Dzisiaj jest 19 kwie 2024, 1:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
Post: 08 maja 2012, 21:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
W ostatnich dniach otrzymałem powiadomienie na skrzynkę pocztową, informująca mnie o zmianie regulaminu na konkurencyjnym portalu. Z ciekawości przeleciałem wzmiankowaną "podstawę prawną" wzrokiem, i ze zdziwieniem ujrzałem taki oto punkt:

Cytuj:
8. Opłata za niedozwolone treści reklamowe lub informacyjne

1. W komentarzach zabronione jest umieszczanie reklam innych stron internetowych, linków, odnośników, danych adresowych i kontaktowych, adresów e-mail oraz innych nie wymienionych informacji mogących służyć do wskazania innego niż Dziennik serwisu, strony internetowej, firmy lub jakiegokolwiek przedsięwzięcia oraz organizacji.

2. Umieszczenie informacji wskazanych w pkt.1 traktowane będzie jako umieszczenie przez Czytelnika reklamy, ogłoszenia, obwieszczenia lub innej formy wypowiedzi mającej charakter komercyjny i podlegający opłacie jako tekst lub ogłoszenie reklamowe.

3. W przypadku umieszczenia w komentarzach pod artykułem lub artykułami treści wymienionych w pkt.1, w oparciu o informacje zawarte w pkt.2, MW Consulting - Grupa Finansowa jako wydawca Dziennika wystawi za każdy wpis (jeden wpis - jedna faktura) fakturę VAT na kwotę 1000zł netto (tysiąc złotych netto) plus 23% podatku VAT z 7 dniowym terminem płatności.

4. Faktura VAT zostanie wysłana na adres osoby, firmy lub organizacji, która dokonała wpisu.

5. W przypadku braku możliwości ustalenia osoby, firmy, organizacji lub instytucji, która dokonała wpisu, a tym samym naraziła Dziennik na straty finansowe z tytułu utraconych korzyści majątkowych, wydawca Dziennika skieruje sprawę do właściwej jednostki Policji lub Prokuratury z wnioskiem o wszczęcie postępowania.



Nie wiem czy takie działanie jest do końca zgodne z literą prawa, ale pragnę przestrzec tutaj tych wszystkich, którzy przeoczyli tę zmianę i zechcą wrzucić tam jakiegoś linka. Być może chodzi tutaj o wprowadzenie jako takiego porządku w komentarzach, co do których często trudno odnosić się pozytywnie, ale być może chodzi o zwykłe polowanie na "jelenia", i wyciągnięcie od niego kasy z zamieszczonego "w dobrej wierze" linka....

Inna sprawa, która mnie zastanawia, to w jaki sposób mam przytoczyć czyjąś wypowiedź - zgodną z tematem artykułu - skoro nie będę mógł zamieścić źródła, z którego takowa pochodzi??? Jeśli nie wskażę źródła, będzie to plagiat, lub narażenie się na komplikacje prawne w przypadku, jeśli jakakolwiek osoba poczuje się dotknięta wpisem i bez "odsyłacza" będzie miała prawo uznać, że są to moje słowa... Z drugie strony, jeśli zamieszczę linka do jakiegoś portalu, z którego pochodzi cytowana wypowiedź, prawdopodobnie zostanę "potraktowany" fakturą za jego rzekomą reklamę...

Przyznam szczerze, że z tak absurdalnym regulaminem spotykam się pierwszy raz... :|

Całość dziwnego regulaminu TUTAJ.


Ostatnio zmieniony 08 maja 2012, 22:10 przez przekorny, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2012, 6:21 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 mar 2011, 10:59
Posty: 3406
Lokalizacja: Zgorzelec
Jak dla mnie to wygląda to na polowanie na jelenia -> widać słabo przędą, skoro uciekają się do takich śmiesznych zagrań w celu wyciągnięcia kasy 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2012, 13:47 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Chodzi (wg mnie) o jednego osobnika spamującego u nich... 8)
Sam regulamin kuriozalny - tak jak i nowy portal reklamując się tam właśnie w taki sposób...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2012, 17:37 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 paź 2009, 10:03
Posty: 111
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tego co wiem to trop dobry obrałeś ale w matematyce się zamieszałeś... 8)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 09 maja 2012, 20:18 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 maja 2006, 11:21
Posty: 1716
Lokalizacja: zza rogu...
YELLO_35 pisze:
Chodzi (wg mnie) o jednego osobnika spamującego u nich... 8)


Wejdź tam więc i zareklamuj swojego bloga, w jakimś temacie fotograficznym, związanym np. z architekturą czy imprezą plenerową. Dodatkowo wrzuć cytat z jakiegoś portalu i zamieść odniesienie w postaci linka do źródła. Jeśli jesteś pewien, ze chodzi o jednego osobnika - nie powinieneś się martwić. Poczekamy na reakcję zinfo...

