Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 8:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 14 maja 2009, 6:29 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
Dla mnie ankieta dotycząca oceny jakości dostawców internetowych jest niewłaściwa.
Wg mnie odpowiedź na pytanie:
"Który zgorzelecki dostawca Internetu jest wg Ciebie najlepszy ? "
mógłby udzielić tylko i wyłącznie osobnik, który miałby możliwość w danym okresie porównać wszystkich dostawców.
Prawdopodobnie takiego nie ma.

www.5com.pl
www.sieciuch.com
www.zgorzelec.cxt.pl
www.neostrada.pl
jeszcze nie powstał taki, który by spełniał moje oczekiwania ;)
www.dialog.pl
Telewizja Kablowa Tomków

Z wymienionych powyżej mógłbym określić jakość usług dwóch. Dialogu i TPSA.
Reszty nie znam, więc mówienie, że moi dwaj dostawcy są dobrzy lub nie, mija się z sensem.
Wg mnie pytanie jest albo tendencyjne albo niewłaściwe.

P
G
co nie przeszkadza mi wcale stwierdzić, żę ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2009, 6:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
Wg mnie pytanie jest albo tendencyjne albo niewłaściwe.
popieram, bo logiczne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 maja 2009, 19:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Grzegorz pisze:
Dla mnie ankieta dotycząca oceny jakości dostawców internetowych jest niewłaściwa.


Dlatego właśnie zmieniłem ankietę. Ankieta odpowie nam na pytanie jaki dostawca internetowy jest najpopularniejszy, a więc w jakimś sensie najlepszy dla klientów - wolność wyboru konsumenckiego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 10:36 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
Z prowadzonych przeze mnie testow wynika, ze tak naprawde w chwili obecnej najlepsze parametry lacz w Zgorzelcu oferuja siec Dialog i TPSA. Pozostali dostawcy zwykle bazuja na laczach TPSA, jedynie oferujac dodatkowe metody przylaczenia, i w miejscach gdzie dwie pierwsze firmy nie oferuja swoich uslug.

Po pierwsze mamy wlasne zewnetrzne IP w wypadku Dialog i TPSA, bez dodatkowych oplat (z dodatkowymi moze to byc stale IP, ktore sie nie zmieni i nie sa to duze koszta). Dodatkowo, TPSA ma lepsze parametry jezeli chodzi o gry sieciowe. Ma male pingi i dzieki temu gra sie przyjemnie. Siec Dialog niestety pod tym wzgledem u nas, bardzo kuleje. Minimalny ping, do serwera gier, ktory poleca sam operator to minimum 80ms (gdzie w wypadku TPSA moze to byc 20ms). W praktyce grajac chwile, srednia na laczu Dialog wynosi kolo 100-120ms, co praktycznie dyskwalifikuje z mozliwosci grania w gry typu FPP. Za to, w odpowiednich promocjach Dialog oferuja duzo szybsze lacza za mniejsze ieniadze (np. Dialnet 2Mb/s w cenie 30zl/miesiac w umowie na 24 miesiace). Co do naszych dostawcow malych to rzadko miewam z nimi stycznosc, natomiast ludzie zala sie na opieszalosc niektorych z tych firm, w wypadku np. wymiany gwarancyjnej dostarczonego przez nich sprzetu, co moze trwac nawet 2 tygodnie. Nawet w wypadku TPSA takie problemy rozwiazywane sa szybciej. Pod tym wzgledem wypada podobno niezle internet oferowany przez TV Tomkow, gdzie klienci chwalili ze problemy sa rozwiazywane w miare szybko.
Z moich statystyk wynika ze najpopularniejsza w Zgorzelcu jest Neostrada TP, pozniej Dialog, a na koncu nasi dostawcy z Tomkowem na czele.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 10:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 10:43 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 11:05 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Nicram pisze:
np. Dialnet 2Mb/s w cenie 30zl/miesiac w umowie na 24 miesiace


Odszukaj mi taką cenę - bo mam wątpliwości.

