Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 21:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 23 paź 2011, 18:57 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2006, 17:24
Posty: 45
Lokalizacja: Tylice
W radiu słyszałem, że śmieci ze Zgorzelca będą wywożone do spalarni w Niemczech. Temat ten omawiał w radiu dyr. MZGK, pewnie szykuje się kolejna podwyżka?. Czy ktoś, wie więcej na ten temat. Co na to radni , burmistrz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 paź 2011, 19:56 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
gronek33 pisze:
W radiu słyszałem, że śmieci ze Zgorzelca będą wywożone do spalarni w Niemczech. Temat ten omawiał w radiu dyr. MZGK, pewnie szykuje się kolejna podwyżka?. Czy ktoś, wie więcej na ten temat. Co na to radni , burmistrz.

Ale już tego nie słyszałeś, że Niemcy zaproponowali niższą cenę niż w Polsce?
Więc niby dlaczego miałaby być podwyżka? Może raczej obniżka? ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 paź 2011, 20:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Marcopollo pisze:
Ale już tego nie słyszałeś, że Niemcy zaproponowali niższą cenę niż w Polsce?
Więc niby dlaczego miałaby być podwyżka? Może raczej obniżka? ;)


A skąd wiesz ile zaproponowano w Polsce??? Może 5-krotność tego ile do tej pory płacimy??? Niemcy mogli zaproponować "jedynie" 4,5 razy więcej i burmistrz popadł w euforię z powodu tak "świetnego interesu"...
Naprawdę sądzisz, że odprowadzanie naszych odpadów za granicę może nas kosztować mniej niż na własne wysypisko śmieci??? :|
We wtorek jest sesja RM i mam nadzieję, że któryś z radnych podniesie ten temat...


Ostatnio zmieniony 23 paź 2011, 20:18 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 8:08 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 14 gru 2010, 14:03
Posty: 20
Lokalizacja: Z-c
A co z ludźmi, skoro nie opłaca się nam na miejscu przerabiać śmieci tylko trzeba je wozić za granicę?
Pewnie będą z czasem jakieś ruchy kadrowe.
Na śmieciach też można zarobić, wystarczy chcieć


Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 8:11 przez atomic, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 13:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 paź 2006, 15:00
Posty: 1013
Lokalizacja: STĄD
atomic pisze:
Na śmieciach też można zarobić, wystarczy chcieć

I jest to całkiem niezły zarobek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 16:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Kolejne podwyżki tuż tuż...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 19:44 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
A skąd wiesz ile zaproponowano w Polsce

W Lubaniu zaproponowano coś w granicach 400 PLN, a Niemcy w spalarni około 70Euro za 1m3. Burmistrz stwierdził, że nie chce budować kolejnej niecki na wysypisku w Jędrzychowicach, stąd biorą pod uwagę Spalarnie w Niemczech.

A po za tym nasze śmieci trafiają do Niemiec, powinna być euforia :lol:


Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 19:45 przez Marcopollo, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 20:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Marcopollo pisze:
Burmistrz stwierdził, że nie chce budować kolejnej niecki na wysypisku w Jędrzychowicach


Dobre, burmistrz NIE CHCE... :lol: :lol:
Koszt budowy takiej niecki i zaadoptowania jej na potrzeby wysypiska śmieci tak, aby spełniała wszelkie normy to coś ok. 40 mln. zł. I on mówi, że nie chce??? heh...

Był czas, kiedy można było porozumieć się z gminami ościennymi i wspólnie najpierw pozyskać środki finansowe z zewnątrz a następnie wybudować nowe wysypisko. Kilka gmin dużo łatwiej zdołałaby pozyskać dofinansowanie do jego budowy choćby z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska czy UE... Niestety wójtowie nie potrafili porozumieć się z Groniczem i skutek jest taki jaki widzimy...
Do tej pory wysypisko zarabiało na składowaniu odpadów z samej tylko Gminy Wiejskiej Zgorzelec ok. 1 mln zł. rocznie.
5 lat rządów Gronicza, pełna świadomość nadchodzącego problemu i nie robienie z tym nic, to dla mnie najdelikatniej rzecz ujmując skandal. Ale indywidualną ocenę tej sytuacji pozostawiam każdemu z mieszkańców...

Marcopollo pisze:
W Lubaniu zaproponowano coś w granicach 400 PLN, a Niemcy w spalarni około 70Euro za 1m3.


A teraz spójrz tutaj. Koszt składowania wzrośnie min. 10-krotnie i uderzy po kieszeni każdego z nas...

Marcopollo pisze:
A po za tym nasze śmieci trafiają do Niemiec, powinna być euforia :lol:


Ja jej jakoś nie odczuwam...


Ostatnio zmieniony 24 paź 2011, 20:24 przez przekorny, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 20:40 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Do tej pory wysypisko zarabiało na składowaniu odpadów z samej tylko Gminy Wiejskiej Zgorzelec ok. 1 mln zł. rocznie.
5 lat rządów Gronicza, pełna świadomość nadchodzącego problemu i nie robienie z tym nic, to dla mnie najdelikatniej rzecz ujmując skandal

Rozumiem, że to Burmistrz Zgorzelca ma się starać o finanse na inwestycję w gminie? Czy to nie jest teren Wójta? Nie wiem czy miasto w porozumieniu z gminą mogło by starać się o pozyskanie pieniędzy na inwestycje w gminie.
przekorny pisze:
Koszt budowy takiej niecki i zaadoptowania jej na potrzeby wysypiska śmieci tak, aby spełniała wszelkie normy to coś ok. 40 mln

Skąd ta kwota się u Ciebie wzięła?
przekorny pisze:
A teraz spójrz tutaj. Koszt składowania wzrośnie min. 10-krotnie i uderzy po kieszeni każdego z nas...

