Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 9:49

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 6:40 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
A wystawca pewnie woli stać przy Edenie

Bardzo trafnie napisane - w ostatnia sobotę był jedej i tylko jeden wystawca. Może urlopy :roll: Może małe zainteresowanie... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 6:45 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Bardzo trafnie napisane - w ostatnia sobotę był jedej i tylko jeden wystawca. Może urlopy Może małe zainteresowanie...


A może konkurencyjny Bolesławiec ze swoim świętem? A'propos - mam fotki które obiecałem tu pokazać.
Znam nieco twarze handlarzy antyków i właśnie w Bolesławcu ostatnio "stacjonowali" - nocując notabene w autach i pod pawilonami :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 6:59 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
A może konkurencyjny Bolesławiec ze swoim świętem?


Może...

YELLO_35 pisze:
mam fotki które obiecałem tu pokazać.


Jak to powiadał Muniek "Czad komando", a zdjęcie "widok na scenę z młyńskiego koła"
udowadnia mi że Zgorzelec to wielka dziura w przysłowiowej "D". Wszyscy potrafią wykorzystać uroki swoich miast, a u nas miasto wyprowadziło się na wieś.

Co do handlarzy antyków to uważam że lokalizacja zgorzelecka jest do "bani" , parking itd. jakoś mi do tej profesji ni jak nie pasuje. Okolice staromiejskiego mostu zdecydowanie bardziej i na 100% przyciągnęła by (może :roll: ) niemiaszków z ojroskami. :P
…ale czy oni pasują i czy wpisują się w Plan Zagospodarowania Przestrzennego? Panie zastępco burmistrza, "znawco" tego dokumentu? :shock: :roll: :smt082


Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 7:08 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 7:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Wszyscy potrafią wykorzystać uroki swoich miast, a u nas miasto wyprowadziło się na wieś.


W jakim sensie? na razie wieś nie organizuje takich festynów jak miasto ;)
Sam targ staroci niewiele tu zmienia... :roll:

Dr. Dre pisze:
Co do handlarzy antyków to uważam że lokalizacja zgorzelecka jest do "bani" , parking itd. jakoś mi do tej profesji ni jak nie pasuje. Okolice staromiejskiego mostu zdecydowanie bardziej i na 100% przyciągnęła by (może ) niemiaszków z ojroskami.


Masz rację - ale IMHO nie na tym etaaie. Może gdy zakończy się odbudowa Placu Pocztowego to tam byłoby ładnie , bezpiecznie i z miejscem na stragany. Bo teraz to gdzie mieliby stać?

Dr. Dre pisze:
…ale czy oni pasują i czy wpisują się w Plan Zagospodarowania Przestrzennego? Panie zastępco burmistrza, "znawco" tego dokumentu?


A tu to z kim rozmawiasz? Bo coś nie łapię przekazu... :roll:
Zbytnio bystry nie jestem więc napisz zrozumiale bez jakichś dziwnym aluzji... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 7:51 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
a razie wieś nie organizuje takich festynów

Nie zdziwił bym się jakby wójt w swej rywalizacji czy ambicji nie zrobi w przyszłości "pstryk w nos", naszym miejskim urzędnikom i zorganizuje koncert U2 :smt082
YELLO_35 pisze:
Bo teraz to gdzie mieliby stać?

Np. na tym pieknie ogrodzonym białą blachą placu. Wiem wiem, prywatny ale czy urzędnik nie może wyciągnąć armat tej swojej urzędniczej biurokracji przeciwko temu pomnikowi zgorzeleckich blaszanych domów? Przeciwko "małym" potrafi uzasadniać swą dezaprobatę np. " nie, bo nie, bo to będzie precedens" ale przeciwko "dużym" siedzi jak "mysz pod miotłą" Ciekawe dlaczego? Co ja tu piszę - czy nadal nie ma w naszym mieście punktu informacji turystycznej? Czy jeśli będzie to czy pracownik tam urzędujący, (w mieście przygranicznym) będzie posługiwał się innym językiem niż polski i "łacina" ? Generalnie „żenua”, "wieś tańczy i śpiewa"...
YELLO_35 pisze:
Zbytnio bystry nie jestem więc napisz zrozumiale bez jakichś dziwnym aluzji...

