Dzisiaj jest 28 mar 2024, 15:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
Post: 05 mar 2013, 9:51 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Wczoraj w TV Tomków usłyszałem, że nowe przepisy delegalizują możliwość montażu przepływowych, gazowych ogrzewaczy wody w łazienkach. Wszyscy, którzy takie urządzenie posiadają w łazience, będą musieli na własny koszt przeprowadzić gruntowny remont swojego mieszkania, aby przenieść piecyk do kuchni bądź do przedpokoju.
A co ma zrobić ktoś, kto tak jak ja mieszka w mieszkaniu zaprojektowanym w ten sposób, gdy projektant przewidział montaż piecyka wyłącznie w łazience, bo tylko tam znajdują się odpowiednie do podłączenia takiego urządzenia przewody kominowe?
Kolejna dziwna decyzja POpieprzonej władzy. Pewnie czyjś pociotek założył firmę instalacyjno - remontową i nie ma klientów, więc trzeba było klientów zorganizować.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2013, 10:48 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc - nie znam szczegółów ale zazwyczaj takie przepisy dotyczą nowych bloków mieszkalnych. Nie może być mowy o przeróbkach starych mieszkań - bo to się wiąże choćby z całą masa formalności... :roll:

Śpij spokojnie ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2013, 11:22 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Materiał u Tomkowa był lakoniczny i mówił wprost, że podczas kontroli, która wykaże obecność piecyka w łazience, otrzymam nakaz jego przeniesienie w inne miejsce na własny koszt. Myślałem, że to prima aprilis, ale mamy dopiero początek marca, więc raczej nie. I już nawet wykalkulowałem sobie, że w razie otrzymania takiego nakazu, taniej i mniej kłopotliwie byłoby mi zerwać umowę z dostawcą gazu i przejść całkowicie na elektrykę.
Z drugiej strony, jak pisze yellow, prawo nie działa wstecz. To tak jak bym miał auto z 1990 roku, w dobrym stanie, z dopuszczeniem do ruchu, a ktoś kazałby mi w nim montować abs-y srs-y i inne esy.


YELLO_35 pisze:
Śpij spokojnie


Możesz się śmiać ze mnie, ale info zobaczyłem w telewizji przed położeniem się spać i długo nie mogłem zasnąć nie wierząc w to co tam usłyszałem.

Tu przedmiotowy materiał:

http://www.tvtzgorzelec.pl/index.php/11 ... wacze-wody


Ostatnio zmieniony 05 mar 2013, 12:11 przez viper126pzgc, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2013, 12:32 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
To jest trochę wylewanie dziecka z kąpielą. Zgorzeleckie bloki stoją od lat 60-tych i 70-tych. Zamontowano w nich setki piecyków przepływowych, a wypadków było kilka i to zwykle przez głupotę właścicieli. Zamiast wymóc prawnie montaż czujników czadu to wymyśla się takie "grube" rozwiązania wiążące się z wielotysięcznym wydatkiem, lub niemożliwe do zrealizowania - jak u mnie i Vipera ze względu na kanały wentylacyjne, które są tam gdzie są i żadna ustawa ich nie przestawi.
Domyślam się, że chodzi o nowe budynki, ale czasem przeraża mnie ta ilość zmian, nakazów i innych obowiązków nakładanych na ludzi, firmy i duże kary jakie idą gdy się do nich nie stosujemy. Zaczyna się lekki zamordyzm.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2013, 14:23 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2010, 19:46
Posty: 284
Lokalizacja: Zgorzelec
Czym niby łazienka różni sie od kuchni ???
Otwartm oknem ??
Zaraz jeden z drugim zacznie truc mi dupsko ze w okresie grzewczym mam okno od czasu do czasu w kuchni otwarte :) :)
Prawo nie powinno działać w stecz wiec z jakiej racji mam przerabiac cos pod ich nowe prawo...
Zaraz liczniki wody będziemy na korytarz przenoscic zeby komuś się łatwiej odczytywało (choc sa juz radiowe... ;) )

