Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 12:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 mar 2012, 10:57 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
Odbyły się wybory człowieka roku w naszym powiecie i myślę że jest to wydarzenie może nie najwyższej rangi ale na tle naszej szarej zgorzeleckiej rzeczywistości dosyć szczególne.I ponad podziałami,bo głosy oddawali mieszkańcy naszego powiatu.było tych głosów ok. 100 tys. A to znaczy że dotyczyło prawie każdego z nas. Niestety na tym portalu ani jednej informacji na ten temat. tylko dla tego że zorganizowała to konkurencja. I jak to się ma do dziennikarskiej rzetelności tego portalu.


Ostatnio zmieniony 22 mar 2012, 11:29 przez niecierpek, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2012, 12:17 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sty 2005, 20:10
Posty: 1379
Lokalizacja: Zgorzelec
niecierpek pisze:
Odbyły się wybory człowieka roku w naszym powiecie i myślę że jest to wydarzenie może nie najwyższej rangi ale na tle naszej szarej zgorzeleckiej rzeczywistości dosyć szczególne.I ponad podziałami,bo głosy oddawali mieszkańcy naszego powiatu.było tych głosów ok. 100 tys. A to znaczy że dotyczyło prawie każdego z nas. Niestety na tym portalu ani jednej informacji na ten temat. tylko dla tego że zorganizowała to konkurencja. I jak to się ma do dziennikarskiej rzetelności tego portalu.

100 tys. głosów??? mówimy o naszym powiecie? zgorzeleckim? nie dość, że wszyscy musieli zagłosować, to jeszcze w kilku przypadkach wielokrotnie. jeśli to nie pomyłka, to odpowiedź, dlaczego nie ma człowieka roku na portalu narzuca się sama?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2012, 12:28 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
Ale tam jest napisane, że
Kod:
Głosować można raz dziennie w każdej z kategorii. Zarówno wysyłając SMS jak i głosując na stronie dziennika.

czyli głosy należy podzielić przez ilość dni głosowania oraz ilość numerów tel. posiadanych przez głosującego :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2012, 12:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
zubek głosowanie odbywało się sms-m i są to oficjalne dane organizatorów,podad 1 mln odsłon ZINFO.pl. To dane z google analytics. O takim wyniku Aleksander może na razie pomarzyć. Myślę że zgorzelec.info nie doceniło konkurencji.I teraz za to płaci.Ale konkurencja mobilizuje do działania,wiec kto wie co przyniesie przyszłość. I już chyba czas zmienić informacje w wyszukiwarce google z "największy dziennik" na "drugi największy dziennik". ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2012, 12:59 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
niecierpek pisze:
O takim wyniku Aleksander może na razie pomarzyć.


To fakt... 8)
O takich atrakcjach również - Spłoszona krowa potrącona przez samochód. Zwierzę nie przeżyło (ZDJĘCIA) - a było też o koniu kiedyś... :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2012, 13:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
yello czy chcesz się licytować na głupie zdjęcia lub artykuły?tutaj też takie się zdarzały.Ciężko się przyznać że ktoś miał dobry pomysł który na dodatek wypalił.Gdyby było info o tym wydarzeniu tutaj na pewno by to dobrze świadczyło o prezentowanym poziomie dziennikarstwa,a tak świadczy o poziomie niektórych ludzi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2012, 13:20 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Prawdą jest też, że zgorzelec.info jest niczym innym jak zwykłą tablicą reklamową urzędów i firm - i nic poza tym.
Nie można się dowiedzieć o niczym co działo się w Zgorzelcu lub okolicy. Informacje, które są umieszczane na głównej to po prostu w większości komunikaty rozsyłane przez wodociągi, komendę policji, UM itp. Zero reporterki, a to pewnie dlatego że kasy z tego nie ma, a i jeździć trzeba, fotografować, opisywać.
Wolę jeden artykuł o przejechanym koniu niż 100 wiadomości od UM czy innej instytucji. Oczywiście te komunikaty też są ważne i na pewno bardziej się przydają - problemem jest jednak to, że zgorzelec.info składa się tylko i wyłącznie z tych komunikatów. Gdyby nie forum, to oglądalność tego portalu zmalałaby błyskawicznie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2012, 13:31 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
gobo zgadzam się z tobą w 100%. aleksander spoczął na laurach o kto się nie rozwija to wiadomo co.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2012, 14:15 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
niecierpek pisze:
kto się nie rozwija to wiadomo co