Wstydzę się, bo to ekipa, na którą głosowałem. Obciach i tyle. Gdyby nie kilku "młodych" ( nooo przynajmniej duchem :P ) z pasją to w tym mieście „psy pupami by szczekały”. :-?


Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 7:58 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 9:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35 pisze:
O jeszcze jednym pomyślałem - po co mieszać w to Gminę czy Miasto?


Heh,... dobre. Wręcz nie wiem co na takowe pytanie odpowiedzieć...

No ale dobra. W skrócie to miałoby wyglądać tak. Zacna instytucja pod nazwą Muzeum Łużyckie sprawuje pieczę nad odbywającym się targiem staroci. Jej zadanie to cykliczne pozyskiwanie zgody na zamknięcie odcinka drogi pomiędzy "Studzienką" a ul. Nowomiejską, dbałość o porządek po jego zakończeniu a dzięki temu pozyskuje pieniąchy z tzw. "placowego", czym reperuje swój budżet... Mamy więc do dyspozycji całą długość tej drogi plus Bulwar Grecki...

I krótkie wyjaśnienie: brać zajmująca się tą specyficzną gałęzią handlu nie potrzebuje wymyślnych straganów, na początek więc otrzymują jedynie miejsce... I myślę, że daliby sobie radę...

Cyklicznie odbywające się giełdy (bo nawet kiedyś wymyśliłem nazwę: Łużycka Giełda Staroci), powiedzmy od kwietnia do końca października w każdą niedzielę przyciągają turystów zza Nysy (i tak zwykle spaceruje tam liczna ich gromadka) a jedną z jej zalet jest lokalizacji - bezpośrednia bliskość granicy...
Kolejną jej zaletą jest niemal całkowity brak potrzeby inwestowania kasy. Niemal, bo jednak trzeba później posprzątać, zamówić ze 3-4 przenośne toalety - i to wszystko...

Myślę, że odpowiednio wypromowana (a miasto posiada wszak liczne środki na promocję m.in. takich inicjatyw) z czasem stała by się mekką dolnośląskich handlarzy.

Moim marzeniem jest ściągnięcie w to miejsce różnorakich grajków, szczudlarzy i innych tego typu malowniczych "indywiduów",... co znacznie uatrakcyjniłoby samo targowisko.

I tak to widzę - oczywiście nie wdając się w bardziej szczegółowe, techniczne elementy tego przedsięwzięcia. Czy naprawdę nie warto spróbować??? :-?


Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 9:09 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 9:13 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Heh,... dobre. Wręcz nie wiem co na takowe pytanie odpowiedzieć...


hehe - a sam apelowałeś...

przekorny pisze:
Bądź tak miły i nie wyrywaj zdania z kontekstu cytując jedynie część mojej wypowiedzi


przekorny - plan świetny , Ojciec Dyrektor na pewno podskoczy z radości :D
Zamknięcie ulicy , toi toi'e , sprzątanie - tak mało trzeba... 8)

przekorny pisze:
Czy naprawdę nie warto spróbować???


Oczywiście , że warto - może więc od wiosny coś ruszy , bo to już zima za pasem ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 9:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
Nie zdziwił bym się jakby wójt w swej rywalizacji czy ambicji nie zrobi w przyszłości "pstryk w nos", naszym miejskim urzędnikom i zorganizuje koncert U2


Ze Schetyną - bo ten chciałby żeby Bono go poparł :smt082
Wójt ma fantazję - trzeba przyznać 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 9:21 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
YELLO_35 pisze:
toi toi'e

...a w muzeum nie ma toalet?
YELLO_35 pisze:
sprzątanie

systematycznie bywam na targu staroci pod Edenem i hałd śmieci nie widziałem, zresztą za "placowe" chyba wystarczy na sprzątaczkę raz czy dwa razy w tygodniu.
YELLO_35 pisze:
Zamknięcie ulicy

…to nie jest konieczne, wystarczy chcieć. 8)

Tylko gdzie tu interes urzędnika, powiedział Icek... :smt082


Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 9:23 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 9:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
...a w muzeum nie ma toalet?

