Dzisiaj jest 27 kwie 2024, 13:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 21 lut 2010, 21:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:21 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2010, 17:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Podajcie jeszcze numer mojego mieszkania, telefonu i buta...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2010, 21:40 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
A znają?

Jagna,oni to robią z przekory,dlatego,że Cię lubią,
a może z zazdrości,że u Ciebie czysta woda?

U mnie dzisiaj/Lubańska koło Szpitala/ i na Karłowicza też leciała brudna;
zrzewkę źródlanej w Kauflandzie kupiłam,białego prania nie wstawiam
i udaję,że jestem uosobieniem cierpliwości w czekaniu...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2010, 21:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Żeby tylko z tej zazdrości pół miasta nie przyszło do mnie po czystą wodę ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lut 2010, 22:24 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
:lol:
Ja miałam bliżej do Kauflandu,ale turek pewnie już się wybiera!!!
Patrz na wodomierz i kasuj!
Z odpowiednim dodatkiem/prowizją,narzutem przesyłowym itp/ :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lut 2010, 14:13 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
ze Studzienki cały czas czysta leci, za darmo i kolejki nie ma :grin:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 mar 2010, 11:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2010, 17:14
Posty: 20
Lokalizacja: zg-c
I znów dziś jakaś awaria na ul. Prusa coś naprawiają. ........i znów mamy brudną wodę :cry: . Mam nadzieję, że awaria nie potrwa długo.
Pozdrawiam :)

[ Dodano: Sro Mar 03, 2010 11:35 am ]
Włśnie się dowiedziałam, że awaria ma potrwać max do godziny 14:00.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 mar 2010, 10:01 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Żona mówiła, że w poniedziałek 22 marca znowu brudna woda leciała do ok. 13-14 godziny. Osiedle Centralne, ul. Tuwima. Nie wiem co oni robią w tych wodociągach, ale ostro przeginają. Nie wierzę w awarie co kilka miesięcy, a jeśli takowe występują, to znaczy że PWiK ma do kitu infrastrukturę.

Po co na stronie komunikatów PWiK wyświetla się informacja o awarii sprzed miesiąca??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 sie 2010, 9:59 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 lis 2005, 11:37
Posty: 307
Lokalizacja: z internetu :)
dziś 23.08. środek miasta, z kranów leci gnojowica, na stronie PWiK żadnego komunikatu wyjaśniającego, po telefonie do nich słyszę "jak naprawimy to będzie czysta" ale za to zapłacę 25% mniej...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2010, 20:42 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Czy wiadomo coś o skażeniu wody pitnej bakteriami coli w wodociągu zgorzeleckim?
Podczas rutynowego badania wody przez Sanepid, na okoliczność otwierania nowej gastronomicznej działalności gospodarczej, stwierdzono w kranie obecność bakterii coli i polecono przeprowadzić dezynfekcję. Sprawa jest świeża i o ile mi wiadomo, nikt ostatnio tematu nie podnosił i ludzie piją kranówkę, nie stosując zalecanego w takim przypadku kilkuminutowego gotowania wody. Czy badania Sanepidu ograniczają się do takich, jak w tym przypadku, kontroli wody, czy też powinny być one przeprowadzane z urzędu, szczególnie po ostatniej powodzi? Czy Zakład Wodociągów takie badania prowadzi okresowo i jakie są ich wyniki? Bo, wydaje się, jeśli skażenie ma miejsce, to nie tylko w jednym zgorzeleckim kranie, ale w całej sieci wodociągowej.
Co na to Zakład Wodociągów? Wiem, że kilka znajomych osób miało w ostatnim okresie dolegliwości żołądkowe i nie wiadomo z jakich przyczyn.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2010, 21:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:21 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2010, 22:56 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Chuck Norris jr pisze:
Wiem, że kilka znajomych osób miało w ostatnim okresie dolegliwości żołądkowe i nie wiadomo z jakich przyczyn.


Chuck Norris jr pisze:
Dr. Dre pisze:
mamy 2010 rok i czysta woda w kranie to minimum jaka sie nam należy
należy się :grin:
ja tam czasem piję kranówę i żyję, może w smaku odbiega od butelkowanego Żywca, ale daje się pić bez przykrych konsekwencji. Podejrzewam, że fama o jej kiepskich walorach, to lobby producentów wody butelkowanej, po złotówce za litr, przecież to jest jeden z najlepszych interesów w Polsce.


