Dzisiaj jest 16 kwie 2024, 9:59

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 10:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Jasne, że nie! Wyobrażasz sobie Państwo idealne, złożone w 100% z obywateli zgadzających się z rządem?
Cieszę się, że są normalni przeciwnicy rządu, którzy w cywilizowany sposób przedstawiają swoje racje.
Dla mnie obecny rząd też nie jest idealny. Jest mniejszym złem (w moim prywatnym odczuciu)
Obrzydza mnie uprawianie polityki poprzez kościół, sianie nastroju tajemniczości, niedopowiedziane słowa sugerujące kto jest winny katastrofy i wykorzystywanie, wręcz paskudne manipulowanie ludźmi. Byłem przerażony patrząc na "Obrońców Krzyża". Trzymając w ręku symbol swojej wiary z przybitym Chrystusem byli gotowi tym samym symbolem zamordować, czy pobić każdego kto ma inne zdanie i znalazłby się w ich pobliżu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 11:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
gobo007 pisze:
Wyobrażasz sobie Państwo idealne, złożone w 100% z obywateli zgadzających się z rządem?

nie ma takiego państwa i nie będzie, bo zgadzać się nie zawsze muszę ale państwo powinno zapewnić obywatelom poczucie bezpieczeństwa (po to między innymi istnieje!) zwłaszcza kiedy krzywda dzieje się poza granicami kraju. Jeśli państwo (czytaj rząd) nie potrafi wyjaśnić kilu spraw związanych ze śmiercią najwyższych urzędników w Polsce to ja jako mały obywatel na pewno nie mogę liczyć na jego pomoc - zresztą nie liczę lecz podatki niestety muszę płacić. Katastrofa Smoleńska tylko to obnażyła i tutaj zupełnie zgadzam się z Przekornym


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 12:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
gobo007 pisze:
paskudne manipulowanie ludźmi.


Dlaczego nie dostrzegasz (lub może nie chcesz dostrzec?), że w chwili obecnej największym "manipulatorem" jest nasz własny rząd??
Że nie zajmuje się gospodarką czy polityką zagraniczną, lecz PR-em i że za pomocą "zaprzyjaźnionych" mediów przekłamuje rzeczywistość w niemal każdej dziedzinie życia społecznego? A robi to na tyle skutecznie, że podobnie jak i Ty, spora część społeczności wciąż uważa ich za "mniejsze zło". Pomimo galopujących cen, rosnącego długu zagranicznego czy niemocy wobec nieprzyjaznych nam decyzji innych państw...

Dlaczego rząd, będący jak wspomniałem wcześniej przedstawicielem całego narodu, w tak stanowczy sposób wyraża sprzeciw wobec woli wcale niemałej części społeczeństwa...???Czy tylko większość ma prawo się domagać czegokolwiek???
Cóż złego byłoby w wyrażeniu zgody na postawienie krzyża czy pomnika upamiętniającego katastrofę w pobliżu pałacu prezydenckiego ??
Wydaje się, że nic - problemem PO jest jednak nie samo upamiętnienie tragedii, lecz przyznanie racji tym, którzy się tego domagają a tym samym utratę tak malowniczego przeciwnika, dzięki któremu zdobyli i utrzymują swoją dominującą pozycję.

Ktoś kiedyś stwierdził, że gdyby nie istnienie takiej partii jak PiS, rząd niewiele miałby do powiedzenia. Społeczeństwo tracąc bliżej nieokreślone zagrożenie w postaci barwnie wymalowanego przez PO armagedonu w postaci powrotu do władzy PiS-u, zaczęłoby się baczniej przyglądać poczynaniom rządu... A tego tuskowszczycy przecież nie chcą. Zdają sobie sprawę, że wyłącznie dzięki wojence z PiS-em utrzymują się na powierzchni i jest to niemal idealny temat, służący rozmydlaniu ich działań.

