Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 1:04

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
Post: 22 sie 2012, 19:00 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Gdzie w tym wszystkim brzoza?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 sie 2012, 22:48 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Tam nie było brzozy, tam były wybuchy!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2012, 11:56 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Dziś kolejna kopia tekstu :

część druga a zwłaszcza ostatni akapit: CONTRAILS vs. CHEMTRAILS cd. wczorajszego komentarza

Kolejnym argumentem zwolenników smug chemicznych (chemtrails) mogą być dość rzadko obserwowane „ujemne”- negatywne smugi kondensacyjne – distrail (od „dissipation trail” – rozpadająca się smuga). Powstają, gdy samolot odrzutowy przelatuje przez naturalną chmurę Cirrus lub Altostratus i dodatkowa para wodna z gazów wylotowych silników powoduje gwałtowny wzrost istniejących kryształków lodu (lub zamarzanie przechłodzonych kropel wody), które wypadają z chmury, pozostawiając prostą, liniową szczelinę w powłoce chmurowej.

Negatywnej smugi kondensacyjnej nie należy mylić z cieniem smugi kondensacyjnej rzucanej przez niskie wieczorne promienie słoneczne na leżącą wyżej warstwę chmur Cirrostratus lub Cirrocumulus. Jest to zjawisko na tyle widowiskowe, szczególnie gdy smuga kondensacyjna jest rozwiana w różnych kierunkach przez wiatr na poziomach jej występowania, że stanowić może również pożywkę dla teorii spiskowych.

Nie dla wszystkich smugi kondensacyjne uatrakcyjniają wygląd nieba lub są dowodem w tropieniu spisków. Dla niektórych jego obserwatorów stanowią formę zanieczyszczenia naturalnego środowiska, mogą jednak dostarczyć ciekawych informacji o tym co się dzieje w wyższych warstwach atmosfery. Jeśli w umiarkowanych szerokościach geograficznych smugi kondensacyjne utrzymują się przez wiele godzin oznacza to, że do wysokich warstw atmosfery unosi się cieplejsze wilgotne powietrze, co może oznaczać, że w ciągu najbliższych 48-72 godzin może spaść deszcz, jeśli natomiast smugi kondensacyjne nie powstają, to przeciwnie – ładna pogoda utrzyma się jeszcze dość długo. Smugi kondensacyjne mogą wywierać również pewien wpływ na zmiany klimatu. Chmury wysokie odgrywają znaczącą rolę w krótkoterminowym prognozowaniu pogody, są ważnym wskaźnikiem zachodzących w atmosferze procesów. Natomiast ich rola w długookresowym prognozowaniu pogody i warunków klimatycznych nie jest do końca wyjaśniona.

Wśród naukowców panuje dość powszechna zgodność poglądów co do realności dokonujących się zmian klimatu, lecz poglądy na temat ich przyczyn i czynników wpływające na te zmiany są rozbieżne. Jedną z nich jest rola zachmurzenia w kształtowaniu przyszłych warunków klimatycznych na Ziemi. IPCC (Międzyrządowy Panel ds. Zmian Klimatu) w swoim Raporcie z 2007 r. stwierdził, że „Chmury, ich właściwości i zachowanie stanowią główne nieokreślone i mało poznane czynniki determinujące przyszłe zmiany klimatu a takie aspekty jak typ zachmurzenia, położenie, zawartość wilgoci, wysokość chmur kształt i wielkość cząstek chmurowych, czas życia decydują o tym, czy chmury będą wpływać na ocieplenie, czy też ochłodzenie klimatu. Wiele programów badawczych ukierunkowanych jest na lepsze poznanie mechanizmów reakcji chmur na ocieplenie klimatu i odwrotnie - jak one wpłyną na klimat”.

Jednym z przyczynków do badania efektu wpływu smug kondensacyjnych na klimat są wyniki badań następstw ataku terrorystycznego na WTC 11 września 2001, kiedy na wiele dni zostały wstrzymane w USA wszystkie loty samolotów cywilnych. Po raz pierwszy od lat 20. XX wieku niebo nad Stanami Zjednoczonymi było wolne od smug kondensacyjnych. Według ogólnokrajowych pomiarów temperatury, dni były nieco cieplejsze, noce zaś nieznacznie chłodniejsze niż wykazywały to charakterystyki dla tej pory roku, różnica temperatury między dniem a nocą zwiększyła się o ok. 1,1°C. Według klimatologów opracowujących te dane, była to prawdopodobnie konsekwencja dopływu dodatkowego promieniowania słonecznego docierającego w dzień do powierzchni ziemi i zwiększonej utraty promieniowania długofalowego w nocy, dzięki temu, że brak smug kondensacyjnych ułatwił jego ucieczkę w przestrzeń kosmiczną.

Ryszard Klejnowski

23 sierpień, czwartek, 236 dzień 2012 r., 07:30


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 sie 2012, 20:28 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
Arski , jak to się mówi- " Mądrej głowie - dość przysłowie, a głupiemu to i referatu mało"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2012, 17:14 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Dobrze, że krowy nie latają...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2012, 19:19 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
oxo pisze:
Dobrze, że krowy nie latają...


