Dzisiaj jest 28 mar 2024, 19:09

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 06 paź 2010, 21:09 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Marko,co proponujesz?
Bo nie bardzo rozumiem to usprawiedliwienie PWiK... :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2010, 16:57 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie usprawiedliwiam PWiK-u, wręcz przeciwnie, zwracam uwagę, że cena za wodę i ścieki jest bardzo wyśrubowana a mimo to usługi ostatnio są marne.
Uważam, także, że mieszkańcom należy się jasna informacja dlaczego mamy taki stan rzeczy. Są różne sposoby informowania mieszkańców, ulotka, tv, strony internetowe itp.
Płacimy bardzo dużo a otrzymujemy coraz gorszy produkt.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 paź 2010, 6:52 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Marko pisze:
zwracam uwagę, że cena za wodę i ścieki jest bardzo wyśrubowana


Wiarygodny będziesz jeśli porównasz zgorzelecką cenę do tych w innych miastach.
Ja również mogę napisać, że cena za metr sześcienny wody w naszym mieście jest najniższa w regionie. Kto ma rację ? JA czy Ty? Merytorycznie znaczy bez sloganów, rzeczowo. Podaj naszą cenę ( jeśli w ogóle ją znasz) a następnie porównaj ją z cenami w miastach przynajmniej o podobnej liczbie mieszkańców. 8)


Ostatnio zmieniony 08 paź 2010, 6:54 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2010, 21:43 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
No a teraz nie żałują nam chloru...
To tak,żeby coś się w sprawie działo!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 paź 2010, 20:03 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 05 cze 2006, 10:13
Posty: 834
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Wiarygodny będziesz jeśli porównasz zgorzelecką cenę do tych w innych miastach.


Zarówno Ty jak i ja znajdziemy swoje przykłady. Mówiąc o wyśrubowanej cenie za wodę myślę o podarowaniu a raczej o zagarnięciu przez Gronicza ponad trzech milionów złotych z kasy wodociągów, które miasto miało oddać. Mówię także o środkach na lokatach bankowych, o naliczaniu przez PWiK amortyzacji za inwestycje które finansuje miasto, w tym aspekcie mówię o podwyżkach obciążających mieszkańców.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 paź 2010, 6:58 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Marko pisze:
zagarnięciu przez Gronicza ponad trzech milionów złotych z kasy wodociągów, które miasto miało oddać


Nie do końca rozumiem, wyjaśnij. Bo to takie dość poważne oskarżenia. Zagarnięcie? Jest w tej Twojej wypowiedzi mała sprzeczność: Zagarnięto kasę z wodociągów którą miasto miało oddać? Możesz wyjaśnić komu? Nie sądzę że mieszkańcom bo to tylko w erze. ;) Jeśli masz na mysli to, że właściciel czyli miasto, przejmuje jakis zysk wygenerowany przez PWiK to przypominam Ci, PWiK nie jest przedsiębiorstwem prywatnym, dlatego zyski przechodzą na właściciela (miasto). Komuna sie juz skończyła! Utrzymanie monopolu na dostarczanie wody + zyski dla PWiK? To naprawdę tylko w erze. :P

[ Dodano: Sro Paź 13, 2010 9:41 am ]
Marko pisze:
w tym aspekcie mówię o podwyżkach obciążających mieszkańców.


Mieszkańców interesuje cena za metr sześcienny wody + kanalizacja, oraz jakość usługi. Wewnętrzne zawiłości finansowe juz mniej, bo one nigdy nie skutkują obniżką ceny dla mieszkańców o których sie tak bardzo martwisz. Najczęściej skutkuje to, przeniesieniem środków na inne ważne cele strategiczne. ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 paź 2010, 17:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Na Osiedlu Centralnym dziś woda z kranu śmierdzi tak chlorem,m że aż dosłownie szczypie w oczy. Co się dzieje? Po chwilowym odkręceniu wody, cała łazienka wypełnia się tak intensywnym zapachem chloru, że nie można w niej wytrzymać. Co to znaczy?? Dlaczego tak mocno dezynfekują wodę wtłaczaną do miejskiej sieci?? Czu nie szkodzi to nam, odbiorcą i spożywcą tej wody??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 paź 2010, 19:07 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Jeśli czytałeś informacje portalowe,to wiesz,że dzisiaj w nocy ma się odbyć płukanie sieci wodociągowej w naszym mieście,
a o chlorze w wodzie pisałam już 9-go października i tak jest codziennie...
Oczywiście nikt tego nie skomentował i zastanawiałam się:CZY TYLKO MI TO PRZESZKADZA?
No ale poczekajmy na efekty tego płukania...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 paź 2010, 20:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
lenka pisze:
i zastanawiałam się:CZY TYLKO MI TO PRZESZKADZA?


Widocznie ludzie przywykli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2010, 9:02 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 lip 2008, 20:48
Posty: 342
Lokalizacja: Zgorzelec
Mieszkam na ulicy Daszyńskiego a z kranu leci mi olej napędowy. Mam pranie w pralce, az strach zagladac. Brak mi odwagi by sprawdzic czy to whisky/cola/kawa. Ale najbardzoej zdzwilila mnie reakcja kobiety ktorej zglaszalem problem... Nastepnym razem napewno nie bede dzownil a udam sie tam osobiscie.




Obrazek
Obrazek
Obrazek


Ostatnio zmieniony 23 lis 2010, 9:34 przez ostry2k, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lis 2010, 9:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 25 lis 2008, 13:00
Posty: 222
Lokalizacja: Zgorzelec
Ponoć na ul. Piłsudskiego pękła rura wodociągowa i stąd pewnie ten "olej napędowy".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 10:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
jak wnoszę z tego newsa podobne akcje mają miejsce w różnych regionach Polski:

http://www.dzienniklodzki.pl/aktualnosc ... l?cookie=1

a u nas przypadkiem ktoś nie święci jakiejś klapy?

;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 20:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Co Ty się Janku tak tych księży czepiasz? Chcą to święcą. Skoro jest zapotrzebowanie na takie "Imprezki" to ksiądz, czy inny biskup nie omieszka tego wykorzystać by zarobić parę złociszów. Przecież nikt nikogo nie zmusza do takich i innych praktyk religijnych i do "dawania na tacę" przy okazji. Wolny wybór. Niech więc się święci w Imię Pana Amen.

P.S.
U nas, to chyba niebawem będą nową/starą Lubańską święcić i nowe rondo. Tak mi się przynajmniej wydaje. Amen


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 20:20 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 9:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
viper126pzgc pisze:
Przecież nikt nikogo nie zmusza do takich i innych praktyk religijnych i do "dawania na tacę" przy okazji.


pełna zgoda, ale swoją drogą wyświęcania klap kanalizacyjnych czy dróg miejskich odbywają się za tacę jedynie czy za fakturę? tak sobie na głos myślę, jak to wygląda od strony formalnej - no chyba, ze wyświęcający przychodzą na takie imprezy za bóg zapłać.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 paź 2011, 14:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
a u nas przypadkiem ktoś nie święci jakiejś klapy?


Klapa brzmi dwuznacznie...
Ale ta jest iligancka niczym pozłacana kościelna kopuła ;)
Może stąd te święcenia? ;)

neandertalski pisze:
...wyświęcający przychodzą na takie imprezy za bóg zapłać.


Takie czasy , że już chyba nikt w to nie wierzy 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..