Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 5:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 23:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Tragedia nie wydarzyła się w porze minimalnego ruchu, czyli po 23.00, lecz ok. 17.00. Najbardziej irytujące w tym wszystkim jest to, że Gronicz postanowił "zmodernizować" ruch na tym skrzyżowaniu, zginęła tragicznie kobieta a teraz okazuje się, że całe to usprawnienie jest psu na budę warte i wraca się do poprzedniego stanu... Ciebie to naprawdę nie irytuje??

Tragiczna śmierć kobiety na przejściu dla pieszych, wydane cholera wie ile pieniędzy, chaos na skrzyżowaniu przez wiele dni, teraz ponownie zostaną wyłączone światła i ponownie skrzyżowanie stanie się poważnym zagrożeniem i... lakoniczne stwierdzenie burmistrza, że "uczymy się na błędach".

Ty dałeś jemu pozwolenie na ten rodzaj nauki, w trakcie której nie tylko wyrzuca w błoto lekką ręką dziesiątki, jeśli nie setki tysięcy zł., lecz również naraża przy tym zdrowie i życie mieszkańców???


Ostatnio zmieniony 01 gru 2011, 23:36 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 23:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
A Ty myslisz, ze akurat Gronicz wszystko wymysla... Papiet toaletowy do WC tez on wybiera? Czarku wydaje mi sie, ze sa osoby odpowiedzialne za ten pomysl a burmistrz tylko to klepnal.

Ja bede isc w zaparte, ze wypadek nie jest glowna wina wylaczonych swiatel. Nie dzialajaca sygnalizacja swietlna zobowiazuje do zachowania ostroznosci i stosowania sie do znakow pionowych.

przekorny pisze:
Ty dałeś jemu pozwolenie na ten rodzaj nauki


Nie dalem mu takiego pozwolenia ale na nauce i na bledach caly swiat sie wychowuje od czasow dinozaurow. I tego nie zmienisz.

Teraz widze, ze nowy pomysl jest chybiony ale nie boje sie przyznac, ze uwazalem, ze moze sie on sprawdzic. Niestety sie nie sprawdzil. Ale z drugiej strony nie idzie UM w zaparte i zostanie obecna organizacja ruchu zmieniona.

Nie staram sie za wszelka cene bronic UM bo nie mam w tym zadnego interesu ale spojrzcie na to z innej strony - nikt za wszelka cene nie stara sie nam i sobie utrudnic zycia. Przynajmniej mam taka nadzieje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 23:48 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
yARO_81 pisze:
A Ty myslisz, ze akurat Gronicz wszystko wymysla... Papiet toaletowy do WC tez on wybiera? Czarku wydaje mi sie, ze sa osoby odpowiedzialne za ten pomysl a burmistrz tylko to klepnal.


Ustawa z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym mówi wyraźnie:
Art. 30. (98) 1. Wójt wykonuje uchwały rady gminy i zadania gminy określone przepisami prawa.
2. Do zadań wójta należy w szczególności:
1) przygotowywanie projektów uchwał rady gminy,
2) określanie sposobu wykonywania uchwał,
3) gospodarowanie mieniem komunalnym,
4) wykonywanie budżetu,
5) zatrudnianie i zwalnianie kierowników gminnych jednostek organizacyjnych.
6) (skreślony).
3. W realizacji zadań własnych gminy wójt podlega wyłącznie radzie gminy.

Art. 31. (99) Wójt kieruje bieżącymi sprawami gminy oraz reprezentuje ją na zewnątrz.


Tak więc wójt (a w tym wypadku burmistrz) odpowiada za wszystkie decyzje jakie wypływają z Urzędu Miasta. Kieruje nim, odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie, sam dobiera sobie współpracowników i nie kupuję wytłumaczenia, że to może ktoś z jego podwładnych zawinił...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 23:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
Tak więc wójt (a w tym wypadku burmistrz) odpowiada za wszystkie decyzje jakie wypływają z Urzędu Miasta. Kieruje nim, odpowiada za jego prawidłowe funkcjonowanie, sam dobiera sobie współpracowników i nie kupuję wytłumaczenia, że to może ktoś z jego podwładnych zawinił...


No ale ja nic innego nie napisalem... Odpowiada burmistrz ale to nie jego zapewne byl pomysl tylko podwladnego... A, ze podwladnego wybral sobie sam to...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 23:55 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
yARO_81 pisze:
nikt za wszelka cene nie stara sie nam i sobie utrudnic zycia.


W pewnym ograniczonym zakresie jestem w stanie zgodzić się z Twoją tezą. Ale to tylko oznaczałoby, że jeśli nie robi tego typu "baboli" z pełną świadomością, to najnormalniej w świecie jest niezdolny do podjęcia racjonalnych decyzji...


