Dzisiaj jest 28 mar 2024, 20:18

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna
Autor Wiadomość
Post: 18 gru 2009, 12:08 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2008, 16:34
Posty: 254
Lokalizacja: Zgorzelec
1.Zna Ktoś przyczyny czemu tak naprawde znikły HBO i HBO 2 a HBO Comedy pozostało ? I co dadzą w zamian za oba te kanały ?...

2.I jeszcze takie pytanie jak to będzie z kablówka w Marcu , gdy będzie Cyfryzacja , wie ktoś jak to będzie mniej więcej wyglądało ?


Ostatnio zmieniony 18 gru 2009, 12:08 przez BossZgC, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 gru 2009, 20:06 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
no, jest już zamiast HBO: FilmBox, po HBO2 na razie wakat, swoją drogą, nie sądzę, aby abonentom TVKT ktoś zrekompensował straty po zdjęciu tych dwóch najpopularniejszych kanałów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 gru 2009, 20:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Napisał Łukasz Sierżęga
17-12-2009

Zarząd telewizji kablowej "TOMKÓW" informuje Szanownych Abonentów, iż z przyczyn leżących po stronie nadawcy zaprzestajemy reemisji programów HBO. Powodem powyższego jest zaprzestanie przesyłania sygnału programu przez HBO Polska Sp. z o.o. wbrew warunkom umowy, na co nie mamy wpływu. W najbliższym czasie uruchomiony zostanie program o zbliżonej tematyce i jakości.

Zarząd TOMKÓW Sp. z o.o


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 gru 2009, 22:07 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2008, 16:34
Posty: 254
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tego co się teraz dowiedziałem to wina leży po stronie Tomkowa a nie HBO...Która miała w umowie że w przyszłym roku Tomkow miał w umowie z HBO podjąć się emisji w przyszłym roku całego pakietu HBO , lecz odstąpił od niej...Jutro rozwiązuje umowe z tą kablówke i zakładam sobie telewizje cyfrową N ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 18 gru 2009, 23:02 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
BossZgC,
masz jakieś bliższe i dokładniejsze informacje w/s tej umowy z HBO ??? Fakt, że nie jest to miły prezent gwiazdkowy - zabranie 2 kanałów filmowych ale zastanawia mnie jedna rzecz. Czy przypadkiem HBO w zamian za emisję całego "ichnego" pakietu nie zażądała podwyżki co znacząco odbiłoby się na abonamencie za kablówkę? Bo jeżeli HBO stosuje takie "zagrywki rynkowe" to ja dziękuję za ich ofertę, obejdzie się i bez HBO.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 gru 2009, 9:16 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
wbrew warunkom umowy, na co nie mamy wpływu
tak, chętnie bym się czegoś więcej dowiedział, bo to sformułowanie jest bardzo ogólne. Kablówka Tomkowa robi się coraz mniej konkurencyjna, szkoda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 gru 2009, 13:28 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 sie 2008, 16:34
Posty: 254
Lokalizacja: Zgorzelec
Dowiedziałem sie od kolegi który pracuje w Tomkowie,i powiedział że to że nie HBO jest winne tej syutacji tylko P.Tomków podjął taka decyzje a sygnał dalej HBO jest i do końca roku by był ...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 gru 2009, 13:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 sty 2009, 9:52
Posty: 21
Lokalizacja: Zgorzelec
W zakresie umowy z HBO podejrzewam, że jest podobnie jak było przez przeszło rok z TVN Turbo, nadawca zarządał podwyżki za każde gniazdo abonenckie jakieś 30-50 groszy i tyle. W zasadzie są to sprawy drugorzędne ... zgorzelecki problem to brak infrastruktury technicznej umożliwiającej odbiór różnych pakietów telewizyjnych z kablówki i każdy musi oglądać to samo. To obniża poziom oferty, bo produkt jako kierowany do wielu musi spełniać warunki finansowe wielu, a że lepsze programy są droższe, a pakietów nie ma to oglądamy dno.
Problem w tym, że przejście na cyfrę sprawy nie rozwiązuje, bo dekodery pozwalają na odbiór tylko jednego kanału na raz, więc jak się ma dwa telewizory w domu to i tak trzeba mieć kablówkę, no albo dwa abonamenty w cyfrze, ale to już drogo. Podobnie jest z Dialogiem, mają dobrą ofertę, TV na żądanie, ale też przez dekoder tylko do jednego telewizora, albo do dwóch ale ten sam program na raz.
TVKT powinna wprowadzić pakiety, chcę mieć HBO i CANAL+ to płacę więcej i tyle. Z internetem są konkurencyjni, z telefonią też, ale z telewizją coraz mizerniej to wygląda.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 gru 2009, 14:05 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
TVKT powinna wprowadzić pakiety, chcę mieć HBO i CANAL+ to płacę więcej i tyle


