Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 17:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 05 paź 2011, 21:29 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
xionc pisze:
Widze że razem z CICHYM dmuchacie w jedną trąbke, może jakaś koalicja?
W kwesti jakości zaplecza politycznego Palikota zawsze. Nie problem posiadać dobre nazwisko "osłuchane"... Cóż Pan Palikot jakby nie było, bawi mnie, pstryk w nos Napieralskiego, bezcenne. Im bardziej egzotyczna lewica tym dla Polski lepiej. Dziennikarze będą mieli ubaw "wyławiając" jakieś pikantne lewicowe duszyczki z immunitetem poselskim. Nowi będą, może na Wiejską wniosą jakieś postępowe obyczaje. Kolorowe tranzystorki w ławach poselskich. :lol: Włosi mieli Cieciolinę, :smt082 to może u nas też cos sie znajdzie. Cóż, Jarek będzie permanentnie zawstydzony. :smt053


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 5:46 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 6:36 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny pisze:
ssoko23 napisał/a:
wczoraj oglądałem debatę kandydatów w tv Bogatynia. Zdecydowanie najlepiej prezentował się Roman Brodniak. Akurat nigdy nie lubię mówić, że ktoś przegrał czy wygrał debatę, ale on moim zdaniem był najbliżej zwycięstwa.
A więc Roman Brodniak już mnie przekonał, aby na niego oddać głos.


Tadam, mam nadzieję, że wyjaśnienia imć ssoko23 w pełni Cię zadowoliły??? 8) :lol:


tadam pisze:
Tak zadowoliły mnie :D jeśli fanatyk Brodniaka jakim jest ssoko23 nie potrafi wymienić jego sukcesów to znaczy, że ich nie było. Proste. 8)


przekorny pisze:
Natomiast "doskonałym materiałem" do Sejmu wydaje się być Jerzy Stachyra z Bogatyni. Byłem na spotkaniu przedwyborczym zorganizowanym przez niego - odbyło się ono w sali hotelu "Pod Orłem" i... wyniosłem z niego pozytywne wrażenie. Na tyle pozytywne, że postanowiłem jemu zaufać i to właśnie na niego oddam głos... Zrobiłem nawet fotę z tego spotkania i pozwolę sobie ją tutaj zamieścić... :|


jakbym się miał czepiać to bym musiał stwierdzić, ze rekomendacja ssoko23 różni się od rekomendacji przekornego tylko tym, że ssoko23 nie umieścił zdjęcia ze spotkania :P
dla mnie wychodzi na to, czytając przekornego i ssoko23 prezentacje, że obydwaj kandydaci są tyle samo warci.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 6:50 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 23 lis 2012, 8:36 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 7:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
turek pisze:
neandertalski pisze:
jakbym się miał czepiać to bym musiał stwierdzić, ze rekomendacja ssoko23 różni się od rekomendacji przekornego tylko tym, że ssoko23 nie umieścił zdjęcia ze spotkania
dla mnie wychodzi na to, czytając przekornego i ssoko23 prezentacje, że obydwaj kandydaci są tyle samo warci.
:smt023


:smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 7:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
neandertalski pisze:
dla mnie wychodzi na to, czytając przekornego i ssoko23 prezentacje, że obydwaj kandydaci są tyle samo warci.


Skąd Ci wpadło do głowy, drogi neandertalski, że mój wpis choćby otarł się o jakąkolwiek prezentację?? Stwierdziłem jedynie, że zagłosuję na Jerzego Stachyrę i... kropka. Jeślibym próbował przekonywać, że jest doskonałym samorządowcem, czego dał dowód swoimi osiągnięciami na przełomie ostatnich 5-ciu lat pracy na stanowisku zastępcy burmistrza - mógłbyś mnie przepytać o owe osiągnięcia. Tymczasem stwierdziłem jedynie, że wyniosłem pozytywne wrażenia ze spotkania przedwyborczego a o jego źródło chyba nie zamierzasz mnie przepytywać??? :lol: :lol:

Tymczasem ssoko23 stwierdził, że:

ssoko23 pisze:
W nadchodzących wyborach zamierzam oddać głoś na p. Romana Brodniaka. Wydaje mi się to najlepsza kandydatura. Dosyć aktywnie wspierał lokalny samorząd z tego co pamiętam w ostatnich 4 latach. A Wy co sądzicie o p. Brodniaku?


