Dzisiaj jest 19 maja 2024, 13:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
Post: 06 kwie 2011, 7:46 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
66. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej

16.04.2011

,,Burmistrz Miasta Zgorzelec wraz z Organizacjami, Stowarzyszeniami oraz Związkami Kombatanckimi serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców na obchody 66. rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej. Uroczystość odbędzie się 16 kwietnia (sobota) o godz. 12.00 przed Pomnikiem Orła na Cmentarzu Żołnierzy II Armii Wojska Polskiego. Ceremoniał uświetni udział kompanii honorowej 23 Śląskiej Brygady Artylerii oraz orkiestry PGE GiEK S.A. - Oddział KWB Turów. W programie: wystąpienia okolicznościowe, modlitwa w intencji wyzwolicieli Ojczyzny, wręczenie odznaczeń, apel poległych, salwa honorowa, Rota, złożenie wieńców i wiązanek pod pomnikiem.''

Zapraszam - na zdjęciach zawsze widoczne władze ,harcerze,uczniowie / w wolnej lekcji / i bardzo , ale to bardzo mało osób oddających cześć za tych którzy przyczynili się do krzewienia naszego języka .


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 7:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
To po jaka cholerę stawiają - stawiali bohaterom narodowym pomniki.


Wlasnie - "bohaterom". Dobrze, ze to napisales. Nie musze sie dalej rozwodzic bo zrobil to za mnie ciut wczesniej xionc.

xionc pisze:
Bohaterem zostaje sie poprzez czyny a nie przez śmierć w w katastrofie lotniczej/samochodowej/wodnej


Bohaterom, poleglym w starciach, na wojnach itp - jak najbardziej naleza sie pomniki i miejsca pamieci.


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 7:51 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 8:03 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Robert Gruszecki pisze:
66. rocznica Forsowania Nysy Łużyckiej

16.04.2011

jak zwykle kolego masz wyczucie i piszesz na temat danego wątku
]:->

[ Dodano: Sro Kwi 06, 2011 8:04 am ]
Robert Gruszecki pisze:
modlitwa w intencji wyzwolicieli Ojczyzny

a tak na marginesie to ciszej nad tą trumną
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 8:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Owszem, ale Yello można by chociaż w jednym miejscu odrobinę powagi. W innym wypadku, jeśli ktoś kiedyś założy wątek np. „Pomoc dla chorej na raka 10 letniej dziewczynki”, to ktoś z cynicznych, rozbawionych forowiczów napisze: „Idz pod kościół może coś zbierzesz” albo: „z prostytucji mamo córki można nieźle zarobić i zebrać na operację". Nie sądzisz?


Sądzę. Ale co z tego? Jedyne co możesz (jeśli Ci nie pasuje mało poważna atmosfera) to zmienić forum... :|
Niestety ale tak jest :roll:

PS. Jest tu jeden wątek trzymający powagę (na tej stronie nawet) - widocznie tylko takie zdarzenia zmuszają do refleksji... :|


Dr. Dre pisze:
Nie zrozumiałeś: Ja nie twierdzę że Prezydent Kaczyński był bohaterem lecz był PREZYDENTEM RZECZPOSPOLITEJ


No właśnie - o bohaterstwie nie może być mowy i nie piszmy o tym , bo to tylko umniejsza tragedii w idiotyczny sposób. Podobnie jak gadanie o męczeńskiej śmierci itd.



CICHY pisze:
tak na marginesie to ciszej nad tą trumną


Turek na początku wątku o to również apelował... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 8:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Mówi się też, że na szacunek trzeba zasłużyć.
Większość ludzi ocenia kogoś po jego zachowaniu, czynach, codziennym życiu. U nas niestety oceniamy Lecha Kaczyńskiego po tym jak zginął.
Zastanówcie się, czy gdyby prezydent zmarł nagle na zawał miałby tyle pomników? Oczywiście, że nie!
To nie był absolutnie mój prezydent, nie było chyba żadnego punktu, w którym bym się z nim zgadzał. Uszanowałem jednak demokratyczny wybór i odliczałem dni do końca kadencji, co robiły również tysiące internautów - często licznik taki był umieszczany w stopkach na różnych forach tematycznych:)
Trzeba też powiedzieć jedno: nikt jeszcze, tak jak bracia Kaczyńscy nie skłócił i nie rozdzielił naszego narodu i nie zalał go wcześniej taką dawką jadu i nienawiści.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 9:09 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
turek pisze:
Dobrze Gobo napisał, żałobę nosi się w sercu

Prawda! lecz trzeba jeszcze je posiadać.

turek pisze:
nie potrzebne do jej wyrażania są rocznice, wiece i inne apele poległych...