Dawno to można było zauważyć :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 mar 2012, 21:37 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 paź 2007, 19:22
Posty: 49
Lokalizacja: Zgorzelec
Jeśli porównujemy oba portale to porównajmy przede wszystkim poziom artykułów i sposób chociażby moderacji komentarzy pod nimi. Jak rozumiem krytyków Aleksandra kręci poziom chodnika, idiotycznych wyliczanek pod artykułami, notoryczne obrażanie każdego kto miał nieszczęście zostać tam wymienionym z nazwiska. Zapewne jesteście też Panowie fanami bulwarówek typu "Fakt" czy "Super Express" - te też mają dużą poczytność - choć z rzetelną dziennikarką nie mają nic wspólnego. Nieprawdaż?
Każdy z nas ma wybór - nikt nikogo do niczego tu nie zmusza.
A co do głosowania - to szanowny niecierpku można to było robić również poprzez stronę dziennika raz dziennie na każdą z kategorii - zubek ma rację - czytanie ze zrozumieniem się kłania...
Pozdrawiam


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2012, 7:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Medea - siedzę na zgorzelec.info od początku więc mam jakieś porównanie z tym co było o tym co jest.
Piszesz o poziomie artykułów - mówisz o tych sponsorowanych, bo innych zbyt wielu nie ma?

Nie czytam Faktu, ani innych bulwarówek. Można powiedzieć, że jestem patriotą lokalnym i interesuje mnie wszystko to, co dzieje się w mojej okolicy - wliczając w to dziury w jezdniach, wypadki, pożary, przestępstwa, inwestycje, galerie zdjęć itp.

Co do komentarzy - trudno mieć pretensje do właściciela forum. Raczej powinniśmy je mieć do społeczeństwa - bo to ono się zmienia. Rośnie ilość frustratów, wtórnych analfabetów, "hejterów" i wielu innych niespełnionych, silnych zza klawiatury.
Pozdrawiam!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2012, 9:33 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 05 kwie 2009, 18:40
Posty: 124
Lokalizacja: zgorzelec
I znowu ciężko się z toba nie zgodzić gobo.Poziom artykułów wg mnie jest na podobnym poziomie.Medea ja także nie jestem fanem gazet które przytoczyłaś. I uważam że tak na stronach zinfo.pl jak i zgorzelec.info można przeczytać w większości to samo tylko że tamtym się chce robić coś nowego a tutaj marazm.Tam są jakieś nagrody konkursy itp. A tutaj kompletny zastój.I to nie jest tylko moje odczucie.O czym świadczą posty osób które tu częściej zaglądają.


p.s. Medea nie mam pojęcia gdzie czegoś nie zrozumiałem. I odnoszę wrażenie że to ty masz problem ze zrozumieniem pewnych rzeczy.


Ostatnio zmieniony 23 mar 2012, 9:35 przez niecierpek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2012, 9:43 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Można zauważyć, że na tym portalu jest "schemat" wiadomości, tzn. kosz, komunikaty, najważniejsze wydarzenia - grzechem byłoby o nich nie pisać. Typowo dziennikarskich artykułów brakuje :(


Ostatnio zmieniony 23 mar 2012, 9:44 przez manzir, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2012, 10:14 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
manzir pisze:
Typowo dziennikarskich artykułów brakuje


manzir - znajdź mi proszę takowe u konkurencji. Chętnie poczytam to fachowe dziennikarstwo ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 mar 2012, 10:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
znajdź mi proszę takowe u konkurencji


Nie odnoszę tego do konkurencji, tylko mówię co mnie "boli" odnośnie zgorzelec.info ;-)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 17 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..