Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 1:42

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 11:06 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 lip 2006, 14:02
Posty: 675
Lokalizacja: Zgorzelec
PiTeK pisze:
osobiście się tym zajmie

będzie regularnie opróżniał?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 sie 2008, 18:30 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
a propos paździochowego spaceru:
http://zgorzelec.info/forum/viewtopic.php?p=56620#56620

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 sie 2008, 9:56 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 08 lut 2007, 21:52
Posty: 596
Lokalizacja: Zgorzelec
Paźdioch a kupiłeś im kosiarkę? :lol:
Budżet miasta pewnie nie posiada pieniędzy na taką inwestycję. Wydano już wszystko na nowe mondeo. Moze za rok starczy na kosiarkę. :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 paź 2008, 14:45 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
przed sklepem rowerowym :grin:
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2011, 22:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Dlaczego rewitalizując dalszą część miasta nie pomyślano o schodkach, którymi można byłoby zejść z mostu na poziom ul. Cienistej??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 paź 2011, 5:31 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Dokładnie! Od dawna dziwi mnie podejście miasta, czyli odcięcie się od rzeki od strony ulicy Wolności czy Piłsudskiego. Ścieżka między Parkową i Cienistą jest klepiskiem, samowolką. Nie lepiej wykonać we wskazanym przez Chuck'a miejscu schodów, oraz porządną utwardzoną od Parkowej? :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 paź 2011, 20:28 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Następnym przypadkiem braku pomyślunku z tego rejonu jest niezdrenowanie cieków wodnych i poprowadzenie ich pod wybrukowanym traktem. Przy zwijkach coś tam cieknie i nanosi błoto na bruk.
Ładnie toto nie wygląda, nie mówiąc, że niedługo będzie, jak było, czyli błoto a nie czysty bruk, po którym można z przyjemnością spacerować.
No i co z ławeczkami i oświetleniem tego traktu? jest to obecnie jedyne przyzwoite przejście łączące oba mosty.

Jeśli już jestem przy problemach ruchu pieszego w mieście, to jeszcze dwa kwiatuszki.
Pierwszy to nagminne wjeżdżanie samochodów na chodniki, zawłaszczanie ich przestrzeni, co w połączeniu z różnymi innymi urządzeniami poważnie ogranicza ruch pieszy. Ani Straż ani Policja na takie rzeczy nie reaguje. Dlaczego?

Drugi to uliczka bez nazwy, obok byłego kina: czy ją miasto zacznie sprzątać? bo niedługo śmieci będzie tyle, że nie da się przejść.

kolejność zdjęć wyszła odwrotnie, ale już mi się nie chce zmieniać ;-)


Ostatnio zmieniony 12 paź 2011, 20:40 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 paź 2011, 20:59 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
A wspólnota nie powinna sprzątać? Większość mieszkańców za chodniki wzdłuż domu ścigają?


Ostatnio zmieniony 12 paź 2011, 21:00 przez bog180, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 paź 2011, 21:16 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Chuck Norris jr pisze:
Ładnie toto nie wygląda, nie mówiąc, że niedługo będzie, jak było, czyli błoto a nie czysty bruk, po którym można z przyjemnością spacerować.
No i co z ławeczkami i oświetleniem tego traktu? jest to obecnie jedyne przyzwoite przejście łączące oba mosty.
Juz kiedyś ktoś wskazywał to miejsce, w którym po opadach woda zalewa tą ścieżkę. Na moje oko to problem zatkanej lub przerwanej kanalizacji burzowej na terenie "Zwijek". No ale kogo to obchodzi. Ścieżka jest i juz... Polska bylejakość? Ani socjalizm PRL'u, ani demokracja ostatnich 22 lat nie wypleniła tej naszej narodowej przypadłości. Chyba trzeba nauczyć się z nią żyć. :-?


Ostatnio zmieniony 13 paź 2011, 5:10 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 paź 2011, 22:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja kiedyś pisałem o tym problemie - od początku wydawało mi się, że jakieś odwodnienie powinno iść pod ścieżką, a nie górą, po kostce nanosząc przy okazji piach i muł.

Jeszcze gorzej wyglądają fragmenty ścieżek o jakimś nachyleniu, bo tam każdy deszcz nanosi piach i żwir. Moim zdaniem rola miasta wraz z budową się nie zakończyła, a ścieżki powinny być dodatkową powierzchnią do sprzątania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 paź 2011, 15:25 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
bog180 pisze:
A wspólnota nie powinna sprzątać? Większość mieszkańców za chodniki wzdłuż domu ścigają?
wspólnota sprząta teren przyległy do posesji, natomiast teren za siatką jest własnością gminy miejskiej i ulica przylega do tego właśnie terenu. Temat był już tu gdzieś wcześniej poruszany i MPGK miało uliczkę włączyć do swojego harmonogramu sprzątania. Ruch się tam zrobił, ludzie chodzą, auta jeżdżą, parkują, więc i brudu więcej niż kiedyś.
Ja będę tą uliczkę nazywał Dobrosąsiedzką (nie ma dotąd nazwy a Dobrosąsiedzka tak ładnie brzmi i ma takie dobre przesłanie :-))
***
Jakoś nikt nie skomentował zajmowania chodników przez samochody :-(( czyżby to nikomu nie przeszkadzało? a może wszyscy tak stawiają i przedkładają interes kierowcy nad interesem pieszego? W końcu prawie wszyscy są terez zmotoryzowani...

[ Dodano: Sro Paź 26, 2011 1:22 pm ]
Nowy Tabak! w starym punkcie Informacji Turystycznej w Domu Studziennym, pod słupem pocztowym powstaje nowy punkt sprzedaży wyrobów tytoniowych.
Kto żyw niech wali po Marlboro, Popularne i tytoń fajkowy! W takim miejscu kupione będą smakowały dziesięć razy lepiej, niż gdzie indziej :D


Ostatnio zmieniony 14 paź 2011, 15:47 przez Chuck Norris jr, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 paź 2011, 11:53 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 sty 2010, 7:08
Posty: 31
Lokalizacja: Zgorzelec
Może nie tyle spacerkiem ale "przejażdżką" trafiłem na taką oto piękną przeszkodę
i mino jazdy z prędkością spacerową usłyszałem jak miska olejowa ma kontakt z ziemią... to miejsce to skrzyżowanie Struga i Prusa :roll: Obrazek oraz Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 paź 2011, 11:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Było tam małe zgruzowanie asfaltu.

Dzisiaj jadąc do pracy zauważyłem, że wycieli asfalt i pewnie rzucą jakaś łate :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 paź 2011, 12:05 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 20 sty 2010, 7:08
Posty: 31
Lokalizacja: Zgorzelec
Ok ale czy muszą w ramach "napraw" szykować płapki na kierowców :shock: odrobina szybciej i urwało by mi miskę :-? notabene nie jeżdżę jakoś wyjątkowo niskim samochodem (Fiat brava)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 28 paź 2011, 21:39 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 21:45 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 197 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 102 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..