Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 26 mar 2010, 23:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:04 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2010, 0:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
neandertalski pisze:
co miałeś na myśli pisząc, ze rok 2012 uważasz za realny w tym kontekście?
odchodzę na emeryturę :grin:
na poważnie zaś, to myślę, że koniec jest bliski i niespodziewany


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2010, 0:16 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 27 lut 2010, 17:14
Posty: 20
Lokalizacja: zg-c
Chuck Norris jr pisze:
na poważnie zaś, to myślę, że koniec jest bliski i niespodziewany


A skąd takie przypuszczenie, Chuck???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 27 mar 2010, 5:26 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Smerfetka pisze:
A skąd takie przypuszczenie, Chuck???
z ogólnej sytuacji wokół. Z tzw. tendencji rozwojowych. Czy potrzeba aż tak wiele spostrzegawczości, umiejętności kojarzenia i wyciągania wniosków? A zatrzymać tego się nie da. Może nie będzie to totalna katastrofa, ale coś się szykuje, jest np jakaś granica przyrostu ludności i przyrostu tempa tzw rozwoju. I obym się mylił :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 kwie 2010, 12:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
koniec świata to chyba najstarsza niespełniona przepowiednia ;) podobno np. w hierogrifach egipskich wyczytano zapowiedź końca świata bo młodzi nie szanują starszych, tradycji itd.
nasze spory o przyłość/koniec ziemi przypominają wg mnie spory pcheł o to czyj jest pies.
poza tym jak powiedział kiedyś ktoś - każdy koniec to początek.
a wracając do naukowców i m.in. fizyków, spodobała mi się dziś ta historia, której wcześniej nie znałem:

http://portalwiedzy.onet.pl/147912,8,1, ... media.html

Afera Sokala

Alan Sokal jest profesorem fizyki na Uniwersytecie Nowojorskim. W 1996 r. opublikował w recenzowanym piśmie naukowym „Social Text” pracę pod tytułem "Transgressing the Boundaries: Towards a Transformative Hermeneutics of Quantum Gravity" (dosłownie „Transgresja granic: ku transformatywnej hermeneutyce kwantowej grawitacji”). Używając niezwykle trudnych słów i żargonu naukowego Sokal wykazywał w artykule rzekome związki między koncepcjami rozwoju społecznego, emancypacją, feminizmem i dekonstruktywizmem a grawitacją kwantową. Artykuł zebrał same pozytywne recenzje, wysokie oceny specjalistów, a autor był rozchwytywany przez wszystkie media.

Już kilka dni później Sokal przepisał swój artykuł używając bardziej zrozumiałych słów. Okazało się, że nie miał on większego sensu. Profesor przyznał, że była to celowa prowokacja. Poprzez opublikowany artykuł Sokal wyśmiał panujące w świecie naukowców zwyczaje, gdzie zdania autorytetów naukowych przyjmuje się za pewniki i nikt nie ma odwagi jawnie ich krytykować. Profesor, za swoje działanie, został wpisany przez redakcję pisma „Social Text” na listę autorów, których prace nie będą w przyszłości publikowane.

W 1997 r. Alan Sokal wraz z Jeanem Bricmontem wydał książkę „Modne bzdury. O nadużyciach nauki popełnianych przez postmodernistycznych intelektualistów”, w której opublikował swój słynny artykuł.



koniec końców - że tak powiem, cały ten nasz rozum sprowadza się zwykle do wiary i sympatii ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 kwie 2010, 22:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Ja to się bardziej boję o majstrowanie z cząstkami elementarnymi w tym największym akceleratorze. Ostatnio podano, że uzyskano jakąś cząsteczkę, która pojawiła się wcześniej tylko raz na krótko zaraz po Wielkim Bum :-? Materia jak wiadomo to energia krążących małych cząsteczek, między którymi są olbrzymie puste przestrzenie. Trzyma się to stabilnie, bo jest w jakiś sposób zsynchronizowane, jak się rozsynchronizuje, to może być niezła jazda :shock:
(wiadomości na ten temat pogłębiałem, ale teorii kwantowej np nie znam, więc może ktoś lepiej obeznany zabrałby głos i uspokoił moje skołatane nerwy, bo nie mogę przez to spać :smt053 )


Ostatnio zmieniony 02 kwie 2010, 22:59 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 kwie 2010, 7:57 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
Materia jak wiadomo to energia krążących małych cząsteczek, między którymi są olbrzymie puste przestrzenie.


Nie. Materia to nie energia a energia to nie materia. Energia to po prostu miara zdolności tejże materii do wykonania pracy. I tyle. To jedna z cech charakteryzujących materię. Nadużywanie tego pojęcia to zresztą jeden z najczęstszych błędów. Jeśli ktoś na przykład odwiedza bioenergoterapeutę, to koniecznie powinien przy najbliższej okazji spytać jakiego rzędu energię mu przekazuje, bo energia jest mierzalna. Podejrzewam tylko, że to będzie ostatnia wizyta.

Chuck Norris jr pisze:
(wiadomości na ten temat pogłębiałem, ale teorii kwantowej np nie znam, więc może ktoś lepiej obeznany zabrałby głos i uspokoił moje skołatane nerwy, bo nie mogę przez to spać :smt053 )


LHC ma przynieść dowody na istnienie bozonu Higgsa, która to cząstka miała być zaczynem wszelkiej materii. Jest to cząstka wysokoenergetyczna - do jej wykrycia konieczne jest wygenerowanie olbrzymich ilości energii (14 gigaelektronowoltów jak się w tej chwili szacuje). Taką energię można otrzymać jedynie zderzając ze sobą cząstki poruszające się z prędkościami zbliżonymi do prędkości światła - stąd potrzeba zbudowania akceleratora.