Tak czy siak nie się :smt021 :smt021 :smt021 i :smt075 a ja to wszystko :smt068 :smt068 i :smt033


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2013, 14:37 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
To wszystko się kupy nie trzyma. Ja np. w kuchni mam problemy z wentylacją. W przedpokoju kratki wogóle nie mam, bo i po co pytam się!? Dwa razy do roku mam kontrolowaną wentylację i szczelność instalacji gazowej. Pomiary w łazience wypadają wzorcowo. Piec ma nowoczesne zabezpieczenia, no i wisi w tym miejscu, gdzie zawsze wisiał piec grzewczy w moim mieszkaniu czyli w łazience od zarania dziejów mojego bloku czyli od prawie pięćdziesięciu lat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 mar 2013, 19:10 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Nie ekscytujcie się tak bardzo , bo i tak Was to nie dotyczy :roll:


simon__75 pisze:
Czym niby łazienka różni sie od kuchni ???


Tym , że w łazience leżysz w wannie. Nie znam przypadku zatrucia spalinami w kuchni. Choćby dlatego :|
Ale powtarzam - już powstałych budynków to nie dotyczy.

[edit:]

Popytałem nieco - stwierdzono , że to kompletna bzdura jakaś wręcz niemożliwa do zrealizowania :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 18:51 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 27 lut 2005, 23:01
Posty: 239
Lokalizacja: Zgorzelec
hm,w myśl uwalniania się tlenku węgla to bez różnicy czy piecyk CO jest w łazience czy w kuchni.Co prawda w łazience większe ryzyko spowodowane kąpielą ale co za różnica kiedy w domu uwolni się tlenek?
aha,ja osobiście nie wierzyłbym do końca tym miernikom CO


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 19:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Popytałem nieco - stwierdzono , że to kompletna bzdura jakaś wręcz niemożliwa do zrealizowania


To pytam się, po jakiego wałka Tomków wrzuca taki materiał??? Brakuje mu tematów???
Powinien to zdementować?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 19:29 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Mariusz pisze:
hm,w myśl uwalniania się tlenku węgla to bez różnicy czy piecyk CO jest w łazience czy w kuchni.Co prawda w łazience większe ryzyko spowodowane kąpielą ale co za różnica kiedy w domu uwolni się tlenek?


Uwolni się podczas długotrwałej pracy , gdy odprowadzenie spalin zawiedzie , a wentylacja nie spełni swego zadania. Dzieje się to zazwyczaj w czasie kąpieli właśnie :?
Dodatkowo , gdy kubatura pomieszczenia nie jest odpowiednia to mamy problem... (potrzeba powietrza do właściwego procesu spalania)

Mariusz pisze:
aha,ja osobiście nie wierzyłbym do końca tym miernikom CO


Do końca to ja nawet sobie nie wierzę...
A co dopiero urządzeniom :roll:

Materiał tv jest tak lakoniczny , że szkoda gadać... :roll:


viper126pzgc pisze:
Powinien to zdementować?


Powinien się dokładnie zapoznać z tematem - a nie tylko wrzucać "newsa" :roll:


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 06 mar 2013, 19:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Powinien się dokładnie zapoznać z tematem - a nie tylko wrzucać "newsa"


A może w ślad za materiałem o konieczności zmiany lokalizacji piecyków, pojawi się materiał reklamujący jakąś super firmę, która takimi "przenosinami" się zajmuje? Komuś interes się nie kręci?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 mar 2013, 22:06 
Offline
obserwator
obserwator
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 kwie 2010, 19:46
Posty: 284
Lokalizacja: Zgorzelec
YELLO_35 pisze:
Nie ekscytujcie się tak bardzo , bo i tak Was to nie dotyczy :roll:


simon__75 pisze:
Czym niby łazienka różni sie od kuchni ???


Tym , że w łazience leżysz w wannie. Nie znam przypadku zatrucia spalinami w kuchni. Choćby

[edit:]

Popytałem nieco - stwierdzono , że to kompletna bzdura jakaś wręcz niemożliwa do zrealizowania :smt021


Ja tylko prysznic biore ;)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..