Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 18:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 02 lip 2008, 8:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 sie 2006, 16:10
Posty: 550
Lokalizacja: Zgorzelec
To Ty masz jakiś problem... Ok. Facet już może nie jest szejkiem, za to potentaten budowlanym... A ty jesteś jego synem, żeś taki obrońca?
Napisałem Z Tego Co Wiem. A szejkiem nazwałem gościa, żeby nie pisać po nazwisku....


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 lip 2008, 8:57 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 lut 2007, 22:35
Posty: 751
Lokalizacja: Zgorzelec
Ernesto pisze:
Ty masz chyba jakiś problem z tym facetem, kiedy tylko masz okazję coś durnego walniesz na jego temat.


A jak ma go nazywać?..PAPCIO CHMIEL?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 10:05 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
stare i nowe przejścia dla pieszych w mieście :) :

http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/sp ... G_3178.jpg
http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/sp ... G_3179.jpg
http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/sp ... G_3180.jpg

...i pytanie: dlaczego właściciel linii busowej nie ustawił kosza na śmieci dla swoich klientów i czy płaci za śmieci wrzucane przez nich do kontenera, za których wywóz płaci sąsiednia wspólnota? :o

http://pocztowki.hostings.pl/bombas3/sp ... G_3181.jpg


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 12:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Odpowiedź : bo musi być konkurencyjny i za 4 zł jeździć do Bogatyni.
Ktoś tu pisał ze na konkurencji zyskująklienci. Widać nie wszyscy :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 12:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bog180 pisze:
konkurencji zyskująklienci.

to prawda - na konkurencji zyskują klienci.
Ale by takowa zaistniała potrzebny jest wolny dostęp do wykonywania danej usługi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 14:02 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Dostęp jest w pełni wolny do tego aurat rodzaju działalności nawet mozna z ulicy zrobic przystanek i nie stawiać koszy a smieci wywożą na koszt własny klienci / potencjalni mieszkajacy opodal/.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 15:20 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
smieci wywożą na koszt własny klienci / potencjalni mieszkajacy opodal/.
czyli: także ja :| czy mam z tym iść do sądu? /bo potrzeba ustawienia kosza była już kilka razy zgłaszana właścicielom linii busowej/.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 21 lip 2008, 15:44 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
bombas3 pisze:
dlaczego właściciel linii busowej nie ustawił kosza na śmieci dla swoich klientów

bog180 pisze:
Odpowiedź : bo musi być konkurencyjny i za 4 zł jeździć do Bogatyni.
Ktoś tu pisał ze na konkurencji zyskująklienci.

chyba się nie zrozumieliśmy... :-?
więc wyjaśnię to dokładniej:
by uzyskać koncesje na przewozy trzeba coś tam wypełnić/spełnić/opłacić. Jak koncesja jest w kieszeni to przewoźnik ma niewielki, ograniczony krąg firm mogących konkurować, dlatego maksymalizując swoje zyski inwestuje tylko tam gdzie jest to konieczne. Za brak śmietnika na przystanku nikt mu koncesji nie zabierze! A niezadowoleni/zniesmaczeni klienci nie z powodu ograniczeń nie mogą pojechać innym busem.

śmiem postawić tezę, ze koncesjonowanie przewozu osób naraża na dodatkowe koszty wspólnotę znajdującą się opodal przystanku. :D :smt026 :smt026 :smt026


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 10:06 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
bombas3 pisze:
bo potrzeba ustawienia kosza była już kilka razy zgłaszana właścicielom linii busowej/.

A czy zgłaszałeś/liście tą potrzebę w Urzędzie Miasta bądź waszemu radnemu, który powinien dbać o wasze interesy? Nawet gdyby właściciel busów postawił tam kosz to kto by go opróżniał? Podpisanie umowy dzierżawcy z MPGK to już bardziej zawiła sprawa... Miasto jest właścicielem tego terenu i powinno ustosunkować się do waszych potrzeb. Ale aby rozpatrzyć waszą sprawę musi być złożone pismo.
Jeżeli z jakiś powodów sprawa postawienia kosza nie zostanie rozwiązana zgłoś się do biura poselskiego Romana Brodniaka - jego asystent osobiście się tym zajmie :smt027


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 14:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
PiTeK pisze:
jego asystent osobiście się tym zajmie


Lepiej niech powie czy zdjęcia otrzymał ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 14:37 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Sprawę zgłaszałem osobiście panu Dyrektorowi MPGK na jednym ze spotkań czwartkowych, na którym się zjawił. Podobnie jak potrzebę sprzątania ulicy dojazdowej do przystanku od strony Warszawskiej. Obiecał sprawą się zająć. Było to ze dwa miesiące temu, ale: zapomniałem - URLOPY się zaczęły :D

Z porady dotyczącej radnych i asystentów chętnie skorzystam, bo już o tym także myślałem, czy to jednak pomoże? w coraz mniej rzeczy już wierzę w tym mieście.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 15:11 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 23 maja 2008, 6:53
Posty: 521
Lokalizacja: Ujazd
bombas3 pisze:
Sprawę zgłaszałem osobiście panu Dyrektorowi MPGK na jednym ze spotkań czwartkowych,

Na spotkaniach czwartkowych to można zgłaszać... Kaktusowi brak orzeszków na stole :P
Tak jak wspomniałem zacznij od swojego radnego. Zgłoś mu problem i poproś o interwencję. Jak okaże się Twój radny jest radny-nieporadny w skrócie "pionek" ;) to możesz o swoich problemie porozmawiać z przewodniczącym Rady Miasta, który przyjmuje interesantów w każdą środę w siedzibie Rady od 15 do 17 (na drzwiach wejściowych są podane dyżury innych radnych). Przewodniczący Rady wszechmogącym nie jest (podobno pracuję nad tym ;) ) ale jest w stanie wskazać rozwiązanie bądź osobą która to załatwi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2008, 18:47 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
na drzwiach wejściowych są podane dyżury innych radnych
no właśnie, a ja szukałem tej informacji na GŁÓWNEJ TBLICY IFORMACYJNEJ UM, gdzie kiedyś to wisiało a teraz nie :o
Cytuj:
Przewodniczący Rady wszechmogącym nie jest (podobno pracuję nad tym ) ale jest w stanie
po jednym piwie Karmi? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 6:50 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
Ostatnio, podczas standardowej trasy spacerowej, przy placy Jerzego Popiełuszki widziałem taki obrazek:
dwóch kosynierów, chyba z MPGK, pracowicie, w tumanach kurzu, kosiło trawnik placowy. Żeby było śmiesznie, robili to dwoma żyłkowymi kosiareczkami. Trzeci grabił trawkę.
Na świecie takie powierzchnie kosi się kosiarkami samojezdnymi, co jest i logiczne i szybkie. Jeden człowiek na takiej kosiarce zrobi w takim samym czasie tyle, co sześciu, albo ośmiu takich, jakich widziałem spacerując.
O co więc chodzi?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 8:31 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
paździoch pisze:
Ostatnio, podczas standardowej trasy spacerowej, przy placy Jerzego Popiełuszki widziałem taki obrazek:
dwóch kosynierów, chyba z MPGK, pracowicie, w tumanach kurzu, kosiło trawnik placowy. Żeby było śmiesznie, robili to dwoma żyłkowymi kosiareczkami.


Cytuj:
O co więc chodzi?


O to, że mają żyłkę do koszenia.

A tak serio, to koszenie takimi pierdzącymi wynalazkami, to jakieś nowe hobby nad Wisłą, jakże celnie spuentowane w "Dniu świra".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..