...
Poszukiwanie konkretnego artykułu,to już baczność,a sięgnięcie do torebki po okulary?
ALERT!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 14:51 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 22 kwie 2009, 12:57
Posty: 14
Lokalizacja: Zgorzelec
to prawda!! ochrona w Rossmannie zniechęca do zakupów! facet ciągnie się za każdym jak ogon!
a co do Castoramy, to kontrole przy kasach są dla naszego dobra :lol: pani kasjerka sprawdza czy towar, który kupujemy jest kompletny, nie uszkodzony itp., taką odpowiedz uzyskałam przy kasie otwarcie pytając czy jestem traktowana jak potencjalna złodziejka :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2009, 19:17 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 sie 2008, 19:17
Posty: 611
Lokalizacja: Zgorzelec
Zróbmy to.
Znajdźmy najbardziej zapakowany towar(ale mały)i ruszmy na kasy w Castoramie.
Zapewne przeczyta to jakiś "lojalny".
I o to chodzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2009, 0:11 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2007, 11:41
Posty: 87
Lokalizacja: Zgorzelec
Na moją kase trafił kiedys klient z odkurzaczem zapakowanym w orginalny karton i zaplombowany taśmą. Chciałam byc miła więc nie otwierałam pudełka (mogłam ale nie musiałam bo była tasma świadcząca o tym że klient tam nie zagladał/grzebał) , gośc od razu pojechał z tym do domu.
Po godzinie wrócił z pretensjami że w pudełku nie było odkurzacza tylko sam steropian ... idiota czy złodziej ?? miejsce akcji to Real. :lol:


Ostatnio zmieniony 13 maja 2009, 0:13 przez alexx001, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2009, 6:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
samotna pisze:
Po godzinie wrócił z pretensjami że w pudełku nie było odkurzacza tylko sam steropian ... idiota czy złodziej ?? miejsce akcji to Real


Idiota wg mnie.
Ponadto odkurzacz sprawdza się chyba w punkcie obsługi?
Albo z Was chciał idiotów zrobić ;)

Tomczan pisze:
Znajdźmy najbardziej zapakowany towar(ale mały)i ruszmy na kasy w Castoramie.


Czekam na Wasze typy :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2009, 7:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 maja 2008, 21:10
Posty: 115
Lokalizacja: to tu..to tam
To nie Castorama traktuje klienta jak potencjalnego złodzieja, to nie tak:)
To Wy sami sobie wmawiacie, że tak Was się traktuje. Sprzedawca sprawdza towar, czy po pierwsze, rzeczywiscie w opakowaniu towar jest, czy nie jest uszkodzony ( np. żarówki halogenowe) i czy towar którego zdjęcie jest na opakowaniu faktycznie odpowiada temu, który jest w pudełku (mogę podawać przykłady ale chyba nie ma większego sensu)
Nie bierzecie pod uwagę jednego - kasjerki we wszystkich marketach są poddawane tzw. wózkom testowym - stąd ta czujność i prucie kartonu (one zapewne tak samo tego nie lubią jak i Wy, czekający w kolejce). Różnica jest jednak taka między Castoramą a innymi sklepami, że w Castoramie pracuje się ludziom dobrze i zależy im na pracy, więc może stąd ta dokładność:) :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2009, 8:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 20 lis 2012, 9:30 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 maja 2009, 8:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
blueeelabel może w takim razie sklep sprawdziłby sobie czy ma towar nieuszkodzony i taki sam jak na zdjęciu na opakowaniu zanim położy go na półce? tym bardziej nie budzi mojego zaufania sklep w którym właściciel/personel nie wie co ma na półkach poukładane i w jakim stanie. może w takim razie jeszcze odpytać klienta przy kasie czy jest pewnien, że jest to ten towar który chciał kupić - ot tak żeby nie był zaskoczony jak w domu się okaże, że się pomylił. wszystko to oczywiście w trosce o klienta, aby był jeszcze bardziej zadowolony.
nie mam nic przeciwko temu aby sklep zadbał o właściwą jakość sprzedawanego towaru, ale czy musi to wyglądać tak jak wygląda w tej chwili?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 99 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..