Dzisiaj jest 23 kwie 2024, 15:00

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2011, 17:21 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
A będą tacy/jak ja/,którzy pójdą do kościoła św,Jana Chrzciciela
na KONCERT/bo lubię!
Jakkolwiek nie jestem wielbicielką okolicznościowych przemówień,ponieważ prawd historycznych nie brakuje w mediach,jest to jedyny powód,dla którego jest szansa
posłuchać dobrego chóru/czasami i orkiestry/,z repertuarem klasycznym,chociaż nie tylko...
I jestem pewna,że nie jestem w Zgorzelcu przypadkiem odosobnionym...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2011, 17:44 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
lenka pisze:
...posłuchać dobrego chóru/czasami i orkiestry/,z repertuarem klasycznym...


To tak informacyjnie lenko podaję coś co może Cię zainteresować - klik klik
Tylko niech Cię zdjęcie kościoła nie zmyli , bo to nie w tym akurat będzie :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 kwie 2011, 18:25 
Offline
gaduła
gaduła

Rejestracja: 27 paź 2005, 22:45
Posty: 383
Dzięki Yello,ale chyba nie zdążę zaliczyć obu...
W Janie o 16-tej,a w Goerlitz o 19-tej!
Szkoda,że czasowo się nakładają,bo ten za Nysą też zapowiada się ciekawie :(
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 1:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2006, 15:29
Posty: 1762
Lokalizacja: Zgorzelec
Z racji tego, że to PAP to nie można zarzucić temu artykułowi na szczęście większej stronniczości, choć pisał to przecież jakiś człowiek:
Cytuj:
Pod ambasadą rosyjską: "Putin morderca, Tusk zdrajca"

Sobota, 9 kwietnia (18:39) Aktualizacja: Sobota, 9 kwietnia (22:49)

Przemarszem przed Pałac Prezydencki zakończyła się manifestacja przed ambasadą rosyjską. W trakcie protestu spalono kukłę Władimira Putina.

Obrazek

Pod rosyjską placówką dyplomatyczną dzień przed pierwszą rocznicą katastrofy smoleńskiej zgromadziło się ok. dwa tysiące osób. Związany z "Gazetą Polską" portal niezależna.pl umieścił manifestację wśród uroczystości związanych z obchodami pierwszej rocznicy katastrofy smoleńskiej.

Demonstranci mieli transparenty klubów "Gazety Polskiej" i "Solidarności Walczącej", a także transparenty z hasłami: "Pamięci nie gaście". "Mord katyński 1940. Mord smoleński 2010", "Putin morderca, Tusk zdrajca", "Sopot przeprasza za Tuska", "Mgła nie osłoni zdrajców Polski", "Smoleńsk 2010. Milczenie jest kłamstwem". Wiele osób miało biało-czerwone flagi, odpalono też kilkanaście rac. Tłum pod ambasadą skandował m.in.: "Chcemy prawdy", "Precz z komuną", "Precz z Platformą", "Tu jest Polska, a nie Moskwa", a także "Norymberga dla Putina", "Mordercy" i "Smoleńsk pamiętamy, Smoleńsk pomścimy".

Organizatorem manifestacji była akcja alternatywna "Naszość" i Poznański Klub "Gazety Polskiej". Prócz oddania Polsce dowodów związanych ze śledztwem, manifestanci chcieli "ujawnienia całej prawdy" o katastrofie. - Nie zgadzamy się na brak prawdy, na przemilczanie i na to, co się stało zarówno rok temu w Smoleńsku i na to, co działo się przez cały rok, kiedy usiłowano zniszczyć w nas pamięć i na to, co stało się dzisiaj, kiedy pod osłoną nocy usunięto tablicę - mówił na samym początku lider "Naszości" Piotr Lisiewicz.

Redaktor naczelny "Gazety Polskiej" Tomasz Sakiewicz podkreślał, że demonstranci domagają się prawdy o katastrofie. - Chcemy się dowiedzieć, dlaczego zginął nasz prezydent, który nie pojechał tam na wojnę (...), pojechał tam, żeby pomodlić się nad grobami naszych bohaterów. Dlaczego zginął nasz prezydent, skoro nie chciał wam zrobić żadnej krzywdy, skoro przyjechał z misją pokoju. Jeżeli chcecie z nami prawdziwego pojednania, musicie kiedyś na te pytania odpowiedzieć - mówił Sakiewicz zwracając się w kierunku ambasady. - Polacy, jeżeli nie powiecie prawdy, nigdy wam tego nie wybaczą - dodał.