Niedawno wśród złorzeczeń na działania kolejnych grup, nazwijmy je pro-pisowskimi, przemknęła informacja o umorzeniu śledztwa w/s afery hazardowej. Choć wydarzyło się to kilka dni temu, dzisiaj wydaje się, że nikt już o tym nie pamięta - oczy społeczeństwa karmi się wypowiedziami Jarosława Kaczyńskiego, rozkładanymi na czynniki pierwsze i gruntownie analizowanymi... Zauważ, jak niewiele miejsca poświeciły zaprzyjaźnione z rządem media skandalicznemu umorzeniu śledztwa, ratując tym samym z opresji prominentnych działaczy PO (w tym Schetyny!) - jak wiele natomiast niefortunnej wypowiedzi J.K n/t Ślązaków!!!

I tak oto katastrofa smoleńska znowu pomogła rządzącym... Zamiast świętego oburzenia na działania władz mamy święte oburzenie z powodu tego czy innego słowa J.K w/s RAŚ-a czy katastrofy smoleńskiej.

Zadziwiające, że ich działań nie dostrzegasz, widzisz natomiast działania wszystkich innych: kościoła, PiS-u czy grupy starszych ludzi z krzyżem w rękach.

Dla mnie obecny rząd wcale nie jest mniejszym złem - dla mnie jest on synonimem niezgody narodowej, prywaty i indolencji w działaniach zarówno gospodarczych jak i politycznych, w szerokim rozumieniu tego słowa!
I tyle...


Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 12:10 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 12:17 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
Dla mnie obecny rząd wcale nie jest mniejszym złem - dla mnie jest on synonimem niezgody narodowej, prywaty i indolencji w działaniach zarówno gospodarczych jak i politycznych, w szerokim rozumieniu tego słowa!


Ale to juz jest jeden krok za daleko - wykorzystywanie tej tragedii do retoryki przedwyborczej to juz jest niesmaczne.

Lepiej juz zamknijmy ten temat bo zaczyna robić się wiec przedwyborczy. Nie o to chyba tu chodzi. Polityka gospodarcza jest zupełnie odmiennym tematem. Nie chciałbym, aby temat zszedł na "drogi cukier" :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 12:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Dr. Dre pisze:
Ale to juz jest jeden krok za daleko - wykorzystywanie tej tragedii do retoryki przedwyborczej to juz jest niesmaczne.


Rozumiem, że gdybym napisał, że "dla mnie obecny rząd wcale nie jest mniejszym złem - dla mnie jest on synonimem niezgody narodowej, prywaty i indolencji w działaniach dot. katastrofy smoleńskiej" - byłoby ok?? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 13:03 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
przekorny pisze:
indolencji w działaniach dot. katastrofy smoleńskiej"


Z tym się zgodzę i byłbym nawet ostrzejszy w słowach, ale prywatę uprawia każde ugrupowanie polityczne bez wyjątku. Co do niezgody narodowej to sam juz nie wiem co było pierwsze - "moherowy beret" i "zabierz babci dowód" czy doprowadzenie Leppera do stanowiska premiera czy marszałka sejmu. Myślę, że władza to narkotyk przez który człowiek traci zdrowy rozsądek i czasami też godność. :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 14:10 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem dlaczego pomnik czy coś w ten deseń ma być przed pałacem, to nie jest rezydencja ani muzeum Kaczyńskich tylko miejsce urzędowania prezydenta RP. Jakoś nie widziałem pomnika ofiar z 11 września przed Białym Domem. A skoro już mowa o pomnikach to ja chce pomnik dla ofiar katastrofy hali MTK, dla ofiar katastrofy w Grenoble i pomnik dla lotników co zgineli w locie CASY. Jak już stawiać pomniki to wszytkim.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 15:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
xionc pisze:
Nie wiem dlaczego pomnik czy coś w ten deseń ma być przed pałacem, to nie jest rezydencja ani muzeum Kaczyńskich tylko miejsce urzędowania prezydenta RP.


Może dlatego, że jedną z ofiar katastrofy Tupolewa był właśnie urzędujący Prezydent RP?
Może dlatego, że wraz z nim zginęli ludzie piastujący najwyższe stanowiska w państwie a rozmiar tej tragedii nie ma sobie równych w historii naszego kraju od czasu zakończenia II wojny światowej???

Nie zauważyłeś chyba, że ja wyraźnie wskazałem rodzaj pomnika, który upamiętniałby katastrofę samolotu i ludzi, którzy w niej zginęli a nie samego tylko prezydenta.
O ile wiem inicjatorzy tego pomysłu przystają na tę formę upamiętnienia katastrofy - nie ma jednak ani cienia woli kompromisu ze strony rządzących...

