Dzisiaj jest 20 kwie 2024, 0:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6
Autor Wiadomość
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 9:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
Zubku - widzisz, kiedy czytam o odpolitycznieniu WOŚP-u, o inicjatywie oddolnej itd. i jednocześnie z plakatów rozklejonych w mieście spoziera na mnie informacja, że burmistrz (polityk, do cholery, czy tego chcesz czy nie) obejmuje patronat nad imprezą i serdecznie na nią zaprasza, a do tego dumnie pręży poły marynary na imprezie towarzyszącej, trudno nie zauważyć i nie odnieść się do tej ewidentnej sprzeczności. Możemy oczywiście spróbować tego nie dostrzegać, sami na własne życzenie przekłamując rzeczywistość,.. tylko po co???
Ja oczywiście rozumiem Ciebie, są bowiem sytuacje, kiedy najzwyczajniej w świecie nie chce się zauważyć niczego niepokojącego, co może zachwiać dobrym samopoczuciem. Do takiej należy np. ssanie dwóch tłuściutkich, samorządowych cycków i usilna dbałość o zachowanie status quo, bez względu na to, co się wokół dzieje... :|


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 9:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
Przekorny: no i widzisz jaki jesteś przewidywalny? a ja Cię pozdrawiam! :) i o żadnych cyckach pisać nie będę :D, wszystkiego dobrego w Nowym Roku.

wracając do tematu: ciekawe zdanie wczoraj zasłyszałem pana socjologa ( mniej więcej w ten deseń): raz w roku społeczeństwo sobków staje się społeczeństwem filantropów :)
tak się zastanawiam, czy nie jest to jeszcze pozostałość czasów transformacji? resztki homo sovieticus? jeśli tak - to ja z takich pozostałości ogromnie się cieszę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 9:59 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
zubek pisze:
Jutro w urzędzie znów zrównają mnie do poziomu podłogi.
To nie jest już frustracja społeczna? Sobie przypisujesz prawo do narzekania, a reszcie przyklejasz łatkę frustrata. Kolego do dyskusji trzeba dwojga, a Ty ewidentnie zakochałeś się w sobie i tylko sobie uzurpujesz prawo do oceny rzeczywistości. Widzisz dla Ciebie wystarczy wyciągnąć temat dziecko/pomoc charytatywna i już emocje biorą górę nad prawdą. Dla mnie WOŚP jest w ogólności zrywem ludzi dobrych serc, ale pamiętaj, że dobrymi uczynkami jest też piekło wybrukowane... To tak jakby sąsiedzi dokarmiali dzieci patologicznej rodziny, gdzie jest alkohol, przemoc, zamiast wezwać policję, aby PAŃSTWO odebrało je chorym rodzicom lub doprowadziło do poprawy ich warunków życia. Ty wolisz raz w roku przynieść tym zaniedbanym dzieciom kromkę chleba zamiast pomóc im przez zgłoszenie tego odpowiednim służbom i w dodatku tym czynem uspakajasz własne sumienie. Ja żebrzącym bezdomnym nie daję, bo pomoc socjalna leży w kwestii państwa, a ja mam to państwo uczciwie zasilać podatkami. Kumasz? Opieka zdrowotna, szczególnie dzieci to zasrany obowiązek państwa, a takie akcje wyłącznie uspokajają sumienia jego obywateli. To jest chore. Gdyby ta akcja była bez zbiórki pieniędzy, przetargów, korporacji od sprzętu, milionów wydanych na posylwestrowe petardy, loty jambodzetami... to jestem jak najbardziej za. Jurka osobiście bardzo szanuje, ale jego pomysł na pomoc bliźniemu już się zdewaluowała. Możesz mnie teraz linczować. :smt058