Sakiewicz podkreślał, że demonstranci chcą oddania Polsce wszystkich dowodów ws. katastrofy smoleńskiej, w tym wrak tupolewa, czarne skrzynki i dokumenty. - Przekażcie nam informacje o tych, którzy zawinili, o tych, którzy spowodowali tę katastrofę - podkreślał redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

- Musimy w październikowych wyborach wybrać nowy, prawdziwy polski rząd. Wtedy śledztwo podejmiemy na nowo, winnych tragedii postawimy przed sądem i będą ukarani - mówił do zgromadzonych warszawski radny PiS Andrzej Melak, którego brat, Stefan, zginął w katastrofie smoleńskiej. Natomiast Andrzej Gwiazda, opozycjonista w czasach PRL, dowodził, że Rosja nadal prowadzi imperialną politykę i podkreślał: - Jeżeli nam zarzucą jutro w prasie, że psujemy stosunki polsko-rosyjskie, to zaprzeczam: my psujemy stosunki polsko-radzieckie. Jeśli poniesiemy i przesłanie, i myśl prezydenta Lecha Kaczyńskiego, żeby Polsce przywrócić jej pozycję na świecie, a Polakom przywrócić warunki pozwalające im godnie żyć w swoim kraju, to ta krew (ofiar katastrofy - red.) nie będzie wylana za darmo - powiedział Gwiazda.

Natomiast autorka filmów "Solidarni 2010" i "Krzyż" Ewa Stankiewicz prosiła, by w niedzielę przyjść przed Pałac Prezydencki i tam zostać. - My, Solidarni 2010, nie odejdziemy stamtąd. Uważamy, że rządzą nami zdrajcy stanu i my się na to nie godzimy - podkreślała. - Nie odejdziemy z Krakowskiego Przedmieścia dopóki ten rząd nie poda się do dymisji. (...) Rząd polski, premier Donald Tusk dopuścił się zdrady stanu, oddając śledztwo ws. śmierci naszego prezydenta w ręce Rosjan - wyjaśniła Stankiewicz.

Do zgromadzonych przemawiał też poseł Stanisław Pięta (PiS) i szef ABW za rządów PiS Bogdan Święczkowski. Ten ostatni podkreślał, że za kilka lat przyczyny katastrofy zostaną wyjaśnione.

Pod koniec demonstracji pod ambasadą spalono kukłę przedstawiającą Putina, krzycząc przy tym "morderca", zaś chwilę później tłum skandował: "Teraz Tusk". Niedługo potem Lisiewicz oficjalnie zakończył zgromadzenie. Jednak demonstranci się nie rozeszli i z okrzykiem "Na Belweder" ruszyli w kierunku pałacyku położonego kilkaset metrów od ambasady. Pod Belwederem krzyczeli min.: "Dajcie skrzynki, weźcie Bronka", "Komorowski won do Moskwy" i "Zdrajca Polski Komorowski".

Po kilkunastu minutach tłum ruszył w kierunku Pałacu Prezydenckiego. Po drodze, manifestanci zatrzymali się pod KPRM, gdzie słychać było wybuchające petardy i okrzyki m.in.: "Tusk pod sąd", "Tu mieszka zdrajca", "Targowica", a także "Jutro płotki nie pomogą". Kancelaria premiera jeszcze przed demonstracją została otoczona barierkami, a porządku pilnowali policjanci.

Kolejny przystanek demonstranci zrobili sobie pod ambasadą USA, gdzie krzyczeli "Pomóżcie nam" i "Chcemy międzynarodowej komisji". Następnie, zatrzymali się na krótką modlitwę przy pomniku kard. Stefana Wyszyńskiego na Krakowskim Przedmieściu.

Obrazek

Przed Pałac Prezydencki manifestanci dotarli ok. godz. 21. Tam zapalili znicze, część z nich się modliła. Przenieśli też krzyż, który stał na chodniku Krakowskiego Przedmieścia od strony ministerstwa kultury, na jezdnię, tuż obok barierek odgradzających dostęp do Pałacu Prezydenckiego. Przed godz. 22 w okolicach Pałacu zostało już tylko kilkadziesiąt osób.

Przez cały czas trwania demonstracji policja nie interweniowała. Jak tłumaczy rzecznik KSP Maciej Karczyński, przemarsz sprzed ambasady w kierunku Pałacu policja uznała za spontaniczną manifestację, a ponieważ demonstranci nie powodowali zagrożenia, policja nie musiała interweniować i tylko asystowała.

Organizator manifestacji, Piotr Lisiewicz, poinformował po demonstracji o zatrzymaniu przez policję związanego z "Naszością" Filipa Rdesińskiego, byłego prezesa publicznego poznańskiego Radia Merkury. - Mężczyzna został przez nas zatrzymany za zakłócanie porządku i używanie środków pirotechnicznych. Został już przesłuchany, do sądu zostanie skierowany wniosek o wykroczenie. Nikogo więcej policjanci nie zatrzymywali - powiedział Karczyński.

Zgromadzenie publiczne musi być zgłaszane do urzędu gminy najpóźniej trzy dni przed terminem. Przemarsz spod ambasady rosyjskiej przed Pałac Prezydencki był natomiast gromadzeniem spontanicznym. Dla organizatora lub przewodniczącego spontanicznego zgromadzenia Kodeks wykroczeń przewiduje karę grzywny.