Choć jednym z zadań ekipy rządzącej jest łagodzenie wszelkiego rodzaju konfliktów - w tym konkretnym przypadku odnoszę wrażenie, że jego załagodzenie tak naprawdę nie leży w interesie Tuska i jego ludzi...

Póki trwa konflikt, można nim zapełnić serwisy informacyjne, odwracając tym samym uwagę od spraw naprawdę ważnych dla nas wszystkich.


Ostatnio zmieniony 11 kwie 2011, 15:15 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 15:29 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
No nie wiem w czym lepsi byli ci z tutki od tych np z hali że zasłużyli na pomnik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 kwie 2011, 15:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ale pomnik poświęcony ofiarom katastrofy jest na Powązkach! Po co budować kolejny? Dlaczego ma być pod Pałacem Prezydenckim? Tylko dlatego, że Jarosław Kaczyński sobie to uroił? Na pomnik trzeba sobie zasłużyć życiem, a nie spektakularną śmiercią. Nie róbmy więcej szopek niż już uczyniono do tej pory, jak choćby z pochówkiem na Wawelu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 maja 2011, 8:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 23 cze 2005, 14:00
Posty: 127
Lokalizacja: kiedyś Zgorzelec...
przekorny pisze:
Nie zauważyłeś chyba, że ja wyraźnie wskazałem rodzaj pomnika, który upamiętniałby katastrofę samolotu i ludzi, którzy w niej zginęli a nie samego tylko prezydenta.
O ile wiem inicjatorzy tego pomysłu przystają na tę formę upamiętnienia katastrofy - nie ma jednak ani cienia woli kompromisu ze strony rządzących...


No tylko, że pod przykrywką pomnika dla wszystkich jest chęć zapisania się Kaczyńskiego w historii (no bo Wałęsa jest jakąś postacią historyczną). No Kaczyńscy też chcą się zapisać złotymi zgłoskami, aby na lekcjach historii za 40 lat wymieniano ich nazwiska jako bohaterów...

Piszesz wcześniej, że rząd nie robi nic, ceny galopują itp. A co robi opozycja w postaci PiS? Ciągle trąbi o Smoleńsku. Bo chyba zakupy Kaczyńskiego to nie jest poważna debata nt. polskiej gospodarki czy jakości życia Kowalskich. Zresztą takie pokazówki są śmieszne.

I jeszcze jedno, co wyczytałem w Twoich postach, że rząd zajmuje się PR-em. A kto się nim nie zajmuje? Kaczyński zmieniając swoją twarz przed wyborami prezydenckimi, sprawił, że ludzie "kupili" jego cudowną przemianę. Ile trwała ta przemiana? 2 miesiące, a potem znów odezwała się "Głódź" władzy.

Nie jestem ani za PO ani za PiS ani za SLD, ba nie mam partii, na którą mógłbym zagłosować. Ale jeśli kraj miałby wyglądać tak jak w latach 2005-2007, to wolę zagłosować na PO, albo oddać nieważny głos, ale iść do wyborów.

PS
A może taka rada albo pomysł na głosowanie w tegorocznych wyborach. Wybierajmy ludzi z ostatnich miejsc na listach. Może uda się wymienić stare twarze na nowe, nieskażone wielką polityką.


Ostatnio zmieniony 07 maja 2011, 8:39 przez bb, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2012, 14:39 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 06 lut 2007, 20:11
Posty: 71
Lokalizacja: Polska
Ruski knut

rp.pl

W tupolewie trotyl, w ciałach ofiar śmiecie –
Znów nam przyszło poczuć ruski knut na grzbiecie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2012, 19:12 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Napisali brednie a teraz próbują sie z tego rakiem wycofać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2012, 20:31 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:32
Posty: 23
chociaż dziennikarz rzepy na Twitterze twierdzi co innego, to redakcja powoli odcina się od tego wariat - ciekawe jak dlugo będzie miał prace tu a kiedy przejdzie juz do Gazety Polskiej


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 paź 2012, 20:39 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:30
Posty: 16
uwielbiam te teorie piskowe. Rz. musi wyjsc z twarza i tyle.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..