Na spamowanie są inne sposoby. Można np. zablokować gościa. Jeśli ma dynamiczne IP i ban nie odniesie skutku, a spamowanie jest aż tak uporczywe i trudne do unicestwienia, można w ostateczności wprowadzić moderację komentarzy...

Dla mnie jest to ewidentnie próba pozyskania kasy (najdelikatniej rzecz ujmując), od własnych, często nieświadomych popełnianego właśnie "wykroczenia", czytelników. Kto tak naprawdę zwrócił uwagę na tak drastyczną zmianę regulaminu i kto wchodząc na jakikolwiek portal, przed zamieszczeniem komentarza, studiuje pilnie regulamin??? :|


Ostatnio zmieniony 09 maja 2012, 20:19 przez przekorny, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2012, 13:14 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
Ja tez jestem zdania, ze czekaja (jak ktos tu juz napisal) na jelenia... walna mu wtedy z cennika i po sprawie. Zreszta tam i tak nie ma co czytac :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2012, 14:05 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 sty 2009, 8:52
Posty: 1084
Lokalizacja: Zgorzelec
Najpierw nie odpowiedzieli na mojego meila a później usuwali moje komentarze, ewidentnie szukają jelenia. Tylko czy to do końca zgodne z prawem??


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 10 maja 2012, 21:36 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
Gero pisze:
Ja tez jestem zdania, ze czekaja (jak ktos tu juz napisal) na jelenia... walna mu wtedy z cennika i po sprawie. Zreszta tam i tak nie ma co czytac :P


Nie zgodzę się. Wiadomości są ciekawsze. Tylko nie wiem dlaczego przy co drugiej jest wykrzyknik. Zmienili regulamin bo jakiś oszołom przy każdym wątku wstawia teksty reklamujące portal z europamiasto w nazwie (wystarczyłyby mechanizmy moderacji - w tym przypadku słuszne - a nie zmiana regulaminu). Tutaj 50% wiadomości to Turów i Nysa - aż oczy puchną. Komentarze u konkurencji nie są moderowane przez co portal cieszy się większym zainteresowaniem - ludzie walą prosto z mostu i nikt nie wycina treści które obrażają znajomego pana redaktora.
Tutaj temat potrafi umrzeć śmiercią naturalną bo przez 2 dni nikt nie zatwierdza komentarzy bo np. akurat jest weekend.


Ostatnio zmieniony 10 maja 2012, 21:38 przez cortland, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 11 maja 2012, 6:30 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
cortland pisze:
Komentarze u konkurencji nie są moderowane przez co portal cieszy się większym zainteresowaniem - ludzie walą prosto z mostu i nikt nie wycina treści które obrażają znajomego pana redaktora.


To faktycznie świadczy o wyższości tamtego portalu - komentarze z rynsztoka rodem... :roll:

cortland pisze:
Nie zgodzę się. Wiadomości są ciekawsze. Tylko nie wiem dlaczego przy co drugiej jest wykrzyknik.


Chyba dlatego żeby były ciekawsze :P


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 12 maja 2012, 23:11 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
cortland pisze:
przez co portal cieszy się większym zainteresowaniem

nooo ... od zgorzelectv napewno.
Kiedys kupilem na tydzien banner na Zinfo i Zgorzelectv. Ze Zinfo mialem 10 wejsc (mimo iz wg nich sa no1 w regionie i maja trylion wejsc), a ze Zgorzelectv 2 (slownie: dwa). Co dla porownania z linka z forum mam okolo 200 a ze strony glownej Zgorzelec.info ponad 400 tygodniowo (mowa o unikatowych wejsciach). Wiec moim zdaniem (abstrachujac ze i tu i tam nie ma ostatnio czego czytac) Zinfo cienko przedzie i szukaja jeleni, a kasa za lojalnosc w czasie kampanii niebawem sie skonczy.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..