Dzisiaj jest 28 mar 2024, 17:26

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102  Następna
Autor Wiadomość
Post: 22 lip 2005, 22:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2005, 13:58
Posty: 17
Nie chce byc zle zrozumiany, pomysl uwazam za dobry w przypadku np. fotki Toyoty Yaris na wroclawskich tablicach naruszajacej ewidentnie zasady, ale nie np. ta fotke http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/02.JPG bo to juz lekka przesada, nie dajmy sie zwariowac. Ja osobiscie staram sie nie naruszac przepisow, ale pewna tolerancje powinnismy miec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 22 lip 2005, 23:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem co znaczy tolerancja w Twoim rozumieniu. Ja np. robiąc dziś to zdjęcie www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/auta/04.JPG byłem świadkiem jak rodzice z małym dzieckiem, aby obejść te dwa samochody, musieli przejść środkiem skrzyżowania, na łuku ulicy. Nie było to bezpieczne.
Myślę że nie powinno byc tu mowy o żadnym pobłażaniu. to jest jak w przysłowiu: dasz komuś palec, a on weźmie całą rękę"


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 lip 2005, 23:52 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2005, 13:58
Posty: 17
Ok zgadzam sie i popieram publikacje tego typu zachowan - jak wspomniare przez Ciebie Renault Clio, ale prosze zanim zamiescicie fotke pomyslcie dwa razy przykladem moze byc zaprezentowany nissan http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/06.JPG , ktory nie dopuscil sie stworzenia zagrozenia w ruchu drogowym, a kazdy z nas zna sytuacje w ktorych nie bardzo istnieje mozliwosc innego parkowania niz wyzej wymieniony nissan. Reasumujac pokazujmy razace naruszenia a nie czepiajmy sie zajetego kawalka chodnika - na ktorym pieszy pomimo przeszkody ma wystarczajaco duzo miejsca do dyspozycji.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lip 2005, 8:30 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
W przypadku Nissana ok. 30 - 50 m dalej znajdowal się parking świecący pustkami. Zrozumiał bym gdyby właściciel tego autka był inwalidą, spytałem o to Krzaka i nie przypomina on sobie aby oznakowanie właściwe dla kierowcy z ograniczoną sprawnością, znajdowało się na tym samochodzie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2005, 10:47 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2005, 13:58
Posty: 17
OK, ale na fotce nie wiedac czy parking znajdujacy sie 30 metrow od Nissana swieci pustkami. Mysle ze kiedy prezentujemy tego typu praktyki powinnismy zamieszczac opis sytuacji, poniewaz jest on niezbedny do prawidlowej interpretacji obrazka. Zatem publikujmy kierowcow naruszajacych w sposob nawet nie grozny swobode pieszych ale wtedy i tylko wtedy gdy pare metrow dalej sa miejsca parkingowe.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lip 2005, 14:54 
Offline
pismak
pismak
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 mar 2005, 17:57
Posty: 534
hej, slawekbx19@interia.pl, wyjaśnij mi proszę co rozumiesz przez pojęcie:
Cytuj:
ale pewna tolerancje powinnismy miec
To bardzo istotne, wbrew pozorom. Albo istnieje prawo i jego bezwzględne przestrzeganie, albo to nie jest PRAWO. Jeśli nie jest, to zaczyna się bezprawie, które dotyka (albo wkrótce dotknie) Ciebie, mnie i innych. Temat tzw. "głupich przepisów" zostawmy innym, którzy powinni je zmienić, dokąd natomiast obowiązują, istnieje obowiązek ich przestrzegania, także w przypadku parkowania.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2005, 17:58 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2005, 13:58
Posty: 17
Wiecie co to jest troche tolerancji to patrzcie na te fotki http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/01.JPG http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/02.JPG http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/03.JPG http://zinfo.hostings.pl/krzaku/Kierowcy/06.JPG i jesli ogladajac te fotki nie widzicie ze robil je ktos kto chyba nigdy nie siedzial za kierownica lub przejezdza jakies marne 8000km rocznie to niewiem co powiedziec. Poprostu czasem tak trzeba bo nie mozna inaczej, a jesli pieszy nie potrafi takiego auta ominac to poprostu jest nie przystosowany do zycia wsrod ludzi. Zwroccie uwage na razace naruszenia, nie badzmy radkalami, bo cale forum mozna zawalic fotkami w ciagu kilku minut.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lip 2005, 19:18 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
Pamiętaj że zdjęcia robił ktoś kto jest zarówno kierowcą (nie niedzielnym) jak i pieszym. Zna te tematy z tej drugiej strony a nie tylko z punktu kierowcy co robi dziesiątki tys km miesięcznie.
W Twoim wypadku pasuje dokładnie powiedzenie - punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia, jak ktos siedzi w jednym miejscu to niech nie krytykuje wszystkiego i wszystkich bo nie ma obiektywnego spojrzenia na takie sytuacje.

