Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:53

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
Post: 17 mar 2013, 10:06 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
- zapowietrzania unikniemy zakładając automatyczne odpowietrzniki w mieszkaniach na ostatnich piętrach.


Akurat tak się składa, że mieszkam na ostatnim pietrze. Odpowietrzniki automatyczne są na każdym pionie. Działają bo słychać jak sobie syczą :). Niekiedy syczą tak przez godzinę i dłużej. Niestety kaloryfery niekiedy w 2/3 zapowietrzone :( W dwóch pomieszczeniach mam na kaloryferach manualne odpowietrzniki. Odpowietrzę, a za 2-3 godziny kaloryfer znów zapowietrzony. Pan z ciepłowni mówi, że coś jest nie tak u mnie z kaloryferami i trzeba je wymienić. Mówi tak wszystkim sąsiadom :) Dziwne tylko, że przez 40 lat kaloryfery grzały ok, a po zeszłorocznej modernizacji zaczęły się kłopoty i zapowietrzanie. Powinni chyba wymienić obsadę w PEC-u, ci, którzy do nas przychodzą wyglądają wraz ze swoim sprzętem jak żywcem wyjęci z któregoś z filmów Barei albo z innych Alternatyw :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 mar 2013, 11:52 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Jestem ciekawy, czy da się złożyć jakieś zbiorowe pismo do ZPECu - od kilku wspólnot mieszkaniowych, bo to faktycznie jakaś lipa. Co to za modernizacja, jak każdy blok teraz ma problemy z ogrzewaniem? Gadanie o konieczności wymiany kaloryferów to kolejny kretynizm.
Co się w kaloryferze może zepsuć? To metalowy profil, przez który ma przepływać woda i dopóki nie zarośnie kamieniem, a zawór się nie zepsuję i przepływ jest to będzie działał!
Kiedyś jak nie było wymienników mieliśmy w kaloryferach większe ciśnienie i podejrzewam że to właśnie ono sprawiało że kaloryfery lepiej się odpowietrzały. Po prostu instalacja musiała być na nie zaprojektowana.
Pewnie nikt przy budowie CO nie zakładał, że nasz układ stanie się niskociśnieniowy. Może to po prostu nie ma prawa działać poprawnie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 17 mar 2013, 18:13 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
U nas poza tym wyrzucono zbiornik wyrównawczy, pozbawiono układ pełnego obiegu, a na pionach pozakładano właśnie automatyczne odpowietrzniki. Po co ruszano coś, co przez prawie 50 lat działało poprawnie i nikt na owe działanie się nie skarżył?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2013, 9:56 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
gobo007 pisze:
Gadanie o konieczności wymiany kaloryferów to kolejny kretynizm.


Mam trzy starsze kaloryfery (żeliwne) i jeden nowy (aluminiowy). Wszystkie zapowietrzają się solidarnie, ten nowy chyba nawet najszybciej.

U nas pojawił się fachowiec, który zaordynował wymianę pionów za 60 000 zł. Geniusz.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2013, 10:22 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 20 lip 2006, 9:05
Posty: 1247
Lokalizacja: Zgorzerlitz
mrbyte pisze:
U nas pojawił się fachowiec, który zaordynował wymianę pionów za 60 000 zł. Geniusz.

Moze wlasnie o to chodzilo... trzeba cos spier...ic, aby pozniej ktos mogl to naprawic.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 18 mar 2013, 16:00 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Gero pisze:
Moze wlasnie o to chodzilo... trzeba cos spier...ic, aby pozniej ktos mogl to naprawic.


Pewnie o to dokładnie chodziło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2013, 7:32 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Czytam Wasze wypowiedzi i jestem w szoku :smt021

Czy nie ma możliwości wyegzekwowania od wykonawcy poprawienia spartolonej (ładnie ujmując) instalacji? Żeby na swój koszt założyli to czego brakuje...
Pomysł z rzeczoznawcą i ewentualnym sądem jest dobry - tylko chyba taniej by wyszło poprawić to na swój koszt :roll:

viper126pzgc pisze:
Powinni chyba wymienić obsadę w PEC-u, ci, którzy do nas przychodzą wyglądają wraz ze swoim sprzętem jak żywcem wyjęci z któregoś z filmów Barei albo z innych Alternatyw :)


