Dzisiaj jest 26 kwie 2024, 13:24

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 gru 2009, 12:41 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 sie 2006, 7:41
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
W sumie to jestem przyzwyczajona do częstych awarii i brudnej wody lecącej z kranu czy ze spłuczki ale po raz pierwszy dotknęło mnie to na święta. Po wigilii o myciu naczyń lub o kąpieli można było zapomnieć. Zamiast wody leciał szlam, po telefonicznej interwencji w wodociągach dowiedziałam się że przyczyną jest nagły wzrost poboru wody i w związku z tym wzruszenie sieci, no i tym niby powinnam się zadowolić, wszystko byłoby w porządku /no względnym porządku.../gdyby za ten okres gdy leciała woda nie zdatna do jakiegokolwiek użytku opłaty były mniejsze. Można by rzec również aby w tym czasie w ogóle nie korzystać z wody wodociągowej, żeby tylko jeszcze były takie możliwości..... ale może to już czas o pomyśleć o studni.........Naprawdę mnie to wkurza, nie lubię kąpieli w błocie nieznanego pochodzenia.


Ostatnio zmieniony 28 sie 2010, 15:30 przez Idalka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 gru 2009, 13:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 lis 2009, 8:18
Posty: 66
Lokalizacja: Łagów
Idalka pisze:
Cytuj:
W sumie to jestem przyzwyczajona do częstych awarii i brudnej wody lecącej z kranu czy ze spłuczki


Była podwyżka wody, modernizacja zakładu na Orzeszkowej miało byc fajnie a wyszło jak zwykle, Co na to Burmistrz????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2009, 14:50 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 paź 2005, 12:37
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec/Centralne
Moją żonę też to denerwowało w święta (zdenerwowanie to za mało powiedziane, ale na forum nie będę używał wulgaryzmów). Cały 24 i 25 grudnia leciała woda z jakby sproszkowanym grafitem, drobniutkim piaskiem. 26 grudnia względny spokój i w niedzielę 27 znowu brudna woda. My w porę zauważyliśmy brud i do gotowania używaliśmy wody z baniaka 5L, ale moja mama włączyła pralkę i gotowała herbatę na tej wodzie.
Kto zapłaci za szybsze zużycie się pralek, piecyków gazowych (tzw. junkersów), możliwe zniszczenie ubrań podczas prania? Skąd mam wiedzieć czy to tylko drobny piasek, rdza czy jakiś toksyczny syf, który dostał się do wodociągów?
Mam teraz 2,5 letniego syna, a w drodze drugi. Mam maleńkie dziecko kąpać w takim syfie kiedy znowu dojdzie do "wzruszenia sieci"?!
Na początku myślałem, że to skorodowane rury w moim bloku, ale podobny brud leciał na ul. Sienkiewicza i na Tuwima.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2009, 16:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 sie 2006, 7:41
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
Tak jak napisał Olek, była podwyżka i modernizacja a dziwne jest to, że jakość wody nadal pozostawia wiele do życzenia/ a nawet jest gorzej/. Nie wiem czy petycje do burmistrza rozwiążą sprawę, bo zaraz znajdzie się z 1000 mędrkujących dlaczego tak jest a nie inaczej, tylko że nas mieszkańców mało to obchodzi. Płacimy a jeśli ktoś nie płaci to dochodzą do tego odsetki i inne koszty wraz z windykacją. W drugą stronę czyli wyciągnięcia sankcji w stosunku do osoby odpowiedzialnej się nie doczekamy a jeśli już to zapewne zostanie ukarany jakiś szeregowy pracownik, który pozbawiony jest możliwości decyzyjnych a ci naprawdę winni nadal będą cieszyć się "nieskazitelną" opinią. Może sprawę skierować do sądu, tylko że przez opieszałość może się ona ciągnąć w nieskończoność. Zmiana władzy pomoże na chwilę a potem nadal będzie to samo. Może jakaś gruntowna reorganizacja...tylko gdybam bo od lat stan zgorzeleckiej wody jest fatalny....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2009, 17:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 gru 2008, 22:27
Posty: 603
najlepsze spodnie (biale) wyprane tuz przed Wigilia... w tej chwili nie nadaja sie nawet do chodzenia w nich po domu, bo plama goni plame. Ech... Nie dosc ze normalne funkcjonowanie zostalo powaznie utrudnione w tak newralgicznym okresie, to jeszcze dodatkowe koszty w postaci kupna nowych spodni. Swieta :x


