Dzisiaj jest 25 kwie 2024, 12:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 12 wrz 2011, 11:08 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 mar 2006, 18:00
Posty: 106
Nadszedł czas dawno planowanej imprezy sportowej. Skoro nie udało się oficjalnie, spróbujemy siłą i godnością pospolitego ruszenia wskrzesić sportowego ducha i podsycić go ogniem sentymentów!
I Igrzyska Sportów Przygranicznych przeniosą nas w czasy, gdy przygraniczna patologia była na porządku dziennym a próby przechytrzenia cwaniaków ze służb celnych sprawiły, że w naszych genach zakiełkowało nie zmodyfikowane genetycznie ziarno zdrowego ludowego sprytu. Poszukuję zatem ludzi, którzy wezmą udział w takich oto konkurencjach:


1)Przerzut sztangi (papierosów) przez Nysę.
2)Pompowanie pontonu na czas.
3)Wyścigi wózkarzy z wystawkami. (tor z wystawkami, zawodnik z wózkiem musi zebrać meble i wrócić w jak najkrótszym czasie)
4)Ucieczka przed celnikiem.
5)Skok przez zasieki.
6)Gimnastyka przemytnicza – oblepiony papierosami i z butelkami w kieszeni.

Nieważny wiek i płeć, ważne, żeby mieć w sobie ideę. Całość poprzedzi uroczysta ceremonia otwarcia I Igrzysk Sportów Przygranicznych, z przemarszem przez kawałek miasta, nie za daleko, żeby się nasi dzielni sportowcy nie przemęczyli. Liczę, że zgłoszą się też patroni medialni i może nawet jacyś mecenasi, którzy zechcą ugościć nas strawą bardziej materialną niż duchową zapewniając wikt i trunki. Liczę na grupę wsparcia medycznego, że będzie na miejscu w razie czego. Ogólnie dużo liczę... Proszę o zgłoszenia udziału czynnego z wyszczególnieniem, w jakiej dziedzinie chce się wystąpić. Poszukuję też sprzętu - pontonu na przykład, zasieków, wózka... Mam nadzieję, że pomożecie. Albo pomarzycie! Nie pytaj, co I Igrzyska Sportów Przygranicznych mogą zrobić dla Ciebie, zastanów się, co Ty możesz dla nich zrobić!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 13:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Jakoś nie jestem przekonany do idei tych "igrzysk"... Z własnych wstydliwych grzeszków tworzyć swojego rodzaju dyscyplinę rozrywkową-sportową i reklamować ja wszem i wobec???
Ja rozumiem; dystans do siebie, dobra zabawa - ale jak sobie wyobrażę komentarze naszych sąsiadów po drugiej stronie granicy,... robi mi się nieprzyjemnie...
Wyścigi wózkarzy z wystawkami, ucieczka przed celnikiem, gimnastyka przemytnicza,... litości się upraszam... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 13:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:10 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 14:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
turek pisze:
Więc doprawdy nie rozumiem, dlaczego nie mielibyśmy się dziś pośmiać z dawnej prawdy o nas samych? :roll:


O ile przerzut sztang przez Nysę można uznać jako część historii naszych niezbyt chwalebnych działań, o tyle znoszenie przeróżnych gratów z niemieckich wystawek jest wciąż praktykowane.
No nie wiem, dla mnie jest to ośmieszanie samych siebie przez,... samych siebie i podawanie na tacy gotowego materiału do rubasznych żartów. Gdyby to Niemcy postanowili zorganizować tego typu "zawody", pewnie po naszej stronie wybuchłaby wrzawa...
Ale co tam, kiedy w Sachsiche Zeitung napiszą:
"W Zgorzelcu zorganizowano zawody w dyscyplinach, w których Polacy przez długie lata wiedli prym w tej części Europy. Zapewne wśród zawodników znalazło się wielu takich, którzy rozpoczęli "treningi" w czasach, kiedy granica była szczelnie zamknięta. I wielu z nich być może "trenuje" do dzisiaj. Zapewne dlatego w dniu zawodów "sportowcy" osiągnęli tak doskonałe wyniki i żaden z przedstawicieli innego kraju nie ma co marzyć o odebraniu im tytułu mistrzowskiego w takich dyscyplinach jak: (i tutaj je wymienią)..."
... pośmiejemy się razem z nimi,... z nas samych. A fakt, że sami dajemy powód do kpin i żartów, cóż,... to też w końcu nasza narodowa przywara.

