Dzisiaj jest 28 mar 2024, 21:45

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
Post: 24 lis 2012, 13:01 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Budowa rozpoczęta. Plany zatwierdzone.

Wychodzi jednak na to, że inżynierowie XXI w. nie bardzo znają swój język ojczysty. Czego, to ich w tych szkołach wieczorowych uczą?

http://www.budotech.eu/images/pliki/Zag ... terenu.jpg


Parkingi dla KLIJENTÓW - dobre :)


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lis 2012, 13:50 
Offline
pismak
pismak

Rejestracja: 07 mar 2010, 19:25
Posty: 745
Lokalizacja: z daleka
a co to za budowa?

klijecni - :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lis 2012, 14:44 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
Mnie już w temacie dbałości o czystość języka polskiego coraz mniej dziwi...
Np. dziwny sposób pisania bez polskich znaków - jakby robić laskę czy robić łaskę nie robiło różnicy... :smt021 :roll:

viper126pzgc pisze:
... inżynierowie XXI w. nie bardzo znają swój język ojczysty...

Pewnie ma papiery...dyslektyka :smt075


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lis 2012, 19:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 11 lis 2012, 3:16
Posty: 3
Cytuj:
Mnie już w temacie dbałości o czystość języka polskiego coraz mniej dziwi...
Np. dziwny sposób pisania bez polskich znaków


A jak ktos mieszka za Nysa i kupil tak komputer? I interesuje sie tym co sie dzieje w jego kochanym Zgorzelcu. Powinien w takim razie nic nie pisac aby nie byc krytykowanym przez Ciebie ?


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lis 2012, 19:34 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
saba pisze:
A jak ktos mieszka za Nysa i kupil tak komputer? I interesuje sie tym co sie dzieje w jego kochanym Zgorzelcu. Powinien w takim razie nic nie pisac aby nie byc krytykowanym przez Ciebie ?


Zmiana klawiatury na Polski, to kombinacja kilku przycisków - myślenie nie boli!!!

Znam takiego inżyniera, co jako dyslektyk (lewe papiery) jest inżynierem budowy w jednym z większych polskich miast, bez orzeczenia o dysleksji nie ukończyłby żadnych studiów, pracowałby na budowie z łopatą przy betoniarce.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 24 lis 2012, 22:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 lis 2006, 18:21
Posty: 1867
Lokalizacja: --
viper126pzgc pisze:
Znam takiego inżyniera, co jako dyslektyk (lewe papiery) jest inżynierem budowy w jednym z większych polskich miast, bez orzeczenia o dysleksji nie ukończyłby żadnych studiów, pracowałby na budowie z łopatą przy betoniarce.

a ja znam poetę, który nie potrafił obliczyć statyki prostego przęsła - a wielkim poetą był.

Ja też jako dyslektyk (bez papierów bo nie są mi potrzebne) pracowałbym dzisiaj na magazynie w FAMAGO wydając wiertarki gdybym nie miał wszytego w spodnie słownika ortograficznego na maturze. Czasy Leonardów Dawińcich minęły. :smt021


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lis 2012, 11:27 
Offline
VIP
VIP
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 cze 2007, 12:05
Posty: 5141
Lokalizacja: Zgorzelec
saba pisze:
A jak ktos mieszka za Nysa i kupil tak komputer?

viper126pzgc pisze:
Zmiana klawiatury na Polski, to kombinacja kilku przycisków - myślenie nie boli!!!

Już masz odpowiedź...
Poza tym mam na myśli celowe pisanie bez polskich znaków - a nie spowodowane jakimś "czynnikiem zewnętrznym" :roll:

Osobiście też znam kilku mądrych dyslektyków - ale mają tę świadomość , że cokolwiek "wypuszczą w świat" (choćby wirtualny) to muszą dokładnie sprawdzić :smt023


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 25 lis 2012, 16:05 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
tadam pisze:
Ja też jako dyslektyk (bez papierów bo nie są mi potrzebne) pracowałbym dzisiaj na magazynie w FAMAGO wydając wiertarki


Wiertarki wydaje narzędziownia :)
Magazyn zajmuje się obrotem towarów i dokumentacji, niezbędnych w procesie produkcji i tych, które z produkcji schodzą w szeroki (w dosłownym tego słowa znaczeniu) świat :)

To już nie te magazyny z czasów komuny, gdzie siedział sobie pan w fartuszku i pił wódkę, grając w karty z drugim panem lub panią.
Teraz to się nazywa spedycja lub jak kto woli logistyka i polega na ciężkiej pracy wykwalifikowanych specjalistów.

Ja na szczęście na maturze i później na studiach nie musiałem się posiłkować wszywaniem kartek w poły marynarki. Dałem radę posiłkując się zdobytą wcześniej wiedzą.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2012, 9:46 
Offline
nałogowiec zinfo
nałogowiec zinfo

Rejestracja: 04 sty 2006, 9:29
Posty: 1280
Lokalizacja: miasteczko Salem
Ja rozpoznaje w samochodach na tym planie odpowiednio:
BMW E32 i Mercedesa 124 w wersji sedan i kombi.
Jeden kombi mu się nie udał, niczego nie przypomina, ale między BMW , a mercedesami zachował nawet przetłoczenia na masce.To się liczy!

Budowa ogłaszana na zinfo, stanie chyba na terenie po dużym rynku.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 26 lis 2012, 10:29 
Offline
zinfoman
zinfoman
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 sty 2005, 11:16
Posty: 2382
Lokalizacja: Zgorzelec
Ernesto pisze:
Budowa ogłaszana na zinfo, stanie chyba na terenie po dużym rynku.


Ostatnio jeździłem tamtędy wyszukując rozpoczętej rzekomo budowy. Niestety nic, co chociażby budowę przypominało, nie zwróciło mojej uwagi.


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Post: 31 mar 2013, 14:07 
Offline
rekrut
rekrut

Rejestracja: 09 paź 2010, 10:03
Posty: 11
Lokalizacja: Zgorzelec
Po prostu procent inteligentnych ludzi w populacji jest stały. Obecnie prawie wszyscy są magistrami. Mało jest bystrych osób z wyższym wykształceniem, a nawet średnim. Maturę zdają ludzie na poziomie zawodówki, a studia kończą ludzie, którzy kiedyś tzn. w latach 1960-1995, by mieli problem skończyć dobre technikum. Obecny inżynier po studiach mniej umie niż technik z dobrego technikum z przed 40 lat!
Obejrzyjcie sobie ten film i wyciągnijcie wnioski.

http://www.youtube.com/watch?v=QdBPp8TwASo


Na górę
 Wyświetl profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa UTC+1godz.


Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 67 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Przejdź do:  
cron


Support forum phpbb by phpBB3 Assistant
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
NA FORUM OBOWIĄZUJE ZAKAZ UŻYWANIA FORM "PAN" oraz "PANI". Używamy tylko formy bezpośredniej.


Firma DGL - właściciel www.forum.zgorzelec.info nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników.
Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub ccywilną..