Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 17:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
Post: 29 gru 2011, 13:01 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Ukazał się filmik:
Zgorzelec/Görlitz: Wspólna promocja
Jak się Wam podoba?


Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, 12:59 przez YELLO_35, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 13:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Filmik jakoś mnie nie zachwycił. Przesłanie też jakieś takie chyba trudne. Jutro oglądnę go jeszcze raz może mnie zachwyci ;)

A końcowy screen mówi o wszystkim symbolicznie czyli Wielkie Görlitz i mały Zgorzelec z aspiracjami do bycia wielkim - wielki napis Görlitz i pod spodem mały napis Zgorzelec ale za to Zgorzelec jest miastem ełropejskim w przeciwieństwie do Görlitz, które jest tylko niemieckie :D

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 14:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Uważam, że filmik jest ok -> drażnią troche jedynie ludzie sztywno siedzący w tle - widać, że wszystko zaaranżowane na potrzeby filmiku -> zero emocji, rozmów, ruchu ... 8)

tadam pisze:
końcowy screen mówi o wszystkim symbolicznie czyli Wielkie Görlitz i mały Zgorzelec

Nie czepiaj się - tak przynajmniej jest logo "zwarte" :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 14:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
manzir pisze:
drażnią troche jedynie ludzie sztywno siedzący w tle

oni chyba mieli dołączyć do słuchających. Przerwali jedzenie by wysłuchać tej historii. Dlatego nie jedli tylko słuchali. Bo to ciekawa historia ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 14:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tą ciekawością to nie przesadzałbym :D , jednak generalnie plus za to, że jest coś robione w kierunku promocji miasta/regionu 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 14:43 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
a mnie najbardziej zastanawia co właściwie ten film ma "promować"???
promocja to kretyńskie słowo i mam wysypkę jak znów je słyszę.
a film jest tak głęboki w swoim przesłaniu, że aż się chyba jakikolwiek sens ukryty w nim utopił;)
jak dla mnie gniot o d...e maryny - ze szczególnym uwzględnieniem maryny. ciekawe, ze w takich inscenizacjach nie odważy się nikt przedstawić Niemki i Polaka, tylko jak już to właśnie Polkę i Niemca.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 15:47 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 10:03
Posty: 111
Lokalizacja: Zgorzelec
Bo to film promujący Goerlitz, nasz Urząd Miasta standardowo bawi się w pasożyta, ten film jest po prostu skierowany do Niemców, do ich mentalności - dlatego Was to nie rusza ;)
Dziś na sesji Gronicz chwalił się, że zamówił kalendarze promujące Zgorzelec - nowy rok idzie więc trzeba było zamówić kalendarze dla ekipy.... ;)

:smt096


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 15:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
neandertalski pisze:
ciekawe, ze w takich inscenizacjach nie odważy się nikt przedstawić Niemki i Polaka, tylko jak już to właśnie Polkę i Niemca.

stary bogaty Niemiec, który leci sobie w kulki wyrywa młodą zagubioną Polkę, która przyjechała do Zgorzelca pociągiem i nie wie gdzie się podziać. Nie zna niemieckiego ale to nie przeszkadza jej w nawiązaniu kontaktu, niewzruszony tym starszy pan opowiada o kulkach, które dały mu przestrzeń do życia - to chyba przenośnia o niemieckim sposobie zdobywania przestrzeni życiowej :D

to może ja już nie będę tego filmu oglądał, bo on naprawdę daje szerokie perspektywy do interpretacji :D

PS.
Wszelkie podobieństwa są przypadkowe :D

:smt082 :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 16:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
tadam pisze:
szerokie perspektywy do interpretacji :D


a mnie się przypomniał z młodości dowcip o 3 żółtych kuleczkach :) głęboka wymowa tego filmu jest żywą ekranizacją przesłania tego dowcipu ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 16:54 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
wizjoner pisze:
ten film jest po prostu skierowany do Niemców, do ich mentalności
dokładnie!

I bardzo mnie cieszy, że on śmieszy. Bo udowadnia mi że nasi sąsiedzi różnią sie od nas i to bardzo. Tylko że ten dziwaczny, lekko zatęchły naród oglądając ten film podczas jakiejś "promocyjnej" imprezy, popijając oczywiście czerwone wino właśnie myśli jak wykorzystać tą nasza polską młodość aby zarobić. Czy My się obrażamy na niemieckie inwestycje? Miejsca pracy? Bo jeśli tak to trzeba będzie jakieś 30% naszej gospodarki znacjonalizować :D W tym filmie brakuje mi jeszcze informacji o cenach nieruchomości w Gorlitz. :D Panowie lepiej aby te ładniutkie niewiasty pozostały w kraju zamiast asymilować je w głębi Niemiec. :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 29 gru 2011, 20:11 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 10:03
Posty: 111
Lokalizacja: Zgorzelec
Od dziś do 6 stycznia 2012r. trwa SMS'owa loteria w której można wygrać 1 z aż 50 kalendarzy promujących Zgorzelec. Jaki jest sens promować miasto wśród jego mieszkańców?
Tego nie wie nikt...

