Dzisiaj jest 28 mar 2024, 22:13

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
Post: 23 mar 2013, 9:47 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
U mnie po wizycie w środę tych dwóch miłych panów, jak do tej pory wszystko OK.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 03 kwie 2013, 8:29 
Offline
rekrut
rekrut
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 paź 2012, 10:30
Posty: 16
ja także mam wszystko ok - skąd te problemy? Może jakaś awaria wewnętrzna, nieszczelności czy coś...


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 05 kwie 2013, 14:19 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Właśnie przed chwilą był ktoś ze ZPECu. Odpowietrzył instalację z dołu, z kotłowni i nagle wszystko się wyrównało (bo w ostatnich dniach znowu zaczynało się zapowietrzać). Ciekawe jak długo będzie dobrze.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2013, 15:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Nowy sezon grzewczy i znów kłopoty. Mieszkania na czwartym pietrze maja notorycznie zapowietrzone kaloryfery. Wczoraj odpowietrzałem siedem razy. "Fachowcy" z PEC-u mówią, że to tylko w naszym bloku, a wina leży po stronie naszej instalacji grzewczej. Zasięgnąwszy jak to się mówi, języka, wiem, ze problem ma większość bloków na naszym osiedlu, gdzie w mieszkaniach na ostatnich pietrach ciągle zapowietrzają się kaloryfery, a mieszkania przez to są niedogrzane. Na dodatek w rocznym rozliczeniu ciągle wykazywana jest niedopłata za ogrzewanie. Za co dopłacać? Za niedogrzane mieszkanie? To oni powinni zwrócić mi za leki, które kilka razy w sezonie zimowym musiałem kupować z powodu przeziębień i chorób dziecka. Mieszkam tu od urodzenia (43 lata) i takich jajec z centralnym ogrzewaniem nie pamiętam! Owe jajca zaczęły się po modernizacji (automatyzacji) instalacji dwa lata temu. Proszę piszcie o swoich kłopotach podając lokalizację. Może coś da się z tym zrobić. Mój blok to Sybiraków 31-33-35.
Może by tak artykuł na głównej? Bo nie wszyscy, mający podobne problemy zaglądają na forum.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 09 paź 2013, 21:01 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Muszę przyznać, że u mnie w tym roku jest po prostu... świetnie. W zeszłym roku był dramat, wystarczy zresztą przejrzeć ten wątek żeby się przekonać. W tym kaloryfery grzeją pełną parą, jest bardzo ciepło, w okolicach 24 stopni, żadnego powietrza w układzie.

Nie wiem jak długo to potrwa (odpukać!), ale póki co jestem zadowolony.

W każdym razie w zeszłym sezonie grzewczym też słyszeliśmy od ZPEC-u, że to wina instalacji w bloku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 10 paź 2013, 8:26 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
U nas w piątek zostało "dobite ciśnienie" i jak do tej pory jest wszystko ok. Dziwne, ze przez 40 lat w blokach było wszystko tak jak trzeba, a po modernizacji nagle jest padaka, a wina za to obarcza się, rzekomo źle funkcjonującą instalację grzewczą. Skoro instalacja źle funkcjonuje, w takim razie modernizator powinien o tym wiedzieć i albo dokonać odpowiednich przeróbek przed modernizacją, albo w ogóle od owej modernizacji odstąpić. Skoro coś działało bez zarzutów przez 40 lat, to po co to na siłę zmieniać i psuć jednoczenie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 30 lis 2013, 11:49 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 paź 2005, 20:03
Posty: 999
Lokalizacja: Zgorzelec
Od 27.11, od wizyty dwóch fachowców ze ZPEC-u w wymiennikowni, temperatura w moim bloku i przynajmniej w jednym z sąsiednich spadła o jakieś 1,5 stopnia. Ktoś inny ze wspólnot po modernizacji ma może podobnie?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 01 gru 2013, 15:54 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
U mnie na Sybiraków, po problemach na początku sezonu grzewczego, jak do tej pory wszystko ok. W domciu cieplutko aż miło.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 02 gru 2013, 16:53 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
mrbyte pisze:
Tytuł: Problemy z c.o. po modernizacji

viper126pzgc pisze:
U mnie na Sybiraków, po problemach na początku sezonu grzewczego, jak do tej pory wszystko ok. W domciu cieplutko aż miło.


Hej. Nie chcę zaśmiecać wątku, więc pytam na privie: jakie temperatury masz teraz w mieszkaniu?


Odpowiadam tu, a nie na PV, ponieważ wiem, że moje wiadomości PV nie docierają z jakiegoś powodu do odbiorców. Obecnie w mieszkaniu na czwartym pietrze (okna nowe PCV współczynnik K1.1, ocieplone ściany styropianem, temperatura 22-25 stopni.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..