Dostrzegasz subtelną różnicę?? ;-)
O prezentacje kandydatów niech martwią się ich sztaby wyborcze albo nowo utworzone, tajemne nicki, których zadaniem jest promować tutaj nazwisko "jedynie słusznego kandydata".
Ps. Pozdrawiam dwóch klakierów poniżej wpisu neandertalskiego... :smt058 :smt023 :smt023


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 7:44 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 7:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Dorzucilibyście do tematu jakąś ankietkę i mielibyśmy nasz forumowy sondaż :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 8:56 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Jagna pisze:
Dorzucilibyście do tematu jakąś ankietkę i mielibyśmy nasz forumowy sondaż


Niezdecydowani 35%
senatorowie od Dutkiewicza – 15%
PO – 15%
PiS – 15%
Narodowcy – 1 szt.
Palikot – 20%
SLD - - 5%
Nowa prawica – 1 szt
PJN – właśnie cos cicho o nich na naszym forum
Socjaliści i komuniści PPP – 0%
PSL – mieszczańskie nasienie nie zna się na środkach ochrony roślin.
Anarchiści którzy będą strzelać chybił/trafił – 2 szt
]:->


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 8:58 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 9:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny pisze:
Skąd Ci wpadło do głowy, drogi neandertalski, że mój wpis choćby otarł się o jakąkolwiek prezentację??


wybacz drogi przekorny - pewnie zmylił mnie tytuł tego wątku i dalej brnąc w moje błędne rozumowanie myślałem, ze piszesz na temat.
przepraszam - mój błąd, nic mnie nie tłumaczy.


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 9:11 przez neandertalski, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 9:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
rekomendacja ssoko23 różni się od rekomendacji przekornego tylko tym, że ssoko23 nie umieścił zdjęcia ze spotkania :P

e-e

przekorny napisał o swoich wrażeniach ze spotkania a jego 1362 napisane wcześniej posty pozwalają mi pośrednio zbudować jakiś obraz. Znając poglądy przekornego i jego opinię o kandydacie mogę powiedzieć więcej niż "głosujcie na Brodniaka bo on wielkim poetą był!" napisane przez gościa, który zalogował się tylko po to by napisać właśnie ten tekst.

ale wracając do tematu. Nie dowiedziawszy się wiele o kandydatach zastosuję selekcje negatywną z której wychodzi, że swój głos oddam chyba na Zielińskiego.

Jagna pisze:
Dorzucilibyście do tematu jakąś ankietkę i mielibyśmy nasz forumowy sondaż


ograniczyłbym możliwość głosowania do użytkowników z co najmniej 100 wpisami by wyeliminować spadochroniarzy typu ssoko23

Dr. Dre pisze:
Nowa prawica – 1 szt

Nowa prawica – 2 szt


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 9:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Fakt, wątek nosi tytuł: "Politycznie... wybory 2011 - sylwetki kandydatów"...

neandertalski pisze:
dalej brnąc w moje błędne rozumowanie myślałem, ze piszesz na temat.


Ja wciąż w głębi ducha liczę, że zaczniesz pisać na temat, zaprezentujesz swoje poglądy, pochwalisz się wyborem jaki dokonałeś, uzasadnisz (choćby w nieznacznym stopniu),... tymczasem...
Aaaa, prawda, kilka stron wstecz stwierdziłeś, że:

Cytuj:
póki co, tak długo jak długo wszyscy obiecują wszystko wszystkim - ZA DARMO - te wybory mnie po prostu nie interesują.


Nie wiem więc, czy JUŻ jesteś zainteresowany wyborami, czy wciąż czekasz na to, żeby ktoś Cie przekonał do uczestniczenia w nich... jeśli jednak liczysz na to, że będę skakał wokół Ciebie usiłując Cię przekonać do czegokolwiek to muszę Cię zmartwić. To, czy pójdziesz do urny czy na loda do McDonaldsa jest mi nader obojętne... ;-)

Ps. A jednak nie dostrzegasz różnicy - na dostrzeżenie jej przez tych dwóch klakierów raczej nie liczyłem, jednak Ty szczerze mnie zawiodłeś... :cry: :lol:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 10:18 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
...na dostrzeżenie jej przez tych dwóch klakierów raczej nie liczyłem...


