Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
Post: 28 mar 2013, 13:43 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Gobo zachowujesz się jak prowokator z lat 70-tych a ja to jeszcze pamiętam.
Bez jednostek to co te ceny mówią? To jest za metr za osobę , za mieszkanie/gospodarstwo/?
http://www.gp24.pl/apps/pbcs.dll/articl ... /121209779
tu też jest o śmieciach i nieco inaczej . Wrzucenie takiego zdjęcia to prowokacja po prostu
jesteś prawie Kursko-Kaczyński chociaż prawie robi wielką różnice.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2013, 13:49 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Mieszkałem w domku i w bloku. Z domku zawsze było więcej śmieci, więc wydaję się to rozsądne rozwiązanie.
Taka jest statystyka - zakłada się, że zwykle w takim budynku mieszkają 3 lub 4 osoby i stąd te wyliczenia.
To tak samo jak z działkowcami - zakłada się, że każdy z nich produkuje ileś tam litrów śmieci miesięcznie i nikogo nie interesuje, że z powodu zdrowia, czy braku czasu na działce nikogo od roku nie było. Płacić trzeba. Takich przypadków jest jednak statystycznie mało - całego świata uszczęśliwić się nie da.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 28 mar 2013, 15:17 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
gobo007 pisze:
Dla porównania ceny za wywóz śmieci w woj. lubuskim (za Gazetą Lubuską):
http://www.gazetalubuska.pl/apps/pbcsi. ... 0&MaxW=666

Za to co "ufundowały" nam władze Zgorzelca powinny dostać nauczkę. Ode mnie dostaną - przy kolejnych wyborach.


jak się czyta takie informacje to na język się ciśnie tylko jedno słowo że u nas to sk......two w urzędzie i pazerni włodarze się dorwali do koryta


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2013, 11:09 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Ale statystycznie to powinienem być karany za kradzież z włamaniem bo statystycznie co czwarty polak ma ponoć takie problemy . Statystycznie w NOL ginie tyle samochodów co mieszka ludzi w Zgorzelcu . Czy każdy z nas ukradł chociaż jedno auto w roku.
Nie zgadzam się na naliczanie opłat statystycznie i nie wiem czy doszedłeś u źródła jakie to jednostki do tych lubuskich opłat trzeba zastosować bo jak od osoby to drogo jak u nas . Złożyłem deklaracje i proszę mnie tak rozliczać jak napisałem, chociaż na pewno powstanie komórka w Straży Miejskiej do tropienia śmieciorobów tak jakby do tej pory ktoś tego zabraniał.
Ale w całej tej sprawie śmieci to sprawa marginalna chodzi o podrzucanie "tłumom" ten nawias w odniesieniu do forum tanich sensacji bez sprawdzenia , licząc na poklask i może jakąś rozróbę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2013, 11:45 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Ostatniego zdania nie rozumiem, ale to nieistotne.

Wklejam linki do cen za wywóz któryś raz z kolei. Wcześniej wrzuciłem stawki w naszej części byłego województwa jeleniogórskiego, teraz z lubuskiego. Dalej jako miasto jesteśmy w czołówce stawek i to chciałem zaakcentować. Widać jak na dłoni, że UM będzie z nas po prostu zdzierał.

Czy to Ci się podoba, czy nie wyliczenia statystyczne są używane dosyć często do rozliczeń - możesz mieć inną teorię, ale to i tak nic nie zmieni.
Pisałem o przykładzie z działkowcami - chyba łatwo go było zrozumieć?
Tak samo jest z mieszkańcami bloków, gdyż w deklaracji nie było pytania o to ile pojemników mieszkańcy chcą zapełniać. Zostało to oszacowane na podstawie STATYSTYK, które mówią, że jedna osoba w Polsce "produkuje" średnio około 300kg odpadów komunalnych rocznie.
Pisanie o statystycznym udziale w kradzieżach to jakieś brednie nic nie wnoszące do tematu.
Ja piszę jak to jest wyliczane i skąd te dane, a Ty snujesz jakieś swoje filozofie.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2013, 11:54 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
to znaczy ,że dane które zamieszczasz z lubuskiego to też statystyki bo nie odpowiadasz od kogo i za jaki okres te opłaty . To Tak jakbyś powiedział ,że Jak lubisz przykłady z działkowcami todziałkowiec płaci od wagi 7 zł ale od jakiej wagi czego i za co? Tyle też wiemy z tego lubuskiego . Ja znalazłem ,że wzrost opłat to 1 zł ale od czego i do czego okazało się że to statystycznie dziennie czyli 30 lun 31 za miesiąć niby mała rzecz a robi różnice .
Szkoda ,że nie rozumiesz ostatniego zdania bo ono jest najważniejsze . Tym razem powiem ci po chłopsku - siejesz ferment i wydaje mi się ,że jest to twój główny cel.
A na statystyczne obciążanie za wymierne rzeczy się nie zgadzam i tyle nie chciałbym płacic więcej za paliwo bo statystycznie z dużym Fordem moje maleństwo też pali dużo. Nie zgadzam się i ponoć w tym kraju mi wolno


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2013, 12:08 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Przecież wszyscy mówią o stawkach za miesiąc - to na tyle oczywiste, że nie trzeba było nikomu tego przed Tobą wyjaśniać.
Sieję ferment? To jakaś kolejna brednia. W tym momencie płacę za śmieci około 28 zł miesięcznie, po podwyżkach będę płacił około 69zł. Na podwyżkę o około 245% mam zareagować wzruszeniem ramion?