[edit]
Dodam, że podczas sesji Rady Miasta, Gronicz dumnie zaakcentował ten podpunkt. Widocznie jest to coś do czego po 5 latach kadencji przywiązuje on szczególną wagę.


Ostatnio zmieniony 29 gru 2011, 20:16 przez wizjoner, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2011, 10:05 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Liczyłem właśnie na Wasze skojarzenia :smt058

Odszczekuję to co wcześniej napisałem. Obejrzałem film powtórnie.
I w sumie niespecjalnie wiem co bym tu zmienił. Na pewno więcej Zgorzelca bym wolał - przy odpowiednim kadrowaniu też mógłby wyglądać ładnie...


Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, 10:55 przez YELLO_35, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2011, 11:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 maja 2006, 8:52
Posty: 1887
YELLO_35 pisze:
skojarzenia

mnie najbardziej położyło skojarzenie tadama z kulkami pełnymi wspomnień, służącymi kiedyś do zdobywania przestrzeni życiowej :)
ogólnie film wydaje się idealnym materiałem podkładowym do podłożenia podrasowanych dialogów, może ogłosić konkurs na najlepszy dialog alternatywny;) choć z trzeciej strony dialog oryginalny jest tak totalnym bełkotem, że byłoby go trudno wykrzywić.
w warstwie zdjęciowej film, wg mnie jest bez zarzutu tyle, że Goerlitz jest tak niesamowicie fotogenicznym miastem, że każda sesja zdjęciowa w nim jest z góry skazana na sukces - wręcz do znudzenia... mogliby może się na tym promować, hasłem w stylu - tu nawet ślepy może zrobić piękne zdjęcie.
z kolei jeśli chodzi o kadrowany Zgorzelec to byłoby to niezłe wyzwanie, nakręcić tu coś ładnego i trwającego kilka minut;)

P.S.y
zaraz zaraz w tym filmie chyba nie ma Landeskrone!!! musieli go robić nietutejsi;)


Ostatnio zmieniony 30 gru 2011, 11:43 przez neandertalski, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2011, 11:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 10:03
Posty: 111
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
zaraz zaraz w tym filmie chyba nie ma Landeskrone!!! musieli go robić nietutejsi;)

:smt044 :smt044 :smt044


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 30 gru 2011, 12:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
neandertalski pisze:
...w warstwie zdjęciowej film, wg mnie jest bez zarzutu tyle, że Goerlitz jest tak niesamowicie fotogenicznym miastem, że każda sesja zdjęciowa w nim jest z góry skazana na sukces - wręcz do znudzenia... mogliby może się na tym promować, hasłem w stylu - tu nawet ślepy może zrobić piękne zdjęcie.


Święte słowa...
Choć w sumie (zaufaj mi) równie łatwo nieciekawie pokazać ładne miasto :|

neandertalski pisze:
...z kolei jeśli chodzi o kadrowany Zgorzelec to byłoby to niezłe wyzwanie, nakręcić tu coś ładnego i trwającego kilka minut;)


Myślę , że dałoby radę. Kilka kadrów z miejscowych zakładów pracy (tony bananów w firmie Citronex ; tokarki/obrabiarki wielkości domku jednorodzinnego w Kopex-Famago) też zrobiłoby wrażenie - i zajęło kilka sekund. Przedmieście Nyskie , rzut oka na miasto z wieży ciśnień (z góry brudu nie widać) , nowa część ulicy Staszica narzuca nowoczesność , kilka odrestaurowanych kamienic i zbliżeń na ładne okiennice. Myślę , że jest pole do popisu.

neandertalski pisze:
zaraz zaraz w tym filmie chyba nie ma Landeskrone!!! musieli go robić nietutejsi;)


A wiesz , że też o tym pomyślałem - niepojęte jak można było to pominąć :-?

neandertalski pisze:
mnie najbardziej położyło skojarzenie tadama z kulkami pełnymi wspomnień, służącymi kiedyś do zdobywania przestrzeni życiowej


Tak - pojechał po bandzie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 165 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..