Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 22:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
Post: 12 lut 2012, 15:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
czy są jakieś przepisy obligujące do zakładania filtrów na kominy?,przecież tak głośno o ekologii,a tu centum miasta jeden komin i.... na skutek palenia w byłej "Arkadii"obecnie "Venus"jest wielkim brudno-szarym mimo śniegu terenem,pełnym sadzy wypluwanej z komina przypominającego wizualnie wielki parowiec z XIXw.kłęby brunatnej spaleniny i smród.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 14 lut 2012, 7:57 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
W takich sytyuacjach powinno wzywać się SM - podobno mogą wejść, skontrolować i w razie spalania śmieci w kotłowni nałożyć mandat - proponuję ich powiadomić, ale jaka będzie reakcja nikt nie jest w stanie przewidzieć :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lut 2012, 14:29 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 gru 2008, 16:11
Posty: 56
Lokalizacja: Zgorzelec
Koło przejazdu kolejowego na ul. Lubańskiej jest warsztat samochodowy. Z komina tego warsztatu codziennie wydobywa się czarny, duszący, niskościelący się dym. Nie ma na to siły. Sąsiedzi, mieszkańcy pobliskiego bloku, dzwonili niejednokrotnie na SM z prośbą o interwencję. W odpowiedzi słyszeli, ze albo nikogo nie mogą zastać, bo brama i drzwi są zamknięte, albo boją sie agresywnego psa, który biega po posesji. Raz nawet powiedzieli, że nie ma podstaw do interwencji, bo właściciel warsztatu pali ekologicznym brykietem. Wg mieszkańców bloku obok, pali on zużytym olejem i innymi zużytymi elementami, które da się spalić.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lut 2012, 14:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
dr Jack Kill pisze:
boją sie agresywnego psa

Rutkowskiego cza wołać


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lut 2012, 14:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 sie 2005, 10:11
Posty: 1840
Lokalizacja: Zgorzelec
...


Ostatnio zmieniony 25 lis 2012, 0:35 przez turek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 15 lut 2012, 14:53 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak SM nie daje rady sama to powinni policję zaangażować -> widać, że panowie z SM to jakieś ułomki skoro nie potrafią sami sobie poradzić :D


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lut 2012, 14:11 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 11 paź 2005, 20:51
Posty: 254
Lokalizacja: stąd
Wiecie, jak złoto (załóżmy umownie że jest palne) będzie tańsze niż węgiel czy gaz - pewnie ludzie zaczną palić złotem. A jak nie stać ludzi na węgiel - palą czym popadnie. Czystym środowiskiem biedny rodziny nie wykarmi...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lut 2012, 21:10 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 sty 2010, 20:11
Posty: 121
Lokalizacja: stąd
ambiwalentny pisze:
czy są jakieś przepisy obligujące do zakładania filtrów na kominy?,przecież tak głośno o ekologii,a tu centum miasta jeden komin i.... na skutek palenia w byłej "Arkadii"obecnie "Venus"jest wielkim brudno-szarym mimo śniegu terenem,pełnym sadzy wypluwanej z komina przypominającego wizualnie wielki parowiec z XIXw.kłęby brunatnej spaleniny i smród.


Wiesz co - zastanawiam się czy w tych czasach ogólnie uznanych za nowoczesne pozostało jeszcze w nas coś z człowieczeństwa, czy tylko patrzymy na swój czubek noska. Jeszcze nie tak dawno - kilka lat temu - zjawisko powszechnie uważane za ogrzewanie ekologiczne (gazowe) nie było nam znane - a dzisiaj, mimo że wielu z nas nadal ma piece nagle przeszkadza nam dym z komina. Może wobec tego spróbujmy zaprzestać palić w ogóle w piecach aby oddychać normalniej. Ja jestem PRZECIW, bo sam mam piece i nijak nie wytłumaczę dzieciom, że przestałem palić, bo komuś śmierdzi z komina. Nie myślę, że właściciele arkadii są na tyle nierozważni, aby w centrum miasta spalać śmieci, czy cokolwiek innego, aby tylko ogrzać swój lokal.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lut 2012, 22:02 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
Jan.Leszek pisze:
ambiwalentny pisze:
czy są jakieś przepisy obligujące do zakładania filtrów na kominy?,przecież tak głośno o ekologii,a tu centum miasta jeden komin i.... na skutek palenia w byłej "Arkadii"obecnie "Venus"jest wielkim brudno-szarym mimo śniegu terenem,pełnym sadzy wypluwanej z komina przypominającego wizualnie wielki parowiec z XIXw.kłęby brunatnej spaleniny i smród.