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2009, 18:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:15 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2009, 21:12 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Idalka,
Za cyrk z wodą możemy podziękować naszym "wspaniałym" radnym. To oni na początku swojej kadencji podjęli uchwałę w/s podwyżki opłaty za wodę motywując to modernizacją stacji uzdatniania wody. I wszystko byłoby ok. Ale, po podwyżce zaczęła się modernizacja, zawirowania, rozwożenie wody do beczkowozów itp. zdarzenia. Ok wszystko zrozumiałe. Ale nasi "światli i wspaniali radni" po zakończeniu modernizacji wpadli na genialny pomysł skoro modernizacja wodociągów się zakończyła i mieszkańcy mają nowoczesną stację uzdatniania wody to niech płacą jak za nowoczesne urządzenie i "łup" kolejna podwyżka za wodę. Mam nadzieję, ze mieszkańcy podziękują naszym "wspaniałym" radnym za tę hojną wspaniałomyślność w nadchodzących wyborach. Ja na pewno nie zagłosuję na żadnego z obecnych radnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 gru 2009, 23:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 05 lis 2009, 8:18
Posty: 66
Lokalizacja: Łagów
[quote="makaron"
Cytuj:
Ale nasi "światli i wspaniali radni" po zakończeniu modernizacji wpadli na genialny pomysł skoro modernizacja wodociągów się zakończyła i mieszkańcy mają nowoczesną stację uzdatniania wody to niech płacą jak za nowoczesne urządzenie i "łup" kolejna podwyżka za wodę.


Szanowny ,,Makaronie" wprowadzasz czytelników w błąd, nie wiem czy świadomie czy z braku informacji. Dlatego uprzejmie wyjaśniam:

Z inicjatywą podwyżki cen wody i ścieków do Burmistrz wystąpuje "PEWIK" /wodociągi/ zgodnie z ustawą z dnia 7 czerwca 2001r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wode i zbiorowym odprowadzeniu ścieków ( tj. Dz. U. z 2006r Nr 123, poz 858)
Burmistrz( zgodnie z ustawą wyżej cytowaną) ma prawo zweryfikowac wniosek o podwyżkę pod kątem celowości i zasadności podwyżki.
Z inicjatywami uchwałodawczymi w sprawie podwyżek cen wody i ścieków zawsze występował Burmistrz nie radni.
Odsyłam do ustawy oraz do uchwał, które są dostępne w Biurze Rady Miejskiej.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2009, 0:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 03 sie 2006, 7:41
Posty: 63
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Mamy już na frum temat o brudnej wodzie, o tu:
http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.php?p=57144#57144 więc po co zakladać nowy? :roll: Poszukać się Wam nie chce.... młodzieży forumowa ;)


No faktycznie bardzo świeży temat ja pisze o wigilii i świętach w 2009r. mam grzebać w przedpotopowych postach aby pisać o tym co się dzieje teraz...nie to coś dziwnego, moim zdaniem uwaga nie na miejscu.


Ostatnio zmieniony 29 gru 2009, 0:07 przez Idalka, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2009, 6:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:16 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2009, 7:02 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Widzisz Idalka, temat, jest tematem i to, że nie świeży, to nie znaczy, że nie można go odświeżyć, tylko trzeba poszukać

W sumie to żaden temat nie jest świeży.

Turku trzeba Ci wiedzieć, że każdy, kto pisze tutaj, jest niepowtrarzalny. Nie tylko Ty.
Nie tylko Tobie nalez si prawo do roypocycia nowzch wątków, tematów.

Jeśli Turku chciałbyś usystematyzować sobie tematy, to też mógłbyś skorzystać z opcji "szukaj" i podać koleżance te tematy a nie marudzić, że jest źle.

Idąc Twoim tokiem rozumowania.
Trzeba jedynie zmienić burmistrza na innego i już będzie dobrze, bo to z pewnością też jego wina.


P
G

dlatego ...


Ostatnio zmieniony 29 gru 2009, 7:04 przez Grzegorz, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2009, 7:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:17 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2009, 7:39 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
ale mam nadzieję, że moderzy sięobudzą z poświątecznej drzemki


Obudzilim sie... ;)

turek pisze:
by tematy o jednakowej tematyce łączyć


Niech zostanie tak jak jest.



Grzegorz pisze:
Trzeba jedynie zmienić burmistrza na innego i już będzie dobrze, bo to z pewnością też jego wina.


Tak jest - zróbmy to !!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2009, 7:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:19 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2009, 10:53 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 13 paź 2008, 6:23
Posty: 543
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
Tobie ta nienawiść do gronicza


Drogi Turku
Ja powiem, że nawet lubię chłopinę, ale jedna rzecz nie podoba mi się u niego.
Nie podoba mi się u niego brak kompetencji na wyznaczonym stanowisku.
Turku musisz wiedzieć, że gdybym stwierdził, że nie nadaję się na jakieś stanowisko, nie umiałbym kierować ludźmi piastując daną funkcję, to sam podziękowałbym i odszedł.
Niesława nie trwałaby tak długo.
Teraz wszyscy będą pamiętać R. Groniczowi, że kurczowo trzymał się stołka do ostatniego dnia a następnie pójdzie na chorobowe i będzie się starał jak najdłużej ciągnąć je aby sobie zabezpieczyć w ten sposób byt.
To moja wizja.
Czy się pomylę ... to zobaczymy.

P
G

dlatego jak najszybciej ....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 76 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 120 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..