W 2008 roku Trybunał Konstytucyjny uznał, że brak zawiadomienia lub złożenie go bez zachowania przewidzianych terminów nie może prowadzić automatycznie do zakazu zgromadzenia i uznania go za nielegalne. TK wskazał, że niezgłoszenie zgromadzenia do organów administracji samorządowej jest wyłącznie naruszeniem przepisów porządkowych.

Pytanie do Trybunału w tej sprawie skierował Sąd Rejonowy dla Warszawy - Śródmieścia. Sąd ten rozpatrywał odwołanie od kary grzywny ekologa Dariusza Szweda, który w lutym 2007 r. przed Pałacem Prezydenckim zwołał manifestację w obronie Doliny Rospudy.

PAP

Galeria: Demonstracja przed ambasadą rosyjską
za: http://fakty.interia.pl/raport/lech-kac ... ca,1622475


Linki:
http://www.rp.pl/artykul/640544_-Oddajc ... iera-.html
http://www.rp.pl/artykul/639550_Piaseck ... acych.html
http://www.rp.pl/artykul/639856_Semka-- ... d-rak.html


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2011, 2:05 przez paawlus, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 7:52 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
http://www.nacjonalista.pl/2011/04/10/s ... skiej.html


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 12:40 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
I przez cały dzień będą pokazywać ten cyrk i sie tym brandzlować. Nawet nie włączam telewizora.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 15:16 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
ja nawet nie włączam na stacje ogólne po za TVN (dzisiaj nic nie było o smoleńsku)
programy informacyjne również omijam

jednie stacje tematyczne mi zostały


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 16:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ja poszedłem z rodziną na dobry obiad do jednej ze zgorzeleckich restauracji i później na spacerek. Nie mam ochoty oglądać mordy chorego z nienawiści Kaczora w TV.


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2011, 16:24 przez gobo007, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 16:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
CICHY pisze:
http://www.nacjonalista.p...molenskiej.html


W sumie pod 99% tego artykulu moge sie smialo podpisac.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 20:11 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
W sumie pod 99% tego artykulu moge sie smialo podpisac.
Widzisz Jarku, bo w każdym z nas jest trochę z nacjonalisty ;)
Ja podpisuję, się pod tym w 90% bo na dziesięć punktów, dziewięć jest w pełni sensownych, ostatni to już ideologia na potrzeby portalu i ludzi, dla których jest przeznaczony :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 20:18 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
zgc_qwerty pisze:
ja nawet nie włączam na stacje ogólne po za TVN (dzisiaj nic nie było o smoleńsku)
programy informacyjne również omijam

jednie stacje tematyczne mi zostały


Zawsze możesz wyprowadzić się równiez z Polski ale na to trzeba mieć odwagę.

gobo007 pisze:
Ja poszedłem z rodziną na dobry obiad do jednej ze zgorzeleckich restauracji i później na spacerek. Nie mam ochoty oglądać mordy chorego z nienawiści Kaczora w TV.


Krytycy efektownie reklamują tego dupka.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 20:44 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Nigdzie nie mam zamiaru się wyprowadzać. Kocham Polskę!

Ale mam już dość pieprzenia przez rok o tym samym! Nie było chyba dnie by nie mówiono o smoleńsku! Mam, nie tylko ja, tego serdecznie dość. Dlatego dzisiaj zrobiłem bojkot serwisów informacyjnych i kanałów pokazujących informacje.

A... wiesz co? Świetnie bawiłem się podczas oglądania programu X-Factor

BTW ta Kłys ze Zgorzelca (czy tam Wrocławia) przeszła do finałowej 15.

Żałobę obchodzi się w sercu a nie na pokaz... To jest żałosne


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 21:10 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
zgc_qwerty pisze:
Żałobę obchodzi się w sercu a nie na pokaz... To jest żałosne

Masz rację, szczególnie jak czytam w tym wątku:
zgc_qwerty pisze:
A... wiesz co? Świetnie bawiłem się podczas oglądania programu X-Factor

BTW ta Kłys ze Zgorzelca (czy tam Wrocławia) przeszła do finałowej 15.


osłabiasz mnie i trace wiarę w ludzi. :roll:


Ostatnio zmieniony 10 kwie 2011, 21:12 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 21:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
jaka ironia losu, ten który tak chętnie "obdzielał" żałobami sam nie doczekał się żałoby w pełnym tego słowa znaczeniu. Ale sam też chyba zdewaluował jej znaczenie, bo chyba co piąta żałoba w historii naszego kraju ogłaszana była przez Lecha Kaczyńskiego :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 kwie 2011, 21:27 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
Dr. Dre pisze:
zgc_qwerty pisze:
A... wiesz co? Świetnie bawiłem się podczas oglądania programu X-Factor

BTW ta Kłys ze Zgorzelca (czy tam Wrocławia) przeszła do finałowej 15.


osłabiasz mnie i trace wiarę w ludzi. :roll:


a co w tym dziwnego?
uwierz mi, ogrom ludzi jest już zmęczonych tą ciągną kłótnią o były gówno, cały czas przepychanki
dlatego dzisiaj takie cyrki są...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 120 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..