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 10:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
doktorre - cytujesz mnie od czapy. zatem w skrócie - jestem zwolennikiem orkiestry, ale drażnią mnie VIP-Y ze swoimi festynami. Ja Cię bardzo proszę - przeczytaj mojego posta, co mi się podoba w Orkietrze i z jakiego powodu ją cenię. To ten mój pierwszy w tym wątku.
Ty, zdaje się napisałeś, że Ci wstyd , że dzieci stoją mokną i wyciągają rękę. I ze pewnie przestaną, jak ich rodzice jutro stracą pracę.
Ja przedstawiłem odmienną zupełnie ocenę Orkiestry akcentując to, co jest w niej wspaniałe. Widzę w orkiestrze mega treści wychowawcze, i to w tych miejscach, w których Ty widzisz demoralizację. Zgadzam się z Tobą, ze potrzebny Polakom jest etos pracy, ale myślę że Orkiestra w pełni na tym polu działa. Zmusza dzieciaki do działania i aktywności. Wyzwala w nich inicjatywę. Oni nie zbierają ( to tez praca) dla siebie. Nie porównuj ich do bezdomnych.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 10:38 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
zubek pisze:
Nie porównuj ich do bezdomnych.
Nie chcesz zrozumieć albo nie rozumiesz, po co to ze sobą zestawiłem. Odbierasz to zbyt wprost. Dla wygody sumienia. Poddaje się...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 11:24 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 lut 2009, 9:11
Posty: 355
Lokalizacja: Zgorzelec
Wg ostatnich podliczeń, udało się zebrać - 41.457,74 zł


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 11:41 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Wnioskuję że jak nie krytykuje imprezy to się podobała :lol: i jesteście zadowoleni z organizacji :) - To teraz może parę słów podzięki dla młodych wolontariuszy , harcerzy i organizatorów / zresztą także między innymi harcerzy ,, Jarkowych""i z ,,13'':) Mi się podobało i ja dziękuję wszystkim za włożony trud .


Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, 11:43 przez Robert Gruszecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 12:23 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
No dobra, skoro Grucha domaga się cieplejszych słów.. :lol:

Impreza zorganizowana w Plazie (biorąc pod uwagę porę roku i kiepską, deszczową aurę), rzeczywiście była jak najbardziej strzałem w dziesiątkę. Do tego bardzo podobała mi muzyka w wykonaniu Paihivo, choć klimacik psuł nieco burmistrz, pętając się pod nogami (chyba zamieszkał tam w tym dniu) ... :roll:

Odwiedziłem również strzelnicę w "Górniku", gdzie oddałem szereg celnych strzałów, pokonując w tej dyscyplinie Gruchę w stopniu miażdżącym (pewnie wstyd mu do dzisiaj)... :lol:

Afirmacja stanęła na wysokości zadania, a już muza w wykonaniu "Fresków" - paluchy lizać. Fajnie, że mamy taki team u siebie - dzielne i mocno utalentowane z nich chłopaki... :smt023
Licytacja prac plastycznych (niektóre z nich naprawdę ciekawe), przebiegała w świetnej atmosferze, choć jak zauważyłem, znaczną ich część przelicytował i nabył drogą kupna właściciel lokalu, nie dając szans na wejście w ich posiadanie uboższym konkurentom... :lol:

Harcerzom należą się duże brawa... i ogromne podziękowanie za zaangażowanie w tę akcję, a tym, których społeczna praca pozwoliła na stworzenie tak radosnej otoczki "świątecznego grania" - duży szacun... :smt049


Ostatnio zmieniony 10 sty 2012, 12:25 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 13:42 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 wrz 2008, 9:03
Posty: 379
Lokalizacja: Zgorzelec
no i piekło zamarzło ]:-> przekorny potwierdza moje słowa(tylko wyciąć fragment o burmistrzu) i pewnie zostaniemy kolegami :smt030 :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 15:27 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 wrz 2006, 21:12
Posty: 531
Lokalizacja: ZGORZELEC
Dodam także że oprócz harcerzy także inni wolontariusze ciężko pracowali :) wspólny ,, szacun''dla wszystkich :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 sty 2012, 18:34 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
fisban pisze:
no i piekło zamarzło ]:->


Ano...

Trzeba słać monity do Wizjonera , bo i forum nam zamarznie ;)
Zresztą sam fakt braku jego wypowiedzi w tym wątku pozwala myśleć , że ...nie miał na co narzekać 8)

Od siebie dodam , że zlokalizowanie całej imprezy w Plazie to bardzo dobry pomysł :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 sty 2012, 12:51 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Aktualizacja kwotowa (w przypadku Zgorzelca) i garść świetnych zdjęć Tomka Szeremety :

klik klik


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..