Dzisiaj jest 28 mar 2024, 13:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 20:17 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Koniec ciszy, mam nadzieję, że wyniki wstępne się potwierdzą. PIS znowu odsunięty od władzy i w roli miernej opozycji - niech tak zostanie:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 20:32 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2010, 20:08
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Koniec ciszy, mam nadzieję, że wyniki wstępne się potwierdzą. PIS znowu odsunięty od władzy i w roli miernej opozycji - niech tak zostanie:)
PiS w opozycji ale nie wiem czy takiej miernej. Jest to druga licząca się siła polityczna, zdobyli więcej mandatów poselskich niż mieli i wcale nie są w złej sytuacji. Z niecierpliwością czekam na wyniki do Senatu.


Ostatnio zmieniony 09 paź 2011, 20:43 przez Defender, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 21:04 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Defender - a z kim PIS zawiąże koalicję? Z Palikotem, SLD? Oczywiście na razie to tylko luźne rozmowy - czekamy na oficjalne wyniki wyborów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 21:16 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2010, 20:08
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Defender - a z kim PIS zawiąże koalicję? Z Palikotem, SLD? Oczywiście na razie to tylko luźne rozmowy - czekamy na oficjalne wyniki wyborów.
Nie chodzi o to z kim PiS zawiąże koalicję ale o to ile dostało głosów. A dostało więcej niż miało i powiedzmy sobie szczerze - jest to druga siła polityczna w Polsce z którą trzeba się liczyć a napewno brać pod uwagę. Mnie bardziej interesują wybory do Senatu - z najnowszych informacji: KWW Rafał Dutkiewicz we Wrocławiu może liczyć na 3 mandaty, czekamy na wyniki z naszego regionu a pewnie będą ciekawe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 21:40 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Teoretycznie - bo nieoficjalnie - PIS będzie miało mniej mandatów niż w poprzednich wyborach! Coś źle liczysz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 21:46 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2010, 20:08
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Teoretycznie - bo nieoficjalnie - PIS będzie miało mniej mandatów niż w poprzednich wyborach! Coś źle liczysz.
Poczekamy, zobaczymy. Mnie i tak bardziej interesują wyniki do Senatu - bo po raz pierwszy wybieramy senatorów w okręgach jednomandatowych i tu będzie prawdziwa walka między kandydatami.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 21:56 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Nawet większość w Senacie może niewiele pomóc - Prezydent może zawsze zawetować każdą ustawę...
Ja sam jestem ciekawy jaki będzie wynik wyborów do Senatu. Poza tym uważam, że wybory do Sejmu powinny odbywać się w podobny sposób.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 22:02 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 gru 2010, 20:08
Posty: 55
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Nawet większość w Senacie może niewiele pomóc - Prezydent może zawsze zawetować każdą ustawę...
Ja sam jestem ciekawy jaki będzie wynik wyborów do Senatu. Poza tym uważam, że wybory do Sejmu powinny odbywać się w podobny sposób.
Może niewiele pomóc ale tu nie chodzi o większość o czym pisałem wcześniej. Sam też uważam że wybory do sejmu powinny być większościowe, odbywając się w okręgach jednomandatowych - trzeba głosować na ludzi a nie na partie. Swoją drogą to ciekawe czy wyborcy Ruchu Palikota a jest ich nie mało (10,1%) wiedzą na jakich ludzi głosowali? Mi się zdaje że wyborcom mogą się podobać idee i założenia tego urgupowania dlatego na nie zagłosowali, co do kandydatów to już nie jest tak ciekawie i może się okazać że wybrali samych bogaczy ze świata biznesu którzy poprostu mieli pieniądze na kampanię.


Ostatnio zmieniony 09 paź 2011, 22:03 przez Defender, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 22:21 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Sporo osób, w tym również i ja ma dosyć księży, kościoła i ich rosnących wpływów w naszym codziennym życiu. Jestem również za legalizacją "zioła". W tych wyborach nie odważyłem się zagłosować na Palikota, ale z wielką uwagą będę śledził najbliższe cztery lata i jeśli okaże się, że choćby 10% obietnic tej partii zostanie zrealizowanych, to oddam w 2015 roku swój głos właśnie na nich. Nie mam również zastrzeżeń co do bogatych ludzi tworzących politykę - w Stanach tak się to właśnie odbywa i jakoś funkcjonuje. U nas parlamentarzysta przez cztery lata kadencji myśli i kombinuje jak się tylko ustawić do końca życia. Przerażają mnie historie ludzi, często buraków oderwanych siłą od pługa, buców, którzy dostają się do Sejmu i zaczynają kombinować i udawać wielkich panów:) Bogacze w polityce nie są niczym złym. Nie każdy nadaje się do polityki, a opowieści w stylu "od zera do milionera" mnie tylko przerażają:)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 paź 2011, 22:55 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 06 lip 2006, 12:24
Posty: 489
Lokalizacja: Zgorzelec
Wole żeby bogacze robili kampanie ze swoich pieniędzy niż pieniędzy z budżetu czyli nas wszystkich. Nie może być tak że jakiś gołodupiec idzie w polityke żeby sie nachapać, nakombinować i ustawić rodzine, kolegów i zrobić sobie dobrze. Lepiej żeby przedsiębiorcy zasiadali w sejmie niż nauczyciele.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2011, 6:31 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
Defender pisze:
Swoją drogą to ciekawe czy wyborcy Ruchu Palikota a jest ich nie mało (10,1%) wiedzą na jakich ludzi głosowali?