Czego nie rozumiesz w przykładzie z działkowcami? Jednostki miary? Dla działkowców przyjęto, że są to litry. I opłata również procentowo będzie znacznie wyższa niż w latach poprzednich.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2013, 12:20 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 06 kwie 2006, 22:37
Posty: 1428
Lokalizacja: Zgorzelec-Ujazd
Nie mam czasu tak często odpowiadać ale co do fermentu to powiedz dlaczego nie zamieśćiłeś tytułu artykułu z którego wziąłęś fotografię on brzmiał "Wyższe opłaty za śmieci budzą emocje " Pozwoliłem sobie zadzwonić do UM w Lubuskiem i dowiedziałem się ,że jeszcze wysokość stawek będzie uzgadniana bo ludzie się bardzo burzą a średni wzrost to 333 %. Uprzywilejoane są gminy , które mają włsne pola do recyklingu . I to tu widzę bezczynność i głowną winę naszych włodarzy, chociaż tłumaczą się silnym lobby przeciwników popieranych przez lokalne media. Choć dla mnie tłumaczenie marne znam mocniejsze lobby i decyzje twarde władzy. W Każdym razie jestem za merytorycznym i rzetelnym przedstawianiem faktów i ograniczaniem podejmowania decyzji i wydawania wyroków w oparciu o statystykę.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2013, 12:41 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Zgorzeleckie opłaty też budzą emocje. I też podobno mają być rekalkulowane - po roku rozrachunkowym. Na śmieciach, jak i autostradach państwowych nie można zarabiać, a przedsiębiorstwo ma się jedynie bilansować. Jeśli stawki zostały już uzgodnione, to nie zmienia się ich w trakcie. To podatek, więc stawka obowiązuje do kolejnego roku, jak za nieruchomość, psa itp.
Więc pisanie o zmianie stawek po ich ogłoszeniu, (a taki obowiązek gminy miały) to ściema:)
Oczywiście, że jako miasto zawaliliśmy na całej linii i opłaty za śmieci to po prostu frycowe za głupią postawę burmistrza, który nie dogadał się z wójtem gminy. Mieliśmy kilka lat na znalezienie terenu, funduszy, na dogadanie się. Sprawa została zawalona kompletnie. Tego nie mogę przeboleć - to zwykła niegospodarność. Pamiętajmy też, że rekalkulacja działać będzie w obie strony i gminy najtańsze mogą za rok znacznie podnieść opłaty.
Teraz ustalanie stawek jest jak wróżenie z fusów, więc tym bardziej powinny być one ustalone na jakimś średnim poziomie.
Ciężko mi też jest zrozumieć ideę tego podatku. Skoro teraz płaciliśmy za śmieci mniej, a nie wszyscy płacili, to teoretycznie system po uszczelnieniu powinien tych niepłacących zmusić do płacenia, a dla nas płacących być neutralny. Skąd więc nagle taka podwyżka tej stawki?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 29 mar 2013, 14:42 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 30 lip 2011, 11:37
Posty: 240
Lokalizacja: Pieńsk
to wszystko prawda że może być różnie za rok z tymi stawkami ale jakoś ja nie wierze żeby cokolwiek u nas drastycznie poszło w dół :( choćby faktyczne koszty były niższe od przewidywanych (się zrobi wyższe koszty i tyle) to te opłaty pozostaną na tym poziomie :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2013, 9:35 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 19 mar 2013, 16:14
Posty: 7
Czy ktoś wie co uchwalili radni na sesji 26.03.2013 w sprawie opłat śmieciowych, szczególnie jeśli chodzi o firmy zarejestrowane pod domowym adresem?
Przed sesją usłyszałam w UM że podobno taka opłata miałaby wynosić 5zł, ale nie mogę znaleźć sprawozdania z sesji (może nie wiem gdzie szukać?)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 kwie 2013, 10:49 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 30 gru 2008, 17:57
Posty: 59
Lokalizacja: Zgorzelec
Wszystko co uchwalili powinno być w BIP-ie, a także masz tutaj: http://edzienniki.duw.pl/duw/BookTabs.aspx, na pasku menu masz organy wydające, w nich wybierz sobie Rada Miasta Zgorzelec, bodajże strona 7. Tam powinno być coś na ten temat.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 11 lip 2013, 13:22 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 15 lip 2009, 10:21
Posty: 905
Lokalizacja: Zgorzelec
Z ul. Wyspiańskiego zniknęły pojemniki : na szkło , plastik i papier.
Czyżby było po staremu - wszystko do pojemnika ogólnego ?
A może będą nowe ? Ktoś coś wie na ten temat ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2013, 18:37 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 03 paź 2012, 9:54
Posty: 99
Myślałem, że będą jakieś nowe umowy na wywóz śmieci podpisywane, a tu się okazuje, że nie. Dziwne.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 12 lip 2013, 19:12 
Offline
obserwator
obserwator

Rejestracja: 15 lis 2010, 21:14
Posty: 192
Lokalizacja: over the corner
nie jest dziwne.
na tym polega reforma.
w Twoim imieniu gmina załatwia wywóz odpadów.
Ty tylko płacisz podatek.
koniec.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..