Może ja coś pokićkałem z tymi m3, może to miały być tona odpadów, nie pamiętam był wywiad z Groniczem na PRW.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 20:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Marcopollo pisze:
Skąd ta kwota się u Ciebie wzięła?


A obiła mi się kiedyś o uszy...

Ale tutaj masz przykład kwoty jaką trzeba zabezpieczyć na tego typu inwestycje:

Cytuj:
Obecnie obowiązujące w Polsce przepisy w zakresie gospodarki odpadami, jak również wymagania wynikające z obowiązujących w Unii Europejskiej dyrektyw stawiają nowe wymagania dla systemów gospodarowania odpadami.
Aby spełnić zarówno polskie jak i europejskie przepisy związane z gospodarką odpadami Gmina Sosnowiec przystąpiła do Projektu „Budowa kompleksowego systemu gospodarki odpadami w Sosnowcu”, który ubiega się o dofinansowanie ze środków Funduszu Spójności Unii Europejskiej.
Teren planowanych robót budowlanych w ramach Projektu zlokalizowany jest przy ulicy Grenadierów (teren byłej kopalni piasku Maczki-Bor). Zakres rzeczowy Projektu obejmuje wykonanie: kolejnej kwatery do składowania odpadów, kwater do składowania odpadów azbestowych, zakładu demontażu odpadów wielkogabarytowych (magazyn), stacji segregacji, kompostowni odpadów zielonych, instalacji do przetwarzania odpadów biodegradowalnych, magazynu odpadów niebezpiecznych, linii przetwarzania odpadów budowlanych.
Inwestycja przewiduje również wdrożenie projektu selektywnej zbiórki odpadów oraz edukacji ekologicznej w zakresie segregacji odpadów komunalnych.
Szacunkowa wartość projektu wynosi około 88 mln zł, z czego planowana wartość dofinansowania z Funduszu Spójności wynosi 61 mln zł.


Marcopollo pisze:
Może ja coś pokićkałem z tymi m3


Nie sądzę... ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 21:09 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Ale tutaj masz przykład kwoty jaką trzeba zabezpieczyć na tego typu inwestycje

Przykład nieadekwatny, sam Sosnowiec ma ponad 200 tyś mieszkańców. Kwoty mogą się drastycznie różnić w zależności od terenu itd... Nie strzelaj kwotami jak nie jesteś ich pewny.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 21:16 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Marcopollo pisze:
Przykład nieadekwatny, sam Sosnowiec ma ponad 200 tyś mieszkańców. Kwoty mogą się drastycznie różnić w zależności od terenu itd...


Kwota jest dwukrotnie wyższa od tej, którą podałem... ;-)

Marcopollo pisze:
Nie strzelaj kwotami jak nie jesteś ich pewny.


a teraz, uwaga!!!

Marcopollo pisze:
W Lubaniu zaproponowano coś w granicach 400 PLN, a Niemcy w spalarni około 70Euro za 1m3.

Marcopollo pisze:
Może ja coś pokićkałem z tymi m3, może to miały być tona odpadów, nie pamiętam był wywiad z Groniczem na PRW.


Ty nie bądź taki Yellow, ok? :smt082 :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 21:20 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 paź 2006, 10:17
Posty: 762
Lokalizacja: Zgorzelec
Kwoty podałem dobre tylko nie wiem za jaka ilość ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 paź 2011, 21:24 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Wysokość kwoty jaką miasto musiałoby ponieść, te ok. 40 mln zł., wzięła się z rozmowy z pracownikami Wydziału Budownictwa i Środowiska Starostwa Powiatowego w Zgorzelcu,... właśnie na temat budowy nowego składowiska dla miasta. Pasuje? ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 paź 2011, 1:19 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 24 lis 2006, 17:24
Posty: 45
Lokalizacja: Tylice
atomic napisał/a:
Cytuj:
Na śmieciach można zarobić, wystarczy chcieć

Widocznie Platforma z Groniczem nie chcą i nie (PO)trafią. :smt030
Za ich błędy i zaniechanie zapłacą mieszkańcy. :smt023

[ Dodano: Pią Lis 25, 2011 4:00 pm ]
Marcopollo pisze:
Cytuj:
Ale już tego nie słyszałeś, że Niemcy zaproponowali niższą cenę niż w Polsce?
Więc niby dlaczego miałaby być podwyżka? Może raczej obniżka? ;)

cyt ze zgorzelec.info:
Na najbliższą sesję rady miasta Burmistrz przygotował projekt uchwały, w którym następuje podniesienie górnej stawki opłat za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości z 65,27 zł brutto na 134,26 netto za metr sześcienny. Jest jednak szansa, że może podczas wtorkowej sesji dowiemy się wreszcie dokąd zmierza zgorzelecka gospodarka odpadami.
Samych mieszkańców może jednak zaniepokoić to, że po podatkach jest to już kolejna podwyżka, a przed nimi zapowiedziany jeszcze podczas wrześniowej sesji wzrost cen jakie na przyszły rok planuje zgorzelecki PWiK Nysa.
ROBI SIĘ CIEKAWIE, SAME PODWYŻKI A TAK ŁADNIE BURMISTRZ OBIECYWAŁ W KAMPANII WYBORCZEJ.
MOŻE CHODZIŁO O WYGRANIE WYBORÓW?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..