ojej...zawstydzasz mnie :oops:
nie wiem jak tam samopoczucie pierwszego klakiera... :roll:

:smt044 :smt082 ]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 10:26 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2010, 20:08
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
Dr. Dre pisze:
PJN – właśnie cos cicho o nich na naszym forum

A szkoda bo w przeciwieństwie do innych partii PJN bardzo dobry program np. Polska Obywatelska http://www.stronapjn.pl/program/polska-obywatelska/

Jeśli chodzi o nasz lokalny PJN to tej sprawie trzeba pytać Piotra Woroniaka dlaczego nic się u nas nie dzieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 10:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
przekorny pisze:
Nie wiem więc, czy JUŻ jesteś zainteresowany wyborami, czy wciąż czekasz na to, żeby ktoś Cie przekonał do uczestniczenia w nich... jeśli jednak liczysz na to, że będę skakał wokół Ciebie usiłując Cię przekonać do czegokolwiek to muszę Cię zmartwić. To, czy pójdziesz do urny czy na loda do McDonaldsa jest mi nader obojętne... ;-)


przekorny, ja nie biorę w tym udziału, nie zmieniłem zdania - jeżeli znajdę czas w niedzielę to najwyżej pójdę z dzieckiem, niech sobie zagłosuje jak uważa i niech się pobawi jak dorośli, może wyrośnie z niego kiedyś demokrata? kto wie, dla jego starego już nie ma ratunku...
nie oczekuję na tym forum przekonywania mnie - nie wiem skąd to podejrzenie. przeglądam je sobie dla sportu jedynie, nie zwalnia mnie to jednak z obowiązku zwrócenia czasami uwagi na coś co mi się rzuci w oko zyzowate. zwłaszcza w tomacie debat międzyludzkich, bo wybacz ale pierdoły jakie opowiadają kandydaci już mnie dawno przestały interesować.
zresztą, przekorny powiem tak zwyczajnie po ludzku, bez dorabiania ideologii - po prostu śmiesznie wyglądały te Wasze dwa wpisy na jednej stronie forum :) szkoda, ze nie potrafisz tego również sam zauważyć... tak właśnie zwyczajnie, zupełnie z boku wielkich sporów politycznych.
rzekłem.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 10:50 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Natrafiłem trochę przypadkiem na stonkę kandydata PO na senatora - Jana Michalskiego
http://www.janmichalski.eu Ku mojemu zdziwieniu natrafiłem tam na "zamierzenia" ( zgrabnie nazwane aby przypadkiem nie użyć słowa obietnice:-) http://www.janmichalski.eu/index.php?op ... Itemid=480

Znalazłem tam mała wzmiankę o małych przedsiębiorcach (przypomnę że w 2010 roku Ci mali mieli swój duży udział w przyroście PKB ok 45%) . Do rzeczy: jest tam pewne zdanie które mnie zaciekawiło:
Jan Michalski pisze:
Prowadzenie, przez kilkanaście lat, działalności gospodarczej sprawiło, że sam zetknąłem się z olbrzymią ilością absurdów obciążających drobną przedsiębiorczość. Zauważyłem także nierówne traktowanie tej aktywności zawodowej w porównaniu z innymi formami zatrudnienia. Dlatego będę zabiegał m.in. o wliczenie okresu prowadzenia działalności do wymiaru urlopu w przypadku późniejszego zatrudnienia na umowę o pracę.
Kurcze... czy to delikatna zapowiedz ograniczania drobnej przedsiębiorczości? skoro Pan Jan chce dostosować przepisy i ułatwić przejście z "działalności" do innych form zatrudnienia? Wolałbym, aby polityk partii liberalnej (przynajmniej w hasłach) wygłaszał zapowiedzi wspierania drobnej przedsiębiorczości, a nie przygotowywania jej do bankructw. Fajnie by było gdyby sie do tego odniósł. :roll:


Ostatnio zmieniony 06 paź 2011, 11:08 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 06 paź 2011, 10:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
Zgodnie z tematem wątku przedstawiam mój wybór.
SEJM - żadna lista z obecnych w tym okręgu
SENAT - ANETTA STEMLER Narodowe Odrodzenie Polski


Obserwujemy w ostatnim czasie pewien trend; negatywnego traktowania działalności politycznej – także wyborczej – jako swego rodzaju wyścigu autoreklamy. To, że ów styl odpowiada większości startujących w wyborach nie znaczy, iż jest właściwy.