Tak to niestety wygląda :smt075
Problem pokazuje , że czasy słynnych fachowców tak mocno się nie zmieniły :?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2013, 14:20 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Jest prośba od redakcji - wpisujcie adresy bloków w których występują problemy , a roboty wykonywał ZPEC.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 19 mar 2013, 15:25 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 mar 2005, 7:16
Posty: 1929
Lokalizacja: Zgorzelec
Mój blok to Tuwima 25-31. Problem zgłaszałem wielokrotnie, ostatnio tydzień temu na zebraniu wspólnoty w siedzibie PZN przy ul. Daszyńskiego.
Pozdrawiam
Piotrek


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2013, 0:27 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Z tego co wiem wszystkie bloki na Batorego (bo we wszystkich nastąpiła modernizacja) mają podobne problemy. Słyszałem też o jakimś bloku, czy blokach na Lubańskiej (nie znam numerów niestety). Mój zarządca mówił, że wszystkie wspólnoty, które mają z nim podpisaną umowę i które zdecydowały się na modernizację mają kłopoty.

Sprawa jest zdecydowanie warta zainteresowania ze strony mediów.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 20 mar 2013, 7:26 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
mrbyte pisze:
Sprawa jest zdecydowanie warta zainteresowania ze strony mediów.


No i właśnie redakcja dzwoniła w Waszej sprawie :smt023

Znamy adres gobo007 i viper126pzgc - jeśli wolisz to swój podaj bezpośrednio do redakcji mailem (redakcja@zgorzelec.info).
Potrzebne są konkretne adresy - tak jak niżej :

gobo007 pisze:
Tuwima 25-31

viper126pzgc pisze:
Sybiraków 33-35


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2013, 9:46 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
We wtorek gościli w naszym bloku panowie z urządzeniem do pomiaru temperatur. Pomierzyli, przeprowadzili wywiad. Jednoznacznie stwierdzili, że ktoś spartaczył robotę. Po ich wizycie kaloryfery już trzeci dzień nie zapowietrzają się i w domu jest ciepło. Nie wiem czy to ich zasługa, czy zwykły zbieg okoliczności, ale wszytko na razie jest ok. Dziękuję.

P.S. Dziwne, że dopiero po interwencji redakcji ktoś poważnie się sprawą zajął. Do tej pory po zgłoszeniach lokatorów sprawa wyglądała tak, że przychodzili panowie by odpowietrzyć kaloryfery (ja ich nie wpuszczałem, gdyż uważałem, że nie ma to sensu, skoro za godzinę znów się zapowietrzy) i twierdzili, ze to nasza wina i najlepiej powymieniać kaloryfery na nowe, nie wiedzieli jednak, ze w moim mieszkaniu połowa kaloryferów jest wymieniona, a problem występuje. Proponuje przenieść wątek do takiej lokalizacji, by był widoczny dla szerszej liczby czytelników i by oni również mogli się w nim wypowiedzieć. Może artykuł na głównej?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2013, 13:54 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
viper126pzgc pisze:
Proponuje przenieść wątek do takiej lokalizacji, by był widoczny dla szerszej liczby czytelników i by oni również mogli się w nim wypowiedzieć.


Niech wypowie się Autor wątku - przy zgodzie proponuję zmianę tytułu wątku na np. "Problemy z c.o. po modernizacji" - albo coś w ten deseń. Proponujcie jak coś :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 22 mar 2013, 20:53 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
OK, przepraszam, miałem kilka dni wyjętych z życiorysu. Mój blok: Batorego 6.

Wątek możecie przenosić, nowy tytuł wydaje się OK.

W ostatnią sobotę był u mnie znajomy, odpowietrzył kaloryfery i do tej pory trzymało. Dziś znów widzę, że jeden zaczyna się powoli zapowietrzać. Najczęściej zapowietrza się ten nowy, aluminiowy, ale ten mogę odpowietrzyć sam. Gorzej z żeliwnymi.

Jeszcze jedna rzecz: od stycznia, gdy u mnie zaczął się problem coś się zdecydowanie zmieniło. Nie wiem czy zmieniono krzywą grzewczą, czy podkręcono pompę, w każdym razie jest cieplej. Gdyby nie te zapowietrzające się grzejniki byłoby OK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 23 mar 2013, 9:35 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
mrbyte pisze:
Mój blok: Batorego 6.


Dzięki :)
Przeniesione.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..