Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:17

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
Post: 04 lip 2006, 9:14 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 sty 2006, 13:42
Posty: 98
Lokalizacja: DZG
wiadomo ze z losiami malego kalibru, ktorzy mae wykroczenia robia walczyc nikt nie bedzie bo niby poco? nawet jak pieszy na chodniku spotka samochod to jest na tyle mobilny ze moze go ominac - akcja powinna dotyczyc calkowitych ignorantow - -jak kierowcy pokazanego wyzej citroena saxo. Kiedys zgorzelec.info poruszylo sprawe zakazu skretu w lewo z daszynskiego w strone granicy - moze poruszymy sprawe zakazu zatrzymywania naprzeciwko graffstudio - przeciez to piekne i bezkolizyjne miejsce do parkowania - ale mozna mamdat zarobic - ????


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 9:21 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 sie 2005, 12:10
Posty: 159
Lokalizacja: Pieńsk
Moze wlasnie dlatego jest tam zakaz zatrzymywania sie i postoju o ile dobrze pamietam :P w ogole w zgorzelcu i nie tylko w zgorzelcu jest wiele miejsc gdzie mozna spokojnie zaparkowac a niestety jest to zabronione..


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 9:47 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 kwie 2005, 12:12
Posty: 23
Lokalizacja: Zgorzelec
Pieszy jest mobilny. Pomyslcie co wy wypisujecie !
Pieszy jest mobilny o ile:
- nie jedzie na wózku inwalidzkim,
- nie idzie o kulach,
- nie pcha przed sobą wóżka dziecięcego i nie niesie przy tym kilku toreb z zakupami.
Od parkowania są:
1. parkingi
2. inne wyznaczone w tym celu miejsca
3. chodniki też - o ile parkowanie na nich odbywa sie w z godzie z przepisami, to regulującymi, a pieszy nie musi przy obchodzeniu zaparkowanego auta, wykazywać się zręcznością cyrkowca, czy innej małpy.

Chodnik jest dla pieszych.

Jeżeli ktoś nie nuczył się kultury jazdy, to może niech wogóle do auta nie wsiada.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 11:14 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Tanas Maltudis
ma rację
a parkowanie wzdłuż Warszawskiej powinno odbywać się równolegle do osi jezdni, jeśli natomiast ktoś nie znajduje miejsca do parkowania, niech łaskawie próbuje wpływać na Miasto, które parkingi powinno budować, bo ilość samochodów w mieście tego wymaga. Ile prawdziwych parkingów wybudowano za ostatniej kadencji Rady i Burmistrza :?: ktoś policzył :?: :lol:
Dopóki się tego nie zacznie robić, dopóty piesi będą się przciskać na chodnikach, a jadące samochody uważać, aby komuś bagażnika nie urwać, przynajmniej na wspomnianym odcinku Warszawskiej :cry:


Ostatnio zmieniony 04 lip 2006, 11:32 przez bombas3, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2006, 11:27 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 sty 2006, 13:42
Posty: 98
Lokalizacja: DZG
pewnie ze ma racje, ale walka ze wszystkimi to jak ktos wczesniej zauwazyl "walka z wiatrakami" wiec moze wezmy sie za tych ktorzy blokuja jednym samochodem 3 miejsca parkingowe - bo przez takie praktyki trzeba parkowac np. tak -

http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/02.JPG


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 11:57 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
jakakolwiek akcja dla uporządkowania sytuacji jest godna poparcia :wink:
tylko co będą robić służby do tego powołane :?: , czy w ten sposób nie zwiększymy i tak już wysokiego bezrobocia :?: :shock: :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2006, 12:23 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
TGV pisze:


Bardzo żadko uczęszczany chodnik ,możliwośc przejścia osiedlową uliczką z częstotliwością przejazdu samochodu raz na dwie godziny.
Czy przypadkiem nie przesadzasz.??
Nawet wiem czyj to samochód.
Ale jak masz ochotę to przejdź się kilkadziesiąt metrów od tego miejsca.
Ulica Karłowicza,od strony Poniatowskiego druga w lewo wąska uliczka do boiska i smietnika.Tam na rogu staje jedna panienka czarną III VW.Tam akurat szkodzi przechodniom.Raz ,że zastawia całkowicie chodnik dwa,że na Karłowicza jeżdzi trochę aut(nie tak jak koło Fabii z fotki)a trzy ,że bezczelna z niej s....Ale to jeszcze nic niech się ktos weźmie za tego taksówkarza ,który to świetnie blokuje pas jezdni swoim wiekowym zielonym mietkiem kombi nieżadko z lawetą.Dzwonienie na policję i SM nic nie daje.
Raz jeden facet zadzwonił i czekał na reakcję.
Oczywiście interwencja nastąpiła.Skończyła się na:"Cześć""Cześć"
Jeśli już tak chcecie gnebić kierowców bez umiejętności parkowania to skierujcie swoje pokłady siły i checi na rażące przypadki debilizmu,a nie na takie coś jak z ta Fabią.Przeciez ona nie utrudnia ruchu pieszym,bo i tak idą uliczką.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 04 lip 2006, 12:38 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 16 sty 2006, 13:42
Posty: 98
Lokalizacja: DZG
Ernesto przeczytaj jeszcze raz moja wypowiedz z amieszczonym linkiem i dopoiero wtedy zapytaj czy nie przesadzam - mowilem wyraznie ze jak dzialac to z tymi ktorzy razaco dokuczaja innym a nie z tymi ktorzy parkuja jak to auto ktore pokazalem a ty powtorzyles w cytacie - a propo ta skode wziolem z tematu - na 1 stronie jest zamieszczona


