Dzisiaj jest 22 paź 2021, 17:45

Strefa czasowa UTC+1godz.
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
Post: 26 wrz 2010, 12:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Przez 20 lat gospodarki i wolności wolnorynkowej w naszym mieście i gminie wiejskiej nie powstała żadna większa inwestycja, co wpłynęłoby korzystnie na lokalny rynek pracy i rozwój naszego rejonu. Inne podobne ośrodki (np. Bolesławiec) pokazywały, że jednak można stworzyć warunki i przekonać inwestorów do siebie. U nas z niewiadomych, a niekiedy wiadomych, względów nic nie powstawało... Klapą zakończyła się m.in. próba powołania Parku Technologicznego Zgorzelec-Bogatynia... Czy tym razem będzie inaczej, czy wreszcie czeka nasz jakiś progres, czy też miasto dalej będzie staczać się po równi pochyłej?


Cytuj:
Zgorzelec objęty Specjalną Strefą Ekonomiczną

Obrazek


21 września 2010r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie w sprawie Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W wyniku zmian strefa objęła nowe tereny, w tym grunty położone na terenie miasta Zgorzelec.

Eksperci Ministerstwa Gospodarki szacują, że w wyniku objęcia kamiennogórską strefą nowych terenów, inwestorzy poniosą nakłady w wysokości ok. 200 mln zł, a wpływy do budżetu państwa i budżetów jednostek samorządu terytorialnego w ciągu najbliższych 10 lat wyniosą ok. 227 mln zł. Proponowana zmiana granic pozwoli utworzyć ok. 574 nowych miejsc pracy w samej strefie oraz ok. 140 w zasięgu jej oddziaływania.

Projekt rozporządzenia

Opublikowane na stronie przez: Dariusz Wachowiak / Podinspektor WPWZ
22.09.2010.
za: http://www.zgorzelec.eu/aktualnosci/akt ... iczna.html

Cytuj:
16 hektarów inwestycji
2010-09-23

Po lewej stronie ulicy Sulikowskiej (patrząc w kierunku Tylic) powstała podstrefa Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Odpowiednie zmiany 21 września br. przyjęła Rada Ministrów. Szacuję się, że podstrefa, która ma objąć powierzchnię 16 hektarów, „pociągnie” za sobą nakłady inwestycyjne na kwotę ponad 150 mln zł, oraz doprowadzi do utworzenia ok. 432 nowych miejsc pracy.

Jak czytamy w dokumencie wprowadzającym podstrefę: teren przeznaczony jest pod zabudowę produkcyjno-usługową. Sieć wodociągowa oraz kanalizacji sanitarnej oddalona jest o 50 m do 250 m od terenu, w zależności od położenia poszczególnych działek. Przez teren biegnie gazociąg średniego ciśnienia. Zgodnie z zapewnieniem Dolnośląskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o. wydajność gazociągu na godzinę wynosi 1500 m3 gazu. Zasilanie w energię elektryczną odbywać się będzie z istniejącej sieci elektroenergetycznej, po jej rozbudowie, uzgodnionej z Grupą TAURON ENERGIAPRO. Zakres partycypacji miasta w kosztach budowy niezbędnej infrastruktury pod potrzeby konkretnych inwestorów będzie indywidualnie negocjowany.

Nakłady inwestycyjne na strefę to kwota 151,21 mln. zł, z czego 75,61 mln zł ma pochodzić z pomocy publicznej. Mają one doprowadzić do utworzenia ok. 432 nowych miejsc pracy i zagwarantować dodatkowe wpływy do budżetu Miasta w kwocie ponad 26 mln zł.

Rada Ministrów poza podstrefą Miasta Zgorzelec wprowadziła jeszcze dwie dodatkowe podstrefy w Jaworze (ok 2 ha) oraz w Gryfowie Śląskim (ok 4 ha).

Projekt uchwały wprowadzającej podstrefę: (klik)

red

Obrazek

Obrazek

Obrazek
za: http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b


Ostatnio zmieniony 06 lut 2012, 16:01 przez paawlus, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2010, 18:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Wg burmistrza ma nastąpić taki sam boom inwestycyjny jak w latach 70-tych. Zobaczymy 8)
http://luzyce.info/index.php/zgorzelec/ ... ozwoj.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2010, 19:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
paawlus napisał/a:
Cytuj:
Wg burmistrza ma nastąpić taki sam boom inwestycyjny jak w latach 70-tych.