Pan Tymochowicz chyba ujawnił już trochę rąbka tajemnicy w tej sprawie ;)

Cytuj:

A kto za panem i Januszem Palikotem stoi?

Masoni, Żydzi, KGB, cykliści.


http://wybory.onet.pl/parlamentarne-201 ... lnosc.html

pożyjemy zobaczymy. jedynym autorskim pomysłem Pana Palikota do tej pory była komisja przyjazne państwo, która okazała się niewypałem. oby tym razem nie skończyło się również tylko na gadaniu...
póki co Panowie chyba dobrze wyczuli tryndy lewicowe w kraju. mało wyraziste sld - panu bogu świeczkę i diabłu ogarek - jest skansenem w którym z racji wieku ubywa elektoratu a młodzi już na nich nie zagłosują. z jednej strony to trochę dziwne, ze lewicę buduje u nas prawica, ale z drugiej strony może właśnie tak powinno być aby raz na zawsze odciąć się od pezetperowskiego ogona jakiego sld nie pozbędzie się nigdy...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2011, 7:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Lewica powinna istnieć, ale nie w takim wykonaniu jak SLD - to zupełna katastrofa. Bezpłciowy lider, beznadziejna kampania, zero konkretów, programu, wyciąganie trupów z szafy (Miller) - bez porządnej rewolucji w kolejnych wyborach SLD spadnie poniżej progu wyborczego.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2011, 8:21 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Jedno jest pewne patrząc na wynik wyborów. Polakom nie jest aż tak źle, skoro Polacy nie ukarali partii rządzącej za te ostatnie 4 lata. Palikot zebrał trochę sierot ideologicznych jak i ludzi ( 17% jego elektoratu), którzy poszli pierwszy raz na wybory. Kampania wyborcza już się skończyła, uszanuje więc tych 10 % społeczeństwa :D i mam nadzieję że klub parlamentarny pod wodzą Palikota zbuduje solidną i merytoryczną polska lewicę, najlepiej z Rysiem Kaliszem. Choć to nie moja bajka to aby można zbudować prawdziwą niepopulistyczną prawicę zdolną do wygrywania wyborów, potrzebna jest przeciwwaga w postaci prawdziwie lewicowych poglądów. SLD jest skostniałą post PRL’owską formacją z poglądami prawie liberalnymi, a PiS konserwatywno socjalistyczną, także skostniałą partią, która z roku na rok będzie tracić swój elektorat, w naturalny nieunikniony sposób... :roll: Pod pewnymi względami wynik tych wyborów cieszy, bo ominie nas sprzątanie stołków, :twisted: wymiana prezesów :twisted: , zaniechanie rozpoczętych projektów :oops: . Jeśli jednak PO skręci na lewą stronę, uznam to za katastrofę :shock: . Mam nadzieję że PO nie zapomni o korzeniach… :smt028
Już niedługo zobaczymy zmianę za sterami PiS jak i SLD. Strzelam w PiS'ie prezesem zostanie Ziobro ( co nic nie zmieni), a w SLD Ryszard Kalisz lub ewentualnie Jerzy Wenderlich. Co do Nowej Prawicy to jest mi strasznie przykro. :(


Ostatnio zmieniony 10 paź 2011, 8:29 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2011, 8:38 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Przerażająca była frekwencja w naszym rejonie - Tylice, Jerzmanki - około 32%!!!!


Ostatnio zmieniony 10 paź 2011, 8:43 przez gobo007, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 paź 2011, 9:07 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
jeden od Dutkiewicza chyba już ma mandat
http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/wr ... omosc.html

Cytuj:
Według informacji z ponad 51,57 proc. komisji, senatorem w okręgu nr 8, obejmującym północny Wrocław, został Jarosław Obremski - wiceprezydent Wrocławia, który startował z KWW Rafała Dutkiewicza.

Obremski uzyskał 27 724 głosów, a niezależny kandydat popierany przez Platformę Obywatelską, prof. Leon Kieres - 23 081 głosów.

W okręgu tym startowało trzech kandydatów. Odpadł znany działacz Solidarności Walczącej Kornel Morawiecki, który uzyskał 15 583 głosy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 217 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..