Wg mnie DialNet2 kosztuje 55PLN/m-c. I to zgodnie z cennikiem obowiązującym od jutra - co swoją droga wprawiło w osłupienie panią z BOK-u , gdy dziś do nich dzwoniłem - bo niby skąd wiem jaki cennik będzie od jutra :lol:

Rzuć jakimś linkiem do cennika Dialogu bo nie chce mi się szukać - a wspomniana pani z BOK-u nie zaproponowała mi nic lepszego niż mam. A mam lipę bo DialNet512...za 37PLN/m/c.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 11:25 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
@turek: Prowadze dzialalnosc i zajmuje sie komputerami, i sa to dane na podstawie tego z czym pracowalem po prostu, nie prowadze rozpiski, ale mam np. zaszyfrowane dane zapasowe z roznych urzadzen sieciowych, osobno dla roznych sieci :)

@YELLO_35: Moge Ci zeskanowac rachunek, bo dokladnie tyle place ;-) Byla to promocja, ale nie wiem jak dlugo trwala.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 12:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 10:44 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 12:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Nicram pisze:
@YELLO_35: Moge Ci zeskanowac rachunek, bo dokladnie tyle place Byla to promocja, ale nie wiem jak dlugo trwala.


OK - nie mam więcej pytań ;)

No chyba , że ktoś ma np. NETIĘ i poleca ich usługi ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 13:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Nie wiem jak mozna godzić się na opłacanie dzieła szatana. :smt028 :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 16:45 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 sty 2005, 18:31
Posty: 205
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Nicram pisze:
Prowadze dzialalnosc i zajmuje sie komputerami, i sa to dane na podstawie tego z czym pracowalem po prostu
trochę to mało reprezentatywna grupa do badania ;) w końcu nie jesteś jedynym, który się zajmuje komputerami w mieście :roll:
Nicram pisze:
nie prowadze rozpiski

Czyli
Cytuj:
Układasz te statystyki tylko w pamięci
:-?

Wiesz co... możne je rozbić o kant tyłka :|
NIe mam więcej pytań :smt082


Celowo unikneles danych, ktore mam w plikach ustawien sieci, czy po prostu lubisz cos o kant tylka rozbijac ? :smt044 Specjalnie dla Ciebie sprawdzilem, jest to grupa 92 plikow, i proporcje sa takie ze 52 dotyczy lacz TP. 21 sieci Dialog, pozostale innych operatorow. Pewnie ze nie jestem jedyna osoba, co sie zajmuje takimi rzeczami, nigdzie tego ine napisalem, ale daje to pewien obraz sytuacji, mysle ze inne osoby co sie tym zajmuja maja podobny obraz sytuacji :) Tym bardziej ze duza czesc klientow nie uzywa routerow i innego osprzetu, z ktorego robie backup.

Z tymi uslugami BSA w stylu netii na laczach TP to sie spotkalem raptem 3 razy tylko (z czego raz w Lagowie). Ciekawe z czego to wynika :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 maja 2009, 23:10 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 26 lis 2012, 10:46 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2009, 12:35 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 lut 2008, 13:55
Posty: 185
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Wg mnie DialNet2 kosztuje 55PLN/m-c. I to zgodnie z cennikiem obowiązującym od jutra - co swoją droga wprawiło w osłupienie panią z BOK-u , gdy dziś do nich dzwoniłem - bo niby skąd wiem jaki cennik będzie od jutra

nowe promocje obowiązywać będą od jutra czyli od 23.05. Tak mnie dzisiaj poinformowano w BOK i podano przykladowe ceny . Dialnet 2 pozostaje akurat bez zmian czyli 65 zł ( nie 55 ) i to w promocji bo normalnie płaci się 85 zł.
http://www.dialog.pl/cms/upload/cennik_ ... -d3115.pdf


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 maja 2009, 14:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
matrix pisze:
Dialnet 2 pozostaje akurat bez zmian czyli 65 zł ( nie 55 )


55 - ja mam taką ulotkę - notabene przedwcześnie roznoszoną po mieście Żaganiu :)
Do tego dochodzi opłata za telefon. Stąd:
Cytuj:
i to w promocji bo normalnie płaci się 85 zł.

być może Twoja wersja. Bo mnie kobieta tak skołowała promocjami i propozycjami , że faktycznie oscylowało to wokół 85PLN. Ale to mało ważne , bo drogo i tak :|

To jak z tą Netią? Przerabiał ktoś temat?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 maja 2009, 10:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
well, najwidoczniej jako jeden z nielicznych zalapalem sie na promocje Dialogu, w ktorej to zaoferowano mi neta 6 mb/s za 60 pln/mc :) Transfery rzedu 700-800 kb/s, pingi zaleznie od serwera 20-60 ms... nie narzekam :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 479 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 32  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..