Postami tego typu dajesz dowód że jesteś ostatnim debilem który nie wie w jakim celu się urodził.
W jakim celu się tu zarejestrowałeś? Aby podsycać nie zdrowe klimaty?
Proponuję abyś wreszcie wylazł z szamba, syfu i gnoju i dostosował się do myśli i intencji tego forum.
Dobrowolnie poddaję się karze udzielonej przez administrację, ale takich pojebańców czytać się nie da i teraz żałuję że brakuje funkcji IGNOR!!!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2012, 21:07 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Ostatnio byłem w bunkrach linii Maginota wejście 11 Hackenberg i pomyślałem, że taki wynalazek uchroniłby nas od tych dziwnych oparów. Dodam, że produkt jest niemiecki sprzedawany Francuzom w czasie II wojny światowej. Polecam!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2012, 21:08 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 lis 2006, 17:57
Posty: 1432
Lokalizacja: z za monitora
Ostatnio byłem w bunkrach linii Maginota wejście 11 Hackenberg i pomyślałem, że taki wynalazek uchroniłby nas od tych dziwnych oparów. Dodam, że produkt jest niemiecki sprzedawany Francuzom w czasie II wojny światowej. Polecam!!!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 sie 2012, 22:55 
Offline
gaduła
gaduła
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 lip 2012, 19:34
Posty: 314
Nie orientujesz się po ile takie cuda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 0:49 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
MARUNIO pisze:
oxo pisze:
Dobrze, że krowy nie latają...


Postami tego typu dajesz dowód że(...) IGNOR!!!!!!!


Gdy pierwszy raz zobaczyłem tytuł, stwierdziłem że trzeba być skończonym idiotą by poruszać tak nieprawdopodobne tematy. Chwilę potem pomyślałem, że skoro znalazł się ktoś odważny poruszać tematy, które generalnie nadają się do "Wróżki", "Szamana", to coś musi być na rzeczy.

Przeczytałem cały wątek, sam zacząłem szukać informacji na ten temat i przyznaję, temat jest dość ciekawy. Mam rodzinę wojskowych, także są w śród nich lotnicy. Pamiętam jak mówili o "technicznych przelotach klimatycznych" w Afryce. Francja testowała jakieś 20 lat temu tlenki wiążące, czy cos tam - nie pamiętam. Wracając do tematu.

Moim zdaniem same badania, konkluzje są mało przekonujące. Badania mówią o zmianach rzędu 1,3 stopni a dobrze wiemy, że dwudniowe prognozy meteorologiczne zawierają się właśnie w tym przedziale.
Badacze nieba mają do dyspozycji takie parametry jak: ciśnienie, temperatura, prędkość i kierunek wiatru, wynikające z nich inne parametry jak zamglenie, zanieczyszczenie. Przy tym badacze maja do dyspozycji satelitarne detektory, radary naziemne w cholerę punktów badawczych i WSZĘDZIE jest mowa o niedoskonałości i braku pewności prognoz.

W takiej sytuacji jaką mam mieć pewność, że badacze będą wstanie stwierdzić jaki wpływ mają smugi na to co się dzieje na naszym niebie. Moim zdaniem żadne.
"Mądrej głowie..." - Wszyscy są mądrzy a dla mnie to statystyczni manipulanci zasłaniający się numerycznymi modelami, które raz pasują a raz nie...

Poza tym z tego co wiem, tylko związki na niskim pułapie mogą mieć znaczący wpływ na to co się dzieje na niebie. Ktoś mądry (któremu ja akurat daje większa wiarę) powiedział, że to co się dzieje na niebie wynika z tego co się dzieje w głębinach oceanów i mórz. Co jak co, ale Pan powinien o tym doskonale wiedzieć!

Wiele lat mieszkałem koło lotniska, nie było żadnych smug na niebie, za to każdego tygodnia Mig-21, Su-22, potem 29`ki hasały sobie po niebie. Sto litrów paliwka na 2 minuty...

Mam w sobie kolejne przekonanie, że właśnie nad Tobą przeleciała krowa! Myślę, że moja prognoza jest bardziej prawdopodobna jak IMGW na przyszły weekend.

PS,
Karą kultury nie zmienisz. Przykro mi. Nawet dobrowolną...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 4:33 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
oxo pisze:
Wiele lat mieszkałem koło lotniska, nie było żadnych smug na niebie, za to każdego tygodnia Mig-21, Su-22, potem 29`ki hasały sobie po niebie. Sto litrów paliwka na 2 minuty...


Piszesz o samolotach wojskowych, dlatego spytam czy chciałeś zobaczyć smugę kondensacyjną pod czas podejścia, czy przy starcie?

oxo pisze:
Dobrze, że krowy nie latają...


Jeśli piszesz takie posty, to pisz od razu co masz na myśli.

oxo pisze:
Myślę


Tu jestem innego zdania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 7:37 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
oxo pisze:
Karą kultury nie zmienisz. Przykro mi. Nawet dobrowolną...


I właśnie z tego powodu nie otrzymał ostrzeżenia.

Myślę , że nie powtórzysz MARUNIO tego faux pas... :oops:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 14:08 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
MARUNIO pisze:
Jeśli piszesz takie posty, to pisz od razu co masz na myśli.


Po prostu chciałem zażartować. nie miałem zamiaru nikomu ujmować na honorze. Nie ważne co mówisz, ważne jak zostaniesz zrozumiany, stąd biorę na klatę to całe zamieszanie.

Nawiasem
Obrazek
Latają? Latają!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 15:49 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 cze 2009, 21:10
Posty: 804
Lokalizacja: San Francisco
oxo pisze:
Po prostu chciałem zażartować.


Istnieje na tym forum miejsce do tego przeznaczone i tam postaraj się błysnąć takimi przemyśleniami - może ktoś się pośmieje.

Odnośnie zdjęcia, to wg. mnie niczego ono nie dowodzi.

YELLO_35 pisze:

Myślę , że nie powtórzysz MARUNIO tego faux pas... :oops:


Postaram się.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 sie 2012, 16:41 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 mar 2011, 6:52
Posty: 195
Lokalizacja: Gdynia/Zgorzelec
Jezu, gadaj z dupą to cie osra!


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..