Dobrze napisane, "wg burmistrza" były obietnice darmowego internetu dla całego miasta, hali sportowej. Obietnic dużo a efektów brak. Zbliżają się wybory więc coś nalęzy obiecac, tylko kto w to uwierzy?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 sie 2011, 18:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
W dniu dzisiejszym na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta, radni głosami 17 za i 1 wstrzymującym się przegłosowali projekt uchwały burmistrza miasta dot. wyrażenia zgody na sprzedaż w drodze przetargu nieruchomości niezabudowanych będących własnością gminy. Uchwała dotyczyła 5 działek o pow. 1,0488 ha, 4,4995 ha, 6,0929 ha, 3, 1317 ha i 1,2322 ha, stanowiących części składowe zgorzeleckiej specjalnej strefy ekonomicznej.
Konieczność zwołania nadzwyczajnej sesji RM burmistrz uzasadnił listem intencyjnym od jednej z firm, który wpłynął niedawno do zgorzeleckiego magistratu.
Niestety nie dane było radnym poznać nazwy firmy, wiadomo jednak, że nie funkcjonuje jeszcze na polskim rynku - działa natomiast we Francji i Niemczech. Burmistrz jej utajnienie umotywował stosowną klauzulą inwestora zawartą w piśmie intencyjnym.
Nie wiadomo więc jaką działalność prowadzi firma, nie można również potwierdzić jej zainteresowania zgorzelecką strefą u źródła (sic!).
Choć radni w zdecydowanej większości poparli inicjatywę burmistrza, nie kryli jednak wątpliwości związanych m.in. ze sposobem przekazania gruntu inwestorowi. Zdaniem radnego Dołkowskiego sprzedaż gruntu a nie – co zwykle jest stosowane w tego typu przypadkach – przekazanie go w wieczyste użytkowanie, zablokuje możliwość zobligowania inwestora do rozpoczęcia prac związanych z uruchomieniem firmy w terminie określonym w umowie. Innymi słowy, inwestor po nabyciu nieruchomości może wcale nie rozpocząć tam jakiejkolwiek działalności.
Ponadto przetarg na nieruchomość odbędzie się dopiero po uzbrojeniu tego terenu w media (obowiązek ten spoczywa na gminie), co pociągnie za sobą konieczność wydatkowania z już napiętego do granic możliwości budżetu miasta kwoty kilkuset tysięcy zł.
Samo zaś przygotowanie dokumentacji technicznej potrwa prawdopodobnie kilka miesięcy.
Co ciekawe, po jego uzbrojeniu nie ma najmniejszej pewności, że inwestor wciąż będzie chciał zakupić ten teren…
Sam projekt uchwały również stanowi ciekawostkę. Pomimo tego, że rzekomy inwestor zainteresowany jest tylko jedną 6-hektarową działką, burmistrz w uchwałę wpisał również 4 pozostałe nieruchomości. I choć więc póki co nie ma nimi zainteresowania, burmistrz w dzisiejszym głosowaniu uzyskał już zgodę radnych na sprzedaż również pozostałej części zgorzeleckiej strefy ekonomicznej.
Moje bardziej prywatne spostrzeżenia wraz ze zdjęciami z sesji zawarłem na blogu, ciekaw jestem jednak Waszej opinii na temat tego nowego przedsięwzięcia władz miasta... :-?


Ostatnio zmieniony 02 sie 2011, 19:14 przez przekorny, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 sie 2011, 21:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
Ja tu czegoś nie rozumiem. Czy jeśli Rada podjęła uchwałę o możliwości sprzedaży działek, jest to równoznaczne z ich sprzedażą? Chyba nie? Uchwała rozwiązuje ręce Burmistrzowi w przypadku podjęcia takiej decyzji i oszczędza czas, bo stosowna uchwała jest podjęta. Co zresztą złego w projektowanej strefie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2011, 7:04 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5135
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Ponadto przetarg na nieruchomość odbędzie się dopiero po uzbrojeniu tego terenu w media (obowiązek ten spoczywa na gminie), co pociągnie za sobą konieczność wydatkowania z już napiętego do granic możliwości budżetu miasta kwoty kilkuset tysięcy zł.


Na początku pomyślałem , że to idiotyczne. Ale dlaczego kawałek nieuzbrojonego terenu miałby być strefa ekonomiczną , a nie tylko kawałkiem ziemi pod zabudowę? To ten któremu zależy na ściągnięciu inwestora musi to przygotować. Przynajmniej wg mnie. To gminy starają się ułatwić firmom inwestowanie i przygotowują pakiety oszczędnościowe (zwolnienia z podatków itp.) dla potencjalnego pracodawcy , który zmniejszy bezrobocie w regionie.
Nie znam szczegółów w przypadku naszego miasta ale wiem jedno - mamy bardzo dobre tereny (lokalizacja i bliskość autostrady - w skali kraju to naprawdę coś) - i powinno się zapraszać inwestorów do lokowania pieniędzy tutaj , a nie gdzieś pod Wrocławiem przykładowo...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 sie 2011, 11:28 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3400
Lokalizacja: Zgorzelec
Czyżby pieniądze uzyskane ze sprzedaży działek miały pojść na budowę hali ?? :P

Zgadzam się, że aby przyciągnąc potencjalnych inwestorów teren musi być uzbrojony, po to aby jak najszybciej uruchomić zakład.