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 13:26 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 03 sty 2005, 0:32
Posty: 3636
Lokalizacja: Warszawska 15
mam propozycję: w związku z tym, iż numery tablic rejestracyjnych nie są w świetle prawa naruszaniem prywatności, gdyż ich zidentyfikowanie jest możliwe wyłącznie przez uprawnione służby, proponuję zamieszczać zdjęcia na forum zamieszczając datę i godzinę wykonania zdjęcia. Ja wystąpię z oficjalnym pismem do KPP w Zgorzelcu z prośbą o karanie mandatami tych kierowców, którzy będą się pojawiać an forum. Bardzo prawdopodobne, że to przejdzie.

Nie trzeba wstawiać napisów, kleić szyb itd.

Co do mojego parkowania to nie przypominam sobie, żebym na Dniach Zgorzelca łamał prawo, teren na którym zostawiałem samochód był zamknięty dla ruchu i nikogo nie blokowałem, a jeżeli ktos w międzyczasie zaparkował po drugiej stronie ulicy powodując brak przejazdu to już inna sprawa.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 14:47 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
aleksander pisze:
Ja wystąpię z oficjalnym pismem do KPP w Zgorzelcu z prośbą o karanie mandatami tych kierowców, którzy będą się pojawiać an forum. Bardzo prawdopodobne, że to przejdzie.


Oj, coś mi się wydaje, że nie ma możliwości ukarania mandatem na podstawie zdjęcia wykonanego przez osobę trzecią.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 14:49 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 maja 2005, 20:08
Posty: 34
Lokalizacja: Zgorzelec
Jestem jak najbardziej za!!!
Ja rozpocząłem tą zabawę rok temu i cieszę się że nastąpiła jej kontynuacja.
Jako dyżurnego reportera proponuję vipera, to on przecież był też pomysłodawcą zeszłorocznego projektu i wykonawcą większości fotek. Może by tak jeszcze kilka innych aparatów i powstanie człkiem niezła galeria, a policja zarobi kilka zotych.

Co Wy na to?
Co Ty na to viper ???


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 14:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Widaje mi się że jest taka możliwość, ponieważ fotografia, nie ważne przez kogo wykonana, nie nosząca śladów obróbki mającej na celu spreparowanie dowodów, zawsze jest dowodem w sprawie. Z tym że o tym czy ma zostać dopuszczona jako dowód, decydują odpowiednie organy.

Ja oczywiście podpisuję się pod kontynuacją zeszłorocznej zabawy i jestem gotów.
Pozdrawiam.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 04 lip 2006, 18:44 
Offline
VIP
VIP

Rejestracja: 21 sty 2005, 16:02
Posty: 4170
Lokalizacja: near Central Park
Cytuj:
rażące przypadki debilizmu,
to moim zdaniem także wybiórcze traktowanie nieprawidłowego i przeszkadzającego innym parkowania. Nie ma tak, że w jednym miejscu ja przechodzę i mnie przeszkadza, a w innym nie, to niech stoją. Jak walczyć z tą plagą, to traktując jednakowo wszystkich łosiów, którzy nie respektują zasad współżycia społecznego :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 05 lip 2006, 14:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 sie 2005, 22:46
Posty: 1694
Lokalizacja: Kraina Baśni
Zgadzam się. Ja też kilku takich namierzyłam a skoro zakupiłam aparacik to czas go wykorzystać :)
POZDRAWIAM :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 02 wrz 2006, 10:32 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 cze 2005, 9:14
Posty: 704
Lokalizacja: Oława
Odnośnie miejsc dla inwalidów... Proponuję fotografować numery rejestracyjne aut, które zajmują takie miejsca. Pomysł taty, ponieważ jeżdzimy pojazdem "uprzywilejowanym" i możemy stawać na miejscach dla inwalidów, a ostatnio ciągle się wkurzamy, bo np. eLka pewnej auto-szkoły zajmuje takie miejsce często pod Kauflandem :P Później takie zdjęcia można gdzieś wrzucić, nie wiem jeszcze gdzie, jakąś stronę założyć można by było może... ;) Gdy ktoś zobaczy swój samochód w takim miejscu zrobi mu się na pewno wstyd itd., może to by była jakaś nauczka?
Chciałam dodać, że na takich miejscach mogą stać samochody, które mają w widocznym miejscu wyłożoną kartę świadczącą o inwalidztwie. Karta wykładana jest tylko na czas postoju. Często się zdarza, że ludzie kupują w sklepach motoryzacyjnych naklejki z wózkiem inwalidzkim, ale to tylko sprytny myk, który do niczego nie upoważnia.
Pozdrawiam i naprawdę mam nadzieję, że coś wkrótce zmieni się w sprawie miejsc dla inwalidów. Może po wyborach..?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 72 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..