Dziękuje za uwage


Ostatnio zmieniony 23 lip 2005, 21:38 przez Ajron, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 23 lip 2005, 21:20 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 lip 2005, 18:19
Posty: 36
http://www.alexburke.ca/diversions/brun ... /yesno.swf
Tu tez jest troche o parkowaniu i nie tylko.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2005, 22:11 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 18 lut 2005, 13:58
Posty: 17
Nie uwazam, ze duzo jezdze, ale rocznie zbieze sie cos ponad 50000km i tak co rok, ale to jest nie istotne - jestem takze czesto pieszym czy rowerzysta. Jesli uwarzacie ze publikacja fotki czerwonego Nissana, czy podobne zjecia z kolami na chodniku to problem to ok macie do tego prawo. Ja uwazam ze akcja jest porzebna ale zeby dala efekt nie nalezy jej kompromitowac. Jesli macie na uwadze bezpieczenstwo to pokazujcie prawdziwe zagrozenia np. wyzej zaprezentowane Renault Clio czy Toyote Yaris lub VW Passata na Poniatowskiego - z tym sie jak najbardziej zgadzam. Upolowac taki okaz jak Skode Fabie kolo garazu to zadna sztuka - moze tak upolowac tego ktory nie szanuje miejsca inwalidy albo takiego ktory nie widzi czerwonego swiatla, lub wyprzedza na linii ciaglej badz skrzyzowaniu drog? A moze tak wezmiemy pod lupe i sfotografujemy nie oswietlonego rowezyste w nocy lub pieszego ktory nie liczy sie z nikim i dla ktorego prawo drogowe niema wiekszego znaczenia - ale zdaje sobie sprawe ze to moze byc zbyt trudne, latwiej pstryknac fotke samochodu zajmujacego kawalek chodnika - prawda?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 lip 2005, 22:52 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
slawekbx19@interia.pl pisze:
A moze tak wezmiemy pod lupe i sfotografujemy nie oswietlonego rowezyste w nocy lub pieszego ktory nie liczy sie z nikim i dla ktorego prawo drogowe niema wiekszego znaczenia - ale zdaje sobie sprawe ze to moze byc zbyt trudne, latwiej pstryknac fotke samochodu zajmujacego kawalek chodnika - prawda?


No to właśnie łap aparat i pstrykaj, nikt Ci nie broni. Każdy może brać udział w akcji. A przez to gadanie zaczyna w tym temacie nudą ziać. Do dzieła! Potrzeba tu większej zwierzyny :mrgreen:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł: Parodia
Post: 24 lip 2005, 1:26 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 sty 2005, 22:37
Posty: 20
Lokalizacja: Zgorzelec
Parodia do potegi entej (B)

No coraz lepiej , ja ostatnio widzialem jak pies sie wproznia pod znakiem" zakaz wyprowadzanie psów "z akcji ŁOŚ zrobcie akce "PSTRYKAJ DO WOLI " kto pstryknie wiecej i glupsze zdjecie

Ubaw po pachy :P . Teraz zrobcie zdjecia TIRA jak parkuje na drodze dojazdowej do reala , to tesz niedozwolone :)

ahahahahhah dobre , powaznie usmiac sie idzie


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2005, 1:32 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 sty 2005, 22:37
Posty: 20
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie wiem co znaczy tolerancja w Twoim rozumieniu. Ja np. robiąc dziś to zdjęcie www.zinfo.hostings.pl/viper126pzgc/auta/04.JPG byłem świadkiem jak rodzice z małym dzieckiem, aby obejść te dwa samochody, musieli przejść środkiem skrzyżowania, na łuku ulicy. Nie było to bezpieczne.
Myślę że nie powinno byc tu mowy o żadnym pobłażaniu. to jest jak w przysłowiu: dasz komuś palec, a on weźmie całą rękę"


viper126 - trzeba bylo lapac za gwozdzia i dom dziela masz przeciesz zdolnosci rysownika lakieru :) a ze przepusciles 2 auto to juz sie dziwie , i do tego jeszcze rodzice z malym dziecmkiem to trzeba bylo dac calej rodzinie po gwozdziu :)
hahahah
[/b]


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2005, 7:24 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 12 cze 2005, 21:32
Posty: 127
Lokalizacja: Zgorzelec
Boryseck - przynajmniej czytaj ze zrozumieniem (bo z pisaniem widać że nie najlepiej). Czy ja napisałem żeby robić zdjecia każdemu najmniejszemu "łosiowi". Nie!

A jak tam opinia od "odpowiedniej osoby" w sprawie 1/3 chodnika?
Czyżbyś do kodeksu drogowego potrzebował specjalistów? Jak tak to gratuluje.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
 Tytuł:
Post: 24 lip 2005, 10:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Sławku, Sławku. 50 000 km rocznie? Ja jeżdżę zawodowo, ok. 7 - 10 godz. dziennie. Robię w m-cu 2900 - 3500 km i nijak nie da to rezultatu 50 000 km rocznie. Kiedy ty śpisz, jesz, zażywasz rozrywki? :D

Ajron, daj spokój nie wdawaj się w dyskusję z... Kiedyś coś mu nie pasowało na forum historycznym. Zaprosiliśmy go na cotygodniowe spotkanko, dając instrukcje jak do nas trafić. Nie przyszedł ani razu, mimo że mieszka jakieś 300 metrów od domu Jakuba. Woli ludzi obrzucać błotem na niwie forum i wymyślać swoje niedorzeczne, chore teorie sprzeczne z istniejącym prawem. Dobrze tylko że tacy nie biegają po mieście stadami. :(


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 102  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..