Dzisiaj jest 28 kwie 2024, 19:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 9:45 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Znowu się za włosy ciągacie. Przestańcie proszę. :smt028

neandertalski pisze:
kredyty, nawet te największe są dla tych których na nie stać, tu nikt nigdzie nie napisał, że Wrocławia na coś nie stać. żeby zacząć czerpać zyski trzeba najpierw zainwestować, wydaje mi się, ze to jeszcze nie jest moment na ocenę czy inwestycje były trafione czy nie...

....a co jeśli ich na te kredyty nie będzie już stać? Kredyt jak sam wiesz nie zaciąga sie na jedna kadencje, lecz czasem na kilkanaście lat. Jak pewnie wiesz w ciągu kilkunastu lat może sie zmienić bardzo wiele, np. stopa procentowa. Oby te ukochane ojroski z UE nie okazały się koniem trojańskim. W tej gorączce pozyskiwanych środków jest jakaś metoda, oczywiście na wyrównywanie standardów życia, he he Wiem jedno polityka "krótkiego wzroku" potrafi zaskoczyć. :shock:

[ Dodano: Pią Paź 07, 2011 10:50 am ]
Pamiętacie Gierka? Chcesz cukierka idź do Gierka, a co nastąpiło po nim… :shock:

[ Dodano: Pią Paź 07, 2011 11:13 am ]
nie mogę sie nadziwić. SLD posiadając subwencję budżetową , kupę kasy na kampanię wyborczą, a tu "Filip z konopi" Palikot wyrywa nijakiemu (na szczęście) Napieralskiemu tyle duszyczek... Spogląda z reklamy w tej woskowej masce i bezpłciowym wzrokiem na swój lewacki elektorat i woła to ja , ja, ja jestem królem lewicy. Przynajmniej mógł obiecać obniżenie cen wódki, to może może, kto wie... :smt082


Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 10:13 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 11:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
Wiem jedno polityka "krótkiego wzroku" potrafi zaskoczyć.


a możesz jakoś rozwinąć teorię krótkiego wzroku w przypadku Wrocławia? mieszkałem 6 lat we Wrocławiu i okolicach jeszcze za czasów Zdrojewskiego, widziałem jak w tym czasie zaczynały się zmiany w mieście, później wróciłem do Zgorzelca i przez kolejne, jeśli dobrze liczę 14 lat regularnie we Wrocławiu bywam, przy różnych okazjach, bazując więc na własnej obserwacji nie zauważam aby miasto to działało krótkowzrocznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 12:47 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2010, 20:08
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
Przedstawiam list Prezydenta Rafała Dutkiewicza zachęcającego do udziału w wyborach:

Szanowni Państwo, polskie samorządy zawiadują ponad jedną trzecią pieniędzy
publicznych, załatwiają 90 proc. spraw obywateli. Nie mamy jednak wpływu na
kształt prawa, w ramach którego funkcjonujemy. Z niepokojem zauważamy, że
wiele, jeżeli nie większość, barier jakie mamy do pokonania na drodze do
dalszego rozwoju naszych miast, leży poza nami. Leży w kompetencjach
polskiego parlamentu, w którym nie mamy żadnej reprezentacji. Odrodzony na
początku lat dziewięćdziesiątych Senat, w myśl przyjętych postulatów
Solidarności, miał być izbą samorządową. Nigdy do tego nie doszło i jako
jedyny ten postulat nie został spełniony. Dziś, dzięki jednomandatowym
okręgom wyborczym w wyborach do Senatu, pojawia się szansa na zmianę tego
stanu rzeczy. Dlatego, proszę Państwa, wykorzystajmy tę szansę. Idźmy
głosować i zagłosujmy na niezależnych kandydatów, ludzi kompetentnych,
którzy swoją działalnością w samorządach udowodnili, że potrafią dobrze
pracować, potrafią diagnozować problemy i je rozwiązywać. Zagłosujmy na
kandydatów wspieranych przez Unię Prezydentów Miast Obywateli do Senatu.
To jest nasza szansa na stanowienie dobrego prawa, które będzie służyć nam wszystkim.

Rafał Dutkiewicz


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 12:50 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
neandertalski pisze:
a możesz jakoś rozwinąć teorię krótkiego wzroku w przypadku Wrocławia? mieszkałem 6 lat we Wrocławiu i okolicach jeszcze za czasów Zdrojewskiego, widziałem jak w tym czasie zaczynały się zmiany w mieście, później wróciłem do Zgorzelca i przez kolejne, jeśli dobrze liczę 14 lat regularnie we Wrocławiu bywam, przy różnych okazjach,

mam tak samo, tylko 10 a nie 14 :P
Nic nie pisałem o tym że Wrocław sie nie rozwija. Bardzo sie rozwija, jeśli już...ALE Tak samo pisano o Irlandii, stawiano ją za przykład, a teraz? Boryka się ze sporymi problemami. Pisałem o tej całej religii dopłat unijnych, które poniekąd wymuszają zadłużanie się kas samorządowych. Popełnianie błędów Grecji, Portugalii, Włoch czy Irlandii mogą nas wpędzić w całkiem niezły ambaras. Jak jest dobrze to jest dobrze ale rzeczywistość jest bardzo dynamiczna, nie zapominaj o tym. Propaganda sukcesu tja... Przypomnę także, że Orliki to może i inwestycja w społeczeństwo/dzieci, ale z bardzo długim okresem zwrotu na dodatek niepewnego. :|


Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 12:52 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 13:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Dr. Dre pisze:
Nic nie pisałem o tym że Wrocław sie nie rozwija.


w tym akurat miejscu dyskusji mowa jest o wrocławiu. "tak ogólnie" z kolei stwierdzanie, ze papierosy są niezdrowe albo kredyty ryzykowne nie wnosi do tej dyskusji nic. tym bardziej, że obstawiam, że nikt inny jak Pan Schetyna chciał chyba rok temu (?) ukręcić łeb Panu Dutkiewiczowi i stąd ten musiał się tłumaczyć z różnych rzeczy, m.in. ze sprawy akfaparku, później zbieg okoliczności sprawił, że zawaliła budowę stadionu niby poważna firma - nawiasem mówiąc dziś dziwnym zbiegiem okoliczności jakaś komisja europejska sprawdza czy wyjście z tego wirażu Pana Dutkiewicza było legalne. pomimo więc takiej inwazji życzliwych, jak do tej pory niczego nie udało się przeciwko jego działalności wyciągnąć więc nie wiem, po co krakać, że tak ogólnie to może mu się jednak nie uda?
ja tam wolę trzymać kciuki za to aby mu się wszystko udało, choć nie identyfikuję się z jego opcją światopoglądową.
tym bardziej, ze chyba jako pierwszy w naszym kraju systematycznie i skutecznie buduje samodzielną samorządność lokalną w oderwaniu od ogólnopolskich "sieciówek" stąd i w sejmiku województwa jego stronnictwo nie jest tylko dekoracją.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 16:15 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Defender pisze:
Dr. Dre pisze:
Jeśli chodzi o nasz lokalny PJN to tej sprawie trzeba pytać Piotra Woroniaka dlaczego nic się u nas nie dzieje.
noo, a przekorny? Swoje robi...dyskretnie :D

Mamy więc finisz i sondaże z tego tygodnia nie dają złudzeń... Ten bój o tych 35% elektoratu niezdecydowanego wygrywa Palikot. ... Myślę, że wygrani tego wyścigu do władzy czyli partia obecnie rządząca będzie musiała ten "projekt" jakoś przełknąć. Tych około 60 posłów trzeba będzie jakoś przypudrować. Nie wspomnę o konkordacie, który aby wejść w koalicje z Palikotem trzeba będzie odkurzyć. Generalnie wolę Palikota niż SLD, a wizja koalicji z SLD spędzała mi sen z oczu.
Wiem jedno, PO wraz z koalicjantami (RP, PSL) na 99% będzie miała większość i to nie wiem czy nie większą niż teraz :roll: . Jeśli jeszcze Nowa Prawica przekroczy próg wyborczy :smt023 i senatorowie od Dudkiewicza zdobędą ze 30% w senacie ;-) , to będę szczęśliwszy. :smt028


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 17:43 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2010, 20:08
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
tym bardziej, ze chyba jako pierwszy w naszym kraju systematycznie i skutecznie buduje samodzielną samorządność lokalną w oderwaniu od ogólnopolskich "sieciówek" stąd i w sejmiku województwa jego stronnictwo nie jest tylko dekoracją.
Klub Dutkiewicza w ostatnich wyborach wprowadził drugą co do wielkości reprezentację radnych w Sejmiku Województwa Dolnośląskiego a w radzie miejskiej Wrocławia ma większość co wróży mu sukces na przyszłość. Jeśli chodzi o Senat to chce wprowadzić jak najwięcej "niepokornych" senatorów którzy będą podejmowali dobre dla kraju decyzje nie oglądając się na partyjnych bossów. Minimum jakie chce osiągnać to 10 senatorów jakie jest wymagane do tzw. inicjatywy ustawodawczej. Takie są plany, teraz wszystko zależy od nas wyborców.

[ Dodano: Pią Paź 07, 2011 6:47 pm ]
Dr. Dre pisze:
noo, a przekorny? Swoje robi...dyskretnie

Niech robi, w końcu żyjemy w wolnym kraju i każda inicjatywa obywatelska jest mile widziana 8) Apropo inicjatyw to polecam akcję STOP JEDYNKOM


Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 18:22 przez Defender, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 18:22 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 sie 2008, 8:10
Posty: 895
Lokalizacja: PŁONĄCE DUSZE-LD
]:->


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 19:44 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 14 gru 2009, 20:23
Posty: 106
Lokalizacja: Manhattan
przekorny napisał/a:
Cytuj:
Na złość Cichemu zagłosuję na : ???????
:smt021


http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =3&theater

http://www.facebook.com/photo.php?fbid= ... =1&theater

http://www.przekorny.pl/


Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 19:59 przez bartekz, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 21:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Defender pisze:
Jeśli chodzi o Senat to chce wprowadzić jak najwięcej "niepokornych" senatorów którzy będą podejmowali dobre dla kraju decyzje nie oglądając się na partyjnych bossów.