Dr. Dre pisze:
wystarczy na sprzątaczkę

Dr. Dre pisze:
to nie jest konieczne, wystarczy chcieć


Ja przepraszam ale cała koncepcja jest Przekornego - jego pytaj :roll:
Mi tego nie przypisuj :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 9:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Mi pomysl Luzyckiej Gieldy Staroci sie jak najbardziej podoba.
Chcialbym aby taka gielda wypalila na przedmiesciu.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 9:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
yARO_81 pisze:
Mi pomysl Luzyckiej Gieldy Staroci sie jak najbardziej podoba.
Chcialbym aby taka gielda wypalila na przedmiesciu.


Ja też - bo pomysł , choć nie jest nowy , to dobry.
Tylko szczerze mówiąc jeśli myślimy o takim rozmachu (szczudlarze itp.) to ja to widzę raz na miesiąc (np. pierwsza niedziela miesiąca) - wtedy handlarze chętniej się zjeżdżają na takie imprezy. To akurat wiem z rozmów z nimi. M.in. dlatego "odpłynęli" do Bolca ostatniej soboty :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 9:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35 pisze:
Tylko szczerze mówiąc jeśli myślimy o takim rozmachu (szczudlarze itp.) to ja to widzę raz na miesiąc (np. pierwsza niedziela miesiąca)


Nie dopasowujmy możliwości terminowych szczudlarzy do jądra idei, a mianowicie targowiska staroci. To byłby element dodatkowy, drobna atrakcja... Jest wielu innych artystów ulicznych więc o uatrakcyjnienie jestem spokojny... A jeśli ŁGS miałby nabrać marki i renomy oraz wzbudzić rzeczywiste zainteresowanie zarówno handlarzy jak i ich klientów musi odbywać się w każdą niedzielę...
Co do zamknięcia ulicy to niestety jest to moim zdaniem niezbędne - nie wyobrażam sobie sytuacji w której pomiędzy rozstawionymi po obu stronach drogi "starociami" i spacerującymi pomiędzy nimi ludźmi przepychają się samochody bo "mają prawo"...

Jeśli chodzi o Toi Toi-e to są one również niezbędne - samo Muzeum nie zdołałoby "przerobić" wszystkich "potrzebujących".
Oprócz samych handlarzy starociami mogą tam również pojawić się rozmaici rzeźbiarze, malarze i inni rękodzielnicy, dla nich wyodrębniając np. Bulwar Grecki...

ps. Jeśli chodzi o wspomniany przez Dr. Dre Punkt Informacji Turystycznej to może udałoby się go uruchomić, "wykradając" Muzeum jedno z dwóch parterowych pomieszczeń.
I jeśli nie Muzeum, to może właśnie PIT mógłby się zająć dodatkowo sprawami związanymi z administrowaniem targowiskiem?? Takie 2 w 1... 8)


Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 10:05 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 11:31 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Pomysł bardzo mi się podoba, a toalety czy zamknięcie ulicy to sprawa techniczna... którą zawsze można jakoś rozwiązać. Odnośnie Punktu Informacji Turystycznej to może lokal po restauracji Staromiejska - Stoi pusty, a idealna lokalizacja. :smt023

Tylko na miłość boską, minimum niemiecki + podstawowy angielski, bo jak punkt jeszcze funkcjonował to nasi goście niemieccy byli bardzo zdziwieni, że nie są w stanie uzyskać żadnej informacji. Po co więc ten punkt, pytali… :smt082


Ostatnio zmieniony 24 sie 2011, 11:35 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 sie 2011, 12:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
hmmm, jak ja pamięcią sięgam, to kolega prowadzący punkt świetnie mówił po niemiecku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..