Dzisiaj jest 28 mar 2024, 18:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 17 paź 2011, 17:48 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
No właśnie w mojej umowie od Tomkowa mam gwarantowane 24 mbit/s niema przedrostka"do".Zawsze mam pełna moc z małym zapasem :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 paź 2011, 19:05 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
ŚCIGANY pisze:
mam gwarantowane 24 mbit/s


A to dziwne..ba nawet u siebie na stronie www.tomkow.pl ...piszą:

"Jak to jest z prędkością transmisji w internecie.

Podana na umowie prędkość transmisji obejmuje całkowite pasmo pobierania danych przez użytkownika. Jest ono podane w kilobitach (kb) i w celu przeliczenia na kilobajty (kB) należy je podzielić przez 8. Całkowite pasmo można rozumieć jako rurę o określonej średnicy przez którą nie przepłynie szybciej niż pozwalają na to jej parametry. Niezależnie od tego czy będzie to ściąganie pojedynczego pliku czy kilkanaście transferów naraz, suma prędkości nie przekroczy parametrów łącza. Na prędkość transmisji w internecie mają też wpływ lokalne "wąskie gardła" które mogą powstać poza siecią należącą do nas. Prędkość modemu można przetestować na stronie http://speedtest.net

Dlatego firma „Tomków” Sp. z o.o. nie gwarantuje (podobnie jak żaden inny dostawca internetu), że "każde ściąganie" będzie się odbywało z prędkością ustaloną w umowie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 paź 2011, 19:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Każda dostawca internetu ma tak w umowie. W Zgorzelcu najszybciej pójdzie 20/25mb, dlatego że są zwykłe kable, w większych miastach są światłowody.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 paź 2011, 19:26 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
Entor pisze:
W Zgorzelcu najszybciej pójdzie 20/25mb


i ok..ale rzecz tu idzie o rzekomo gwarantowaną w przypadku ŚCIGANEGO stałą prędkość 24 Mbit/s
i to z tym się nie zgadzam i dlatego cytuję ze strony Tomkowa


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 paź 2011, 19:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
W umowie nie ma przedrostka "do" ale jest zapis że nie musi być max prędkość. Czyli wszystko już jasne :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 paź 2011, 22:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja wiem tylko tyle że ilekroć wrzucałem test to zawsze miałem tyle ile na umowie z małym zapasem.Dlatego jestem ciekawy czy ktoś w Zgorzelcu daje jeszcze więcej jeśli tak to jak Mu to działa. :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 paź 2011, 10:41 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
ŚCIGANY pisze:
Daje?Więc masz od Dialogu 20 Mbit?Jak ci to działa?Zawsze jest gwarantowane te 20 czy może w umowie jest napisane"DO 20 Mbit/s"? :grin:


Nigdzie nie napisałem, że mam 20 Mb/s. Proponowali mi, ale odmówiłem. Mam dyszkę i zawsze mam taki transfer.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2011, 13:13 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
No tak to fakt nigdzie nie napisałeś ze masz taki transfer,mi jednak chodziło o opinie kogoś kto użytkuje taką szybkość u innego operatora niż"Tomków"by podzielił się swoimi uwagami jak mu to działa i takie zadałem pytanie.Ty zabrałeś głos stąd moje przypuszczenia że użytkujesz szybki internet powyżej 20Mbit/s.Zależy mi na mega szybkim internecie mam w tej chwili 24 mbit/s od"Tomkowa" i jestem bardzo zadowolony,ale interesuje mnie czy ktoś w Zgorzelcu daje więcej jeśli tak to jak mu to działa od strony technicznej,papier przyjmie każdą prędkość,mnie interesuje jak to działa w praktyce. :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2011, 14:09 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 gru 2009, 9:26
Posty: 86
Lokalizacja: szafy
przeczytaj ostatnie info na stronie Tomkowa z 25.10 idą zmiany ale jakie :)
liczę na szybszego neta za rozsądną kasę


Ostatnio zmieniony 27 paź 2011, 14:10 przez czaja_, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2011, 16:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
czaja_ pisze:
przeczytaj ostatnie info na stronie Tomkowa z 25.10 idą zmiany
gdzie /link/ o tym czytać? nic u Tomkowa nie znalazłem a czytam o tym tu już kolejny raz..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2011, 17:10 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 gru 2009, 9:26
Posty: 86
Lokalizacja: szafy
W dniu 03-11-2011 w godzinach od 0:00 do 10:00 mogą wystąpić przerwy i zakłócenia w działaniu usług telekomunikacyjnych oraz dostarczenia sygnału telewizji kablowej. Przerwy mają związek z pracami modernizacyjnymi, niezbędnymi do wprowadzenia do oferty usług ultra-szerokopasmowych.


to z Jego strony

liczę na to ostatnie zdanie że będzie szybciej jak 27 mega jakie teraz mam


Ostatnio zmieniony 27 paź 2011, 17:11 przez czaja_, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2011, 19:07 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
cokolwiek to znaczy brzmi nieźle :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 paź 2011, 21:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Niech wprowadzi mozliwosc korzystania tylko z internetu bez koniecznosci pakietowania go z telewizja.

Bo argumentowanie tego, ze "bede kradl sygnal telewizyjny" jakos mnie - delikatnie mowiac - obraza :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 paź 2011, 5:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Polsatowskiego interneta ktoś testował?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 paź 2011, 6:50 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Niech wprowadzi mozliwosc korzystania tylko z internetu bez koniecznosci pakietowania go z telewizja.

Bo argumentowanie tego, ze "bede kradl sygnal telewizyjny" jakos mnie - delikatnie mowiac - obraza


Zastanawiam się, czy przymuszanie do zakupu w pakiecie internetu i TV to nie jest łamanie prawa. Jako klient mam prawo wybrać jaką usługę chcę zakupić, a sprzedawca nie ma prawa odmówić sprzedaży. Co to znaczy:

Idąc do sklepu i mówiąć poprosze kg cukru ( widzisz że jest na półce ) sprzedawca nie ma prawa odmówić ci sprzedaży, ponieważ porawo zobowiązuje go do tego, że musi ci sprzedać dany artykuł, jeżeli jest dostępny. Zastanawiam się, czy przypadkiem nie działą to również w stosunku do tomkowa - trzebaby było zainteresować tyn uokik lub federację konsumenta, bo tekst

yARO_81 pisze:
"bede kradl sygnal telewizyjny"


jest żałosny 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..