Obawiano się, że takie zderzenia doprowadzić mogą do powstania "cząstek dziwnych" i małych czarnych dziur. W wielkim skrócie: nie ma się czego obawiać. W skrócie nieco mniejszym:

http://www.cytadela.net.pl/?p=232

http://www.cytadela.net.pl/?p=311

Polecam zresztą Cytadelę wszystkim, którzy chcieliby coś zrozumieć ze współczesnej astronomii i fizyki.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2010, 4:24 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
mrbyte pisze:
Materia to nie energia a energia to nie materia

no a: E=mc2? :o

Cytuj:
“Podsumowując, w pełni aprobujemy wnioski raportu LSAG: Nie istnieje żadna podstawa dla obaw dotyczących konsekwencji pojawienia się nowych cząstek lub nowych form materii, które mogłyby zostać wytworzone w LHC”.

Oczywiście można podejrzliwie spoglądać na podobne stwierdzenia, nie można przecież zapomnieć że cały projekt kosztuje niewyobrażalne pieniądze i nawet gdyby jakieś ryzyko istnieć mogło, pewnie byłoby na zatrzymanie wszystkiego za późno i pojawiłyby się pewne, ekhem, “naciski” na raportujących. Pamiętajmy też o tym, że eksperyment LHC to prawdopodobnie bardzo ważna chwila dla nauki, która może przynieść przełomowe odkrycia, być może zmieniające nasz sposób rozumienia rzeczywistości. Nietrudno założyć, że naukowcy, z utęsknieniem wyczekujący spełnienia swych marzeń, mogliby pójść na większe ryzyko i manipulować raportem. Nie wydaje mi się to jednak prawdopodobne – ciągle koronnym dowodem, którym wspierają się raportujący, jest to, że we Wszechświecie dochodzi do znacznie potężniejszych kolizji od miliardów lat, a Wszechświat jak istniał tak istnieje. Trudno przecież temu zaprzeczyć…

Z pewnością nieprzekonanych i ponowny raport CERN do niczego nie przekona i dalej będą trąbić o zagładzie świata. Cóż, dowiemy się już niedługo…



dzięki za adres cytadeli


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 kwie 2010, 10:44 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Chuck Norris jr pisze:
mrbyte pisze:
Materia to nie energia a energia to nie materia

no a: E=mc2? :o


Najsłynniejsze równanie świata stwierdza po prostu, że ciało pozostające w spoczynku, na które nie oddziaływują żadne inne siły posiada energię, która zależy od jego masy. Oznacza to też, że ciało oddające energię czyni to kosztem swojej masy. Masa jednak nie jest tożsama z materią - masa to jeden z parametrów charakteryzujących materię, tak samo jak energia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2011, 9:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
im bliżej roku 2012, tym pewnie będzie tego więcej, ale nie spodziewałem się, ze również za rzeką. pojawili się w Goerlitz na ulicach ludzie rozdający zaproszenia do odwiedzenia strony internetowej:

http://www.diewarnung.net

jak się poszuka na niej można dotrzeć do linku również po polsku:

http://dzieckonmp.files.wordpress.com/2 ... bcenie.pdf

cała seria bardzo cennych ostrzeżeń, ale ostatnie z 11.IX.2011 jest dopiero na stronie głównej:

http://dzieckonmp.wordpess.com

najbardziej ujmujący jest chyba podpis "Wasz ukochany Zbawiciel Jezus Chrystus", wygląda na to, ze te ostrzeżenia docierają pocztą?
swoją drogą fajna cała strona, mamy tu m.in. kazanie księdza Natanka z Medjugorie i filmik o powstającej w Kazachstanie stolicy nowego świata, której sama nazwa ASTANA, już może dwać do myślenia jako podejrzany anagram.
mamy oczywiście intronizację i cuda ale jest też i instruktaż szczegółowy na nadchodzące wybory "GŁOSUJEMY NA PIS", jeżeli ktoś jest zainteresowany to ujęto tu również i nasz dolny śląsk, tak więc strona może być bardzo pomocna ;)


Ostatnio zmieniony 15 wrz 2011, 9:22 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2011, 10:34 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
neandertalski pisze:
"GŁOSUJEMY NA PIS",

Czyli to ma nas uchronic przed końcem świata? 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2011, 12:15 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
im bliżej roku 2012, tym pewnie będzie tego więcej, ale nie spodziewałem się, ze również za rzeką. pojawili się w Goerlitz na ulicach ludzie rozdający zaproszenia do odwiedzenia strony internetowej:


Piękno i dobro. Zrobiło mi dzień.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2011, 12:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Cytuj:
Wasz ukochany Zbawiciel

Jezus Chrystus

Tłumaczył: Chrisgi


autorem tego bloga jest sam Jezus Chrystus???

to nie pojęte... i nawet email jest... chyba napisze!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2011, 13:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
ooo cud z Krosna się niestety nie udał :(

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1515,title, ... caid=1d076


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 wrz 2011, 19:35 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:

autorem tego bloga jest sam Jezus Chrystus???

to nie pojęte... i nawet email jest... chyba napisze!


Nie, Chrystus mieszka w Opolu, występuje pod pseudonimem "Romuald Statkiewicz", w sieci jest tutaj i ma nawet zdjęcia.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 36 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..