Robert Gruszecki pisze:
Udajcie się po zgodę na koncert MECH

Robert Gruszecki pisze:
,,Burmistrz Miasta Zgorzelec wraz z Organizacjami, Stowarzyszeniami

Robert Gruszecki pisze:
Zapraszam


Rozczarowujesz mnie Robercie…

krzywuss pisze:
uznałem, że dyskusja kręci się w tą stronę co zawsze, więc szkoda czasu... Jeśli ktoś nie rozróżnia wypadku samochodowego czy powodzi od śmierci w dziwnych i niewyjaśnionych okolicznościach 96 osób ze szczytu władzy swojego kraju (bez względu na stosunek do tych ludzi), to o czym tu dywagować...


Cóż mi tej mądrości zabrakło. :|


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 9:19 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 9:45 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Normalnie Doktorku wyrażam swoje poglądy w tym temacie , niespodziewane odebranie życia zawsze jest tragedią . Sprawa ta podzieliła myśli polaków tak samo jak i moje - po roku ,, wiem że nic nie wiem '' w tej sprawie - MECH - Doktorku to w tym wypadku synonim , zawsze gdzie wilgoć jest wyrośnie gęsty MECH lub grzyb - niestety ostatnio w większości niezjadliwe dla mnie.

Oczywiście nie chcę sie wdawać w żadne rozważania w tym temacie już więcej .


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 9:49 przez Robert Gruszecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 11:11 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
YELLO_35 pisze:
CICHY napisał/a:
tak na marginesie to ciszej nad tą trumną


Turek na początku wątku o to również apelował... :|

Masz rację o to samo apelował ale nad inną trumną.
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 14:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
xionc pisze:
krzywuss o czym ty tu rozmawiasz jakie podejrzane okoliczności? Sprawa jest prosta: ktoś dał ciała i to było przyczyną wypadków zarówno tego samolota jak i tych zbieraczy owoców co jechali przeładowanym busem. W obu przypadkach kierowiec i pilot za wszelką cene chcieli że sie tak wyraże wykonać zadanie.


No wypada pogratulować jednoznacznej, nie pozostawiającej wątpliwości oceny wydarzeń. Oceny, która przypomina nieco sentencję raportu MAK, przygotowanego przez rosyjską komisję ds. zbadania okoliczności wydarzeń. Tutaj swoim brakiem wątpliwości prześcignąłeś nawet Tuska, który sceptycznie odniósł się do rosyjskiego raportu.

Obecnie rozpoczęła pracę polska komisja, która przygotuje własny raport, niestety, opierać się on będzie na niepełnych dowodach w tej sprawie. Komisja nie otrzymała bowiem m.in. oryginalnych zapisów z czarnej skrzynki, której przekazania Rosjanie (z jakiś przyczyn) odmówili.

Przez lata kazano wierzyć nam, że za katyńskim mordem polskich oficerów stoją Niemcy. Dzisiaj Rosjanie jako sprawców tragedii rządowego samolotu wskazują polską stronę - całkowicie odżegnując się od jakiejkolwiek, choćby najmniejszej, własnej odpowiedzialności.

Część narodu wierzyła w to, tak jak Ty teraz w wersję wydarzeń przedstawionych przez Rosjan, część jednak albo miała wiedzę co do faktycznych wydarzeń w smoleńskich lasach, albo przynajmniej wątpliwości...

Czas pokazał jak było naprawdę. I teraz być może również po wielu, wielu latach wyjdą na światło dzienne prawdziwe okoliczności tragedii.

Ty jednak już ich nie przyjmiesz, ponieważ już dzisiaj wskazałeś winnych...