Tutaj kilka słów do organizatorów - proponuję poprosić Carringtona o objęcie patronatu honorowego a igrzyska otworzy może któryś z samorządowców,... - dawnych, czynnych "sportowców". Poza tym proponuję dołączyć jeszcze takie dyscypliny jak:
1) Otwieranie niemieckiego auta metodą "na sztosa",
2) Przebijanie numerów nadwozia i silnika (na czas)
3) Okradanie marketów na "niewidzialną rączkę",
4) Opróżnianie litrowej butelki wódki na czas,
5) Wymiana walut na ulicy - punktowany będzie najsprytniejszy sposób "przewałki",
6) Zbieranie pustych puszek po piwie (poukrywa się puste puszki w okolicznych śmietnikach),
7) Obrzucanie się wyzwiskami (zwycięży ten, który w czasie 20 sek. zamieści w swojej wypowiedzi najwięcej wyrazów na k.... i ch....),
... itd. itp. To też przecież część naszej historii... :smt058


Ostatnio zmieniony 12 wrz 2011, 14:42 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 17:53 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 mar 2006, 18:00
Posty: 106
Wy tu sobie dyskutujcie, a ja tylko spytam, czy ktoś się zapisuje na jakieś konkurencje?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 19:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:11 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 19:53 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 28 mar 2006, 18:00
Posty: 106
To prawda, pomysły są do wykorzystania, o ile Przekorny udzieli błogosławieństwa. Ewentualnie możemy zrobić apel poległych i mszę świętą ku chwale ojczyzny, żeby tylko z siebie pośmiewiska nie zrobić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 20:09 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Szwagier pisze:
Wy tu sobie dyskutujcie, a ja tylko spytam, czy ktoś się zapisuje na jakieś konkurencje?


Ty sobie pytaj, a my będziemy dyskutować...

Turku, to nie ze złodziei samochodów się śmieją, nie z tych, którzy chodzą na wystawki ani nawet nie z tego czy innego przemytnika - to z nas, Polaków się śmieją...
Możemy udawać ogromny dystans do siebie oraz swoich wad i nie mając w zasadzie innego wyjścia śmiać się z siebie razem z innymi. Ale dostarczając kolejnych powodów do przekpinek,... sami na własne życzenie przyjmujemy rolę błaznów.
Wg mnie to fatalny pomysł i mam nadzieję, że jeśli dojdzie do jego realizacji, nie odbije się on szerokim echem... :smt021
Na motto tej imprezy proponuję: "Byliśmy złodziejami, przemytnikami a Polska dzięki naszym rodakom stała się śmietnikiem Europy - ale co tam,.. dobrze nam z tym". :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 22:14 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:12 przez turek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 22:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
turek pisze:
Zaczynam Cię podejrzewać o potężne kompleksy i brak samoakceptacji... :-?


A ja Ciebie o swojego rodzaju masochizm połączony z narodowym ekshibicjonizmem... :smt082 :smt044

Ta rozmowa niepotrzebnie się przeciąga - okopaliśmy się na własnych pozycjach i chyba nie dojdziemy do niczego. A do tego zaraz wejdzie Jarek i znowu oskarży mnie o trollowanie... :lol:

Ja swoje zdanie wyraziłem i zdania nie zmienię - ot co... :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 wrz 2011, 22:42 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:13 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2011, 7:51 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Może się wcinam w te Wasze napięte gacie, ale... ten tekst mi się podoba...

turek pisze:
Ja nie mam zamiaru niczego udawać, ja mam dystans do siebie i naszego wspaniałego narodu. Znam swoją wartość i jestem dumny, z tego, że jestem Polakiem. A to, że potrafię się z siebie śmiać i mogę robić to przy okazji Grzegorza igrzysk, jest tylko tego dobrym poparciem



turek pisze:
Czarku! Zastanowiłeś się kiedyś dlaczego Polak dopuszczał się czasem tych czy owych występków? Zastanowiłeś się, dlaczego nadal Polak idzie do Niemiec na wystawkę, po używane meble czy lodówkę i pralkę?

…ale ten, jest poniżej krytyki... Chyba już nigdy Twoje dumne JA nie przyjmie, że część tych dumnych Polaków było lub jest, debilami... i niczym nie można ich usprawiedliwiać. :-?

Generalnie pomysł Grzegorza jest OK. Tylko, że narazi się na sporą krytykę „dumnego Polaka” z „jumą” w garści.
:lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2011, 8:12 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:14 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2011, 8:23 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
No, no z tego co widać impreza, imprezę goni ;-) Pomysł Szwagra popieram w całej rozciągłości, w przeciwieństwie do innych malkontentów..... Jednak obawiam się, iż pomimo tego, że pomysł jest może zabraknąć ludzi - widzów.... Trzeba pamiętać, że to oni są najważniejsi. Na razie debata na tym forum toczy się tylko w zamkniętym gronie, ciekawe co powiedzą nasi mieszczanie. Na pewno podepną to wszystko pod politykę i wybory. Po za tym Szwagier może się dochrapać stanowiska obrazoburcy Przenajświętszej Rzeczypospolitej ]:-> no i wyląduje w koszyku razem z Groniczem a wtedy przekorny go zje :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 13 wrz 2011, 8:28 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
turek pisze:
chodzą po dziś dzień na wystawki,

Fakt, ale miałem na myśli "jumę".


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 118 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..