Wprowadzenie płatnych pakietów związane jest z wprowadzeniem dekoderów w danym lokalu oraz kodowaniem sygnału. Jak wcześniej zauważyłeś jeden dekoder obsługuje jeden telewizor więc nie oglądniesz innego kanału na drugim telewizorze. Wg mnie nie spowoduje to żadnej konkurencyjności lokalnej kablówki wobec potentatów - wniosek nie ma sensu w to się pakować. Obecna forma kablówki dla mnie jest optymalna. Zobaczymy co czas przyniesie, co w zamian za HBO dostaniemy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 gru 2009, 15:59 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 10 sty 2009, 9:52
Posty: 21
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie znam szczegółów technicznych, ale wydaje mi się, że na przykład w Vektrze placi się za pakiety i nie trzeba płacić za dwa dekodery, jak ma się odbiór w dwóch telewizorach, a jak chcesz kupić dwa dekodery w n-ce cyfrze cy polsacie to musisz kupić dwa abonamenty i mieć dwie karty dekodujące. Mam rodzinę w Świnoujściu i tam bez dekodera wybierają między trzema pakietami. Przynajmniej tak mi mówili.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 gru 2009, 16:26 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 22 mar 2006, 12:02
Posty: 145
Lokalizacja: Zgorzelec
jesli jest to wina hbo bo chcieli podwyżki od tomkowa to wówczas abonament by wzrósł, ale jeśli kablówka przestała emitować dwa znaczące kanały w swojej usłudze i chce to niby zastąpić ( jakimś dennym programem z tego co widzę ) to powinni automatycznie obniżyć bo nie wywiązują się z umowy którą podpisywałem w dniu zawarcia umowy tj. hbo i hbo2. dla mnie to tak jakby np mercedesa zamienić na jakieś inne auto oczywiście gatunkowo gorsze i powiedzieć że to alternatywa. jesli tak kablówka postepuje to powinna zmniejszyć abonament, ale nie widać żadnych ruchów z ich strony dla nich tak jakby się nic nie stało


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 gru 2009, 16:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 gru 2007, 10:39
Posty: 12
Lokalizacja: zgorzelec
Nie wiem czy czytałeś umowę jak ja podpisywałeś, ale idę o zakład ze nie ma w niej nic napisane jakie kanały są udostępniane, oferta zawsze możne ulec zmianie. ? Co do pakietów w Bogatyni jest Vectra i tam chyba na pewno są pakiety i dodatkowy pakiet HBO kosztuje 19,90 zł. Pozostaje nam albo czekać na lepsza infrastrukturę naszej kablówki albo przejecie jej przez jakiegoś większego gracza na rynku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 19 gru 2009, 20:31 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 wrz 2008, 8:41
Posty: 71
Lokalizacja: Zgorzelec
Program Filmboxu jest słabiutki, sprawdżcie w necie. Jakieś filmy z lat 1993-97, a już jak sie trafi 2000, to rzadkość.
Trzeba sie zastanowić, bo chyba platforma Polsatu bardziej sie opłaca....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 gru 2009, 10:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
cacadax pisze:
a jak chcesz kupić dwa dekodery w n-ce cyfrze cy polsacie to musisz kupić dwa abonamenty i mieć dwie karty dekodujące.


No nie do końca..w cyfrze możesz kupić tylko kartę..do tego dokupujesz np. 5 fergusonów dajmy na to Af6318CR oraz spliter bezprzewodowy Smart WIFI i możesz podziwiać Cyfrę+ na 5 telewizorach i oglądając na każdym co innego...zaznaczam, że opisany przykład dotyczy tylko C+


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 20 gru 2009, 12:24 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Cytuj:
Z internetem są konkurencyjni, z telefonią też, ale z telewizją coraz mizerniej to wygląda.
też tak mi się zdaje..
Cytuj:
Program Filmboxu jest słabiutki, sprawdżcie w necie. Jakieś filmy z lat 1993-97, a już jak sie trafi 2000, to rzadkość.
Trzeba sie zastanowić, bo chyba platforma Polsatu bardziej sie opłaca....
też tak mi się zdaje :)

nie jestem ekspertem i nie bardzo wiem, dlaczego nie można przesyłać zróżnicowanych pakietów kablem (pojemność, urządzenia dekodujące ?), ale taka opcja byłaby i dla nadawcy i odbiorcy najlepsza. Dotychczasowy 'pakiet' TvKT był delikatnie mówiąc małostrawny, teraz się to jeszcze pogorszyło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 494 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 33  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 68 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..