Wiesz co - zastanawiam się czy w tych czasach ogólnie uznanych za nowoczesne pozostało jeszcze w nas coś z człowieczeństwa, czy tylko patrzymy na swój czubek noska. Jeszcze nie tak dawno - kilka lat temu - zjawisko powszechnie uważane za ogrzewanie ekologiczne (gazowe) nie było nam znane - a dzisiaj, mimo że wielu z nas nadal ma piece nagle przeszkadza nam dym z komina. Może wobec tego spróbujmy zaprzestać palić w ogóle w piecach aby oddychać normalniej. Ja jestem PRZECIW, bo sam mam piece i nijak nie wytłumaczę dzieciom, że przestałem palić, bo komuś śmierdzi z komina. Nie myślę, że właściciele arkadii są na tyle nierozważni, aby w centrum miasta spalać śmieci, czy cokolwiek innego, aby tylko ogrzać swój lokal.

wybacz,ale bierzesz mnie albo za idiote,albo za upierdliwca.To nie dym wylatywał z komina,a poteżne kłeby syfu niemożebnego zasnuwającego przestrzen w okolicach kilkustet metrów.Więc nie czyn wpisów nie widząc problemu,by tylko coś napisać...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lut 2012, 22:18 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
No Panie Leszku poleciał Pan po bandzie. Osobiście nie jestem zwolennikiem przesadnej polityki czy eco-kultury ale palenie gumy czy innych kalorycznych paliw to przesada.
Myślę że można napisać do WIOŚ'u który znajduje się na Sienkiewicza we Wrocku. Pewnie kontroli sami nie przeprowadzą ale może chociaż papier wyślą do odpowiednich służb w mieście. Warto próbować. :smt023


Ostatnio zmieniony 16 lut 2012, 22:21 przez Dr. Dre, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 16 lut 2012, 22:23 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 08 sty 2012, 13:09
Posty: 50
Lokalizacja: stąd
Dr. Dre pisze:
No Panie Leszku poleciał Pan po bandzie. Osobiście nie jestem zwolennikiem przesadnej polityki czy eco-kultury ale palenie gumy czy innych kalorycznych paliw to przesada.
Myślę że można napisać do WIOŚ'u który znajduje się na Sienkiewicza we Wrocku. Pewnie kontroli sami nie przeprowadzą ale może chociaż papier wyślą do odpowiednich służb w mieście. Warto próbować. Bo konsekwencje takiego sąsiedztwa mogą być nieciekawe.

Dr.Dre tu już nie chodzi o jakąś szczegółowa kontrol,a o zwykła przyzwoitość.Raczej właściciele czy też palacz mieli świadomość co czynią,więc super że od czasu gdy napisałem o tym komin grzecznie wysyła w niebo normalne spaliny:-)


Ostatnio zmieniony 16 lut 2012, 22:25 przez ambiwalentny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2012, 8:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 04 sty 2010, 20:11
Posty: 121
Lokalizacja: stąd
ambiwalentny pisze:
wybacz,ale bierzesz mnie albo za idiote,albo za upierdliwca.To nie dym wylatywał z komina,a poteżne kłeby syfu niemożebnego zasnuwającego przestrzen w okolicach kilkustet metrów.Więc nie czyn wpisów nie widząc problemu,by tylko coś napisać...

Przepraszam jeżeli poczułeś się urażony, bo nie to było moim celem.
Dr. Dre pisze:
No Panie Leszku poleciał Pan po bandzie. Osobiście nie jestem zwolennikiem przesadnej polityki czy eco-kultury ale palenie gumy czy innych kalorycznych paliw to przesada.

Ja również nie jestem zwolennikiem, niemniej widziałem wielokrotnie to co wysyłał ten komin w powietrze i nijak mi to nie wygląda na gumę, folię czy inne dziadostwo. Wymienione produkty raczej dają "dym" koloru czarnego o ciężkiej i smolistej, a przede wszystkim duszącej woni. To co ja widziałem wielokrotnie było raczej koloru żółtego, co mogłoby świadczyć o dużym zasiarczeniu węgla używanego przez palacza. Niemniej problem jest i sądzę, że zainteresowani wyjaśnieniem sprawy mogliby się po prostu zwrócić do właściciela obiektu z pytaniem czym pali lub skierować sprawę do odpowiednich służb w celu przeprowadzenia kontroli.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 17 lut 2012, 10:07 
Offline
zinfoman
zinfoman

Rejestracja: 08 sty 2010, 10:27
Posty: 1762
Jan.Leszek pisze:
Niemniej problem jest i sądzę, że zainteresowani wyjaśnieniem sprawy mogliby się po prostu zwrócić do właściciela obiektu z pytaniem czym p

Dokładnie... tak też jest, jak nie czyta się całego wątku :oops: od początku do końca i pomyślałem ze ta SM juz tam była, a to nie te same miejsca. :P Jednak problem upierdliwych i aroganckich właścicieli opału "niekonwencjonalnego" powinno się nękać odpowiednimi służbami. ]:->

[ Dodano: Pon Lut 20, 2012 9:19 pm ]
http://wiadomosci.onet.pl/nauka/rosyjsc ... omosc.html

A miało być ocieplenie sie klimatu :smt082 Unijne przepisy trzeba będzie dostosować do zmieniających się warunków pogodowych. :smt082


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..