Inwestorzy wiedzą, jak długo u nas trwa zabawa papierkowa i późniejsza realizacja przyłączy, dlatego wolą to zadanie przerzucić na właściciela działek 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 sie 2011, 22:28 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 sty 2011, 17:39
Posty: 117
Lokalizacja: Zgorzelec
Już dawno działki powinny być uzbrojone.Żaden inwestor bez tego tutaj nie zainwestuje.Może coś się w końcu ruszy w naszej mieścinie,bo jak narazie to bieda oj bieda...Jedynie kopalnia i elektrownia jest ale nie mam tyle szczęścia i nie pracuje tam:-(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sie 2011, 8:33 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
I po całej tajemnicy.
Już wiadomo co będzie produkowane w naszej strefie:)
http://www.jelonka.com/news,single,init,article,35352

fragment "w podstrefie zgorzeleckiej kamiennogórskiej strefy pojawi się niemiecki inwestor z branży kosmetycznej."

oraz drugi:
"Inwestycja będzie podzielona na dwa etapy: budowę zakładu opakowań z aluminium i uruchomienie nowoczesnej linii technologicznej do produkcji kosmetyków"

Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 sie 2011, 9:11 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5135
Lokalizacja: Zgorzelec
Tylko dlaczego przekorny milczy... ? ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 sie 2011, 1:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35 pisze:
Tylko dlaczego przekorny milczy... ? ]:->


przekorny pisze:
Moje bardziej prywatne spostrzeżenia wraz ze zdjęciami z sesji zawarłem na blogu, ciekaw jestem jednak Waszej opinii na temat tego nowego przedsięwzięcia władz miasta... :-?


Nie zrozumiałeś tego co napisałem??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 lut 2012, 15:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Cytuj:
Znamy nazwę inwestora w zgorzeleckiej strefie
2012-02-01

Obrazek

Na stronie głównej firmy Aerosol International Sp. z o.o. widnieje piękny herb Zgorzelca z zaznaczonymi kierunkami oddziaływania. Jak się okazuje, to ta właśnie firma jest tym pierwszym, tajemniczym inwestorem w naszej strefie. Zapowiada się powstanie zakładu produkującego lekkie opakowania aluminiowe, wykorzystywane przy różnego rodzaju piankach, czy aerozolach.

Informację podesłał nam czujny czytelnik, który wychwycił w Internecie logo Zgorzelca. Z informacji jakie otrzymaliśmy z Urzędu Miasta wynika, że to właśnie Aerosol International Sp. z o.o. jest zapowiadaną przez Burmistrza firmą, która zainwestuje w zakład produkcyjny w zgorzeleckiej strefie.

Nikt na razie nie chce podawać konkretnych terminów, bo jak poinformował magistrat w chwili obecnej trwają negocjacje inwestora z zarządem strefy. Potwierdzane są jedynie informacje o inwestycji, która łącznie ma wynieść 20 mln euro, przy czym w pierwszym etapie będzie to 10 mln euro.

Strona główna Aerosol International Sp. z o.o.
tutaj
Wpis do KRS tutaj

red.
za: http://zgorzelec.info/index.php?k_d=27& ... g&t=news2b


Cytuj:
Inwestor zgorzeleckiej strefy

3 lutego 2012
Autor: red.

Obecnie trwają rozmowy z firmą Aerosol International Sp. z o.o. – firmą zajmująca się produkowaniem opakowań aluminiowych. Herb Zgorzelca pojawił się już na stronie przedsiębiorstwa.

Jak poinformowała nas pani Renata Burdosz z Urzędu Miasta zarząd Kamiennogórskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej prowadzi rozmowy z firmą Aerosol International Sp. z o.o., zainteresowaną zainwestowaniem w Zgorzelcu, gdzie chciałaby wybudować zakład produkujący lekkie opakowania aluminiowe. W pierwszym etapie inwestor zamierza zainwestować w Zgorzelcu 10 mln euro. Docelowo wysokość inwestycji ma wynieść 20 mln euro.
za: http://www.zinfo.pl/artykuly/7844


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 10:19 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
Ciekawe czym będą kusić przyszłych pracowników???..... i jak będą ich traktować.....??? Fajnie byłoby mieć jakąś alternatywę pracy wobec marketów


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 12:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3400
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie ma co liczyć na to, że będzie można tam zarobić kokosy. Pewnie tak jak w każdej strefie będzie tam w mniejszym lub większym stopniu wyzysk, a największy plus tej strefy to położenie, ponieważ nie trzeba będzie tracić czasu i pieniędzy na dojazdy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 lut 2012, 16:58 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
fisban pisze:
Ciekawe czym będą kusić przyszłych pracowników???.....

Jak to czym? Pracą w ambitnym dynamicznym zespole i możliwościami rozwoju :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 67 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..