Polityka jest służbą społeczną, a mandat senatorski czy poselski zobowiązuje do takiego właśnie rozmienienia polityki. W przeciwieństwie do reprezentacji samorządowej, przedstawicielstwo parlamentarne (w tym senatorskie) ma za zadanie sprawowanie kontroli nad rozwojem całego kraju. Utarł się w naszym kraju chory zwyczaj, że kandydaci obiecują na prawo i lewo swoją opiekę, pomoc i wsparcie dosłownie każdemu — kto ma prawo głosu w okręgu jego wyborczego startu. Nic tak naprawdę nie zrobią — ale obiecanki słychać daleko i szeroko. Senator jest przedstawicielem swojego regionu do reprezentowania całej Polski. Sprawami lokalnymi zajmuje się samorząd. Zadaniem senatu — nawet w tej kulawej formie, w jakiej on funkcjonuje obecnie — jest dbałość o interes państwa jako całości.

W Polsce problem złego zarządzania gminami czy powiatami — także w naszym regionie – jest o wiele mniej poważny, niż się mówi. Prawdziwą przeszkodą jest prawo państwowe. Ale nie jest to prawo państwa polskiego. Albowiem — zgodnie z traktatem lizbońskim i wcześniejszymi „umowami” unijnymi – Polska pozbawiła się wpływu na stanowienie prawa w większości kluczowych punktów. Co z tego, że będą niskie podatki — skoro Unia europejska nakazuje ich podnoszenie; co z tego, że wójtowie, burmistrzowie czy prezydenci miast podejmą właściwe decyzje, a lokalni przedstawiciele w sejmie i senacie poprą ich — skoro unia ma swoją politykę i swoje prawo, do którego my, Polacy, musimy się stosować? Bo musimy — pod groźbą potężnych kar finansowych, a w ostateczności blokady państwa na arenie międzynarodowej i interwencji zbrojnej — tak stanowi lizboński traktat.

Zadaniem polskich przedstawicieli w parlamencie jest doprowadzić do uwolnienia Polski spod jarzma brukselskiego ucisku. Zamiast Moskwy mamy dziś Brukselę, a Polacy jak swoich praw nie mieli, tak nie mają.

Na Dolnym Śląsku, konkretnie w okręgu nr 1 nie ma innego kandydata, który by stawiał sobie taki właśnie cel, niż niżej podpisana Anetta Stemler.

Moją wiarygodność gwarantuje moje wieloletnie zaangażowanie w działalność szeroko znanej w regionie opozycyjnej partii Narodowe Odrodzenie Polski. W tym roku mija 30 lat, odkąd NOP rozpoczęło swoją polityczną walkę — najpierw z komunistycznym reżimem, później z działaniami przeciwko niepodległości Polski. Byliśmy jedynym ruchem politycznym, który widząc, do czego prowadzi tzw „zjednoczona” Europa, od lat 90tych ostro występuje przeciwko brukselizacji Polski. Jesteśmy jedynymi, którzy zdecydowanie występują przeciwko chociażby promocji homoseksualizmu — powszechnie rozpoznawana kampania „Zakaz Pedałowania”, to kampania autorska Narodowego Odrodzenia Polski.

W Polsce nie dokona się żadnych zmian, jeśli nie zmieni się rzecz podstawowa — prawo o decydowaniu o własnych losach musi wrócić w ręce Polaków. Inaczej wszystkie wyborcze obiecanki będą wyłącznie obiecankami. A ci, co je składają albo są świadomymi oszustami, albo naiwniakami. A cwaniaków i niedorozwiniętych politycznie w polskim parlamencie na pewno nie potrzeba.

Dodam, że moją kandydaturę wspiera Roberto Fiore, legenda włoskiej sceny politycznej, przywódca włoskiej partii Forza Nuova, były eurodeputowany, zdecydowany przeciwnik Unii Europejskiej i zwolennik Europy Wolnych Narodów.

Anetta Stemler – kandydat Narodowego Odrodzenia Polski do Senatu (Okręg 1; powiaty: bolesławiecki, lubański, lwówecki, zgorzelecki)
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 254 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..