Proszę cię teraz jesteś niekonsekwentny. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia? Jak kiedyś pisałem o jakości "źródła życia" to uznałeś jako pewnik iż woda jest ok.
Rury może do wymiany...


teraz "pewnie sponsorowany" artykuł u konkurencji. Dodam że kilka razy przeczytałem jego treść i stwierdzam, że dość w pokrętnym tonie napisany.

http://www.zinfo.pl/artykuly/4649 pisze:
Zgorzelecka "kranówka" nadaje się do picia
17 września 2010
Autor: Małgorzata Prażmowska
Wyświetleń: 601
Popularność:

Woda lecąca ze zgorzeleckich kranów jest czysta i bezpieczna. Zamiast wydawać pieniądze na wodę butelkowaną pijmy popularną „kranówkę”.
Woda pochodząca ze zgorzeleckich kranów nieświadomie poddawana jest przez nas analizie, która wyklucza ją ze spożycia. Mieszkańcy biorą pod uwagę trzy parametry: barwę, zapach i smak, które niepotrzebnie przekonują nas o złej jakości tzw. „kranówki”.

Zgorzelecki sanepid stale nadzoruje jakość wody i zapewnia, że nadaje się ona do spożycia.

- Jakość wody znajduje się pod stałym nadzorem sanitarnym Inspekcji Sanitarnej oraz laboratorium zakładowego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji „Nysa” Sp. z o. o. w Zgorzelcu. Systematycznie pobierane są próbki wody do badań laboratoryjnych – mówi Alina Tyc z Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Zgorzelcu. - Woda nadaje się do spożycia.

Mieszkańcy miasta boją się pić wodę z kranu. Okazuje się, że kupując wodę butelkowaną marnujemy pieniądze. Jakość wody pochodzącej z kranu nie odbiega od jakości wody oferowanej w sklepach. „Kranówkę” można pić bez wcześniejszego przegotowania, a ponadto w porównaniu z wodą mineralną jest ona dużo tańsza.

fot.sxc.hu
artykół z tego tygodnia


Ostatnio zmieniony 21 wrz 2010, 22:58 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 wrz 2010, 23:10 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Dr. Dre pisze:
jesteś niekonsekwentny
nie ma to nic wspólnego z konsekwencją, sytuacja się zmieniła.
Dr. Dre pisze:
Zgorzelecka "kranówka" nadaje się do picia
17 września 2010
Autor: Małgorzata Prażmowska
Wyświetleń: 601
Popularność:

Woda lecąca ze zgorzeleckich kranów jest czysta i bezpieczna.
dysponuję aktualnym protokołem badania wody, w którym wyraźnie Sanepid stwierdza, że woda 'pod względem bakteriologicznym nie nadaje się do spożycia'. Kropka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2010, 6:10 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Chuck Norris jr pisze:
sytuacja się zmieniła.


Oczywiście, bo Ty tak stwierdziłeś. Organoleptycznie.

Chuck Norris jr pisze:
dysponuję aktualnym protokołem badania wody, w którym wyraźnie Sanepid stwierdza, że woda 'pod względem bakteriologicznym nie nadaje się do spożycia'


Czyli biorąc pod uwagę fakty i pozytywną ocenę odbiorców (np. Twoją), woda w Zgorzelcu jest zdatna do picia nawet bez przegotowania. Oznacza to, że woda na trasie: sieć wodociągowa - kran, w którym pobrano ją do analizy, została wtórnie skażona. Rury najprawdopodobniej są stare w tym lokalu i należy je wymienić. Proste


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 wrz 2010, 8:50 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Dr. Dre pisze:
Rury najprawdopodobniej są stare
nie wiem, czy rury są starsze, niż w innych lokalach, ale raczej chyba nie. Od starości rur może zależeć wiele, m. in, ciśnienie wody a to jest ok. Część rur jest miedzianych, czyli stosunkowo młodych.
Problem, którego nie rozumiem (i to było głównym powodem, dla którego zadałem w/w pytania), wynika z niewiedzy, czy skażenie colą (nie: coca-colą!;-)) bierze się z niewłaściwej wody wpuszczanej do wodociągu (wtedy problem jest dużo większy), czy też z lokalnego skażenia instalacji wodociągowej. Jeśli to jest ten drugi przypadek, to może ktoś wie w jaki sposób takie bakterie mogły się do tej instalacji przedostać?
Ja nie twierdzę, że miasto jest zagrożone, ale jeżeli Sanepid coś takiego wykrywaa w jednym kranie, czy nie powinien w trosce o bezpieczeństwo, pobrać próbek także z innych kranów w sąsiednich lokalach a może i w innych dzielnicach? Przecież po to ta instytucja, przynajmniej teoretycznie, istnieje.

A ten czerwony pasek przy Twoim identyfikatorze Dr Dre, to co to takiego? ;-))


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 250 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..