Ostatnio zmieniony 01 gru 2011, 23:58 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 01 gru 2011, 23:58 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
przekorny pisze:
to najnormalniej w świecie facet jest niezdolny do podjęcia racjonalnych decyzji...


No niektore fakty mozna przewidziec nie bedac specjalista od tego a najnormalniej z praktyki.
Tutaj chyba gorowala teoria :/


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 gru 2011, 7:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Kolego yARO_81, i przekorny, oboje macie rację w 50%, ponieważ jedna i druga strona ma "dobre" argumenty - zgadzam się zarówno z yARO_81, jak i przekornym, 8)

Najważniejsze jednak jest to, że ruch zostanie przywrócony do stanu przed modernizacją. Miejmy nadzieję, że po całym zamieszaniu związanym z usprawnieniem ruchu na tej krzyżówce inne modernizacje/remonty będą już w większym stopniu przemyślane i kontrolowane przed tym, jak zmiany zostaną wprowadzone w życie :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 gru 2011, 17:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 sty 2008, 18:21
Posty: 1551
Lokalizacja: Zgorzelec
Z GŁÓWNEJ... Odnosnie zmiany sygnalizacji...


Ostatnio zmieniony 02 gru 2011, 17:02 przez yARO_81, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 03 gru 2011, 15:38 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Przystanek busów na parkingu przy ul. Partyzantów - od 1 stycznia.
Wg mnie dobry wybór i najmniej uczęszczany parking w mieście.

Czy ta zmiana lokalizacji też tak mocno oburza? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 gru 2011, 10:30 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 02 mar 2006, 21:49
Posty: 59
YELLO, tylko dwie firmy sie tam przenosza. reszta przewoznikow bedzie odjezdzala z dworca PKS i ze stacji benzynowej kolo PKS.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 gru 2011, 14:41 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
szwed71 pisze:
... reszta przewoznikow bedzie odjezdzala z dworca PKS...


Czyli tylko tej firmie zależy na komforcie pasażerów?
Potrafili się jakoś z PKS-em dogadać... :roll:

Dobra - koniec OT-a.
Albo wydzielę jak coś...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 07 gru 2011, 2:14 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 lis 2006, 14:03
Posty: 684
Lokalizacja: Zgorzelec
korki pod mosty przewidziałem zanim odpalili światła na krzyżówce.. ten wielki inżynier który nam to zaserwował powinien się zastanowić nad sensem swojej inżynierii...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 08 gru 2011, 6:17 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Czy aby słowo ciałem się stało?

http://zgorzelec.naszemiasto.pl/artykul ... 480,1,3,12


Ostatnio zmieniony 08 gru 2011, 6:17 przez YELLO_35, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 gru 2011, 17:00 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
Jak Wam się podoba kolejna reorganizacja? Ja dzisiaj ok. 15.30 wracałem z pracy przez to skrzyżowanie w stronę Ujazdu, 2 cykle czekania - licznik liczy od 95 sekund w dół, zielonego 25 sekund. Za mną zrobiła się kolejka aż na skrzyżowanie pod zegarem... W przeciwną stronę poprawa - kolejka jedynie do kina. Będą zmiany świateł jeszcze doregulowywać? W porównaniu z tym co się dzieje teraz ruch na tym skrzyżowaniu kiedyś był płynny...

Po drugie - co z zielonymi strzałkami na Emilii Plater w kierunku starostwa i Langiewicza w Boh. Getta? Wiem że przynajmniej ta pierwsza jest wojewódzka ale to chyba nie mieszkańcy w tej sprawie powinni interweniować a UM?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 gru 2011, 9:12 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
petec pisze:
Jak Wam się podoba kolejna reorganizacja?


Mi w ogóle - robię co mogę żeby nie korzystać z tego kierunku :|

petec pisze:
Ja dzisiaj ok. 15.30 wracałem z pracy przez to skrzyżowanie w stronę Ujazdu, 2 cykle czekania - licznik liczy od 95 sekund w dół, zielonego 25 sekund. Za mną zrobiła się kolejka aż na skrzyżowanie pod zegarem...


Jechałem od Domańskiego w kierunku "centrum" i sytuacja wyglądała identycznie.
W zasadzie zgodnie z przepisami (przy braku możliwości wyjazdu z krzyżówki) nikt nie powinien wjechać na zielonym na skrzyżowanie jadąc w kierunku Ujazdu :roll:
Mało tego - zawodnik jadący od Daszyńskiego zorientowawszy się w sytuacji nagle niebezpiecznie zahamował i skręcił w Staszica :-?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 79 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..