Jeśli chodzi o mnie, to nie mam najmniejszych wątpliwości co do jednej, jedynej kwestii. Polski Prezydent zginął w trakcie wypełniania powinności głowy państwa, lecąc oddać hołd wymordowanym przez Rosjan, polskim oficerom.

Czy to za mało, żeby oddać mu należne honory i uszanować jego pamięć??
Należnych jemu jako Prezydentowi naszego kraju oraz innym pasażerom feralnego lotu...


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 15:00 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 21:11 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Jeśli chodzi o mnie, to nie mam najmniejszych wątpliwości co do jednej, jedynej kwestii. Polski Prezydent zginął w trakcie wypełniania powinności głowy państwa, lecąc oddać hołd wymordowanym przez Rosjan, polskim oficerom.

Czy to za mało, żeby oddać mu należne honory i uszanować jego pamięć??
Należnych jemu jako Prezydentowi naszego kraju oraz innym pasażerom feralnego lotu...


I na tym najlepiej zakończmy dyskusję... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 21:54 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Jeszcze nawet nie dotrwaliśmy do dnia rocznicy, a Ty już zamykasz temat? Nie ładnie 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 kwie 2011, 22:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Jeśli chodzi o mnie, to nie mam najmniejszych wątpliwości co do jednej, jedynej kwestii. Polski Prezydent zginął w trakcie wypełniania powinności głowy państwa, lecąc oddać hołd wymordowanym przez Rosjan, polskim oficerom.

Czy to za mało, żeby oddać mu należne honory i uszanować jego pamięć??
Należnych jemu jako Prezydentowi naszego kraju oraz innym pasażerom feralnego lotu...

Pełna zgodność Czarku, jednak przyznaj, że im mniej w tym będzie polityki i manifestacji wzajemnych animozji, tym bardziej będzie to honorowe i godne 8) A wszelkie kłótnie i spory w tej kwestii powinny zostać odłożone na inne dni kolejnych lat... Już się ich obawiam, jeśli poziom debaty publicznej w tych kwestiach w dalszym ciągu się nie zmieni :cry: :roll: :oops:

Dr. Dre pisze:
a Ty już zamykasz temat?
gdyby zamknął temat, to już byś się w nim nie wypowiedział ;) Uwierz na słowo :smt058


Ostatnio zmieniony 06 kwie 2011, 22:31 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2011, 13:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Jeszcze nawet nie dotrwaliśmy do dnia rocznicy, a Ty już zamykasz temat? Nie ładnie

turek pisze:
gdyby zamknął temat, to już byś się w nim nie wypowiedział Uwierz na słowo

Dr. Dre pisze:
mi tej mądrości zabrakło.


W sumie już drugi raz w tym wątku ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 kwie 2011, 13:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
A jednak odbędą się w Zgorzelcu uroczystości z okazji rocznicy tragedii smoleńskiej!

Informacji tej nie napotkałem jednakże na żadnej z internetowych stron urzędowych (miasto Zgorzelec, powiat), znalazłem ją natomiast na stronie naszemiasto.pl. Tam również znajduje się szczegółowy program uroczystości.

Na stronie UM Zgorzelec widnieje informacja ( i zaproszenie burmistrza do uczestniczenia w obchodach) o zbliżającej się 66 rocznicy Forsowania Nysy Łużyckiej - które to wydarzenie odbędzie się w dniu 16 kwietnia - nie ma jednakże nawet wzmianki (a tym samym i zaproszenia burmistrza skierowanego do mieszkańców) o uroczystościach związanych z I rocznicą tragicznej śmierci głowy państwa i towarzyszących mu ludziach - które to z kolei odbędą się znacznie wcześniej...

Mógłbym ten fakt skwitować stosownym komentarzem - ale jest on chyba w tym konkretnym przypadku całkowicie zbędny. :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2011, 7:15 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
szczegółowy program uroczystości.
i moim zdaniem, w zupełności wystarczający 8) Ciekawy jestem tylko czy "wykrzykujący" tu na forum Doktorek faktycznie pójdzie oddać hołd poległemu na służbie prezydentowi :roll:

Dr. Dre pisze:
Gdzie ja sie mam Turku wybrać, bo nie do końca wiem gdzie mam się stawić?

o tu: KLIK będziesz? 8)


Ostatnio zmieniony 08 kwie 2011, 7:17 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..