a to jest właśnie to czego nie rozumiem... nie rozumiem czemu klub Pana Dutkiewicza, stawiający na lokalny rozwój pcha się do stolicy? lepsze jest wrogiem dobrego a strategia dziś wrocław, jutro dolny śląsk, pojutrze Polska a za miesiąc może cały świat jest najlepszą drogą do rozdrobnienia potencjału, który w warunkach lokalnych działa świetnie ale na szerszą skalę może po prostu okazać się strzałem z torby...
całego świata się nie zbawi więc lepiej dbać o swoją małą ojczyznę, niż wytykając palcami partie ogólnokrajowe wkraczać na ich ścieżkę do nikąd.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 21:51 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
MASZ GŁOS MASZ WYBÓR

Akcję Masz Głos, Masz Wybór prowadzą: Fundacja im. Stefana Batorego oraz Stowarzyszenie Szkoła Liderów. Wspólnym celem jest zwracanie uwagi mieszkańców polskich gmin na działanie ich samorządu i uświadamianie, że każdy ma na nie wpływ.


Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 22:05 przez Robert Gruszecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 paź 2011, 22:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
neandertalski pisze:
całego świata się nie zbawi więc lepiej dbać o swoją małą ojczyznę, niż wytykając palcami partie ogólnokrajowe wkraczać na ich ścieżkę do nikąd.


Trudno dbać o swoja małą ojczyznę, kiedy "góra" w sposób bezceremonialny hamuje jej rozwój, poprzez wprowadzanie w życie idiotycznych przepisów. Wydaje mi się, że "bunt" Dudkiewicza, którego latoroślą stała się idea wprowadzenia do Senatu samorządowców, rozpoczął się wraz z wprowadzeniem w życie rozporządzenia rady ministrów dot. klasyfikacji długu publicznego... Zapewne zdajesz sobie sprawę w jak olbrzymim stopniu zadłużony jest nasz kraj. Sięga przeszło 700 mld. zł. Rostowski wpadł więc na genialny pomysł, aby za pomocą narzuconych drogą rozporządzenia przepisów, ograniczyć samorządom możliwości zaciągania kredytów na inwestycje a tym samym zmniejszyć zadłużenie publiczne w skali kraju.
Dudkiewicz bodajże jako pierwszy wyraził głośny sprzeciw wobec tego rodzaju działaniom rządowym wskazując, że zadłużenie samorządów stanowi zaledwie 5,8% całości zadłużenia publicznego i że poprzez tego rodzaju decyzje zagrożone zostaną samorządowe inwestycje.
Wprowadzenie do Senatu samorządowców ma szansę ograniczyć przepływ "dziwnych" ustaw dotyczący właśnie małych ojczyzn - ma również szansę na wprowadzenie pod obrady Sejmu istotnych uregulowań prawnych, które pozwolą im na sprawniejsze funkcjonowanie.
Kogo w obecnym Sejmie a tym bardziej w Senacie interesuje dzisiaj fakt, że nowo wprowadzane uchwały, stanowią częstokroć horrendalne obciążenie dla samorządów i tak dokładających krocie do np. oświaty?? Subwencje oświatowe stanowią niewielki procent nakładów jakie samorządy muszą ponieść w związku z utrzymaniem szkół czy przedszkoli... Zgadnij kto będzie w dużej mierze finansował wprowadzenie 6-latków do szkół??

Dlatego uważam, że idea Dutkiewicza jest godna pochwały - za mało jest w obu izbach parlamentu fachowców, za dużo natomiast partyjnych klakierów. Samorządowcy w końcu będą mogli w jakimś tam zakresie zadbać o to, żeby nasze małe ojczyzny nie były biczowane rozmaitymi idiotycznymi przepisami...

I dlatego też zagłosuję na Jerzego Zielińskiego...

Jeśli zaś chodzi o Sejm - mój wybór jest niezmienny i zagłosuję na Jerzego Stachyrę...

A dlaczego na Stachyrę?? Otóż spośród całej plejady kandydatów wydał mi się najbystrzejszym i najuczciwszym z nich wszystkich, ponadto posiada spore (5 lat) doświadczenie w pracy samorządowej. I póki co nie jest skalany próżnymi, pustymi i w konsekwencji niespełnionymi obietnicami... A za 4 lata rozliczymy gości z jego sejmowej pracy... ;-)


Ostatnio zmieniony 07 paź 2011, 22:54 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 15:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Panowie i Panie - czy oddaliście już swój głos? Ja oczywiście tak, jak w każdych wyborach od uzyskania prawa głosu.

Pamiętajcie - by mieć prawo krytykować, trzeba najpierw zagłosować:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 15:54 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
również już zagłosowałem

tłoku w lokalu nie było
na pewno było mniej osób niż w wyborach prezydenckich, a byłem właściwie o tej samej godzinie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 17:19 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2010, 20:08
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
Obywatelski obowiązek spełniony 8) Teraz pozostaje czekać na wyniki wyborów ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 263 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..